Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

A 64 gigás verziónak elég barátságos az ára.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Szépen lassan csökkenek végre az SSD árak is.. Bár olcsónak azért nem nevezném ezt a technológiát. (még)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3) ViZion válasza SpongyaBob (#2) üzenetére


ViZion
félisten

Majd ha az utolsó 126k helyett 26k lesz... akkor lesz itt a szép világ :)
De hát ez van, majd csak csökkennek az árak, hisz' lassan már minden dzsunkán SSD-t gyártanak... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Megjelenési árukhoz képest már "barátibb" az áruk, de még mindig csak álom sokunknak egy nagyobb méretű SSD :U

...

(#5) Angel1981


Angel1981
veterán

A 128 GB-os 63.000
Akkor már sokkal inkább a kitűnő vezérlésű Kingston SSDNow V+ Drive 128GB - 55.000-ért.

(#6) atee


atee
őstag

Messze nincs még olyan árban, hogy komolyan gondolkozni kéne rajta.
Persze nagyon szép amikor a win néhány másodperc alatt bootol, de ennyit ez a csoda nem ér meg.

D-day 2002-01-04 01:54

(#7) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A 64 es nem rossz 33 ér.
Bár régóta szemezek egy kingstonnal. majd elválik.

Láttam 64 es buffalot 25 ért. na most az vagy olyan amilyen vagy nem tudom.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#8) banhammer


banhammer
veterán

Nem értem minek 64 gigásnál nagyobb SSD egy átlagos felhasználónak.
Jelenleg egy OCZ Vertex 2-es 60 gigás SSD-t használok és fogalmazzak úgy, hogy most már semmi se indul lassan.
A játékokat meg a HDD-re teszem.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Mindenki ezzel jön, hogy milyen gyorsan indul a Win meg a progik! És?! Ha az anyagok amivel dolgozom a vinyón vannak, (mert akkora SSD nincs még embertelen áron sem nagyon) akkor ugyan úgy ki kell várnom az időt munka alatt (pl.: PS). A lassú programindulást meg 10 óra alatt egyszer kell elszenvednem! Majd ha 500GB-os SSD lesz 1-2TB-os HDD áron, majd akkor lesz igazán értelme!

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#10) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Kiváncsi leszek,megérem -e ,hogy kiszorul a hdd a piacrol az ssd térhoditásának következtében.

Picturemaker.: gondolom még nem volt a gépedben ssd,mert aki probálta már az tudja mennyivel pörgősebb a gép ha azon van az op rendszer.
Jobb dolgozni a géppel.

[ Szerkesztve ]

(#11) banhammer válasza Silentfrog (#10) üzenetére


banhammer
veterán

Arra mérget vehetsz, hogy nincs és nem is volt a gépében SSD, de meg nem is ült olyan gép előtt amiben lett volna, mert akkor nem így állna a dologhoz.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) pschio válasza Angel1981 (#5) üzenetére


pschio
őstag

vagy 49-ért egy vatta új intel a 320-as sorozatból :)

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#13) kerelo válasza Silentfrog (#10) üzenetére


kerelo
senior tag

nekem is van az egyik gépemben ssd.tényleg pörgősebb a win7,de utólag azt mondom,hogy sok embernek igaza van.Túl sokat kell még fizetni ezért sajnos.nem érték arányos az ssd-k ára még most sem. :N

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#14) El Kebir válasza banhammer (#11) üzenetére


El Kebir
őstag

Hááát, azért én is hasonlóan Picturemakerhez, kerülném a "túl kicsi", csak rendszernek jó ssd-ket (30-40GB), a meglévő ssd-vel szerzett tapasztalataim alapján.
Igazán nagyon csak azt gyorsítja ami arról fut, azt viszont érezhetően, ezért lehetőleg minden napi használatú alkalmazást rá kell tenni, hogy megérje az árát!

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15) kerelo válasza El Kebir (#14) üzenetére


kerelo
senior tag

szerintem is.80gb alatt nem érdemes venni

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#16) Enton válasza El Kebir (#14) üzenetére


Enton
addikt

Arra meg a 64 giga bőven elég. Még 2 winnel vagy, 1 win 1 Linuxxal is.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#17) Ł-IceRocK-Ł válasza kerelo (#15) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Szerintem meg jó oda a 64 es is. Jelenleg vinyóról is 65 gigás partíción van a rendszer. Van fennt rajta két-három gém, és van rajta még 10-15 giga hely, ha nem töltök rá hely szűkében.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#18) banhammer válasza kerelo (#13) üzenetére


banhammer
veterán

Én úgy voltam az SSD-vel, hogy amikor évekkel ezelőtt olvastam az első híreket róla, már akkor eldöntöttem, hogy ilyen KELL nekem.
2010 decemberében megleptem magam egy SSD meghajtóval (a pontos típust lásd feljebb) és nem bántam meg a rá kiadott 30 ezer Forintot.

