Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) embe


embe
nagyúr

A Smart Watch 2 - t használok vagy 1 hónapja. Működik mindkét alkalmazással.
Kiírja a hívófél nevét.
A Smart Watch 2 -re 20 mm-es szíj kell.

Egyébként minőségérzetre nagyon rendben van, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

"... Amazfit és a Xiaomi nemrég jól összevesztek, ami mindkét fél számára okoz számos kellemetlenséget, az Amazfit a legnagyobb partnerét veszíti el, a Xiaomi pedig azt a céget, amelyik a Mi Band karpereceket gyártja. "

Mintha épp itt a M.A. hasábjain olvastam volna, hogy kibékültek és újabb több éves szerződést írtak alá a MiBand-re vonatkozóan is. :U

Egyébként a Band5 jelenleg is kapható elég sok helyen. Meglepő módon a hivatalos webshopban is. :D

Ezek az "órák" amúgy elég gagyik, ehhez hasonlókkal tele van az összes chinashop. GTR/GTS szintje alatt nem is érdemes velük foglalkozni - bár azok se hibátlanok.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#3) d@vee válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


d@vee
őstag

Ha a Mi Band szériára gondolsz, messze van a gagyitól. Sajnos tényleg tele a csájnashop full kinézetét koppintó, pár dolcsis utánzazokkal, azok tényleg ipari hulladék szinten vannak. De ha volt már drágább órád, akkor sem mondhatod azt a Mi Band-re hogy gagyi. Van 100+ropis rendes karórám, persze hogy nem ugyanolyan. Ellenben amennyit elkérnek a Bandért, messze hozza az elvártat. Plusz ezek nem is okosórák, hanem aktivitás követő/fitness karperec.

Ja

(#4) interstate76 válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


interstate76
addikt

Az Amazfit Bip-pel mi a baj? Nem vitaindítónak szánom, tényleg kíváncsi vagyok rá, hogy szted miben gyenge.

#3 d@vee Nekem a GPS-es okoskarkötő nagyon hiányzik a Xiaomi kínálatából (mondjuk mostanában nem is kerestem rá). Azért használok Bip-et, mert abban már van, pedig amúgy a karkötő forma nekem jobban bejönne sportoláshoz. Emiatt el is gondolkoztam a Huawei-re történő váltáson, de aztán maradt a Bip.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#5) Bog válasza embe (#1) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Lehet, hogy a Fit-tel is működik, de az óra által feldobott QR-kód a másikat javasolja, a Fit meg nem tud több eszközt kezelni, mert olyannagyon okos, a sima Haylou app tudna, de az meg a Solarral nem működik. Nálam nem írja a hívó fél nevét és ha meglesed az app Google-értékeléseit, akkor ott is ez a panasz jön sorra.
Viszont tényleg 20 mm-es szíjat ír a Smart Watch 2-re a hivatalos oldal, a Solarra meg 22 mm-t, ezt javítom, köszi.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#6) Bog válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

4 napja békültek ki (amikor a bevezetőt írtam, akkor még nem :) ), ezt mindjárt átírom.

Az órák maguk nem gagyik, ennyi pénzért ilyen kijelző, meg összeszedett menü, meg pulzusmérés az szerintem tök valid, a szoftver viszont tragédia.

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#7) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Egész pontosan a Xiaomi és a Huami vesztek össze, nem?

@bollokcs80: Hát azt itt nem olvashattad, ugyanis én nem találtam ilyen hírt :)

A gagyitól messze van, ha használtad, akkor meg főleg tudod. Azokat, amiket említesz, nem hiszem, hogy szívesen használnád viszont.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) Duree


Duree
veterán

Na ezért kár volt, azért az Alin sokkal jobbak is vannak ennyi pénzért.

duree54

(#9) Graphics válasza Duree (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Link? Melyik az , ami jobb? :)

Erre kíváncsi vagyok.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) NoNick


