Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) stellaz válasza st6969 (#45) üzenetére


stellaz
addikt

Nekünk erre egy ecetes mosogatás szokott a megoldás lenni.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#102) bot1978


bot1978
senior tag

Sziasztok. Albérlők leharcolták a mosógépem. Büdös meg dzsuvás és már a rozsda is megjelent. Működik még, de a gumi példáulígy néz ki. és amikor szivattyúzni kezd valami üt is belül.
Szóval szét fogom szedni. Szánok rá pár órát.
Egy alapos takarítás lesz. A kémiához viszont tök hülye vagyok. Házilag lehet kutyulni valami komolyabb szert, amit gumikesztyűben nyitott ablaknál még azért lehet haszálni úgy, hogy nem csinál nagyobb gondot ha rossz helyre kerül és van annyira erős, hogy nem kell órákat sikamikálni?

Arra gondoltam a szivattyút kiszerelem és beáztatom langyos vízben oldott citromsavba. Ez nekem elég jól bevált más területen használt szivattyúknál, és van is itthon emiatt citromsav, éjjel ázhat reggelre oké lesz. A gumira olvastam ezt a trisót, ezt még nem próbáltam, ez mennyire erős? A képen látható szintű elkoszolódást várhatóan meddig kell vele vacakolni?

Esetleg a beltérből kiszerelt csövek tisztítására is alkalmas, vagy ki kell szedni inkább minden gumit és műanyagot és valami erősebb sav kell nekem?

(#103) bot1978


bot1978
senior tag

Vettem trisót, de nem elég erős, hogy leszedje a dzsuvát az ajtó mögötti gumiról. Fel lehet ezt turbózni valamivel?
Olvastam egy másik blogban, hogy esetleg fehérítővel meg lehet próbálni nekimenni a guminak.

A kettőt lehet keverni esetleg?

Azt tudom, hogy hypót sósavval nem szabad, mert klórgáz a vége, de mindig is utáltam a kémiát, szóval lövésem sincs, hogy még mit nem tanácsos összekutyulni. Ezeket lehet, érdemes?

(#104) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Nyugati környékén lehet valahol polifoszfát adagolót beszerezni?

(#105) dptrsk


dptrsk
addikt

Sziasztok!
Gorenje W7643L elöltöltős mosógépünk van.
Múlt héten folyt a víz bal felül a mosószer- és öblítőtartály felől, kipucoltuk azt a rekeszt/fiókot, utána jó volt.
Ma újra akartunk mosni, s megint folyik, ugyanott.
Mi lehet a gond, hol keressük a hibát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.