Most nézem meg az egyik HW kiskereskedés árlistáját és a 100 gigás OCZ Vertex 2-es 50 ezer Forintba kerül, a 120 gigás meg alig 7 ezer Forinttal drágább.

Mielőtt még valaki azzal jönne, hogy biztos gennyesre keresem magam a munkahelyemen, akkor ki kell, hogy ábrándítsak mindenkit.
Egyáltalán nem vagyok jól megfizetve.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) El Kebir válasza Enton (#16) üzenetére


El Kebir
őstag

még nekem is elég a 64GB, de azért mikor vettem, akkor is gondolkoztam a 80-128-on...most inkább a körül vennék. (minimumnak azért még jó a 64-es is)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#20) lee56 válasza Ł-IceRocK-Ł (#7) üzenetére


lee56
őstag

Még csak szemezgetsz, de már a váláson gondolkodsz? :D

Amúgy én se vagyok lassu-kicsi SSD párti, de az ellenkező "neműek" sajnos piszkosul drágák még mindíg..

Ez is jópofa dolog tényleg hogy rendszermeghajtónak elég egy kicsi is, persze, kinek mi a kics, nálam most 210GB-os a rendszer partíció, és alig van szabad hely rajta :D Nem arról van szó, elférne kisebb helyen is a rendszer, de annak aztán nemsok értelme van, hogy csak az OP-rendszer férjen el az SSD-n szóval úgy 64GB-os alatt elég értelmetlennek látom az egészet.

Úgyhogy árakat le - kapacitást föl, ez legyen a mottójuk az SSD gyártókank, és akkor a közeljövőben talán veszek is egyet :)

No Comment

(#21) Ł-IceRocK-Ł válasza lee56 (#20) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Na igen. Kinek mi a kicsi, mindenkinek más szükségletei vannak ilyen téren. Jó én se bánnám ha a 64 es árába lehetne venni 128 ast érted.

Ha a nyári fizuból félre tudok tenni egy ssd-re megteszem, ha nem akkor nem.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#22) kenwood3 válasza banhammer (#1) üzenetére


kenwood3
őstag

+1
(#17) Ł-IceRocK-Ł nekem meg 1 40 gigás is elég lenne 25 gigát foglal el a windows mindennel együtt a vinyómon ami fel van rakva arra a patícióra:)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#23) Jhonny06 válasza banhammer (#8) üzenetére


Jhonny06
veterán

"A játékokat meg a HDD-re teszem."

Ügyes vagy, akkor sok értelme volt megvenni. Pont az nem megy az SSD-ről, ami profitálhatna belőle. Minden gyakran használt alkalmazást az SSD-n kell (kéne) tárolni, pont ez a lényege és akkor el is érkeztünk oda, hogy most már talán érted, hogy miért nem elég akár átlagos felhasználásra sem a 64GB.

(#24) SpongyaBob válasza atee (#6) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nem csak a boot-ban van különbség remélem ezt tudod.. :)

Jhonny06: Aki nem játszik annak elég egy 40GB-os Intel is ;) Ezzel magamra céloztam.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#25) banhammer válasza Jhonny06 (#23) üzenetére


banhammer
veterán

Annak a kettő vagy három shareware, freeware játéknak aztán nagyon kell a sebesség...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) Jhonny06 válasza banhammer (#25) üzenetére


Jhonny06
veterán

Akkor ezt írd, feltételeztem, hogy nem Mario szintű játékokról beszélünk..

Rubbi: Aki nem játszik, annak elég. Nem is írtam, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

(#27) Boxi88


Boxi88
őstag

Annak ellenére, hogy minden boldog és boldogtalan gyárt már SSD-t, még mindig kicsit sokért adják őket... de idővel majd változik ez is!

(#28) ViZion válasza Jhonny06 (#23) üzenetére


ViZion
félisten

Nem flamelni akarok! Ilyen játékos (játéknak jó a HDD is :B ) kijelentésemért már engem is megköveztek egy másik topikban... DE!
Nem vagyunk egyformák... ahogy a konfigunk sem, és a felhasználás prioritásai sem.
Aki játszik, annak csúcs CPU+VGA mellé biztosan hasznos az SSD, nem is vitás.

Átlag körüli konfigon, ahol a VGA eleve limitálja a játékokat, oda valszeg kár SSD a játéknak -ezen gépek nem is elsődlegesen játékra lettek összedobva. Az én gépem (adatlapom) elsősorban munkára (képszerkesztés pl. Photoshop, nem videó vagy 3D) lett összerakva anno, vettem SSD-t is, de játékból majd csak a BF 3 kerül rá :R
Ennyi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) banhammer válasza ViZion (#28) üzenetére


banhammer
veterán

Ott a pont.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#30) Alchemist válasza Silentfrog (#10) üzenetére


Alchemist
addikt

mennyivel pörgősebb a gép ha azon van az op rendszer.

