Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .Szaki.


.Szaki.
addikt

"A legváltozatosabb felhasználási módok helyett a HomePodot így leginkább a mobilkészüléken át történő üzenetküldésre, az Apple rendszerébe épülő otthoni kütyük vezérlésére és zenehallgatásra lehet majd bevetni, cserébe a hangminőség kiemelkedő lehet (és ilyen formán a 400 dolláros, azaz 107 ezer forintos Google Home Maxnak állíthat konkurenciát."

Meglátásom szerint pontosan erről szólna egy ilyen készülék, nekem is ezért lenne jó (persze nem ilyen áron), mit kéne még ezen kívül tudnia?

[ Szerkesztve ]

(#2) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Hat kivancsi leszek, hogy azon kivul, hogy turn on the music meg turn off the music mire lesz hasznalhato egy ilyen szinten buta Siri-vel.

[ Szerkesztve ]

(#3) -Faceless- válasza .Szaki. (#1) üzenetére


-Faceless-
őstag

Mondjuk láncolt üzenetekkel még igen csak bajban van. Amíg a konkurencia képes szűrni a zeném között, és képes több jelzést beállítani egy üzenetben addig siri úgy tesz mintha nem hallotta volna meg. Az akcentus kezelésről pedig nem is beszéltünk.

Jelen állapotban azt sem tudom egyáltalán mire akarják használni... Talán egy drága Bluetooth hangszórónak jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4) guriga1234


guriga1234
addikt

"2018-is várniuk kell" - nem 2018-ig?
"az iPod Hi-Fi hangszóró például másfél után lekerült a kínálatból" - ??? Másfél mi után?

(#5) Polarstar válasza guriga1234 (#4) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Másfél óra. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#6) Wesder válasza YASKATIR (#2) üzenetére


Wesder
félisten

Tènyleg ennyire buta? Nem az Apple-nek volt legelöször aszisztense?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#7) vicze válasza YASKATIR (#2) üzenetére


vicze
félisten

Nem a HW miatt csúszik a megjelenés ugye. Nyilván az SW oldal próbálják rendbe rakni csak hát a többieknek kicsit nagyobb előnye van. Nyilván jelen állapotában semmi értelme a Siri-nek.

(#8) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez így kevés lesz. Az segíti majd az eladásaikat,hogy aki Apple ökoszisztémát használ, az jobb híján ezt fogja venni.

(#9) YASKATIR válasza Wesder (#6) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

2011 ota ennyire jutottak. Nem kapkodjak el. Szemely szerint keptelen vagyok elhinni, hogy a Siri nem szandekosan ilyen hulye

[ Szerkesztve ]

(#10) .Szaki. válasza YASKATIR (#9) üzenetére


.Szaki.
addikt

Egy pöppet azért túl toljátok ezt a dolgot.

A videó alapján vitathatatlan, hogy a Bixby jobban működik, és tényleg sokan is dicsérik, okkal. Ettől függetlenül egyáltalán nem látom azt az eszméletlen mértékű lemaradást ami miatt az egyik baromi jónak számít, a másik pedig kifejezetten hülyének. Különbségek vannak a Bixby javára.

Vannak dolgok valóban amiket nem ért meg, én is találkoztam ilyennel. Na de - szerintem - ami a lényeg. Mire használsz egy személyi asszisztenst? Emlékeztessen, vegyen fel valamit a naptárba, megkérdezd milyen az időjárás, esetleg pontos időt kérsz tőle, ha autóstartóban van, akkor pedig megkéred, hogy mutassa meg, hogy hogyan juthatsz el mondjuk az XY nevű étterembe. Emellett megkéred, hogy állítson a nappali égőnek a fényerején, vagy éppen kapcsolja le az egyik lámpát, a másik szobában pedig kapcsolja be. Játsszon le zenét. Tudj e-mailt diktálni. Ezeket tudja? Tudja. Jól tudja? Jól. Ehhez lenne jó társ még egy HomePod. Feltéve ha jól szól. Különben megette a fene az egészet, na meg az árát is megkérik.

Az valóban hiba, hogy pl ha az utolsó képet kéri a pali a videóban, akkor csak a galériát nyitja meg, igenis azt kéne végrehajtania, amit kérnek, ezt javítani kell, na meg a Home screen-t sem hozza elő, azt mondja, hogy nyomd meg a Home gombot. És itt most jön egy sokak által (általában általam is) hőn utált DE: Az, hogy nyissa meg a galériát, meg hozza elő a főképernyőt kb arra jó, hogy mutogasd a haverodnak, hogy a te telefonod ilyet is tud. Ha képet akarsz megmutatni, akkor sanszos, hogy a kezedben van, ha pedig a Home screen-t akarod nézegetni, akkor pedig szintén esélyes, hogy a telefon a kezedben van, mivel a hangasszisztens rögtön abba a menübe repít, amit kérsz..Akkor pedig mi értelme a hangasszisztenst használni ahhoz, hogy előcsald a Home screen-t? Konkrétan semmi. Szóval én úgy gondolom, hogy azokat a funkciókat, amiket valóban használsz és értelme is van ehhez a feladathoz a hangasszisztenst alkalmazni, azt jól tudja.

