Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Az a Haylou W1 nagyon mutatós lett, főleg sötétkékben néz ki nagyon jól.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) fzboxx válasza Graphics (#1) üzenetére


fzboxx
senior tag

Nekem egy W1 van, és nagyon elégedett vagyok vele, bátran ajánlom. :R

(#3) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Nekem GT6 van kettő pár is, és nagyon bevált. Semi in-air ami kifejezetten kényelmes viselet, és játékhoz kiváló, hála a low latency játékmódnak. A hangja pedig szerintem bőven jó, és a mély sem hiányzik belőle.

<-ƘƘ->

(#4) Cranberries


Cranberries
aktív tag

Nekem egy hete van meg a Haylou W1, ez az első TWS fülhallgatóm. A hangzása nekem megfelel, tetszik. Amit nem nagyon tudok megszokni az a viselése. Folyamatosan olyan érzésem van, mint ha kiakarna esni a fülemből és nem alaptalanul, mert valóban lazul egy bizonyos idő után. A középső méretű gumiharangal használom, de próbáltam már a másik két méretet is. Azoknál sem volt jobb a komfort érzet. Erősen gondolkodok, hogy elállok a vásárlástól. Az utódjaként pont a Haylou GT 6-ot néztem ki, ott ugye más a kialakítás. A W1 előtt évekig Ear Pods-ot használtam, amivel több órányi viselés után is olyan érzésem volt, mint ha nem is lenne a fülembe.

(#5) Schuler888


Schuler888
senior tag

Hajlóó?! Na ne mar a TWS-eknel is? :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#6) pusszycat válasza Cranberries (#4) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Honor choice-t vettem nemrég, és a közepes haranggal használva, az volt rajta, ugró kötelezhetek is. De ez inkább fülfüggő mint tws probléma.
Ha példul valakinek eláll a füle abban nem marad meg semmi sem. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#7) Mishita válasza pusszycat (#6) üzenetére


Mishita
tag

Meg sokszor a gumi harang se segít ebben. Nekem van két pár amit fixen használok mert nekem is a többi ki mozdul a fülemből :D

(#8) pali1228


pali1228
csendes tag

Reggel elolvastam a W1-ről szóló részt, délután már meg is vettem. Szerintem jó hangja van, bár néha kicsit éles. Kényelmesnek is kényelmes, elég válogatós fülem van, ha in-ear fülesekről van szó, de ez nem akar kiesni. Egyetlen dolog viszont szokatlan nekem, ugyanis néha visszavesz a hangerőből, nem is kicsit, aztán visszahangosodik. Tapasztalta ezt más is, vagy csak telefonom szórakozik? Redmi Note 10 Pro-ról van szó.

Nézz a szemedbe!

(#9) Cranberries válasza pusszycat (#6) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Néztem én is a Honor Choice fülhallgatót, de végül a Haylou mellett döntöttem. Nincsenek elálló füleim és még csak rágózni sem rágóztam a használata közben nehogy amiatt mozogjon ki a fülemből.
Az most jutott eszembe, hogy ha hívnak, akkor nem a csengőhangot játsza le, hanem egy egyedi hangot ad ki, ami a fülhallgatóba/ra "programoztak". Pedig jó lenne, ha a készülék elővétele nélkül tudnám, hogy ki hív. Ez máshol is így működik?

(#10) pusszycat válasza Cranberries (#9) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Van egy huawei fülesem, azon sem a csengőhang megy.

pali1228

Ez akkor van ha hívnak, vagy üzenetet kapsz.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#11) sYs


sYs
tag

Állítható vajon bármelyiken a hangerő a füllhallgatóról?

(#12) Kendek válasza sYs (#11) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, ilyen funkciója az nincsen.

<-ƘƘ->

(#13) pali1228 válasza pusszycat (#10) üzenetére


pali1228
csendes tag

Nem hívtak és értesítésem se volt, csak simán zenét hallgattam. Valami funkció lehet ebben szerintem ami visszavesz a kakaóból, ha valami zúzósabb rész jön a zenében, csak eléggé idegesítő tud lenni.

Nézz a szemedbe!

