Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Örülök a tesztnek, jó ilyet is olvasni néha. A projektor pedig kellemes csalódás, rosszabbra számítottam.

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Nem vagyok otthon a témában, így nekem különösen pozitív, hogy vannak ilyen tesztek is. Köszi mégegyszer.
Viszont az árán meglepődtem. Úgy tudtam (mondom nem vok járatos a témában) hogy ezek a full hd projectorok úgy fél milla környékén mozognak... Ez meg 'csak' 300 ezer?
Egy átlag 110-150-es full hd tévé 150-250 ezer körül mozog egyéb dologtól függően... De akkor lehet, hogy jobban megérné egy ilyen venni 300-ezerért, és kinyomatni mondjuk 2 méter szélességben a falra ? / vászonra a képet?
Vagy ez egy különösen olcsó kategória?

(#3) huszar90


huszar90
aktív tag

Én is örülök hogy egyre több féle dolgot teszteltek. Hajrá! :C

(#4) rudi


rudi
nagyúr

Kérdés, hogy mi a feladat. Mert tévét nézni ezzel kicsit necces. Meg kell mellé igényes vászon, ha már egyszer, és a lámpa élettartama is véges (ezt, és az árát bele lehetne tenni a cikkben lévő táblázatba). No meg ott van a fogyasztás, és bizony ezeknek a cuccoknak hangja is van. De mondjuk Wii-zni sokkal nagyobb móka projektoron, mint tévén :D

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) elefant válasza Dany007 (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát már megy le az áruk,

de tévézésre az izzó alacsony élettartama miatt nem igazán alkalmas.

(#6) atike


atike
nagyúr

Állat! De ennyi pénzért inkább maradok a tévénél... :) Na meg a majd 7m-es képátlót sem tudom kihasználni.... :)

(#7) P00By válasza rudi (#4) üzenetére


P00By
nagyúr

Amikor még volt én is csak projektoron játszottam! Úgy az igazi :)

(#8) Móci


Móci
addikt

Tetszik! Ennyiért tényleg nem rossz vétel.
Én kíváncsi lennék egy olyan tesztre is, ahol az olcsóbb mezőny szerepel. Magyarul a 100-150k körüli gépek vannak egymásnak eresztve. Vagy legalábbis egy-két értelmesebb darab kerül bemutatásra. Jó, nem full hd, de aki olcsóbban akarja megoldani a mozit projektorral, hátha kap pár jó tippet.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

Samsung SP-A600

Ezzel egy árban van
vajon milyen lehet hozzá vizsonyítva?
van vkinek tapasztalata?
Üdv
:R

Nos Omnes Una Manet

(#10) elefant válasza Móci (#8) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ez az elképzelés teljes mértékig egyezik az én elgondolásaimmal. remélem a jövőben lesz ilyen is.

(#11) Móci válasza elefant (#10) üzenetére


Móci
addikt

Remek! :C Én is reménykedek benne, lehet, hogy idővel egy olcsóbb projektorra be fogok ruházni.
No meg ha már projektor: alapfogalmak, vászon tippek, működik e falon értelmes minőségben, stb. Ez sem lenne rossz egy teszt keretében.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#12) schawo


schawo
titán

Noob kérdés hangzik el:
Van jelentősége a FullHD-nak? Be lehet állítani úgy a fókuszt, hogy az egyes pixelek nem maszatolódnak el, és nem valami 800x450 effektív képet kapunk?

Mert nekem erről a kompakt 8+ megapixeles fényképezőgépek jutnak eszembe, amik kimérve jó, ha 2MP effektív felbontást képesek produkálni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13) Dany007 válasza elefant (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen, ezt mondjuk most kezdtem számolgatni csak... Ha napi 5 órát tévézek csak, az akkoris csak alig több, mint egy év... =/

(#14) rudi válasza Móci (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, egy technológiás, alapfogalmas, alapötletes, bevezető cikk illene a téma elejére (akárcsak a tévés részre).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) csaabz


csaabz
őstag

Koszi a tesztet!

Nekem csak a hangjaval lenne problemam.
Csend manias vagyok, ha vmi szamitastechnikai eszkozrol van szo....

