Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cifu válasza devil-k (#48) üzenetére


Cifu
nagyúr

1.: Nem éli a reneszánszát a Vinyl, egyszerűen annak a vásárlóközönsége nagyjából fix maradt (a magukat audiofillnek azonosító retro-rajongók), míg a fizikai hanghordozók hagyományos vásárlóközönsége szépen elfordult a digitális fogyasztás felé. A kiadók pedig jobb ötlet hijján nekiálltak minden létező repertoárjukban lévő hanganyagot kiadni vinylen, mert az audiofillek megveszik ezeket, tehát bevételt tudnak generálni belőle. Ez nem reneszánsz, hiszen nem jelennek meg tömegesen a hanglemez-lejátszók a hétköznapi felhasználóknál, ez egyszerűen egy piaci állapot. Ha majd itthon is több tízezer vinylt fognak egy-egy kiadványból eladni, akkor beszélhetünk majd reneszánszról. De ez nem fog bekövetkezni, marad az, hogy pár tucat, pár százas nagyságrendek fogynak belőlük, mint eddig. Viszonyításképpen a hősidőkben (90-es évek) több százezres magnókazetta és CD eladások voltak a magyar kiadványokból (Gergely Róbert Emanuelle lemeze 300 000 feletti eladással volt a valaha volt legsikeresebb magyar kiadvány).

2.: A CD-hez való hasonlítás nagyjából felesleges, először is azért, mert az átlagos felhasználóknál lévő lejátszóeszközök nagy részénél nincs komolyan értékelhető befolyásoló tényezője annak, hogy egy 96 kHz-es mastert hallgatsz vagy Spotify-t.

3.: A felhasználók elsöprően nagy részét nem érdekli, hogy mennyire van közel a hanganyag forrása a masterhez, ha így lenne, akkor a Tidal Hifi lesöpörte volna a piacot mára.

4.: Ha pedig valaki a legjobb hangminőséget szeretné, akkor digitális mastert is el tud érni egyes platformokon, annál jobb nincs, a vinyleket is abból készítik...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#52) UnA válasza Cifu (#51) üzenetére


UnA
Korrektor

"4.: Ha pedig valaki a legjobb hangminőséget szeretné..."

... akkor felkéri a zenészt egy házi unplugged koncertre – az biztosan autentikus. ;)

(#53) Cifu válasza UnA (#52) üzenetére


Cifu
nagyúr

Autentikus, ha szereted az élő zenét. De az élő zene minőségét tekintve ritkán, vagy inkább sose ér fel egy stúdióban felvett (jó minőségű) felvétellel. Nyilván egy koncert nem a létező legtökéletesebb hangminőségről, hanem a show-ról szól... ;)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#54) Balázs Z. válasza Cifu (#53) üzenetére


Balázs Z.
tag

"az élő zene minőségét tekintve ritkán, vagy inkább sose ér fel egy stúdióban felvett (jó minőségű) felvétellel."

Ezt hogy érted...? Jobban szól a hegedű a felvételen, mint élőben...?

(#55) Cifu válasza Balázs Z. (#54) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ok, megkövetem magam, komolyzene esetében a koncert lehet jobb minőségű, mint egy stúdiófelvétel. De nagyjából ez és az unpluged zenék azok, amelyek kivételek. Bármilyen más zenei produktumot nézünk, a stúdiófelvétel általában jobb hangminőséget nyújt. Akusztika, zenei minőség (stúdióban ha egy picit hamisra sikerül a játék, akkor újra felveszed, koncertnél nincs ilyen...).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#56) lezso6 válasza Cifu (#55) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Élő koncerten a karmester a mixing-mastering hangmérnök, legalábbis nagyon hasonló a feladata.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#57) Busterftw válasza Cifu (#55) üzenetére


Busterftw
veterán

Egyetertek (komolyzene az egyetlen kivetel talan), ezert sem szeretek koncertekre jarni.
Meghallgatom Youtube-on a zenet, majd ugyanazt meghallgatom koncerten az eloadotol, mintha ket kulonbozo enekes lenne, koncert kritikan aluli.

A sok "rajongo" meg aradozik mekkora volt mar.

Zoch

Nagyon random pelda. Szeritned ugyanaz? Lehet 1000 masik eloadot is linkelni.
Hallgasd meg studiofelvetel elejet aztan a koncertet.
Offhangok mindenhol. Itt legalabb nem kapkod levegoert es nem ivott.