(#14) pusszycat válasza pali1228 (#13) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha lecsökken és úgy marad akkor az a fülvédelem, nekem is van a sony mp3-ban de az kikapcsolható, lehet a telefonodban van ilyesmi.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#15) Dayerdroid válasza pali1228 (#8) üzenetére


Dayerdroid
tag

Nem lehet hogy értesítés jön olyankor?

(#16) Dayerdroid


Dayerdroid
tag

Egy haylou gt1 plus-hoz képest milyen lehet?

(#17) Kendek válasza Dayerdroid (#16) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jó mindegyik a maga kategóriájában.

<-ƘƘ->

(#18) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet.

A jövő most van

(#19) eclipse19


eclipse19
senior tag

Hangerő szabályozási lehetőség van valamelyiken?

Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#20) Kendek válasza eclipse19 (#19) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nincs egyiken sem.

<-ƘƘ->

(#21) eclipse19 válasza Kendek (#20) üzenetére


eclipse19
senior tag

Érdekes, hogy ez a tesztelőnél nem merült fel, márpedig szvsz egy TWS (egyébként bármilyen) fülhallgató utcai használata enélkül egyszerűen értelmezhetetlen.
Egy vezetékesnél ez nem akkora érvágás, mivel a kábel miatt úgysincs túl nagy szabadsága a viselőnek, de egy wireless-nél pont az a szabadság vész el miatta, ami egyébként a drótnélküliség értelmét adná.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#22) Hintalow válasza eclipse19 (#21) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ezt mondjuk nem tudom hová tenni, soha nem jutott eszembe menet közben hangerőt állítgatni, a zene bekapcsolásakor induláskor (ha kell) belövöm a hangerőt, onnantól két módra van szükségem, vagy szól a zene, vagy ha kommunikálni akarok akkor meg nem szól a zene :K
Így menet közben hangerőt állítgatni soha nem kellett :N

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#23) Kendek válasza eclipse19 (#21) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amúgy nem is látom itt a problémát. A teló a zsebedben van karnyújtásnyira, és csak az oldalán kell nyomkodnod a gombokat a hangerő állításához.

<-ƘƘ->

(#24) eclipse19 válasza Kendek (#23) üzenetére


eclipse19
senior tag

Igen, de mennyivel egyszerűbb ha nem kell kinyitni a zsebet
(mert ugye evidens, hogy nem úgy hordom zsebben a mobilt, hogy ha futni kell 20 m-t mondjuk egy busz után, ha le kell sietni egy lépcsőn akkor simán ki tudjon esni vagy esetleg a villamoson valaki más is ki tudja venni a zsebemből) és benyúlni, majd visszacsukni, hanem csak egyszerűen a 2 fülh-t összekötő dróton van a szabályozó.
+ még otthon, ha nem megyek messzire tőle nem is kell nálam legyen a mobil és úgy is lehet szabályozni.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#25) pusszycat válasza eclipse19 (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Olyan is van amilyen neked kell, más márka de drágább is.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#26) Kendek válasza eclipse19 (#24) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jó, de ezeknél nincs drót ami összeköti a két fülhallgatót, vagy bármit. Egy-egy érintésérzékeny gomb van rajtuk, amit egy-két-háromszor megkopogtathatsz egy-egy funkció kapcsolgatásához.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#27) eclipse19 válasza Hintalow (#22) üzenetére


eclipse19
senior tag

Érdekes, hogy az eszedbe sem jut, hogy nem csak zenét lehet hallgatni.

Hangerő állítgatásra márpedig szüksége van, mert
- egyrészt a hallgatott anyag hangereje sem fix (zenénél sem, de van még azon kívül rádió, podcast, hangoskönyv, TTS által felolvasott szöveg, stb.)
- másrészt egy fülhallgató nem zárja ki teljesen a külső hangokat (nem is feltétlen lenne jó) és kültéren a külső zajszintek között is kb 100-szoros különbség lehet attól függően, hogy egy csendes forgalom nélküli utcán vagyok vagy mondjuk a metrón vagy egy zajos, forgalmas útszakasz mellett.

