Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gigi01


Gigi01
őstag

Szép írás! :C
Jó mozizást kívánok! :K

És a továbbiakban több szerencsét! ;)

(#2) priti


priti
addikt

(#3) djgeg válasza priti (#2) üzenetére


djgeg
őstag

Ennél "csak" egy egész falfelületet kell simítani :D

Amúgy jó írás! Még ilyet.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4) Dominó85


Dominó85
veterán

Tetszett a cikk és az a csinos szőke nő is. :P

* Péter - 06302461862 *

(#5) Gigi01 válasza djgeg (#3) üzenetére


Gigi01
őstag

A falat nem ajánlanám senkinek,én beszívtam bele.Csak úgymond tesztelőnek csináltam a Benq-nak,tudtam,hogy vászon lessz előbb-utóbb.
A fal berepedezett,igaz fél év után.Az is igaz,én csináltam,mint zöldfülű. :DDD

(#6) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Már régóta ígéred, hogy leírod a kálváriádat, egész jól sikerült :R

Minden jó, ha vége jó, már csak a kiváló filmek hiányoznak a szórakozáshoz!

(#7) Met


Met
nagyúr

Nincs túl közel a kép? Abból kiindulva hogy ha túl közelről nézed a tv-t pixeles a kép.
Tudom az tv, ez projektor de nem értek hozzá :B

Mennyi egy ilyen projektor és vászon?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8) priti válasza djgeg (#3) üzenetére


priti
addikt

Nekem ez vált be. Extra fehér, lassan köt szóval könnyű dolgozni vele, nem reped. Persze ha valakinek süllyed a ház, vagy vizes és repedt az egész fal akkor ha lósz@rt ken rá az is kireped száradás után, mert mozog az egész szóval én nem mondom, hogy mindenkinek ez ajánlott. Egyébként töredékáron ki lehet hozni egész jó felületeket. Szerintem csoda Screen Goo sem kell hozzá, de horrror drágák a vásznak. Túlárazott terület.

Hardverlesen

(#9) priti válasza Gigi01 (#5) üzenetére


priti
addikt

Hungarocell lapot cuppantasz rá a falra, dryvit háló és a hálóval szépen egybegletteled glettgipsszel. Kvázi amolyan beltéri dryvitolás marad, ha a falon a halálba szívat valami repedés.

Hardverlesen

(#10) CyDoN


CyDoN
senior tag

Jó volt olvasni. Sok türelem van a szobába, használd ki rendesen. Jó játékot és mozizást!
Gondolom azóta se voltál moziba :DD

(_._)

(#11) Dominó85


Dominó85
veterán

Engem még mindig az érdekel, hogy ki az a szép csajszi az első oldali képen. ;] :D De ez erősen OFF topik.

* Péter - 06302461862 *

(#12) Sinesol válasza Gigi01 (#5) üzenetére


Sinesol
veterán

Repedni főleg akkor szokott, ha nem jó az alapozás és/vagy a rétegek közt kevés időt hagysz a száradásra, vagy vastagok a rétegek. Ez minden festésre, vakolatra igaz, ahol rétegenként hordod fel a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#13) Bozek válasza Dominó85 (#11) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Kedvesem "kisestélyiben" ugrott neki az akkor kapott Playstationnek"

(#14) B.i.L


B.i.L
senior tag

Jó írás,kösz.Érdemes volt elolvasni,de egyvalami érdekel igazán,mert elvesztettem a fonalat,mégpedig:most akkor mi lett a többi kivetítővel? :F
Állati kép,nagyon impozáns.