NoNick
tag

Solarom van, és nagyjából tökéletesen leírja a teszt, hogy mi a baj ezekkel a kütyükkel: a szoftver.
Haylo Fit vagy nem Fit, egy kaki az egész. Nekem komplett futásokat törölt le, mert a telefonról indítottam, és nem az óráról. Folyamatosan dumált, amikor beállítottam, hogy ne. Szóval sportra szerintem alkalmatlan, lépésszámláló nem jó, alváskövetés kérdéses.
Az értesítéseket rendbe lehet szedni a Hello Haylou appal.
Kezd egy kicsit kuszává válni a Xiaomi féle szoftveres háttér, ahány beszállító, annyi app:
Mi Fit, Amazfit vagy Zepp, Xiaomi Wear, Haylou. Ezek közül talán a Mi Fit / Amazfit a legjobb, legalábbis ott megvan az összes dolgom pár évre visszamenőleg.

(#11) bollokcs80 válasza d@vee (#3) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

A Mi Band szériával semmi bajom, közel öt éve használom (1-2-3...és hamarosan egy 5), a karperecek között szerintem mai napig verhetetlen,bár a MiFit az utóbbi időben kicsit bugos. Amit írtam, erre a két órára értettem.

#4 interstate76: Mondjuk tudásra az is egy jó darab, igazad van. Nekem csak a formája miatt nem tetszett, de az szubjektív. :)

#6 Bog: Kivitelezésre nem, de mint ahogy írtad, a szoftver harmatos, ez pedig szerintem nagyban befolyásolja a használhatóságot. A fentebb említett MiFit-től fényévekre van.

#7 Graphics: Az Amazfit-ek azért ennél bőven jobbak a tesztek alapján (tény, hogy nem használtam).

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#12) J450N


J450N
újonc

A legtöbb új , olcsó "okosórában" ez az új Nordic chip van. Laikusként kérdezem,nem lehet keresni egy jobb firmware-app párost,annak a jobb firmwarét feltelepíteni az órára,ami már tudna kommunikálni a jobb appal? :F

(#13) juuzer


juuzer
addikt

Olcsó húsnak híg a leve. Ezerszer inkább egy Xiaomi Mi Band 4/5 vagy egy Honor Band 5.

Bár nem tudom, hogy ezek a TFT-képernyők élőben mennyire tragikusak, egy transzreflektív képernyő szerintem sokkal jobb és használhatóbb megoldás lett volna.

Vamos a la playa.

(#14) Neerpelt


Neerpelt
tag

Szomorú látni hogy a Xiaomi beengedett ilyen vackokat a portfóliójába.

(#15) jUUh


jUUh
addikt

Pedig a Solar-ral szemeztem... :)

Samsung Galaxy S23+

(#16) Doki42


Doki42
őstag

Nekem amazfit bip em volt, hát... Voltak gondok..
Szétnyílott a ragasztás hibája miatt.. Volt fagyás is. Inkább band 4 vagy 5. :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#17) bollokcs80 válasza jUUh (#15) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Amúgy külsőre jól néz ki, én is nézegettem nemrég MM-ben.

Ha már ennyiféle ketyere van, akkor szoftver oldalon meg lehetett volna csinálni, hogy Bandek a MiFit-tel, "órák" az Amazfit-el legyenek kapcsolatban és erre a két szoftverre fókuszálni a fejlesztői erőforrásokat.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#18) embe válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


embe
nagyúr

Te most egy 4-5 x annyiba kerülő eszközhöz hasonlítod, méred össze. Nem fer. Ez egy 10eFt.-os eszköz.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19) kovjoe válasza embe (#18) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Szerintem nem is azt írta, hogy azokhoz kellene viszonyítani, inkább csak arra szeretett volna utalni, hogy ennyi pénzből nem lehet csodát várni, és kb. az az árfekvés, ahol már tudja azt az óra, amit a felhasználó reálisan elvár a felhasználás során. Ezért az árért csak "parasztvakítás" lehetséges.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#20) strogov


strogov
senior tag

Van az a minőség ami bármennyiért drága. Ez a 2 cucc nálam ez a kategória. Értem, hogy "csak" 10 ezer forint, de ennyiért veszek a decathlon-ban egy kvarcórát, és az nem basz fel minden másodpercben ... nem mintha felvennék bármilyen órát hétköznap.