Ezért én meg azt nem tudom hová tenni, hogy "menet közben hangerőt állítgatni soha nem kellett".
Hacsak nem úgy bömböl mindig a zenéd, hogy a leghangosabb környezetben is jól hallható legyen. Ez viszont más problémák forrása lehet.
Gondolom így már érthető.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#28) Hintalow válasza eclipse19 (#27) üzenetére


Hintalow
senior tag

Érthető, de akkor is felesleges hajcihőnek tartom :D
Nem bömböl a zene a fülembe, normál hangerőn szól, ha hangos környezetben vagyok akkor nem hallom rendesen pár percig azt kész.
Jó hogy egy keverőpultot nem mellékelnek hozzá :DDD

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#29) sxxorp válasza Hintalow (#28) üzenetére


sxxorp
őstag

Lehet röhögcsélni, de nekem egy Tronsmart Onyx Free-m van. Hasonló árkategória, 35$ volt, és
1) simán állítható a hangerő: bal fülhallgatón 2 katt leveszi, jobbon 2 fel. Pl. mikor edzek, jön valami hangosabb szám, vagy hangosabb lesz a környezetem sokszor 10+m-re van a telefon, de jó is lenne elmászni érte csak a hangerő miatt, ez deal-breaker.
2) csak érintős Haylou van? Sokkal praktikusabb a fizikai gombos. Az enyémen könnyített nyomású van, az nem túl jó, ha anagyon basic modellekhez hasonlőan erőteljesen kell nyomni, de egy érintőssel állandóan bizonytalan lennék.
3) Rondának tartom azt is, ha egy fülhallgatóból kilóg egy csökevény, van olyan Haylou, ami ami teljesen in-ear, és nincs ilyen ocsmány kis nyele?

(#30) Kendek válasza sxxorp (#29) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

2) Igen, az érintőgomb nekik bevált. Mindenről van hangalapú visszajelzés, szóval nem kell bizonytalankodni.
3) Ezek vannak amik nem nyelesek: GT1, GT1 Plus, GT1 Pro, GT1 XR, GT2, GT2S és GT5.

Ugyanakkor csak egy van ami semi in-ear, az pedig a GT6. Nekem ez vált be a legjobban. Persze nem közterületre, hanem inkább otthonra.

<-ƘƘ->

(#31) sxxorp válasza Kendek (#30) üzenetére


sxxorp
őstag

Nem teljesen arra gondoltam, hanem pl. igazításoknál a vétlen érintésekre. Ki kellene próbálni, de egyelőre a jól megoldott, kis nyomóerős fizikai tűnik számomra az ideálisnak. Amiket linkeltél jól néznek ki...
...Hé elk*rtad, hogy dicső pártunk gyermekvédelmi, mindenhol nagy transzparenseken hirdetett nevelési propagandáját visszhangozzam ;] : most értem a GT2-höz és mechanikus!
Megláttam, és ilyesmi az enyém is. Érzed hol nem kell taperolni, és határozottabban tudod kezelni. Hoh, és a tokja olyan, mint az első, árához képest fenomenális TWS-emé a QCY T1-é! A GTS2 olyasmi, mint a jelenlegim. Köszi a linkeket!

(#32) Kendek válasza sxxorp (#31) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, tényleg, az mechanikus, nem is figyeltem. :)
De amúgy nem olyan gáz a véletlen érintés sem. Ugyanis az egy tapi az rendszerint a folytatás/szünet, illetve elhalkítás. Max még egyet koppintasz rajta, és ennyi. Így szoktam járni, nem nagy ügy. Sőt, általában PlayStation-nel használom, és azzal konkrétan semmit sem csinál, csak csippan egyet. De az igaz, hogy nem mindig sikerül elsőre a kettő koppintásos low latency mód aktiválása.