Horgászni mentem...B.i.L

(#15) domel


domel
tag

Ha ilyenekre költöd a pénzed, nem is lesz soha lakásod :)

(#16) Dominó85 válasza Bozek (#13) üzenetére


Dominó85
veterán

"Tudtam" ;]

* Péter - 06302461862 *

(#17) Sinesol válasza domel (#15) üzenetére


Sinesol
veterán

Mem házat említett a cikkben?
Lakás ≠ Ház

[ Szerkesztve ]

(#18) syl5


syl5
őstag

Mennyi egy ilyen szett tokkal-vonóval?
Vászon, projektor, erősítő, hangfalak, stb mindennel számolva nulláról.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#19) Magnat


Magnat
veterán

A bevezető után azt hittem, minimum átvertek a projektor árával a gonoszok... Erre kiderül, a postás néni puffogott kérvénykitöltés közben :C
Minden jó, ha jó a vége!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#20) #72042496


#72042496
törölt tag

Gratula hozzá, minden jó ha a vége jó. :)
Annyira nem követtem a házimozis topicot; a Marantz már nem szívat azzal hogy robbanások után elmegy a beszédhang?

Ha ezután is beindulna a vezérhangya akkor csapd agyon, különben tényleg nem lesz belőle saját ház, vagy csak nagyon soká. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) Jester01


Jester01
veterán

Klassz írás :R
Nekem 7 éve lóg a plafonból a projektorhoz a 230V-os drót de még nem jutottam el a házimozi projekt beindításáig :(

Jester

(#22) kmisi99


kmisi99
addikt

Egy hasonló áru LCD tv hez képes milyen ez? Illetve a 24hz nem redukálja le a játékokat 24 képkocka/s ra?

(#23) sixpak


sixpak
nagyúr

Ez jó volt....szívesen olvastam. :K

+1 az August Burns Red-re. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#24) Feketelaszlo válasza Met (#7) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

DLP projektornál nincs "csirkeháló", magyarán szinte észre sem veszed, hogy pixelekből tevődik össze a kép. Mondjuk engem LCD projinál is csak nagyon közelről, kis felbontáson zavart.

(#25) MasterMark válasza kmisi99 (#22) üzenetére


MasterMark
titán

Ég és föld.

Játszani nyilván 60 Hz-en játszik.

más: Jó lett a cikk! Én is ilyen projektort akarok. :) A vászon pontosan milyen?

Switch Tax

(#26) z123456789


z123456789
addikt

Köszi mindenkinek, próbálok válaszolni, remélem nem hagyok ki senkit. :)

(#2) priti
a festés kontra vászon téma mindig előkerül a projektor topicban is. Már ott is elmondtam többször, számomra akkora élmény az otthoni vetítés, hogy szerintem megalkuszom a gyengébb képminőséggel is csak vetítve legyen, és nyújtson (házi)mozi hangulatot. Én úgy gondolom ha nem lett volna rá pénzem, akkor festettem volna én is. Egy barátomnál mázoltunk felületet, házimozihoz nem éppen ajánlott típusú projektornak, az első bekapcsolásnál hasonló élményem volt mint otthon a vászonnal és a BENQ W1070-nel. :)

(#4) Dominó85
-a csinos szőke nekem is tetszik. ;)

(#7) Met
Norbi volt a mesterem :DDD , szóval valóban közel van a kép, de egyáltalán nem zavaró, 3D-nél meg kell is véleményem szerint. Nem látok semmiféle pixeleket.

(#10) CyDoN
Moziban nem voltam azóta sem. 2014-ben egyáltalán nem, és egyelőre még idén sem. :D

(#14) B.i.L
Az első hibás volt, visszaküldtem.
A második elakadt a postán, de a reklamáció után megérkezett.
Mivel a reklamációt az Amazonnál intéztem, ők egyből indítottak egy harmadikat is. Ez viszont már nem akadt el, és egy nappal a második vetítő érkezése után az is megjött.
A másodikat felszereltem, nem volt baja, ezért a harmadikat - ahogy kérték - szintén visszaküldtem.
"Állati kép,nagyon impozáns." Köszi. :R

(#15) domel
Majd írok arról is cikket. :DDD

(#17) Sinesol
Jogos. ;)