[ Szerkesztve ]

(#58) UnA válasza Busterftw (#57) üzenetére


UnA
Korrektor

"Offhangok mindenhol. Itt legalabb nem kapkod levegoert es nem ivott."

Akkor a kérdés az, hogy a másik valódi-e. ;)

(#59) Busterftw válasza UnA (#58) üzenetére


Busterftw
veterán

Azert az autotune es tarsait eszre lehet am venni, ha jelen van. :D

(#60) Hopkins95 válasza Chris Kiki (#50) üzenetére


Hopkins95
addikt

Az az Xperia már a múlté, már 3 éve továbbléptem a Nexusra. Sőt, nemsokára ezt is cserélni fogom. :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#61) andor80


andor80
senior tag

60 fps után halljon is meg minden más sebességű mozihangulat kösz soha már .Szerencsére otthon is 4k hdr anyag +svp..+mad vr...+mpchc

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#62) #21346560 válasza Cifu (#6) üzenetére


#21346560
törölt tag

Brutál a meridian, már tesztelgettem én is a monitoromat 4k-s filmekkel, de ez.... mondjuk tényleg olyan, mintha minden stúdiófelvétel lenne! :P

(#63) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Múltkor sikerült a Netflixen megnéznem a halálhajó című sci-fit, hát b--meg de jól sikerült ez anno. Sokszor meglepődök hány régi remekműről maradtam még le!

"in medias res"

(#64) Juhaszatti válasza Cifu (#6) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem nagyon foglalkoztam eddig ezzel a témával, de ez a Meridian videó számomra is kicsit steril (ennek ellenére baromi jól néz ki). De nem is ez a legnagyobb gondom vele, hanem hogy iszonyú kapkodósnak érzem. Nem a megszokott 24fps-hez képest, hanem a valósághoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#65) Joshi válasza Juhaszatti (#64) üzenetére


Joshi
titán

"De nem is ez a legnagyobb gondom vele, hanem hogy iszonyú kapkodósnak érzem."
Akkor lehet hogy veled van a baj, kezdesz leépülni és lassulni. :DDD ;]

(#66) Joshi válasza Alien! (#33) üzenetére


Joshi
titán

"Egy ideje már mindent interpolálva nézek tévén, nekem nagyon bejön, hogy sokkal több részletet látok."
Az interpolációtól max több képkockád lesz, mert az elektronika próbál kiszámolni nem létező képkockákat a meglévők közé, hogy meglegyen mondjuk a 60. De ettől nem lesz több részleted, max temérdek képhibád. Told maxra az interpolációt, és menj közel a tévéhez, látnod kell hogy egy mozgó tárgy körül glória lesz, vagy rosszabb esetben brutál elmosódások keletkeznek. Még Sony tévéken is, pedig interpolációban a Sony a jobbak között van.

(#67) Joshi válasza devil-k (#2) üzenetére


Joshi
titán

A szappanopera effekt főleg az interpoláció miatt van, vagyis a nem létező képkockákat kitalálja az elektronika. Ha valós 60fps-el van felvéve egy videó, akkor ez annyira nem jellemző. A 24p inkább a régebbi és bizonyos stílusú filmeknek áll jól. A Gemini Man szerintem egy gyenge akció film lett, ez a film is inkább a 60fps-re hívta fel magára a figyelmet, mintsem a film tartalmára.

Sorozatok. Nem tudom hogy a Netflix milyen képkockával tolja a filmjeit, azt meg végképp nem tudom, hogy azt az adott tévé hogy jeleníti meg. De gyanítom hogy a Trónok harca nem 24p-ben látható főleg ha sima tévé adáson keresztül nézik az emberek. Eddig még senki nem panaszkodott egyetlen mozifilmnél se, hogy ha az RTL Klub vagy TV2 adta, akkor az miért 50/60HZ-en ment.

(#68) dabadab válasza Joshi (#67) üzenetére


dabadab
titán

A valódi szappanoperák azok tényleges 50 / 60 fps-en vannak felvéve (és a TV-ben is így mennek), nincsen bennük semmi interpoláció. Egyszerűen arra voltak szoktatva az emberek, hogy az "igazi" film az ilyen szemmel láthatóan darabos 24 fps, ami meg nagyjából folyamatosan mozog, az meg az Izaura.