<-ƘƘ->

(#33) sxxorp válasza Kendek (#32) üzenetére


sxxorp
őstag

Én köszönöm, hogy vetted a fáradságot, így felkerült a potenciális utódok közé a Haylou ismét, mert alapból jókat hallottam róla. Érintős: biztos megszokható, de nekem pont annyira gáz, hogy minek válasszak egy egyértelműen inferior megoldást, ha ugyanannyiért van jobb. A QCY T1 ezen a téren kompromisszumosabb volt, ott még valamivel nagyobb nyomóerő kellett, de ezt csak akkor vettem észre, mikor lett egy fejlettebb, finom nyomóerős verzióm. Ehhez képest az érintgetés nekem inkább kockázatok sorát hordozza: vétlen érintések, izzadt ujj, stb. (gyakran sport, mozgás közben használom, otthon ritkán).

(#34) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Behúztam egy W1-et, próbára.
-Az ovális vetőcső miatt kissé macerás (és nem túl szerencsés, bár nem lehetetlen) más illesztékekkel próbálni, mint a sajátja, melyből nekem a legkisebb vált be végül. Némi gyakorlással minden erőltetés nélkül be lehet forgatni megfelelő állásba és elég jól szigetel, bár egy mikrofonmentes agybadugós azért jobb tud lenni ebből a szempontból.

-Igazán kényelmes, egyáltalán nem mozdul ki és elfelejtős, hogy ott ül a fülben.

-Érintés kissé tanulós és utána is némiképp randomgenerátor. Ha fogdosod tuti, hogy
koppintásnak veszi. Ha koppintasz, vagy rájön, vagy nem, de legalább megvan a lehetőség.

-A tokba szépen cuppan, kivenni annál vacakabb, pedig nincs nagy kezem.

-Beszélgetés tiszta és jól érthető, de nem túl zajos környezetben próbáltam. Ami érdekes, hogy otthon az aptx adaptive elég gyakran monóra vált, ez nagyon bosszantó (átálltam sima aptx-re és nem fordult elő hasonló). Utcán nem történt ilyesmi issue.

-Hangra, hát, khm. Ennyi pénzért végül is mit akarok. Nagyon csinos kis darab, tws, érintős, jó a beszélgetési minőség. Ezt az armatúrás hülyeséget viszont elfelejthetnék végre a kínaiak, semmi értelme ebben az ársávban. Nem fogják ugyanis hangolgatni a drivereket, hanem beb@sszák a házba és kész, lesz, ami lesz. Ettől még sokkal kevésbé rossz élmény, mint látatlanban gondoltam. De a tipikus olcsó armatúra hang azért megvan: elég fémes, kemény, kopog, nem túl csinos. De legalább nem sziszeg. A dinamikus driver nem tolakszik a mélyekkel (konkrétan kicsit kevés van, az is inkább puha, mint feszes). Nyilván jót tesz némi bejáratás majd neki, de tapasztalatom szerint nem fog gyökeresen változni a hangkép, sőt, igazán érdemben sem.

Nem küldöm vissza, szaladgálósnak gyereksétáltatás, biciklizés közben sisak alá jó lesz és ez már magában meglepetés. Akinek nincs minőség igényű tapasztalata fej/fülhallgatókkal, valószínű nem fogja észrevenni miről beszélek és örömmel használja, ajánlom is abszolúte.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#35) pusszycat válasza RetepNyaraB (#34) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én is szívok ezzel a koppintással, rájöttem nem mindegy a sebesség sem. Ha lassan koppintgatól nem érdekli. Tempósan kell.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#36) KillerMiller


KillerMiller
csendes tag

Tud valaki ehhez telefonos appot? Nekem a 2 éves LG TV-vel nem működik, rácsatlakozik, de mintha kodek hiba lenne, recseg a hang (egy Sony headset-el semmi gondja nincs). PC-vel, mobillal semmi gond, de a TV-t nem bírja. Gondoltam egy firmware update megoldja, de nem találok olyan appot, ami működik is.

(#37) Kendek válasza KillerMiller (#36) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A legtöbb Haylou füleshez nincs applikáció, és firmware-t sem lehet frissíteni, illetve nincs rá lehetőség.
Nálam amúgy LG CX-szel tökéletes a hangja a GT6-nak, nincs semmilyen recsegés. Viszont a leírásod alapján kétséges, hogy melyik oldalon van a probléma. Ennyiből a tévé hibája is lehet. Androidon annyit tudsz tesztelni, hogy végigpróbálhatod az összes kodeket (a fejlesztői beállítások alatt állítható).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#38) FireFox1996


FireFox1996
őstag

Egy kamasznak szerintetek jobb a Haylou GT3 vagy a Xiaomi Mi True Wireless 2 Basic?
Ő az utóbbit szeretné, én meg a Haylou GT3-at javasolnám neki, csak azért, mert szilikonos, és talán jobban illeszkedik a fülébe (ráadásul IPX4).

