Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) subaruwrc


subaruwrc
félisten

2-2 tűs csatlakozó?

(#2) Redneck


Redneck
veterán

Remélhetőleg beszállítót váltottak és ennél a WF szériánál nem lesznek ventilátor gondok.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#3) Geller72


Geller72
veterán

A WF -el szerelt hűtéseim voltak mindig is a leggyengébbek. Azóta soha többet ilyet.

(#4) Redneck válasza Geller72 (#3) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem és a topikból sokaknak 750 Ti WF volt, réz hőcsöves. Kifejezetten jól sikerült kártyák, 750 Ti-k között top ár/érték aránnyal. Azóta már a harmadik tulajdonos nyüstöli, nagy megelégedéssel.

Az 1060-as topikban voltak gondok a WF-es ventilátorokkal. Elvileg azóta már javították egy új revízióban, de inkább nem szoktuk ajánlani. Egyik barátomnak 3GB-os WF van, az övével szerencsére semmi gond nincs.

AMD fronton nem volt még szerencsém Gigabyte Windforce kártyához. :(

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5) komi77 válasza Geller72 (#3) üzenetére


komi77
senior tag

WF hűtéshez nem fűzök sok reményt - biztos olyan maradt, ahogy megszoktuk. Viszont ez a két - két tűs plusz táp nem igazán érthető. A végén még kiderül, hogy nem lesz több a csúcsfogyasztás 100 w-nál :D

Szegény ember kézzel nőz.

(#6) Redneck válasza komi77 (#5) üzenetére


Redneck
veterán

Nem tudom ez a 2-2 tűs izé többeknek mit takar, én 2x8pint látok.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7) Joshi válasza subaruwrc (#1) üzenetére


Joshi
titán

Tuti hogy elírás, mert a cikkben említett VideoCardz oldalon van egy kép ahol 2x8-as csati látható. :D

Redneck megelőzött. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) Joshi válasza Redneck (#4) üzenetére


Joshi
titán

Azért az NV-k nem melegednek úgy mint az AMD-k. :N

(#9) komi77 válasza Redneck (#6) üzenetére


komi77
senior tag

"az extra tápellátást pedig két 2 tűs csatlakozó biztosítja" ez vagyon írva a cikkben. Egyébként szerintem elírás lehet. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#10) subaruwrc válasza Joshi (#8) üzenetére


subaruwrc
félisten

az attól függ mit mihez hasonlítunk.

(#11) pengwin


pengwin
addikt

A VGA gyártók is elmehetnek a fenébe...
2 ventilátoros hűtést raknának egy Vega 64-re, bezzeg NVidia oldalon még a GTX 960 is volt WF3 hűtéssel... a többet fogyasztó AMD-s konkurenciája (R9 380[X]) meg akkor is csak WF2-t kapott.
És ezt nem csak a Gigabyte csinálja így.

Komolyan, néha az az érzésem, hogy a piros és zöld GPU-kat is felhasználó márkák néha direkt elrontják/gyengébbre csinálják az AMD-s termékeiket.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#12) Redneck válasza komi77 (#9) üzenetére


Redneck
veterán

Azon átsiklottam. :R

Joshi:
Ez a paletta nagy részére igaz, de azért az utóbbi időszak AMD kártyái sem annyira vészesek. Az OC persze más tészta, akkor el tudnak szállni a fogyasztással.

pengwin:
Biztos lesz komolyabb hűtésük is, a 2 ventilátoros WF általában a Gigabyte legolcsóbb kártyáira kerül.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13) Yutani válasza Redneck (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem a 200k-s kártya sehogy sem olcsó, bárhonnan nézzük, ne rakjanak rá gagyi hűtést-

#tarcsad

(#14) Joshi válasza Redneck (#12) üzenetére


Joshi
titán

Egy biztos, nekem AMD cuccom nem mostanában lesz az tuti, Ryzen Vega ide vagy oda. :N

(#15) Redneck válasza Yutani (#13) üzenetére


Redneck
veterán

Arról persze lehet vitázni hogy van e leggyengébb 2 ventilátoros WF-nek létjogosultsága a Vegán, de a cikk nem erről szól. A gyári téglával 79 fokra melegedő Vega 64valószínűleg még így is jobb lesz vele.