Edzésre meg polar vagy garmin. A kínaiak valamiért képtelenek kommunikálni mellkas pánttal. Amit HIIT közben az optikai mér annál még én is jobbat tippelek :(

(#21) kovjoe válasza Doki42 (#16) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Nekem is bip lite-om volt, éppen lejárt a garancia, amikor hopp, és már fel is vált a kijelző. Amúgy nagyon jó kis óra volt, nem hibátlan, de jól lehetett vele együtt élni, és ugye a gpsért is járt a +pont. Amúgy valszeg ez is inkább széria és használat függő volt, haverom és feleségem bip lite-jai két év után is köszönik szépen rendben vannak. Most egy bip s-sel próbálkozom, egyelőre jó barátok vagyunk.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#22) interstate76 válasza bollokcs80 (#11) üzenetére


interstate76
addikt

A Bip formája nekem sem a szívem csücske, de a tudása nemcsak az árához viszonyítva szuper. Ha pedig még azt is figyelembe vesszük, hogy mennyire olcsó, akkor már meg is van, miért ragadtam le ennél a típusnál annak ellenére, hogy alapvetően karkötőt szerettem volna venni.

A szoftver-témához: a Mi Bandage elképesztően sok beállítási lehetőséggel bír. A Bip-en pl. csak ezzel tudtam aktiválni az anti lost funkciót - már nagyon sokszor kellett volna visszarohannom a telefonomért, ha ez nincs. És ez csak egy funkció. Lehet használni a MiFit mellett, annak kiegészítőjeként, és - elvileg - külön is. Nekem mindkettő fent van.

Szerk.: az sajnálatos, amiről többen is ítok, hogy a Xiaomi nem képes sztenderd gyártási minőséget fenntartani. Ez sztem a minőségi gyártók egyik alap ismérve. Az én Bip-em nagyon egyben van, de ezek után szívesen látnék egy hibastatisztikát, ha egyáltalán létezik ilyen. Mármint biztosan létezik, a kérdés az, hogy publikus van-e belőle.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#23) embe válasza kovjoe (#19) üzenetére


embe
nagyúr

Igen, lehet igazad van.
Van otthon egy régebbi Mi Band 2, és egy Mi band 4. Úgy tűnik hogy a Mifit sem a régi, az is vacakol mostanában. Illetve nem vagyok meggyőződve, hogy a Mi Band 4 helyesen méri az adatokat ..

Igazából nem is tudom hogyan lehetne ezeket az eszközöket hitelesíteni.... Egy Garmin, vagy valami másik komolyabb eszközzel összemérni?

interstate76: Ugyanez a magyar fejlesztő készített a Haylouhoz is appot.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#24) strogov válasza embe (#23) üzenetére


strogov
senior tag

Hitelesíteni laborban lehet. Ha mérőeszközzel hasonlítod össze akkor a mérőeszköz hibahatára bizonytalansági faktor, de sok más gond is lehet.

pl.: optikai pulzusmérő (mi band 3-4) egy hitelesített Omron felkaros pulzusmérőhöz képest nyugalmi állapot mérésekor is elég nagy szórást mutat (hol plusz 2-3-5, hol minusz ugyanennyi), de a pulzus változását is lassan "követi". Van, hogy egyszerűen nem hiszi el az algoritmus, hogy 190+ a pulzusom, és nem hajlandó 174 fölé menni a mutató holott pont az lenne a lényeg, hogy mikor értem el a 190-et.
Ezért keresem mindegyikben a BT pánt lehetőséget, de 60k alatt csak direkt BT óra tud ilyet, de az meg mást nem tud.

Kedvesemnek most volt 24 órás vérnyomás mérése kardio miatt. Köszönő viszonyban nem volt amit a mi band 4 mért.

Bohóckodáson kívül az optikai mérés semmire nem jó. Azt a kb. értéket magamról én is meg tudom mondani óra nélkül. Más embert meg nem mérek. Magas pulzusnál, és gyors változásnál meg teljesen fals értéket mutat.

(#25) bollokcs80 válasza strogov (#24) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nem véletlenül írják mindegyiknél, hogy nem orvostechnikai eszköz, csodát nem lehet tőlük várni. Nekem "rendes" (digitális-karpántos) vérnyomásmérővel összehasonlítva aránylag korrekten mér Band 3.

