Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) thozoo


thozoo
tag

Nem volt Neked kedved ezt a cikket megírni, talán. Olyan hirtelennek tűnik az egész.

Thozoo

(#2) paramedic


paramedic
aktív tag

Rövid a cikk Polachek mester! Jó lett volna, ha egy kicsit részletesebben kivesézed a témát. :R
Utolsó bekezdésedhez annyit fűznék hozzá, hogy észbe kapott a Vodafone és ő emeli 6000.-/hó-ra az 5GB csomag havidíját, nem a többiek csökkentik 5000.-/hó alá... :( :(((

(#3) ddddd4


ddddd4
tag

A Pannon Pesti lefedettsége (no comment):

Vodafone

(#4) ddddd4


ddddd4
tag

A T-mobil jelenlegi és a Voda tervezett lefedettsége. Nagy csata lesz :DD !

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Vodafone

(#5) Klemens


Klemens
őstag

Üdv ALL!
Én jelenleg a Pannon inernetet használom egy Nokia 3250-es készüléken keresztül. Most jelenleg 27,0Kb/sec-el töltök. Persze nem 3g-vel, mert az itt nincs meg a teló sem tudja azt.
Úgy tudom, hogy a Pannon EDGE lefedettsége az országban szinte 100%.
Akkor azt nem értem, hogy itt 27Kb/sec-el jön a net, otthon meg jobb esetben is csak 20kb/sec-el, de inkább 10Kb/sec alatt. Ez mitől lehet?
Vkinek vmilyen tipp?
:F :F

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#6) ddddd4 válasza Klemens (#5) üzenetére


ddddd4
tag

Lehet, hogy ahol laksz nincs EDGE. Az ország 90%-án van a reklám szerint, nem 99-en. Vagy rosszak a beálítások. Kérdezd meg egy pannon üzletben.

Vodafone

(#7) opera11


opera11
tag

A Voda csinálhatna azoknak a bizonyos progiknak egy engedélyezett listát és akkor nem lenne gond...

[ Szerkesztve ]

Vicces aláírás helye

(#8) T0rnad0 válasza Klemens (#5) üzenetére


T0rnad0
addikt

20 kB/s már EDGE..Trémobilnál GPRS nettel max 12re megy fel :U
Aki GPRS-el tudja csak használni, annak bőven elég lenne 1 gigás csomag is, kicsit nagy az ugrás a csomagok között, de hát így le lehet húzni az embereket :W

Z Fold 4

(#9) whiz válasza Klemens (#5) üzenetére


whiz
aktív tag

Ahol van GSM lefedettsége a Pannonnak, ott van EDGE is (tehát 99%-os lefedettség). Amúgy az EDGE 236kbit/sec sebességre képes max (vagyis az a 27KB/sec az a full vége). Nálad valószínűleg vagy gyengébb a térerő otthon, vagy jobban le van terhelve a hálózat, amikor használod, és azért lassabb, mint "itt".

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#10) maru


maru
aktív tag

A reklámok árát inkább fejlesztésre költenék, és ha már van lefedettség a akkor majd reklámozhatnák. :(((

(#11) DarkByte


DarkByte
addikt

Már elnézést, de tényleg elég összecsapott egy írás lett. Azért kegyelmezek meg, mert típusra a Bemutató címkét kapta. ;] :P Nem említesz például egyetlen kedvezményt sem, ami tudom mindenkinek annyira kell az apróbetűkkel együtt, mint vak lóra napszemüveg, ennek ellenére tény hogy vannak, és igen, vannak olyanok akik ki is használják. Az egyes eszközökkel való csomagkonstrukciókat nem is említve..

A korlátlanság bevonásával én is egyet értek, a többi szolgáltató is szépen lassan bevezethetné majd ezt. :K Az aranyárról pedig annyit, hogy ez elég szubjektív. Akkor vajon az egy évvel ezelőtti árak micsodák? Jó, azt is tudom hogy lehet már 4k-ért 20/20Mbit -es netet is rendelni, ha az ember szerencsés helyre született. Én is csak sóhajtozom és elesz a sárga irígység, de ez van. :O Remélhetőleg fentartják a fejlődést, és nem újabb 2-3 évet kell várni az árcsökkentésre avagy forgalmi korlát növelésre.