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#16) Aprósólyom válasza elefant (#5) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mondjuk ki mennyit néz TV-t, attól függ. Aki csak DVD vagy BR filmeket néz annak jó lehet, hiszen más értelmes úgy sem megy a TV csatornákon, :DDD annak jó lehet. Meg hól dereng, vannak magas fényű vásznak is, gondolom horror áron, de nem hiszem, hogy házilag ne lehetne csinálna valami hasonlót fillérekből. :DD Csak egy fehér fal kell, egy kis felületkezelés meg egy ilyen projektor. És filmre tuti jobb. Mégsem kell venni 34Millióért mit tom én hány méteres LCD tv-t, mert a projector simán túlszárnyalja az átlóját. (westendben láttam) :DDD

Jevons paradox

(#17) rx7tomy


rx7tomy
tag

Jó kis kütyű, bár kár, hogy az ilyen ketyerék tényleg elég hangosak a hűtés miatt, bár én egyébként is TV párti vagyok, volt már szerencsém projektorokat használni, de nekem nem jöttek be.

rx7tomy 144 pozitív a régi rendszerben, 242 pozitív az újban és 0 negatív

(#18) fricz19


fricz19
őstag

élőben még nem láttam fullHD projektort, ezért bocs ha buta kérdés:
mennyire adja vissza a színeket egy fullhd tv-hez képest?
(nyilván sötét közegben)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#19) elefant válasza fricz19 (#18) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szia,

ne viccelj már, mér lenne buta kérdés?

ez abszolút szubjektív dolog, de nekem a színei jobban tetszettek, mint a full hd tévék esetében. sokkal természetesebbek az árnyalatok, legalábbis nekem úgy tűnt, de ez nyilván ízlés kérdése

(#20) lapa


lapa
veterán

itt van kis nézegetnivaló komolyabb házimozi témában. vibraszéktől kezdődően a lyukacsos vászon mögé rejtett centeren keresztül sokterás raid-ekig van minden.

egyébként ami engem jobban izgatna, azok a ledes projektorok, de a jelenlegi 200 lumen körüli fényerő nemgyerebe, még 30.000 óra "izzó" élettartam mellet se.

meg most mindjárt itt a 3d, aki lemarad kimarad.

mennyibe kerül a pótlámpa?

mennyit fogyaszt? (ez lehet volt téma, csak lemaradtam...)

[ Szerkesztve ]

(#21) rx7tomy


rx7tomy
tag

Pontosan így van, izlések és pofonok, jó kis cuccok ezek, de én maradok a tévénél.
Bár lehet egyszer látok olyat, hogy megváltozik a véleményem, mert annak idején nagy számítógép párti voltam, nem is érdekeltek a konzolozk, most meg már a PC szinte csak munkára van használva, a szórakozás meg a konzolokon.

rx7tomy 144 pozitív a régi rendszerben, 242 pozitív az újban és 0 negatív

(#22) DarkByte válasza Móci (#11) üzenetére


DarkByte
addikt

Támogatom az ötletet! :K HD ready 720p projektorok összehasonlításai jöhetnek.

(#23) elefant válasza lapa (#20) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

az izzó árát most mindjárt pótolom a cikkben.

de CSAK NEKED, CSAK MOST, CSAK IZÉ: 80000 huf a kisker ára

(#24) mugencivic


mugencivic
tag

Nem szeretném a cikk íróját szapulni, de ezzel a kijelentéssel azért igen csak mellé talált:

"A kétezer órás izzóélettartam nem valami nagy szám, ez nagyjából ma már az elvárható minimum környékén mozog egy ilyen árú termék esetében. Igaz, ezt kitolhatjuk négyezer órára is, amennyiben az öko üzemmódot favorizáljuk, de ebben az esetben természetesen a kép minőségének romlásával kell számolnunk"

Az Eco mód márpedig nem hogy nem ront a képminőségen (mitől rontana már?), hanem még előnyösebb is házimozi célra, hiszen a feleslegesen nagy fényerőből visszavesz, így javítva a fekete szintet, kevesebb "kiégett" világos rész lesz a képen, illetve csökkenti a hangerőt és növeli az izzó élettartamát. (Persze nappal, vagy gyengén sötétített szobában már nem annyira előnyös...)

Egyébként nekem is ilyenem van jelenleg, különféle 720p-s LCD-k és DLP-k után nagy előrelépés volt. Hasonló árban még a Samsung A600 illetve picit olcsóbban az Optoma HD20 ajánlott.

(#25) WiZARD válasza ^Bundi^ (#9) üzenetére


WiZARD
addikt

itt találsz részletesebb tesztet kifejezetten házimozis szempontokat szem előtt tartva
meg az oldalon SP-A600 tesztet is találsz.

én SP-A600at vettem, nem bántam meg, qrva jó.

schawo: 480p projektorról váltottam, ég és föld.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26) elefant válasza mugencivic (#24) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szapulj csak nyugodtan.

nekem nagyon szürke volt az egész ECO módban, nem voltak eléggé telítettek a színek, tényleg úgy festett az egész, mintha egy csomó bányász ott cigizne a proji előtt.

tényleg simán elfogadom, hogy te nem így láttad, de hát ezek szubjektív dolgok.