B.Cs.

(#26) embe válasza bollokcs80 (#25) üzenetére


embe
nagyúr

Talán úgy lehetne mondani, "tájékoztató jellegű" infót szolgáltatnak. Ha más nem akkor erre jók ezek az eszközök.
Ahogy írtad is kihangsúlyozzák, hogy nem orvostechnikai eszközök.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27) Richoo44


Richoo44
aktív tag

Én használtam egy Solart.Nagyon szerettem, itt adtam el aprón.Ami miatt váltottam az a bluetooth hívás, ezért vettem okosórát.
Egy idegesítő dolgot találtam benne, bár nem olvastam végig a cikket:
A kijelző igen sokszor 2-3 mp alatt kapcsolt be, ez rohadt idegesítő, főleg autóban, mikor megnéztem volna mennyi az idő.

(#29) interstate76 válasza embe (#23) üzenetére


interstate76
addikt

Köszi, ezt jó tudni!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#30) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Imádom Bog írásait :R a 2cuccrol. Ahogy már más is írta ez katasztrófa. Ez már tényleg az a kategória hogy dobjon hozzá az illető egy kicsit többet és egy megbízhatóbb cuccot vegyen, ne ezeket.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#31) batai15


batai15
félisten

A cikkben szereplő solarom van.
Jelzem,semmivel sem értek egyet, főleg mi band/ és olcsóbb amazfit bipek vonzatában.
Bipet használtam kb 3 évig,out of box 3rd party app nélkül jóval butább volt ,de az emlegetett band 4 is , butább drágábban.
Az akkumulátoros üzemidő nálam köszönöm oké, kb egy hónapja töltöttem fel most is van benne szufla.
Az alkalmazás nyilván lehetne jobb is ,de megintcsak a felsőbb vonalú órák és mi fittel összevetve nem rosszabb.
Összeszerelés szintén eléggé jó.
Alapból kezeli az ékezetek amit megintcsak csak hangsúlyozva az olcsóbb cégen belüli órák nem.
Hogy legyen negatívum is ,az ívelt pálca a szijban elég hülye megoldás , valamint a zene vezérlés és értesítések kezelési is. Összességében 10 15 ezer forintért jó vétel, legalább nem fogom sajnálni ha történik vele valami , amire a bipet használtam (óra, értesítések , futás és csak úgy viselet ) tökéletesen meg felel.

(#32) Doki42 válasza kovjoe (#21) üzenetére


Doki42
őstag

:D hajrá.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#33) Samus


Samus
addikt

A Solarnál a szíjat nem mondanám szabványnak, mert ívelt a rögzítő, és így a szíj vége is (hogy a bánatban lehetett ezt így elronatni?) És bár kapni hozzá akará valódi bőr szíjat is (Alin), a standard szíjakhoz képest minimum 50% a felár...

A Haylou Fit app mellé pedig, aki az értesítések miatt venne ilyen órát, van magyar fejlesztésű Hello Haylou app droidra. Gyakorlatilag bármilyen alkalmazás értesítését megjeleníti, konvertálja az emojikat, Messenger hívást is jelez, és egyéb nyalánkságok. A fejlesztő dolgozik azon is, hogy standalone működjön az app, a Fit nélkül.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#34) novinyul válasza batai15 (#31) üzenetére


novinyul
veterán

Nálam is tette a dolgát, az árához képest elég jól teljesített. Én maradtam a Stratos 2-l, nekem az vált be a legjobban na meg a transzflektív kijelző is kell.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#35) batai15 válasza novinyul (#34) üzenetére


batai15
félisten

Hát igen a transzreflektiv kijelző ,amit a bip S nem kapott meg.
Gondolkodtam amúgy drágább órában is márkán belül,de alapvetően nem használnám ki , és bosszantana ha baja lenne .

(#36) coreyka válasza batai15 (#31) üzenetére


coreyka
csendes tag

Nekem is, és elégedett vagyok vele. Kb 3 hete töltottem, most 38%-on van. Nyáron vettem Aliról 11€-ért, annyit bőven megért.