Aminek én még igazán örülnék az az volna, ha a szolgáltatók végre észhez térnének a legalsó 100 mega körüli csomagokkal. Olyan árrés van a gigás csomagok és ezek között, hogy gyakorlatilag semmi. :DDD Nem tudom miért nem képesek rájönni hogyha mondjuk 100MB ot adnának 3-400 ftos díjért, akkor sokkal több ember használná a netet a mobilján is? Kapacitásuk biztos volna rá, torrentezni senki nem fog mobilon :D Egyik mobil fejlesztés ellenés dolog nálam ez, mert szívesen vennék én Windows Mobile-os okostelefont, de igazából nem sok hasznos dolgot tudok vele elképzelni mobilnet nélkül. És akkor még ott az Android platform is. Több mint 1k-t pedig én bizony sokallok 100MB-ért. :((

[ Szerkesztve ]

(#12) syradan


syradan
csendes tag

Arról ne is beszéljünk, hogy a T-Mobile-nál, az Arany- és Platina kártyásoknak járó 2 gigás (2900 Ft/hó), és 10 gigás (5900 Ft/hó) mobilinternet csomag elég kedvező. :-)

(#13) sekli


sekli
addikt

hat ezek a tablazatok nagyon rondak... :U

(#14) Klemens válasza ddddd4 (#6) üzenetére


Klemens
őstag

Hát, nem tudom. Viszont volt olyan is, hogy, igaz, csak egy pillanatra, de felugrott a sebesség 60Kb/sec-re. Virulna a felyem, ha annyival jönne állandóan :DD
Azért köszi a segítséget. LEhet bemegyek egy pannon üzletbe és kifaggatom őket. :))

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#15) attisx válasza DarkByte (#11) üzenetére


attisx
addikt

Pedig sok elvetemült emberke torrentezik symbianos mobilon...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#16) LonGleY


LonGleY
veterán

Nekem tetszett így a cikk, bőven elég volt a témáról, így is csak az árakat és az ahhoz tartozó kommenteket olvastam el. Legalább körvonalazódott, hogy a limitálások miatt továbbra sem fizetek be mobilnetre. :]

(#17) Micuir_M


Micuir_M
tag

Szerintem meg az nagyon visszatetsző, hogy a szolgáltatók nem kínálnak olyan lehetőséget a post paid előfizetőknek, hogy az elfogyott előre fizetett adatmennyiség után megszűntetik az adatforgalmat, amelyet mondjuk csak egy sms-sel lehetne újra elindítani. (Éredekes módon a prepaidnél nincs akadálya, ott képesek erre).

Engem a P csapott be így: kipróbáltam az Internet Napijegyet és egyszer csak eltűnt a kártyámról 700 Ft, mert átléptem a 10M-s limitet és utána forgalmi díjassá vált. Nem jelezték, de a későbbi levelezésben azt hazudták, hogy küldtek sms-t 8 és 10M-nál, de nem.

Ezért nem szeretem az ilyen könnyen nagyon sok pénzbe kerülő szolgáltatásokat.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=micuir_m

(#18) Mag_


Mag_
tag

Hát ami azt illeti ezek elég jo árak,még a pannonos,és a tcomosak is. UK-ban a 7GB-os csomag 25 font=8300Ft. three.co.uk -nál.

A vodafone meg 2 féle korlátlant kinál :

Mobile Broadband Business Travel
+ 3 months FREE line rental
£95 a month Unlimited
(fair usage applies)

Mobile Broadband Business
+ 6 months FREE line rental
Ideal for regular users
£25 a month Unlimited
(fair usage applies)

Szoval UK-ban a "korlátlan" az egyik 31.600.- Ft, másik: 8300 Ft. Lefedettséget nemtom ,de még itt se 100%.

[ Szerkesztve ]

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#19) whiz válasza Micuir_M (#17) üzenetére


whiz
aktív tag

Ez furi, mert én már nagyon régóta ("nagyon", szóval két és fél éve) használom a Pannon különböző mobilnetes csomagjait, és tényleg küldenek 80%, és 100% elhasznált keretnél sms-t! Nekem eddig még sose volt olyan, hogy ne kaptam volna meg...