DRM is theft

(#69) Joshi válasza dabadab (#68) üzenetére


Joshi
titán

Oké, de pl a Gyűrűk ura a tévéműsorban se volt zavaróan szappanos, legalább is nekem nem. De pl házi videóknál se érzem zavarónak a magasabb fps-t. Konkrétan én a darabos mozgástól hányok be, ezek szerint van aki meg a folyamatosabb mozgástól. Nem vagyunk egyformák. :DDD

ui.: amúgy se tudjuk hogy készültek a brazil sorozatok, lehet hogy valamit trükköztek és pont interpolációval. :DD

Egyébként rengeteget fejlődött a technika ennyi év alatt. Ma már egész jó beállítást lehet találni interpolációra is. Persze csak módjával.

[ Szerkesztve ]

(#70) Juhaszatti válasza Joshi (#65) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Így 27 évesen azért ez meglepő lenne. :DDD
Persze nem tartom kizártnak hogy megszokható, de egyelőre nem hat természetesnek, és nem a 24fps-hez képest értve.

[ Szerkesztve ]

(#71) Joshi válasza Juhaszatti (#70) üzenetére


Joshi
titán

Ha sok kannabiszt szívsz akkor előfordulhat. ;]

(#72) Alien! válasza Joshi (#66) üzenetére


Alien!
senior tag

Köszi a tájékoztatást, de sztem avval, hogy az interpolálással megszűnik a 24p miatti motion blur, sokkal több részlet látszik. Nekem itthon 100hzes philips tévéim vannak, van némi artifact, de nagyon jól oldják meg a feladatot.

(#73) Joshi válasza Alien! (#72) üzenetére


Joshi
titán

Akkor neked tetszik a fos képminőség is. Már bocs hogy ezt mondom. Én azon vagyok hogy minden képjavító sz@rt kikapcsoljak még Sony tévén is.

Attól hogy bekapcsolod az interpolációt nem hogy jobb lesz a kép, de bizony sokkal rosszabb lesz. Nekem eddig minden panel típusból volt (plazma, lcd, oled), de egyiknél se volt pozitív hatása a túlzott mértékű interpolációnak. A többi képjavító ficsörről már nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#74) dabadab válasza Joshi (#73) üzenetére


dabadab
titán

Akkor neked tetszik a fos képminőség is

Jó, akkor most a magas lórol másszunk vissza a realitás kemény talajára.
Az van, hogy az eredeti mozis kép az szar, mert az alacson fps miatt szaggat.
Innen kezdve tulajdonképpen csak az a kérdés, hogy kit mit zavar jobban:
1. az, hogy szaggat
2. az interpoláció hibái

Abszolútértékben egyik sem egyértelműen jobb, egyéni preferencia kérdése a dolog.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#75) Alien! válasza Joshi (#73) üzenetére


Alien!
senior tag

nyílván, nem vagyunk egyformák: én pl ha sz*r képet akarok bambulni, elmegyek moziba. :DD

az interpolálástól jobb nem lesz a kép, csak számomra látványosabb és kényelmesebb (ez a 3D filmekre ráadásul hatványozottan vonatkozik). Márka válogatja, hogy milyen eredményt kapsz, nekem a Philipsé nagyon bejön: penge éles, nem lassul be és vhogy kevésbé szappanosít.

(#76) Joshi válasza dabadab (#74) üzenetére


Joshi
titán

Természetesen jobb a képhibamentes szaggatás, mint egy agyoninterpolált mozgókép. És itt szándékosan mozgóképről beszélek, mert 24p-nél is csak az oldalirányú svenkelés az ami zavaróan darabos. Amúgy meg elviselhető, de hiszen pont ezért választotta a mozis szakma pont ezt a képkockasebességet ami még az emberi szemnek elviselhető. De ugye létezik egy valós mondjuk 60fps képkockaszámmal felvett videó is aminek semmi köze az interpolációhoz. Anno a Hobbit 48fps-el készült de csak azért, mert azt csak mozikban vetítették, soha nem adták ki azt a verziót. Nem véletlenül, hiszen otthon 50/60Hz-en nem lett volna jó.