Más: GT3 és GT3 Pro között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#39) Kendek válasza FireFox1996 (#38) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

haylouinfo.com, GT3 és Pro.

<-ƘƘ->

(#40) RetepNyaraB válasza FireFox1996 (#38) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Utcára az apple kialakítást én nem választanám, mert nem szigetel. Egyébként a Halu se nagyon.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#41) noezmegmi válasza RetepNyaraB (#40) üzenetére


noezmegmi
tag

Telefonálásra mondjuk utcai viszonylatban mennyire jó a W1? Nekem zene és rengeteg beszélgetés miatt lenne fontos tudni. Zenére mennyire adja a hangokat? Biztos nem egy JBL ;)
Nekem szimpatikus még Haylou GT6 ennek a telefonálás és zenei élményéről ha valakinek van információja, annak köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#42) RetepNyaraB válasza noezmegmi (#41) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Miért, a JBL mit tud versenyképesen felmutatni a kövér árcetlin túl?

Nekem elment okén telefonálásra, de nem extra zajos környezetben próbáltam. Ott nyilván lehetnek problémák; nem szigetel túl jól, egyszerű agybadugóshoz képest sem.
Zeneileg leírtam már, de a többit is, [itt].

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43) Dayerdroid


Dayerdroid
tag

Valakinek működik a hangszínszabályzás a cikkben linkelt haylou appal? Nekem sajna nem. Samsung a52s telóm van.

(#44) RetepNyaraB válasza Dayerdroid (#43) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Esetleg engedd neki rendszerbeállítások módosítását app infóban. De lehet, hogy a Samu nem hagyja.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#45) Dayerdroid válasza RetepNyaraB (#44) üzenetére


Dayerdroid
tag

Köszi a tippet. Szerintem az lehet a baj hogy samu a teló. Csak kiváncsiságból próbáltam volna ki mert nem használok hangszínszabályzót.

(#46) RetepNyaraB válasza Dayerdroid (#45) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Akkor ha van gyári app a samuban, azt próbáld meg tiltani, a másiknak meg megadni az engedélyeket. Mindent vissza lehet vonni ugye simán, nem vesztesz semmit.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#47) adabra


adabra
senior tag

Van valakinek összehasonlítási alapja Honor Choice és Haylou W1 tekintetében?
Előbbi van a családban (jók a tapasztalatok); a kérdés az, hogy megéri-e a +néhány ezres felárat a W1.

(#48) minikahona


minikahona
tag

Sziasztok! Próbálok rájönni hogy melyik a jobb választás, a W1 vagy a GT3 Pro. Szerintetek melyiket válasszam?

We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

(#49) RetepNyaraB válasza minikahona (#48) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mindkettő nagyon olcsó, nem egy bmw i7 árát kell mérlegelni és minőségben sem az lesz. A gt-ben 1ba 1 dd a w1-ben 2ba 1dd meghajtó van. A félig értelmezhetetlen angol weblap szerint a gt aktív zajszűrős (??). Az nyilván előny, mert pl. a W1 semennyire sem szigetel. A W1 aptx adaptive kodekje csak akkor érvényesül, ha a telód támogatja (nem egyértelmű, régebbi eszközök tuti nem ismerik).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#50) Cranberries válasza minikahona (#48) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Nekem a W1-ben az nagyon nem tetszett, hogy eléggé körülményes volt a bölcsőből való kivétele. Egyfelöl jó, hogy a mágnes erősen rögzíti a füleseket a bölcsőben, de éppen ez és a fülesek kialakítása nehezítette meg a kivételüket.
Mindenkinek a füle egyedi, de nekem egyik gumiharang sem volt ideális a fix rögzítéshez.

[ Szerkesztve ]

(#51) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Szisztok!