(#27) mugencivic válasza schawo (#12) üzenetére


mugencivic
tag

Még szép, hogy van értelme a Full HD-nak. Ha közelről nézed, akár meg tudod számolni a pixeleket, gyönyörű élesen látszik mind, de már másfél méterről "összeáll a kép" (köszönhetően a DLP technológia jó kitöltési tényezőjének) és nagyon szép, moziszerű képet ad.
Nekem van itthon két tűrhető plazmám (Pana 42S10 és Samsung 50B450) de ezen a projektoron sokkal nagyobb élmény filmet nézni - és nem csak a méret miatt.

(#28) elefant válasza mugencivic (#27) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Körülbelül az én fejemben is hasonló gondolatok fogalmazódtak meg.

(#29) Kinder


Kinder
senior tag

A helyzet az, hogy olyan orbitális különbséget a 720p és az 1080p felbontású tartalmak között nem láttunk. Természetesen az utóbbiaknál némileg részletgazdagabb volt a kép, de ez igazán látványossá csak akkor vált, amikor a vetítési távolság megnövelésével a képméret is nagyobb lett.

Hát igen, kéremszépen, aki 1080p-s projektort akar használni, ne 2 méterről nézze másfél méteres átmérővel, mert ott tényleg nincs sok különbség.
Nekem Epson 980-as van, 3,5 méteres képátmérővel nézem egy olcsóbb motoros vásznon(200.000), nagyon nagy a különbség a 720p és az 1080p között.
Dvdripet egyszer kiváncsiságból.... soha többet.... :)

[ Szerkesztve ]

(#30) edward2 válasza rudi (#4) üzenetére


edward2
addikt

"De mondjuk Wii-zni sokkal nagyobb móka projektoron, mint tévén"

HE? na ilyet se hallottam még. Igen biztos nagyobb móka, főleg hogy a kép előtt ugrálva kitakarod saját magad :D

(#31) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez nekem is tetszene ha otthon lehetne egy ilyen :)

...

(#32) ^Bundi^ válasza WiZARD (#25) üzenetére


^Bundi^
senior tag

thx
:R

Nos Omnes Una Manet

(#33) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Hmm :B szívesen beneveznék egy ilyen cuccra, csak sajnos nekem ez az ár még sok :(

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#34) Lenry


Lenry
félisten

jó cikk lett, kár, hogy nincs rá pénzem, pedig hatalmas élmény lehet :R

két kicsit OFF:
1. ahogy olvasgatom a házimozis TV-s cikkeket, őszintén megmondom, hogy örülök a PH! ezirányú profilbővítésének. tetszik a tartalom, és most jöttem rá, hogy igazából ez a téma engem érdekel :DDD
2. az LG LCD TV-s tesztben hiányoltam a távirányítós képet, és itt most lett :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) fricz19 válasza elefant (#19) üzenetére


fricz19
őstag

köszönöm :R

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#36) arty


arty
veterán

meglepődtem-megörültem, h ph!-n vetítőteszt ... aztán olvasom, hogy öko modban rosszabb a kép ???? nem lehetne, hogy ne egy teljesen laikus irja a projitesztet? ahogyan a vga-tesztekez, ide sem ártaan némi tapasztalat - legalább. ennek így semmi értelme, csak félrevezetitek a laikusokat :(

("jön a meleg a vetítőből" - itt hagytam egyébként abba a teszt olvasását...)

elefánt: ne bántódj meg, de kicsit elbeszélgethettél volna valakivel, mielőtt ez igy kimegy ...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#37) mikka07


mikka07
tag

Nekem egy optoma hd65 hd ready vetítőm van ,de reggelire megeszi a samsung 116 cm-es full hd tévémet persze oda kell figyelni hogy megfelelő minőségű hd anyaggal kell etetni, tv nézésre felejtős ,de nem is arra való .

[ Szerkesztve ]

(#38) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Wowzorz, végre projektor teszt! :R Maximálisan projektorpárti vagyok, nem nézek tévét csak a Fábry-t vagy néha beszélgetős műsorokat. A játék egyszerűen más dimenzió, fényévekkel jobb mint bármilyen Eyefinity vagy monitor előtt gubbasztós változat. Egyedül arra kel vigyázni, hogy baromira frászt lehet kapni ha rádugrik valami szörny teljes életnagyágban. :Y Nem egyszer jártam már így.