(#77) Joshi válasza Alien! (#75) üzenetére


Joshi
titán

Te azt írtad hogy az interpolációtól több részletet látsz ami abszurd. Én csak erre reagáltam. Az interpolációtól folyamatosabb képet kapsz, illetve sok-sok képhibát kapsz. A Philips képfeldolgozó prociját nem is jegyzik, szóval még mindig nem tudom miről beszélsz. De ha elárulnád a tévéd típusát azt megköszönném. ;)

(#78) dabadab válasza Joshi (#76) üzenetére


dabadab
titán

Természetesen jobb a képhibamentes szaggatás, mint egy agyoninterpolált mozgókép

Ebben nincs semmi természetesség, a jobbsága meg aztán végképp nem ilyen egyértelmű. Én a magam részéről inkább az interpolációt választom, mert az ÉN értékrendem szerint az a jobb.

Amúgy meg elviselhető, de hiszen pont ezért választotta a mozis szakma pont ezt a képkockasebességet ami még az emberi szemnek elviselhető.

Nyilván az is elviselhető, ha az ember egy Junosztyon néz TV-t, de most éppen az igényességről osztottad az észt nagyon nagy hangon, az meg az elviselhetőségnél némileg magasabb elvárásokat feltételez.

DRM is theft

(#79) Joshi válasza dabadab (#78) üzenetére


Joshi
titán

Ne beszélj butaságokat, nagyon is tudod miről beszélek. Egyszerűen szétcincálod azt amit írok.
A 24p nekem pl akkor zavaró de nagyon, amikor gyors mozgás van, illetve mikor oldalirányú svenkelés van. Az interpoláció túlzott mértéke meg egyszerűen olyan képhibákat okoz, ami egyáltalán nem tolerálható főleg nem 4K HDR képminőség mellett.

Aki nem veszi észre a 100% interpolációs képhibákat, annak tényleg jobb egy Junoszty. ;)

[ Szerkesztve ]

(#80) UnA válasza dabadab (#74) üzenetére


UnA
Korrektor

"Az van, hogy az eredeti mozis kép az szar, mert az alacson fps miatt szaggat"

Azért ez is eléggé magas lovon begaloppozó hozzáállás volt. Majdnem, mint nemrég a másik topikban az MP3 vita :)

(#81) dabadab válasza UnA (#80) üzenetére


dabadab
titán

Ez nem magas ló, ez elég egyszerű tény, mindenki azonnal észreveszi a 24 meg a 60 fps közti különbséget, ez nem olyan, amit direkt meg kell tanulni meglátni.

DRM is theft

(#82) dabadab válasza Joshi (#79) üzenetére


dabadab
titán

Az, hogy nem értek veled egyet, nem szétcincálás. Lehet, hogy számodra elképzelhetetlen, hogy mást a lassabb jelenetekben is zavar a 24 fps, de én ezzel így vagyok, sokkal előbb észreveszem, mint bármilyen interpolációs artifactot.

DRM is theft

(#83) Joshi válasza dabadab (#82) üzenetére


Joshi
titán

Én se vagyok 24p párti sőt, ha olvasod a témába vágó topikokat, akkor tudhatod hogy nekem se jön be. De azt elképzelni se tudom, hogy én egy 100%-os interpolációs 24p filmet nézzek. Olyan mértékű elmosódások és képhibák vannak, és most függetlenül a gyártóktól, hogy az szörnyű.

(#84) Alien! válasza Joshi (#77) üzenetére


Alien!
senior tag

"A Philips képfeldolgozó prociját nem is jegyzik, szóval még mindig nem tudom miről beszélsz"

Nem is jegyzik hol? Ez a cég rakta először tévébe ezt a technológiát a 2000-es évek elején. A felsőkategóriás LCD tévéik annó rakat szám hozták el a díjakat, de még manapság is az OLED-ek, ahogy olvasom. Nálam a vendégek mindíg rákerdeznek a 7 éves Fullhd-s tévémre is, hogy mit is látnak pontosan mert annyira látványos.