(#18) syl5
Kb 1 milla. De ebben benne van még az UTP kábel is.
Szerintem a feléből meg lehet oldani a vetítést amúgy kis szerencsével. ;)

(#20) Balika911
A Marantz-os dolog megoldódott. Audyssey és Dynamic EQ voltak a ludasok. Egyébként azóta észrevettem (én mint megszállott magyar szinkronos) hogy a gány minőségű hangkeverésekre elég érzékeny a Marantz. Magyarul sok mindent megmutat. (És ez kétértelmű. :DDD )

(#21) Jester01
Sose add fel! ;) Nekem 26 évesen lett meg életem első TV-je. (Amivel tudatosan indítottam a házimozi projektet.) De úgy hogy előtte még egy magnóm sem volt, max egy walkman-em.

(#22) kmisi99
Ez emberfüggő. Ahogy leírtam fentebb, nálam az élmény akkora hogy van olyan hét amikor a TV-t be sem kapcsolom. Pedig szebb képet ad.
A játékokhoz nagyon nem tudok hozzászólni, a barátnőm a spíler. Én csak akkor kellek amikor valakit össze akar verni. (játékban :DDD )
Egyébként a projektor automatikusan vált frekvenciát. 60Hz-re ha jól emlékszem.

(#23) sixpak
:))

(#25) MasterMark
Na, akkor úgy van ahogy emlékszem, 60Hz-re vált a proji.
Köszönöm szépen. :)
Ezen az oldalon oldalt bepipálod hogy motoros fali/mennyezeti, és alul meg hogy 16:9. Elvileg a harmadik vászon lesz az (203x114, 1.2 gain) ami az eredeti tervben szerepelt. (Annak a képével is megvoltam elégedve teljesen).
De ugye egy oldalfeszített elvileg 1.0 gaineset kaptam. Amiről fogalmam sincs hogy melyik az oldalon. :D

(#27) devil-k


devil-k
nagyúr

Gratulálok a cikkhez és a mozihoz, örülök, hogy célba (?) értél! :)

- mozi bolondéria -

(#28) MasterMark válasza z123456789 (#26) üzenetére


MasterMark
titán

Jhujj, azért van ára. :Y Köszi. :R

A L-C-R hangszóró felszerelési lehetőség mit jelent?

Switch Tax

(#29) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Tetszik az írás,grat! :C

Örülök,hogy segíthettem. :R

Jó a zene,és a szőke. ;)

Ha jössz pestre,szívesen látlak máskor is! :D

(#30) Vincent_ válasza z123456789 (#26) üzenetére


Vincent_
aktív tag

1 milla??? :Y

Másfél éve vettem egy használt DLP-s simaHD-s Acer-t 65-ért, falról leveszem a kiakasztott képet, és mehet a film rá. 40-ért csaptam hozzá egy vadonatúj LG hangprojektort, 4k-ért optikai kábelt a PC-hez, és kész. :C

Persze az élmény nem ugyanaz, de kb. tizedéből (!!) megvolt ugye... :DDD És nem a szüleimet kerülgetem. :P

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#31) spiky03


spiky03
veterán

Én gratulálok a cikkhez.
Jó lett, tetszik. Tanulságos, ötletes, vicces. :C

Remélem nekem is össze majd egyszer a projektor. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#32) #72042496 válasza Vincent_ (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Látszik hogy te teljesen más kategóriában gondolkodsz, de azt is nézd meg, hogy csak az az erősítő 450 ezer forint volt (lett volna) újonnan. Ehhez képest szerintem jó áron kihozta a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#33) z123456789 válasza Norbi 72 (#29) üzenetére


z123456789
addikt

(#29) Norbi 72
Köszi,
"Jó a zene,és a szőke." :DDD :R
Elfogadom a meghívást, szívesen megnézném a mostani szettedet is. :)