Aki szeretne projektort annak nagyon tudatosnak kell lennie és megtalálni az adott árszinten a legjobbat. Funkcióban sokkal nagyobb eltérések vannak mintha plazma vagy lcd között kéne dönteni. Olcsóbb kategóriában érezhetően mélyebb színei vannak a DLP-nek és nincs konvergencia hiba sem.

Nálam azért ugrott a DLP mert ki nem állhatom a szivárvány hatást. Minimum 5x sebességű vagy nagyon sűrűn szegmentált színkerákkel jöhetne szóba. Zajosabb mint az LCD és ha nincs dedikált házimozi helyiség akkor nehéz esztétikusan elhelyezni. LCD-nél óriási kényelem a lencse eltolás és a zoom. Gyakorlatilag fel lehet állni úgy, hogy nem takarja ki a képet az ember.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#39) mikka07


mikka07
tag

Én meg az lcd "csirkehálóját" nem bírom elviselni,meg az lcd-k elég gyenge kontrasztját vagy pl. kifakul az lcd panel.

(#40) kovy79


kovy79
őstag

"Egy csomó apróság is..."
Igen, egy csomó lehet apró is, nagy is...
Kiráz a hideg, ha egy újságíró ezt a szót használja mennyiség kifejezésére.
A mondatban valószínűleg "sok", esetleg "rengeteg" akarna szerepelni!?

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#41) M@trixfan válasza mikka07 (#39) üzenetére


M@trixfan
addikt

Házimozi, prezentációs, 720p, 1080p, illetve milyen árszintű és mikori projektorról beszélünk? Enyhén nem mindegy. Amiket DLP-re írtam az kb 500 ezer Ft-ig érvényes. Amit pedig Te az kb 5 éve egyáltalán nem jellemző házimozi kategóriában. Vagy fél méterről nézed a 2 méter széles 1080p képet? :N

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#42) aram01


aram01
nagyúr

jó,csak drága,nekem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#43) JanR


JanR
addikt

Lassan be kell szerezzek egy projektort :DDD Aztan mar csak egy WII kell, meg a spanok ( na meg sok sor;] ).

Tetszik, hogy egyre tobb dologrol irtok!

(#44) #95590400 válasza arty (#36) üzenetére


#95590400
törölt tag

azzal nincs baj, h jön a meleg, sőt, na de melyik irányba fújja ki? ezt leírhatta volna a szerző, ugyanis az tényleg nagyon nem mindegy, merre fúj. én az előrefele fújást kedvelem. hátra a fal miatt ne, oldalra meg, mert mindkét oldalon vannak. de van aki a plafonra teszi fel van, stb.
az meg acer betegség, h öko módban rossz a kép, nagyon fakók a színek.
arról nem is beszélve, h a látszattal ellentétben előbb kinyírja az égőt. én lassan a harmadikat teszem bele, de 1000 óra felett öko módban mindkét izzó vibrál.
az első 600 óránál kezdte, 1200-ig az első 10 perc, meg az utolsó full volt, 1200 felett öko mód használhatatlan.
a 2. már elejétől fullon indítva, fullon leállítva, 1000 óra felett kezdte, 1500 óra felett már használhatatlan az oko.

[ Szerkesztve ]

(#45) mikka07 válasza M@trixfan (#41) üzenetére


mikka07
tag

5 m-ről nézem a 3,5 m-es képátlóval,előtte egy epson twd3 lcd nem hd-s projektorom volt persze elég régi modell ,akkor egy ilyen tudású mint a hd 65 még a millios árkategoriába tartozott.

(#46) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó cucc, csak ebből az árból jó sok mozi jegy kijön. :U

(#47) rx7tomy válasza hemaka (#46) üzenetére


rx7tomy
tag

Az biza igaz, és azt is viszonylag kevesen engedhetik meg maguknak.

rx7tomy 144 pozitív a régi rendszerben, 242 pozitív az újban és 0 negatív

(#48) mugencivic válasza hemaka (#46) üzenetére


mugencivic
tag

Egy autó árából meg jó sokat lehet taxizni. :)

(#49) WonderCSabo válasza rudi (#4) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De mondjuk Wii-zni sokkal nagyobb móka projektoron, mint tévén

Főleg ha repül a controller... :P

(#50) rudi válasza edward2 (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Látod, az ilyenre mondják, hogy "Nem szólál volna, okos maradtál volna". A projektort plafonra és a vászon mögé is lehet tenni. Egyik esetben sem fog szavarni, ha a vászon előtt ugrálsz majd. Meg még azt is meg lehet csinálni. hogy a projektor közelebb van a vászonhoz, mint a játékosok ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.