(#85) Joshi válasza Alien! (#84) üzenetére


Joshi
titán

"Nálam a vendégek mindíg rákerdeznek a 7 éves Fullhd-s tévémre is, hogy mit is látnak pontosan mert annyira látványos."
Hagyjuk már, most ez komoly? :Y ;]

Hol van már a Philips te jó ég? :F Sajnos amiről te beszélsz az már a múlt, ma már olyan gyártók megoldásaival kell felvenni a harcot mint a Sony X1 Extreme, X1 Ultimate, LG Alpha 7, Alpha 9 stb. Nem véletlenül kérdeztem rá hogy milyen tévéd van.

ui.: nekem úgy tűnik, hogy nem tudod mit kell nézni ha képhibákról beszélünk. Vagy csak egyszerűen olyan messziről nézed, hogy nem látni. :U

[ Szerkesztve ]

(#86) Alien! válasza Joshi (#85) üzenetére


Alien!
senior tag

Nem véletlenül kérdeztem rá hogy milyen tévéd van.

több is van, nem nehéz kinyomozni... :D

szóval a piac tele van jobbnál-jobb olyan processzorokkal amit te nem használsz...akkor mitől jók?!?

amúgy ne felejtsd el, hogy az emberek nagyrésze egyszerű mint a faék, kis százalék szőrözik úgy a beállításokkal mint itt a fórumon páran. Emiatt van, hogy a haverjaim 4k tévéje az életben nem lát pl HDR tartalmat, mert tépkedik lefelé a Trónok harcát 480p-ben meg nézik az sd RTL-t.

(#87) Joshi válasza Alien! (#86) üzenetére


Joshi
titán

"szóval a piac tele van jobbnál-jobb olyan processzorokkal amit te nem használsz...akkor mitől jók?!?"
Ezt nem tudom értelmezni. Én a jelen tévéinek a képfeldolgozó processzorait soroltam fel, magyarul ezek a csúcs képfeldolgozó procik, amik a conzumer piacon fellelhetőek. Viszont még ezek a procik se tudnak érdemben jó minőségű interpolációt produkálni, nem hogy hogy egy 7+ éves technika. Remélem érted mire gondolok.
Számomra még mindig érthetetlen, hogy nem látod a régi Philips tévéden az interpolációs képhibákat. What? :F

(#88) Alien! válasza Joshi (#87) üzenetére


Alien!
senior tag

értem mire gondolsz, de azóta megnégyszereződött a felbontás, ezáltal a számítási igény is. Valóban nincs tökéletes interpolálás, valóban vannak hibák, de a fejlődés nem csak ebben van. Ha én a 2013-as tévémet összehasonlítom a 2018-asommal, akkor annyi a különbség, hogy az utóbbi 4K-ban is folyamatos, és minden forrásból képes tökéleteses folyamtos működésre (Youtube, Netflix, Hbo). A régi 24hz-en volt csak tökéletes, 50/60hzen be tudott lassulni (kb mint a Samsungok). Viszont a régiben egy iszonyatosan gyors panelt raktak, ami szinte zéró motion blurrel dolgozott (hasonló mint a mostani oledek), na ez extrém látványos még ma is. ez a mostani 4K-sban már nincs.

(#89) Joshi válasza Alien! (#88) üzenetére


Joshi
titán

"Viszont a régiben egy iszonyatosan gyors panelt raktak"
Még mindig nem írtad a tévéd pontos típusát. :B

(#90) Alien! válasza Joshi (#89) üzenetére


Alien!
senior tag

55pfl7008k, 55pfl8303

btw a nevem alatt ott van

(#91) Joshi válasza Alien! (#90) üzenetére


Joshi
titán

A régi Full HD tévéd olyan régi, hogy még a barlangrajzokon sincs említve, a 4K tévéd meg egy IPS paneles felejtős szörnyű Androidos akármi. Habár IPS panel létére kiemelkedő 1200:1-es kontraszttal. ;] Szerintem ne erőltesd amit nem kéne.

ui.: Összefoglalva: ezeket a tévéket csak az ellenségeimnek ajánlanék. Sorry.

[ Szerkesztve ]

(#92) Alien! válasza Joshi (#91) üzenetére


Alien!
senior tag

köszi, hát ahogy nézem nem fogunk egy tálból popcornozni :DD ..igazából megtehetném, hogy vegyek egy 65ös Sony csúcs oledet 36 havi részletre, hogy aztán minden topicba becsempésszem vhogy hogy ilyenem van, és oltogassam a többieket, de egyrészt ebből kinőttem (sosem voltam benne) másrészt nálam a hobbinál előrébb van a család mostmár. peace.