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#20) LaMotta


LaMotta
aktív tag

Szerintem is teljesen jó, összefoglaló cikk. Illetve alátámasztja a régebbi saját következtetésemet, hogy Vodafone-é a legjobb ár/érték arány - főleg, ha a korlátlan net-et nézzük.
Ha veszünk egy normális felhasználót, aki nem töltöget folyamatosan, hanem ténylegesen netez, annak tökéletes már az "alap" 3,6-os sávszélesség is, még akkor is, ha egy előző tesztet veszek figyelembe (talán itt volt, talán máshol, már nem tudom és sajna nem találtam), ahol Vodafone utolsó lett, mert átlagban 380 Kb/s-ot csinált, miközben Pannon 410-et, T-Mobile meg már akkor 7,2-es volt és csinált 800-at.
Mert alapjában véve egy 3,6-os sávszélességgel is simán lehet 5 GB-os forgalamat csinálni.. Emelett meg hogy korlátlan... Egyedi és parádés :)!
Az árak meg... Hát igen. 1 éve is úgy gondoltam - nincs rá bizonyíték, el lehet hinni -, hogy ennél nem lesz jóval olcsóbb, mert azért kis ország vagyunk, a fogyasztáshoz mérve a hálózat kialakítása elég sokba kerül.. Valószínüleg bukóban is megy egy ideig ez a mobil internet, vagy 0 szaldós. A nyugatiakhoz képest elég jó áraink vannak. Majdnem hogy köszönhetjük, hogy ide hozták nekünk is ezt a szolgáltatást.

A cikkel kapcsolatban csak két észrevétel:
"Ezen felül nem néztük a napidíjas valamint a forgalmi díjas netet és a külföldi hasnzálatot sem,"

A másik, hogy szerintem pont elég a gagyesz táblázati forma, csak a színek... :Y
Te jó isten... Mint "Szem, szájnak ingere"..
A cián lehetne babakék (pont felette villog a Pannaon reklám), a magenta valami világos rózsaszín, a bikavadító piros, amitől meg majdnem hánytam, valami szintén világos piroska. Csak ennyi.

De tényleg tök jó és köszi az összefoglaló írást! :R

(#21) Yooha válasza DarkByte (#11) üzenetére


Yooha
aktív tag

"torrentezni senki nem fog mobilon"

Akkor én most megkérdezem. Ez a mobil-internet nem azt jelenti, hogy kábellel rádugom a mobilt a számítógépre, és a telefon mintegy wireless modem üzemel? Mert a mobil pirinyó kijelzőjén tartósan netezni, hát...
Más: Mi kell ahhoz, hogy valahol legyen mobil-internet? Olyan torony, mint a telefonáláshoz? Az van mindenhol! Akkor miért nincs mobil-internet? Hja, nekem eddig minden kis faluban sikerült elérném a postafiókomat telefonon, igaz GPRS-el. Ha az van, más miért nincs? A szélessávhoz másmilyen elektronok kellenek?
És egy utolsó: mi az az EDGE/3G/HSDPA/Wifi/WLAN/IEEE? Van ezekről egy jó kis áttekintő táblázat valahol (sávszélesség, hatósugár, ilyesmi)?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#22) Pajoz válasza Yooha (#21) üzenetére


Pajoz
őstag

Az is egy megoldás amit írsz,és internetezhetsz a gépen a teló modemjével.(bár,ha dróttal kötöd össze rögtön nem wireless).Ezen kívül használhatsz USB,vagy PCIMCA kártya modemet is a gépen.
A mobilinternet más frekvenciát és más technikai hátteret igényel,mint a hagyományos gsm technológia.Tehát hiába van mindenütt adótorony és gprs,az nem garancia arra,hogy szélessáv is van.
Az utolsó kérdésre néhány link:Gprs,3G,Wifi
HSDPA

(#23) rdi válasza LaMotta (#20) üzenetére


rdi
veterán

igaz, csakhogy hiába ad a szolgáltató 7.2 -vel,ha a felhasználói eszköz meg nem tudja.