Szerintetek az alábbi temékkel késleltetés nélkül érkezne a hang konzolon történő játék során, ha a TV-re csatlakoztatom a fülhallgatót? Haylou MoriPods

https://xiaomi-store.hu/hu/fejhallgato/2114-haylou-moripods-tws-white-8596311163890.html [link]

Jelenleg egy régebbi olcsó Xiaomi fülest használnék erre, de jól hallhatóan csúszik a hang játék közben. Az még nem aptx, aac, hd és egyéb.
A TV 4,2 Bt -vel rendelkezik, ha ez számít esetleg.

Köszi!

(#52) Dayerdroid válasza NdrewSunix (#51) üzenetére


Dayerdroid
tag

Szia! Szerintem igen mivel így nem tud 5.0-án csatlakozni. Bármilyen csoda füles késne így.

(#53) kekedi


kekedi
senior tag

Sziasztok.
Most kaptam egy W1et. Soha nem volt még tws fülesem így nincs összehasonlítási alapom.

A zene hangminosege számomra megfelelő. Egy kis hagszinszabalyzoval még tuningilhato.

Beszéd téren már kevésbé vagyok megelegedve vele.
A hívó fél jól hall engem közepes zajban is.
Ellenben én elég ramaty minőségben hallom a másik felet. Főleg ha ő ki van hangositva. Többször váltottam vissza a vezetékes headsetre mert nem értettem mit mond a másik. Az 1 éves kislányomat zajnak érzékelheti, mert hallkitja a hangját de főleg inkább torzitja.
Egy gyűrű samsung vezetékes headsetem van, de ég és föld a beszéd hangminosege.
Én várok el sokat vagy ez tényleg ennyit tud?

(#54) Yoshida válasza kekedi (#53) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Én napi 1-2, néha 3-4 órát is használom, de MS Teams-re, nem rendes telefonos hívásra. Nem vettem még észre semmi gondot hangminőség terén. Teams alatt is a headset mód aktív, nem a headphone, elvileg ugyanaz mint egy telefonhívás. Utcán telefonálva sem volt még ilyen gondom, igaz pont a másfél évessel nem kellett így beszélgetnem eddig (lát eleget egész nap)

Nekem amúgy pont azt jelezték a másik oldalon, hogy sok háttérzaj bejön a beszélgetés során.

(#55) kekedi válasza Yoshida (#54) üzenetére


kekedi
senior tag

Köszi az infót.
Ms Teamset én is szoktam használni, de majd most hétfőn lesz vele az első. Kíváncsi leszek rá.

(#56) kekedi


kekedi
senior tag

W1 füles:
Ki lehet kapcsolni valahogy a funkció gombokat? Vagy telefonon van mód rá hogy hívásnál ne legyen aktív a füles gombja? Bármilyen megoldás érdekel (na jó, a füles érzékelőjét nem forrasztanám le).
Idegesítő mikor éppen hivank (vagy hívás közben) éppen kivenném a fülest a dobozból. (ami szintén kabaré), de a legjobb fogás persze hogy az érintő gombnál van, persze hogy kinyomom a hívó félt.

[ Szerkesztve ]

(#57) Yoshida válasza kekedi (#56) üzenetére


Yoshida
aktív tag

két dolog jut eszembe, de ez csak workaround :D

egyik, hogy én fejjel lefelé tartom a dobozt, úgy veszem ki, így "magától" a kezembe hullik, ha ki is csúszna, meg nem esik vissza a helyére.

A másik, hogy ha véletlen hozzányúlsz az érintő felülethez, nekem néha működik az, hogy rajta tartom az ujjam, és lefelé, vagy oldalirányban lehúzom róla. De néha ilyenkor is koppintásnak veszi.

Illetve tudod azt csinálni, hogy a füledben tartva 4-5 sec-ig nyomod mindkét oldalt az érintőfelületet, akkor kikapcsol, és nem rakod vissza a dobozba, csak lerakod az asztalra. Így persze nem tölti, de kényelmesen be lehet rakni a fülbe amikor újra kell, és utána talán 2-3 sec-ig kell tartani az érintőfelületet, és bekapcsol.