Az akcentus problémára annyi, hogy engem meg szokott érteni, pedig csak egy középfokom van, nem beszélek anyanyelvi szinten, viszont tény, hogy sokan panaszkodnak rá, szóval volna mit javítani rajta, de azt mondani, hogy semmi értelme, meg használhatatlan, az nettó baromság. Használhatatlan akkor volt, amikor iOS 11-en konkrétan nem működött a Siri. Nem vette be, amit mondtam neki. Az probléma volt, ezt viszont az iOS 11.1.1-en orvosolták, azóta semmi probléma nincs vele, ez bug volt. :)

(Továbbra is személyes vélemény :R )

(#11) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Felesleges dolog, horror aron. De biztos meno.

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#12) -Skylake- válasza .Szaki. (#10) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Ettől függetlenül egyáltalán nem látom azt az eszméletlen mértékű lemaradást ami miatt az egyik baromi jónak számít, a másik pedig kifejezetten hülyének. Különbségek vannak a Bixby javára."

Ha tenyleg nem latod, akkor segitek : az Apple MINDEN termeket es szolgaltatasat konkretan vegtelen magassagokba emeli a keynoteokon, lifechanger meg world first/best mindem egyes millimetere az iPhone-nak, arban is egyertelmuem a legdragabbnak kell lenni, az alaparon 335ezres Note 8 dragabb volt mint az alaparon 303.000 forintos I8+ szoval az X-el megint megmutattak, hogy ok a vilag leges legteteje , mikozben a Sirit (amit szinten nyugodtan nezz vissza keynote-on, elmondtak hogy na most, bizony most valtoztatjuk meg az emberi civilizaciot alapjaiban aztan) amivel a 436.900 forintos X domborit, na azt a Sirit egy S8ban a Bixby 2kiloert megalazza konkretan. Az a gond, hogy ha meg akarjuk mutatni a vilagnak, hogy mekkora a faszunk, akkor mikor a konkurencia kicsapja az asztalra a sajatjat, akkor mi is ki tudjuk csapni, hogy na latod-a mienk nagyobb. Ez az ami itt nem teljesul. Nekem ez az egyetlen problemam az Alma cuccaival. Hogy nem azzal akarjak eladni, hogy tessek , ez bizony jo. Nem. Azzal adjak el hogy egyszeruen mi olyat arulunk, hogy nincs valasztas. Olyan szuperlativuszokban kommunikalnak az osszes termekukrol, mintha legalabbis maga az isten szallt volna le szemelyesen kihegyezni Ivy ceruzajat, hogy O megalkotjassa "A" telefont. Kozben meg ugye hot ugyan az az iphone , mint egy galaxys8 meg egy p10. Az egyiken kicsit kerekebb a sarok, a masikon kicsit mashogy hivjak a storet. Aztan mikor letoltod az appokat, akkor mar elegge nincs mirol beszelni, a facebook az iphoneon is meg droidon is facebook. Csak az iphonehoz jar valami megmagyarazhatatlan, termeszetfeletti az embert es a technologiat osszekoto, a gravitaciot is megborito mindent elsopro termeszeti ero, amitol vegre, vegre valahara teljes lehet az eleted. Ettol lehet teljes, csak ettol. Na cimszavakban ez hangzik el egy barmelyik random alma termek bemutatojan. Ezert gaz , hogy buta a Siri.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#13) moleculez válasza -Skylake- (#12) üzenetére


moleculez
veterán

De konkrétumot megint nem tudtál mondani, és igazán senki nem tud, mert Bixby, vagy GAssistant legmenőbb funkciója is néma maradhat, bármikor, csak mert valamiért nem érti meg amit mondasz. Félreértés ne essék, nem Apple fan vagyok, csak nem szeretem a tények nélküli szardobálást. Néha meglep Siri, mennyire okos: a banki alkalmazásomat is tudom vezérelni vele, és pénzt ki küldeni XY-nak. A végén meg kell erősíteni egy ujjlenyomattal. Akkor mégis mi értelme, ha úgyis hozzá kell nyúlni a telohoz? 1 biztonság, érthető okokból, 2: végig csináltam a dolgom, emailt írtam, a végén azonosítottam magam, szó szerint egy érintéssel, és kész.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14) roka.32


roka.32
csendes tag

Szaki, és moleculez, nagyon szépen megvédtétek az Apple becsületét, de pont nem arról beszéltek amit eredetileg joggal felvetettek előttetek. Ha egy házi aszisztenst akar valaki venni, ami egyszerre vezérli sok készülékünket a házban, akkor bizony nem lesz elég a Siri tudása. Másrészt nem ilyen egyszerű ez, hogy jó most nem tudja megnyitni a képet, majd kijavítják.... az az igazság, hogy a mesterséges intelligenciával, és gépi tanulással le van maradva az Apple. A következő Galaxyban ráadásul, külön chip fogja végezni az MI feladatait.

