Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Gondolat ébresztőként, és nem kihegyezett vitát akarok gerjeszteni.

" egyre inkább elburjánzó szórakoztatóipart, ami rendkívül hatékonyan gerjeszt mesterséges igényeket, és látja el a világ lakosságát egyre tartalmatlanabb zenével, filmekkel, celebekkel, szorítja vissza az olvasást"

A zenére, filmekre, .. szocializálódni kell. Azt, hogy mi a szép vagy jó, egy tanulási folyamat során sajátítjuk el.
A folyamatosan romló, egyre tartalmatlanabbá váló gondolatmenet nem tartom korrektnek. Olyan ez mint a divat. Mindig változik, de egyik sem rosszabb mint a másik. Illetve mindegyik rossz, ha úgy tetszik.

A technikai fejlődés teszi lehetővé, hogy sokkal szélesebb kínálatból tudj választani. (De Hollywood és Bollywood között nincs jelentős eltérés.

Az olvasást önmagában nem szabad mindenek fölé emelni. (Most leszek felkoncolva.) Például Rejtő Jenő könyvei ponyvák. Tizenévesen valaki ezt mondta nekem és nagyon felháborodtam rajta. Ma azt mondom, igaza volt.

Az olvasással sokkal nagyobb a baj. A Magyarországon is alkalmazott Porosz oktatási rendszerben, nem tanul meg készségszinten írni és olvasni a gyermekek többsége. Ugyan ismerik a betűket és fel is tudnak olvasni szöveget több - kevesebb hibával, de az önfeledt olvasás közelébe sem kerülnek.

"..de napjainkra kialakult a harmadik (jelenleg ugye a terrorizmustól is félünk itt a nyugati világban"

Nincs harmadik hatalom.
Ahol nincs terrorizmus, ott a terrorizmus forrása. Pontosabban vannak országok, ahol nincs terrorizmus, de annyira érdektelenek, hogy még a terrorizmust sem érdemes rájuk engedni.
A terrorizmus viszonylag olcsó hadviselési módszer, de nincs ingyen. Valaki mindig fizeti a számlákat.

Az antik időben, Magyarország volt német terroristák üdülő országa. Diplomácia immunitást élveztek a határon. A Balaton partján ingyen szállodai szint biztosította a pihenésüket. Persze ez lehet legenda, nem lehetett ellenőrizni az információ valódiságát, amikor hallottam.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.