(#30) Felhő
Természetesen ki lehet hozni olcsóbban is egy élvezhető szintet. És én is kihoztam volna, de lehetőségem nyílt rá hogy apránként magasabb kategóriás dolgokat vegyek. Ahogy írtam a mostani rendszerem 2012 december óta alakul. Későn érő, álmodozó, és álmait megvalósítani igyekvő ember vagyok. Majd meglesz az az odu is. :)

(#31) spiky03
Kösz, örülök hogy tetszett.
Persze hogy összejön, majd egyszer csak írod a HM topicban hogy új jövevény: BAMM! :D

(#32) Balika911
+1
Így van, mindenkinek mások az igényei. :)

(#34) Vincent_ válasza z123456789 (#33) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Jogos, és nem is bántásból írtam! Én is sokmilliót beleforgattam már ebbe-abba, épp mi volt az aktuális "marhaságom", amiken persze előbb-utóbb túladtam. Csak így egyben leírva sokkoló az a misi. :R

De a rendszer tényleg klassz lehet, a cikket is jól megírtad, és a hozzáállásod is példás a felmerült problémákra.

Szóval respect! :R

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#35) devil-k válasza Vincent_ (#34) üzenetére


devil-k
nagyúr

A házimozizás nem aktuális marhaság. :((

- mozi bolondéria -

(#36) Vincent_ válasza devil-k (#35) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Értem. Akkor megér 1 misit. És otthon lakni a családdal.

Így jó? :DDD

amúgy én a saját marhaságaimra gondoltam (ami nem a házimozizás)

[ Szerkesztve ]

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#37) Sinesol válasza Vincent_ (#36) üzenetére


Sinesol
veterán

Honnan veszed hogy otthon lakik családdal?
Csak annyit irt, hogy házat akar, de emellett lakás már simán lehet.

[ Szerkesztve ]

(#38) #72042496 válasza Vincent_ (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem az a pár év alatt mozira költött egymillió lesz a vízválasztó hogy valaki máshová költözik-e. Ha másra is hasonló összegek mennek akkor persze karcos, de honnét tudod hogy nem egy saját lakásban vagy külön albérletben lakik-e, vagy hogy nem rak-e a párjával egy lakástakarékot? De ez ebben a topicban nem is fontos, szerintem bízd rá hogyan oldja meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) Vincent_ válasza Sinesol (#37) üzenetére


Vincent_
aktív tag

"Majd egyszer, ha a saját házunkat rendezem be, akkor mozi lesz" -> "Hát házam még mindig nincs, de vászon meg projektor az már van."

Albérletben ritkán engedi a főbérlő, hogy szanaszét-fúrkáld a falakat. + ha arra tejelsz rezsivel együtt havi 50-60-70k-t húszonévesen, amellett nehezen jön össze 1 milla hobbira.

Így - számomra - ez az egyetlen opció maradt. De cáfolni ér! :DDD

szerk: de persze saját lakás még lehet.

[ Szerkesztve ]

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#40) Brock Samson


Brock Samson
csendes tag

Jo kis cikk!

En magam egy BenQ MH680-at tettem fel a plafonra, es a surroundot is nemileg olcsobban oldottam meg, raadasul vaszont is hanyagoltam. Eleddig nem lattam repedest a falon, de majd kozelebbrol szemugyre veszem.

24Hz nekem nem kifejezetten fontos, sok film eleg eros szaggatast produkal miatta. Igaz masok meg 60Hz-tol nem az igaziak, minden esetre egyiket sem mondanam tokeletesnek.

[Samsung Galaxy Tab S 10.5 (SM-T800), Doogee X5] [i5 2500k, GTX 1050, Intel 530]

(#41) priti válasza z123456789 (#26) üzenetére


priti
addikt

Optoma HD26-ot vagy 36-ot próbáltál a Benq vásárlása előtt?