(#15) .Szaki. válasza roka.32 (#14) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nem védtem meg az Apple becsületét, ha valami rossz, akkor én azt belátom, én a személyes véleményemet, illetve a tapasztalatomat írtam le, magyarul amire én használom a Siri-t, azt tökéletesen tudja, ráadásul különféle területeken ugye és az én személyes véleményem az, hogy azoknál többet, mint amit felsoroltam az ominózus hsz-ben egy személyi asszisztensnek nem kell tudnia többet, mert nincs értelme másra használni. Ez lehet szűklátókörűség, vagy nem gondoltam bele valamibe, ezért is tettem fel egy kérdést még az első hsz-ben: Mit kéne még tudnia? Ez egy tényleges kérdés volt, mert érdekel, hogy mi az amit nem tud és a többi felhasználó pedig igényelné. Te is leírtad, hogy szerinted erre nem elég a Siri tudása. Neked is felteszem a kérdést, hogy mi az ami hiányzik, szerinted mitől lehetne jobb, mitől lenne alkalmasabb?

Én védeni nem fogok senkit, engem a hitviták, hogy mi a jobb az Android vs iOS/Bixby vs Siri ...stb, már rég nem foglalkoztat, és nem is fogok olyan hsz-ekre reagálni, amik ezt boncolgatják, csak ha tényleges vita van, magyarán pro és kontra mindkét oldalról. Ez pedig a fórumon nagyon ritka. Egyedül az érdekel, hogy én egy adott dologról mit gondolok, amit le is írok, legyen az pozitív vagy negatív, független attól, hogy egy olyan cégről van szó, akivel szimpatizálok, vagy éppenséggel pont az ellentettje. Ha erre van befogadó, akkor vagy egyetértünk, vagy pedig vitázunk egy jót, de kizárólag akkor ha nem egy fanatikusról van szó, mert akkor az egész értelmetlen.

(#16) Szilofon válasza -Skylake- (#12) üzenetére


Szilofon
tag

Ez tetszett! És igazad van.
Pedig használok Apple terméket.

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#17) jUUh


jUUh
addikt

"kevesebbet fog tudni a konkurenciánál." De cserébe biztos drágább lesz... ;]

Samsung Galaxy S23+

(#18) -Skylake- válasza Szilofon (#16) üzenetére


-Skylake-
addikt

Lehet nem gondálnád a hszm alapján, de egyébként én is használok :) (mac-et és ipad-et is ,tabletből nem is vennék soha semmi mást egyébként)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#19) TaS1kaaa válasza Ricardo (#8) üzenetére


TaS1kaaa
aktív tag

Apple felhasználóként is inkább az echo plusot vettem és nem vártam erre.

(#20) moleculez


moleculez
veterán

Piac dönt, kész pont.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#21) Keem1


Keem1
addikt

Hát nem is tudom... Én ezt a home assistant dolgot pont nem hangszórókban tudom elképzelni. Hanem elsősorban decentralizáltan, ám ha mégis kell(ene) valahová tenni fizikailag, akkor egy router/HGW/MPC lenne az.
Az elképzelésem szerint a lakás tele lenne érzékelőkkel és mikrofonokkal, amivel a rendszer lelke (fent írva) belátná/hallaná az egész lakást. Tudná, hogy éjjel van-e vagy nappal, a hőmérséklet, páratartalom, stb. optimális-e, és hallja, ha a lakás bármely szegletében szólok hozzá.
Ha a fürdőkádban jutna eszembe, hogy "OK Google, play some Madonna", akkor ne legyen az, hogy a hangszóró a nappaliban van és nem hallja, hogy mit óbégatok a fürdőben.

(#22) Parson válasza Keem1 (#21) üzenetére


Parson
addikt

Totál egyetértek. Nézegetem én is ezt az izét, és nem tudom eldönteni, hogy ez most csak egy jol atfontolt cuccnak az elsö része, amihez majd lesznek kiegészitök, vagy csak egy átgondolatlan vmi... Egyelöre ott tartok, hogy tiszta zsiráf - szép-szép, de otthonra nem kéne.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.