Kevésbé, ha munka közben sok-sok gigányi képet és egyéb adatot kell a vinyóról töltögetnie.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#31) Jhonny06 válasza ViZion (#28) üzenetére


Jhonny06
veterán

Itt nem arról volt szó, hogy ki mire használja (evidens, hogy mindenki másra, ebbe kár is belemenni), hanem hogy vesz valaki egy SSD-t és nem azon tárolja a játékot, mert "elég neki a HDD is". Hát nem, nem elég. Mondjuk a kolléga említette, hogy azok csak sharware játékok, de a normálisabbaknak kell az SSD, főleg ha már megvetted. Attól még, hogy a VGA visszafogja, az SSD gyorsíthatja, a kettőnek nincs sok köze egymáshoz.

Nem tudom, hogy mit akartál ebből kihozni, nem kell ecsetelni, hogy Te mire használod, köze se volt a mondandómhoz.

[ Szerkesztve ]

(#32) LordX válasza ViZion (#28) üzenetére


LordX
veterán

Minimum FPS-t tessék nézni:

Szerintem ez elég durván profitál az SSD-ből. Persze nem minden játék ilyen.

(#34) ViZion


ViZion
félisten

Uhh, én nem azt írtam, hogy a játékoknak nem jó az SSD... hanem hogy munkára elég a kis SSD-is, hogy az OS-t + PS-t gyorsítsa. Képek munka közben a ramban, ill. a scratch disken vannak (ez 6 GB Rammal ritka). Ennyi, tényleg :K

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35) Silentfrog válasza Alchemist (#30) üzenetére


Silentfrog
veterán

És még lassabb ha ezt csak hddről kezeli....

(#36) DRB


DRB
senior tag

Az mitől van, hogy a kisebbek egyben lassabbak is? :F

[ Szerkesztve ]

(#37) Talma válasza DRB (#36) üzenetére


Talma
tag

Kevesebb NAND chip van bennük.
Minél több NAND chip van az SSD-ben, annál gyorsabb, már ha bírja az iramot a vezérlő

[ Szerkesztve ]

(#38) FRENK1988 válasza Ł-IceRocK-Ł (#7) üzenetére


FRENK1988
veterán

én 64gb-st vettem 25k-ért postával:) Na az már jó ár

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#39) Ł-IceRocK-Ł válasza FRENK1988 (#38) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

És elárulod milyet vettél? és hogy hogy teljesít? :D gondolom jól de ez tág fogalom.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#40) Findzs


Findzs
addikt

még mindig drágák az ssd-k :(
egyszerűen nem ér egy 64 gb -os 15 ezernél többet bármilyen gyors is
(számomra)

úgy néz ki mintha a gyártók összebeszéltek volna és azért tartják ilyen magasan az árakat
több éve vannak már piacon a gyártásuk is olcsóbb a csíkszélesség váltás miatt, de az áruk számottevően nem változott

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#41) kenwood3 válasza Findzs (#40) üzenetére


kenwood3
őstag

Ugyanez a véleményem , tehát +1 ;)

Mi az az ekezet dragasag??

(#42) FRENK1988 válasza Ł-IceRocK-Ł (#39) üzenetére


FRENK1988
veterán

Kingston Sv100s2 64GB (a firmware frissitőset)
Kép:

Findzs:
Ezt nem mondanám egy év alatt -50% lett olcsóbb és a sebességük legalább +30%-al nőtt.Saját tapasztalat

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#43) Ł-IceRocK-Ł válasza FRENK1988 (#42) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Thx! Nem rossz kis ssd. :)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#44) FRENK1988 válasza Ł-IceRocK-Ł (#43) üzenetére


FRENK1988
veterán

főleg ennyiért. :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#45) Ł-IceRocK-Ł válasza FRENK1988 (#44) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Na az meg a másik :))

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#46) Balage76 válasza FRENK1988 (#42) üzenetére


Balage76
senior tag

Samsung 64GB

Én inkább hozzátennék 5000-et ezért a jobb teljesitményért... irásban kb háromszor gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

(#47) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Érdekességképpen, mértem egyet a raid0-10.000rpm-16m cache wd velociraptorokkal.
Az első tesztben fej-fej mellett, aztán a kisebb blokkoknál már látszik, hogy van "némi" hátrány a fejmozgásnak köszönhetően :)

(#48) FRENK1988 válasza Balage76 (#46) üzenetére


FRENK1988
veterán

vagy még ötezret és akkor lenne egy c300. Álljunk meg valahol.:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#49) core i7


core i7
addikt

Valakinek nincs egy 256GB-os eladó? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.