Egyébként olyan emberrel még nem beszéltem, akinek már volt otthon bármilyen projektoros megoldása annyira kiépítve, hogy csak bekapcsolni kelljen egy filmhez és utána visszatért volna TV-re. Olyannal beszéltem, aki szekrényből vette elő a táskát, vette ki a projektort és kezdte el összedugni valamivel, beállítani és ez volt végül is az az állandó nyűg, ami miatt ritkán használta a projektort és adta el végül kihasználatlanság miatt.
Egyetértek veled, megértem amit írsz. Szerintem több is az hangulatnál. Olyan vacak a TV, mint mobilon filmet nézni. Ha választhatok én is inkább látom még egy natív 800x600-as vetítő falnyi képét is, mint nézem, de nem látom egy FullHD TV 40-50”-os képét. Arányosan olyan pici egy TV-nyi képen egy színész feje ha nem totálban veszi az operatőr, hogy az arcjáték -mint olyan- sokszor fel sem tűnik a tengernyi más részletről nem is beszélve, ami elsikkad egy TV-n az élmény egy részével együtt. A TV-zés nem mozizás hiába a millás csicsatévé hajlított képpel meg beépített számítógéppel. A tű éles és természetellenesen felszínezett képre izgulás egy teljesen fals dili szerintem. Ne egy panel legyen jó, hanem a vizuális élmény legyen jó. Attól nem lesz jobb az élmény, ha melléteszek egy panel mellé egy másik panelt és úgy, de csak úgy látom, hogy hát igen az egyiken szebb a fekete ami egyébként mindkettőn szép. A panel mérete így is meg úgy is megfoszt az élménytől, mert a tartalom adja az élményt, aminek a felét TV-n csak nézem, de nem látom.

Hardverlesen

(#42) z123456789 válasza Vincent_ (#34) üzenetére


z123456789
addikt

(#34) Felhő
Na, nekem az még nem adatott meg hogy sokmilliót forgassak ide-oda. :) 2 dolog volt amit kiskoromban (értsd kb 5-6 évesen) a fejembe vettem, hogy ha "nagy" leszek megvalósítom. Abból ez volt az egyik. Nekem nincsenek millióim marhaságokra. :P :DDD
Részemről semmi para, amikor először összeszámoltam nekem is sokkoló volt. :D És kösz. :)
Természetesen nekem megér ennyit, sőt, remélem még tudok fejlődni a későbbiekben. :)

(#38) Balika911
"Nem az a pár év alatt mozira költött egymillió lesz a vízválasztó hogy valaki máshová költözik-e."
Ez itt a lényeg. +1 :K

"Albérletben ritkán engedi a főbérlő, hogy szanaszét-fúrkáld a falakat. + ha arra tejelsz rezsivel együtt havi 50-60-70k-t húszonévesen, amellett nehezen jön össze 1 milla hobbira."
Az én főbérlőm engedte. Csak az albérlet elhagyásakor úgy kell ott hagyni ahogy kaptuk.
A második részt már cáfolom is. ;)

(#40) Brock Samson
Az is egy jó masina lehet. Mondom én sem torpantam volna meg ha nem kerül vászonra.
Viszont a Hz-ekkel szerintem hadilábon állsz. :D
Miről játszod a filmeket, és milyen tartalmat ha szabad megkérdeznem?

(#43) Gigi01 válasza Sinesol (#12) üzenetére


Gigi01
őstag

Hát itt mindig bereped egy idő után.Szinte az összes falon,ugyanott.(emeletes ház)

(#44) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Nagyon jó a cikk és az írás is! Nagy gratula hozzá! Sok helyen magamra és a páromra ismertem benne :)) :DD :C :R

(#45) ncc1701 válasza priti (#8) üzenetére


ncc1701
veterán

Glettből van 0-1mm-es is. Mint a púder.

(#46) Brock Samson válasza z123456789 (#42) üzenetére


Brock Samson
csendes tag

Ujabban egy HTPC-t epitettem a celnak.