Bár most veszem észre, hogy ez nem túl fontos észrevétel :)

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#24) LaMotta válasza rdi (#23) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Már vannak ilyen modemek, csak azok drágábbak.
Pl. ITT az E272-es illetve E870-es. Gondolom T-Mobilnál is van, esetleg Pannonnál is :)..

(#25) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Hali, mindenkinek,
A cikk szerintem jól sikrült nagyon. Bár be kell vallani hogy nagyon drága a mobilinternet, és elég fika sebességgel jön. Ha megnézzük mennyiért kötjük be a korlátlan dsl netet akkor tényleg borzasztó az az összeg amit fizetünk a mobil netért. Már ingyen is utánnadobják, és x idő múlva kell fizetned. Ha tényleg korlátlan lenne és nagyobb sebességgelmenne és persze nem menne a süketelés, hogy bárhol használhatom hiba nélkül akkor vennék egyet, de egyenlőre mekiben megy a free net, ha nagyon kell netelni, de a biztos az otthoni NO-GECING nagy sávszélességű 8MBIT/sec T-onlányos net. és Fizetünk érte 9900et egy hónapra és beledöglök annyit töltök vele. + kapok egy csomó T-s címet.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#26) lúzer válasza LaMotta (#24) üzenetére


lúzer
veterán

vagy firmware frissítés és kész

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#27) lúzer válasza Mr.Grincs (#25) üzenetére


lúzer
veterán

az enyém nincs 2000 ft, 2 év hűségre kifizetek 48k-t és ingyen kaptam egy több tízezer ft-os modemet.
szerintem olcsó ;] :K

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#28) whiz válasza Mr.Grincs (#25) üzenetére


whiz
aktív tag

Én meg otthon tökéletesen tudok csézni a "szar" mobilos netemmel is. Ja egyébként nincs mindenhol ADSL okoskatörp... ha le kell tölteni valami kissebb cuccot, akkor a két megabit itt is stabilan megvan. Ha ennél több kell, akkor ott a munkahelyi 100megabites net :P ;]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#29) lúzer válasza whiz (#28) üzenetére


lúzer
veterán

Mo-n 100 megabiteeeeess???
hol?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#30) stichus válasza lúzer (#29) üzenetére


stichus
tag

gondolom céges bérelt vonal

(#31) whiz válasza stichus (#30) üzenetére


whiz
aktív tag

:K :))

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#32) Mr.Grincs válasza whiz (#28) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Ha olyan van, hogy nincs net a közelben sem akkor is ki tudom bírni, míg valahonnan kerítek.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#34) whiz válasza Mr.Grincs (#32) üzenetére


whiz
aktív tag

Nem, nem kerítesz... nálunk semmilyen vezetékes internet nincs (se telefon, se tv), és nem is lesz 100 éven belül. Pedig nem a világ végén lakok. Bármilyen hihetetlen is. Ilyen helyeken marad a mobil. Aminek mellesleg jóval gyorsabban esik az ára, mint a dsl-nek anno, mikor bejött. És (én pannonos vagyok) gyakorlatilag bárhol tudom használni, ha akarom (persze nincs mindenhol 3.6 megabit). Ez sem biztos, hogy utolsó szempont (nálam nem az, de van akinek igen).

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#35) Mr.Grincs válasza whiz (#34) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

De akkor is drága, és ennyiért igazán lehetne gyorsabb és korlátlan.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#36) Viktor0610 válasza Mr.Grincs (#35) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mihez képest drága, és mondhatjuk, h. korlátlan -a Vodafone net.

Mellesleg javulni fog az ár/érték aránya, ebben biztos vagyok.

Samsung Galaxy A54

(#37) Mr.Grincs válasza Viktor0610 (#36) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Remélem, én is hogy javulni fog mert én is vevő lennék egy körre, biztos ami ziher.
Nekem így jelen pillanatban nem éri meg megvenni, az alacsony adatforgalom korlátozás miatt.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#38) whiz válasza Mr.Grincs (#37) üzenetére


whiz
aktív tag

Végülis úgy igazán tavaly tavasszal indult be nálunk a nagy mobil internet mizéria, szóval még viszonylag az elején járunk. De szerintem is lesz itt változás, nem is olyan sokára. Ha azt nézem, hogy 2 és fél év alatt, amióta használom mik történtek, szerintem jövő ilyenkor már simán - ha nem is korlátlan de - sokszoros forgalom lesz minden szolgáltatónál a jelenlegi havidíjakba foglalva :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#39) Pooh86