(#58) kekedi válasza Yoshida (#57) üzenetére


kekedi
senior tag

Kár hogy nincs jobb megoldás. De minden esetre köszönöm a válaszod. :)

(#59) Yoshida válasza kekedi (#58) üzenetére


Yoshida
aktív tag

van egy app, amit fel lehet rakni, ahol elvileg eq van, meg a töltöttséget írja, talán ott van még pár advanced beállítás, de én ilyen gyorsan appot még nem szedtem le mint ezt :D (borzasztó)

plusz nekem a bt-nél kiírja a headset töltöttségét, bár nem külön külön, csak egy szumma töltöttséget ír. (mármint a gyári BT beállításoknál kiírja, így nem kell rá külön app)

[ Szerkesztve ]

(#60) kekedi válasza Yoshida (#59) üzenetére


kekedi
senior tag

Próbálkoztam olyan appal de sajnos nem találtam számomra megfelelő beállítást. Bár az eq egész jó volt. De még is töröltem. :DDD
Igen nekem is szummásan jelenik meg a töltöttségi szint. A semmitől több.

(#61) kukamatyi


kukamatyi
tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy ilyen füles megvételén, de egyelőre vacillálok melyiket válasszam: gt3, gt3 pro, gt6, gt7…van köztünk olyan személy akinek volt szerencséje ebből a négy típusból többet is kipróbálni és van összehasonlítási alapja? Szívesen várnám a véleményét :))

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#62) kekedi


kekedi
senior tag

Sziasztok!

A W1 el kapcsolatban.
Sajnos nem találtam megoldást arra, hogyan javithatnam a hangminoseget.
Ha a másik fél kihangosit engem, akkor nagyon zajos.
Minden más téren jól működik : ha nem vagyok kihangositva, zene, teams csevegés, stb.

Tudom, az lenne a megoldás ha a másik fél nem hangositana ki, de ez nem megoldhato.
Valamint még mindig nem értem hogy vezetékes headsettel vagy headset nélkül ez a probléma nincs jelen, csak akkor ha a W1et használom. Egyszerűen nem értem mit mond sokszor.

Számomra csalódás.

(#63) kekedi


kekedi
senior tag

Az asszonynak vettem egy GT7 et.
A basszus egész kellemes. Jobb mint a W1ben. Hatótávja is olyan jó mint a W1nek.
Egyedüli hiány a tok töltöttségi kijelzés (leddel), de lehet élni nélküle. A zajszűrés kicsit gyengébb, de nem vészes.
Amúgy nagyon egy kaptafára készültek ezek. De legalább működnek. :) (csak ne legyen a másik fél kihangositva, ahogy ezt már taglaltam korábban)

(#64) Próféta


Próféta
tag

Sziasztok,
2 hónapja vettem egy W1-et, és eddig minden ok volt, de most azt vettem észre, hogy a tok nem tölti a fülest. A tok fel van töltve, de hiába rakom bele a füleseket, nem jelzi a töltést, és a telefon szerint is marad a huszon pár százalékos töltöttség. Próbáltam a gyári visszaállítást is, de nem segített.
Találkozott már valaki ezzel a problémával?

(#65) Próféta válasza Próféta (#64) üzenetére


Próféta
tag

Csináltam mégegyszer factory resetet, megint megtörölgettem az érintkezőket és most tölt. Nem tudom van-e köze hozzá, de most feltöltötte a tok.

(#66) stanley00


stanley00
tag

Sziasztok!

2 hete vagyok tulajdonosa egy Haylou W1-nek. Sajnos ennyi idő után már meghalt a jobboldali füles. Bekapcsolás után érdekes módon szól de pár perc múlva elhallgat, már nem szól, nem kapcsol be. A baloldali füles szól rendesen. Ezt most már folyamatosan produkálja. Esetleg van valakinek ilyen tapasztalata vagy konstatálhatom, hogy kuka a termék.

Köszi!

(#67) Yoshida válasza stanley00 (#66) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Nekem már több mint egy éves, és még semmi baja, de az is igaz, hogy nem napi szinten használom már úgy fél éve, inkább heti 1-2 óra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.