A klasszikus 24p szaggatasrol (judder) beszelek, ami ott van minden filmben (foleg lassu panolasnal) miota kitalaltak, a szabvanyt. Ezt nemileg korrigalhatjak a modern technologiak, de 60Hz-en meg a 3:2 pulldown miatt van szaggatas. Utobbit en sokkal jobban elviselem, de ez mar szemelyes preferencia.

[Samsung Galaxy Tab S 10.5 (SM-T800), Doogee X5] [i5 2500k, GTX 1050, Intel 530]

(#47) z123456789 válasza priti (#41) üzenetére


z123456789
addikt

(#41) priti
Sajnos nem volt alkalmam mást kipróbálni.
Igen, kicsit erősebben megfogalmazva így van ahogy mondod. Egyébként sportot a TV-n nézek szívesebben, persze ha haverokkal nézzük, akkor egyértelmű hogy vászon. ;]
A túlszaturált panelektől mondjuk - kimondom - én is hányok. Azt sosem fogom megérteni hogy a "mézeskalácsszínek" miért olyan szépek?

(#43) Gigi01
Elképzelhető hogy van olyan épület aminél kevésbé kiküszöbölhető a repedés. :F

(#44) Gtaati
Örülök, és köszönöm! :R

(#46) Brock Samson
HTPC-hez nem tudok hozzászólni. Akkor jól értem hogy a 60 Hz-et nem filmnézésre használod? Azon akadt meg a szemem igazából leginkább. Vagy félreértettem?

[ Szerkesztve ]

(#48) spiky03 válasza z123456789 (#33) üzenetére


spiky03
veterán

Úgy legyen. ;)
De előbb a rendszert kell újraépítenem a nulláról, úgyhogy most az lesz az elsődleges szempont. Aminek ha minden jól megy októberben neki is tudok esni. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#49) Vincent_ válasza z123456789 (#42) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Hehe, csak összeadva voltak milliók nekem is, nem ennyi cuccom tornyosul otthon sajnos nekem sem. :)

nagy TV, konzol(ok), bika PC, drága bicaj, projektor, házimozi, autó, motor. Mikor mi érdekel, pörög mindig nálam valami, de úgy, hogy ami már "nem kell", azt elpasszolom, és beforgatom az újba. Így jöttek ki a milliók, bruttóban (tehát amennyit ténylegesen kiadatam érte), tehát ebből lejön a régi cucc eladási ára! De boldog lennék, ha millákkal tudnék játszadozni! :D :D

ON: az a baj az ilyen audio-s/projektoros cuccokkal, hogy az áraknak nincs felső határa... Én is gondoltam már, hogy lecserélem a projektort egy komolyabbra (~250k - 50k, amennyiért a régi elmenne), de akkor már kéne egy vászon, de akkor már az legyen motoros, és akkor már 5.1-es (vagy 7.1-es) hangrendszer (láttuk, mennyibe fáj egy komolyabb erősítő), de akkor már új (bőr)kanapé is kéne, stb.-stb.-stb. Ezek egymást gerjesztik. :(

Úgyhogy nekem most marad ez, mert a gépszíj engem is könnyen elkap sajnos. :DDD

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#50) Brock Samson válasza z123456789 (#47) üzenetére


Brock Samson
csendes tag

Igazabol mindenre a 60-at hasznalom, mert ugy erzem az az arany kozeput.

Amugy mersekelten igenytelen vagyok: 12-15 GB HD rippeket szoktunk otthon nezni, BluRay nagyon ritkan kerul a teritekre, bevallom nem nagyon latom a kulonbseget.

A BenQ W1070 amugy szinmegjelenites szempontjabol jobb, mint az en MH680-am, mert mas szinkerekek vannak bennuk, cserebe a 680-nak nagyobb a fenyereje.

[Samsung Galaxy Tab S 10.5 (SM-T800), Doogee X5] [i5 2500k, GTX 1050, Intel 530]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.