(#37) Jabby válasza batai15 (#35) üzenetére


Jabby
őstag

Bocsi, de a Bip S is transzreflektiv kijelzős!

(#38) batai15 válasza Jabby (#37) üzenetére


batai15
félisten

Biztosan? Ipsre emlékszem háttér világítással .

(#39) Jabby válasza batai15 (#38) üzenetére


Jabby
őstag

(#40) batai15 válasza Jabby (#39) üzenetére


batai15
félisten

Akkor lehet nem jól emlékeztem , köszi.

(#41) kovjoe válasza batai15 (#40) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Biztosan. Nekem pont egy hete van meg a bip s-em, és bizony mindenféle háttérvilágítás nélkül látom a kijelzőt, még tűző napon is :C .

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#42) radírfej


radírfej
senior tag

X+1 ik szoftver, csatlakozó. Nagyon fárasztó ez már. Plusz mennyire jó, hogy a xiaomitól vett kütyük öt különböző appal működnek, de jellemzően nem a hivatalos verziók a legjobbak.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#43) bollokcs80 válasza radírfej (#42) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Bandnél én a verziónként változó töltőt és szíjat* is imádom..... :U

(*kivéve 3&4)

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#44) batai15 válasza radírfej (#42) üzenetére


batai15
félisten

+1@

(#45) fogtunder válasza embe (#18) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem fair, de ez van. miután meguntam a Mi Band 4 felbontását, akartam valamit, rendeltem 9K körül Kínából egy Solart. az első két napban még nem idegesített fel nagyon, aztán úgy másfél hét után már eléggé.
óra formátumban valóban a GTS/GTR az alja, amit érdemes megvenni, én is GTS-re cseréltem a Solart, boldog vagyok vele.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#46) embe válasza fogtunder (#45) üzenetére


embe
nagyúr

Igen, értem mit akarsz mondani. De az ugye mint írtam 4-5x ennyibe kerül. És nem mindenki teszi meg, hogy ha felidegesíti magát vele, akkor vesz egy olyan eszközt.
Én helyén kezelem a dolgot. "Kis pénz..kis foci"

De én is szemezgetek most a GTS-sel.....

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#47) fogtunder válasza embe (#46) üzenetére


fogtunder
nagyúr

viszont ami rendesen működik, ennyiért, az mind valamilyen karkötő, azoknak a kijelzője meg nem összevethető ezekkel. szóval nincs olyan, amivel korrekt lehetne az összehasonlítás és hiába olcsó, ha annyi apró hülyeség van benne, hogy egy hét után visszasírja az ember a Mi Bandet.

a GTS-t amúgy melegen ajánlom, megéri azt a 30K-t, amennyibe Aliról került.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#48) spect80


spect80
senior tag

nyáron vettem egy haylou solar-t, bízva az amazfit bip-nél és mi band-nél tapasztalt minőségben, gondolván hogy ha a xiaomi adta hozzá a nevét, nem lehet annyira rossz.
Xiaomi Mi 9t pro gyári miui12-vel sehogy sem ismerte fel. Huawei P30 pro-val egyszer sikerült párosítani. aztán elvesztette a kapcsolatot, utána soha többet nem találta meg, app reinstall, teló restart után se. egyedül az iphone xs ami 3 próbálkozásból egyszer tutira megtalálja. elég sovány ez így

(#49) Jabby válasza spect80 (#48) üzenetére


Jabby
őstag

Androidos telefonoknál töröld egy BT manager appal a Solart a BT kapcsolatot, s utána próbálkozz újra úgy, hogy az óra alkalmazásából párosítsd az órát.

(#50) chatran válasza fogtunder (#47) üzenetére


chatran
őstag

Max 20 ezerig keresnék óra (kör) formájú okosórát, valami nőiesebb kivitelben. Az itt olvasottak alapján ennyi pénzért nincs más alternatíva. A GTR sokkal drágább.
Tudtok esetleg ajánlani valami megbízható órát a fenti paraméterekkel, ami egy Mi Band 4/5 funkcióit és megbízhatóságát nyújtja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.