Pooh86
csendes tag

Hello!
Én is most mélyebben beleástam magam ebbe a témába. Sajnos kénytelen vagyok mobilinternetet használni, úgyhogy a lehető legjobbat szeretném kiválasztani - nem mindegy, hogy melyiknél írok alá két évet...
Szóval most épp a Vodát nyúzom, szerencsére van kipróbálási idő így nem ugorhatok bele kétéves huzavonába.
Nekem nem nyerte meg a tetszésem, van amikor stabil, de egy nap legalább ötször levág a hálózatról. És nem egész nap használom!!! A másik pedig a sebesség, a legtöbb amit mértem, az 1400 volt... :( átlag 500 :W
Nagyon érdekelne, hogy Tmobile is ilyen szakadós kapcsolat???? Pannon kizárva.Ha valaki tud, segítsen!!!!!
Köszi

(#40) whiz válasza Pooh86 (#39) üzenetére


whiz
aktív tag

Kizárhatod a pannont, de én két és fél év alatt (korábban telefonnal használtam) kb ha 5x megszakadtam vele... napi sok-sok órát használom. Nálunk 2 megabitet megy stabilan (vidék, itt elvileg 1.8-as hálózat van, tehát ez kitűnő eredmény), szóval én a sebességére se panaszkodok. Tré mobilról sajna nem tok nyilatkozni... amúgy nem, nem fizet nekem ezért a pannon :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#41) Pooh86


Pooh86
csendes tag

Köszi a választ. Az a baj, hogy eddig mindenki mást mondott. Igazából ami a legjobban zavar az, hogy nagyon sokszor ledob. Idegesít. Lehet, hogy Budapest egyik szegletében lakom (IV. kerület, panel) és lakótelepi lakásban, de ennyi pénzért és állítólag Budapesten full lefedettség mellett nem ezt vártam volna...mostmár pannonról zudom, hogy vidéken jó, de tmobilról írhatna valaki. Köszi! :U

(#42) Viktor0610 válasza Pooh86 (#41) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lekérdezted a Vodafone 3G-lefedettségét, mielőtt megvásároltad a modemet?

Samsung Galaxy A54

(#43) LaMotta válasza Pooh86 (#41) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Tedd ki az ablakon kivülre vagy az ablakok közé.. Próbáld ki :).
Lehet ott már kicsit gyengébb a beltéri lefedettség.

(#44) Integra


Integra
titán

csak ez a hsdpa cucc van a trémobilnál mobil internethez??
[link]
cardslotos nem létezik?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45) Viktor0610 válasza Integra (#44) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#46) Integra válasza Viktor0610 (#45) üzenetére


Integra
titán

thx:)
remélem ezek jobbak mint az usb adapterek...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47) Pooh86 válasza Viktor0610 (#42) üzenetére


Pooh86
csendes tag

Nem nagyon...azért tettem le a voksom a vodánál, mert egy hónap teszt idő van hozzá. És legalább meglátom milyen a mobilnet. Hát a vodát megláttam...És ezért érdekelne hogy tmobile milyen?????? :(((

(#48) Pooh86


Pooh86
csendes tag

Ja és voda az erkélyünkön stabil:D:D de hát azzal sokra megyek télen :))

(#49) megyeri válasza Pooh86 (#47) üzenetére


megyeri
tag

Szerintem kezdetnek hívd fel a 1430-at, hogy házszám szinten milyen a lefedettség. Ha azt mondják beltéri, akkor érdemes lehet belevágni...

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#50) Integra válasza Pooh86 (#47) üzenetére


Integra
titán

trémobil tesztek alapján többet tud
de hogy élőben..
azt tudom hogy pannon huawei pcmcia modem sok helyen megy házon belül, födém alatt, amíg a szappantartós nem megy. ráadásul modem esetéln a szappantartó kapásból elvisz egy usb foglalatot..
aztán hogy trémobilnál van e valami tesztidőszak...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.