(#93) Joshi válasza Alien! (#92) üzenetére


Joshi
titán

Egy karakterrel se írtam le a tévém típusát, ha így tettem légyszi linkeld. :F Itt tapasztalatokról beszélünk, nekem azért van bőven ha tévéről van szó.

Emlékeztetnélek arra a hozzászólásodra, amire én reagáltam. Nem véletlenül kérdőjeleztem meg azt, hogy mitől is lenne több képi információd pusztán az interpolációtól. Ráadásul a jelenlegi csúcstévék is bőven-bőven hibáznak, ha 100%-ra állítjuk az interpolációt.

[ Szerkesztve ]

(#94) Alien! válasza Joshi (#93) üzenetére


Alien!
senior tag

tessék[link]

nem volt nehéz belefutni az utóbbi időben.

amúgy a vitánkhoz az ips panel kontrasztjához az égvilágon semmi közem nem is értem hogy jött ide.

mondtam, peace.

nekem is volt időszak amikor évente cseréltem a drága tévéket, van itt is tapasztalat.

(#95) Joshi válasza Alien! (#94) üzenetére


Joshi
titán

Ne az OLED topikot linkelt bakker, hát ott egyértelmű hogy le kell írni ki milyen tévével operál. What? :Y :O

Engem az bosszant hogy valótlant állítasz tapasztalat nélkül, ráadásul azt hiszed hogy a belépőszintű tévéd überkirály. KB ennyi. Peace. :R

Amúgy szájkaratézhatunk, én benne vagyok. :DD Sokan pont ezért utálnak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#96) Alien! válasza Joshi (#95) üzenetére


Alien!
senior tag

hát konkrétan csak a baba-mama topicban nem futottam bele annó. lényegtelen.

mit ajnároztam amúgy? mióta belépők ezek a tévék? persze messze nem pengék, a mai oledekhez képest végképp. a témához ennek viszont megint semmi köze.

téma lezárva.

(#97) Joshi válasza Alien! (#96) üzenetére


Joshi
titán

Ha képminőséget viszonyítunk, akkor az a minimum hogy azonos kategóriájú tévéken tesszük ezt különben mi értelme? Arról se nagyon nyilatkoztál, hogy neked mit jelent a képhiba. Mi az amit te még tolerálsz, és mi az amit már nem. Hihetetlen számomra, hogy egy ősrégi belépős tévé interpolációja megüsse a mércét, miközben a 2019-es csúcskészülékeké is a vicc kategóriával egyenlő. Na mind1, szerintem most már kiderült hogy a te véleményed hiteltelen. Pont. ;]

(#98) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Szappanoperásítás nekem se kellene, de módjával (ha lehetne), azért szívesen használnék némi interpolációt a 24p-hez. Alacsony beállításokon, ha már csak azon segít, hogy ne legyen olyan zavaró a sveknes röcögés az már elég lenne. Sajnos a 2014-es H6400-as Samu-m elég hamar elkezd apró képhibákat és rángásokat generálni a Motion Plus-al. Amit még észre vettem, hogy az sem mindig mind1 milyen lejátszó eszközből kapja a stuff-ot a TV. Hibába pöpec és kadenciahelyes elvileg ugyan úgy, két lejátszó esetén van hogy az egyikkel zavaróbb a másikkal meg simább a 24p-s "hatás", mintha "máshogy" adná ki a 23.976Hz-et a két készülék magából. Ezt nem tudom mi okozhatja.

Azt is elhiszem, hogy a mai csúcs TV-kben sem tökéletes az interpoláció és ott van még az előzetes interpoláció MadVR-el, ha valakinek van hozzá egy izom HTPC-e, de gondolom annyira az sem az, de talán jelenleg a legjobb?!

(#99) moleculez


moleculez
veterán

Múltkor néztem 4k@60fps pornót, na annak jól állt :DDD :DDD
Mozifimnél némi megszokást igényelne, de azért elbírnám. Pl egy GoT , vagy Vikings csatajelenet ha nem egy nagy elmosott, tizedmásodpercenkénti vágások (szó szerint kardcsapás/snitt) maszlag lenne.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#100) jézusom


jézusom
addikt

Hát én amikor megláttam a Gemini man nyitó jelenetét, mondom anyád ez tuti 60! És rohadtul tetszett, ezerszer élesebbnek tűnik úgy a video. Telefonnal is inkább 60on videózok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.