Joshi:
Engem sem fenyeget ez a veszély, de mindig szorítok nekik. Egyetlen dolog amit az AMD-sektől irigylek, az a FreeSync. Sajnos a G-Sync jelentős felára egyelőre eltántorított a vásárlástól, ezért nem cseréltem még monitort.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#16) pengwin válasza Redneck (#12) üzenetére


pengwin
addikt

Nem akartam kifejezetten a Gigabyte-ot ostorozni, csak most ők voltak terítéken.
Hiába lesz ez a legolcsóbb hűtésük, ha a hasonló árú zöld GPU-s termékeikre komolyabb hűtést raknak (ráadásul 1/2-2/3 fogyasztáshoz).

Üdv, pengwin

(#17) Joshi válasza pengwin (#16) üzenetére


Joshi
titán

Nézd, a 980Ti kártyám egy Giga ref volt (azonnal vizeztem), de simán használható volt azzal is. Egy AMD kártya ref hűtéssel használhatatlan. Nyilván a Vegáról nincs tapasztalatom, de nem is akarok szerezni.

(#18) Geller72 válasza Redneck (#4) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem abban az időben voltak ilyen kártyáim, amikor bányászgattunk AMD VGA-val. Határozottan emlékszem, hogy 7970/280/7950 vonalon sorra térdeltek be ezek a hűtések, de ami a legszomorúbb volt, hogy hatásfokilag is az egyik - ha nem a - leggyengébb megoldások voltak. 750 Ti vonalon azért lássuk be, hogy nem sok mindent kellett hűteniük, amikor a gyári megoldások is majd elvitték egy pöcs kis ventivel is azt a disszipációt. 300W környékén már lehet hogy ez a tudás oda kevés.

(#19) Redneck válasza Geller72 (#18) üzenetére


Redneck
veterán

300W-hoz persze hogy kevés, lehet 150-200W a határ ahova még éppen elmegy. A bányászathoz nem értek, de aki nagy fogyasztású kártyát vesz alulméretezett hűtővel az meg is érdemli. ;]

A 750 Ti inkább termelte az áramot, de az más műfaj. Csak azért említettem mert annál a rezes WF volt a legjobb ár/érték arányú hűtés.

Egyébként WF-ből is láttam már rengeteg változatot, csak hogy a 750 Ti-nél maradjak, volt belőle sima alus, hőcső nélkül, na az annyira nem volt frankó, és kb egy árban voltak. Nem értem miért kell ennyire erőltetni a fantázianeveket, ha különböznek. Vagy legyenek egyforma kialakításúak és csak méretben különbözzenek.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#20) Geller72 válasza Redneck (#19) üzenetére


Geller72
veterán

Annak idején én ezzel a hűtéssel voltam abszolút megelégedve. Igaz, 3 kártyahely kellett neki. De inkább 4. ;]

(#21) Puma K válasza pengwin (#11) üzenetére


Puma K
veterán

Valószínűleg látja a gyártó, hogy melyik fajta kártyájuk fogy jobban így arra koncentrálnak inkább.

Egy ilyen lesz custom Vega nem lesz custom Vega cécó után nem meglepő ez számomra, hogy kb "nesztek b@sszátok meg" keretén belül kitoltak egy ilyen játékhűtős kártyát...
... de majd a tesztek megmutatják mit tud kezdeni a 2 ventilátor és ez a méret egy V64-gyel.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22) Komplikato


Komplikato
veterán

Nem akartak úgy járni, mint csóri AsusTek? A kis VRM megsütős egyedi darabbal?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#23) smc


smc
addikt

Mekkorák ezek a rotorok? A kép alapján igen csak méretesnek látszanak.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#24) Fecko_78


Fecko_78
tag

A fűtési szezonra pont jó egy ilyen kártya.

(#25) MongolZ


MongolZ
addikt

Inkább legyen 2 nagy venti, mint 3 kisebb...

(#26) Lacok válasza smc (#23) üzenetére


Lacok
őstag

"The unit has two fans, which are most likely to be 90/100 mm in diameter." [link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#27) GreatL


GreatL
őstag

Nem az egyenletességgel van gond hanem az egyenlőtlenséggel.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#28) Redneck válasza Puma K (#21) üzenetére


Redneck
veterán

Szépen összefoglaltad, nekem is ez az érzésem. Kíváncsi leszek hogy muzsikál a téglákhoz képest.

Geller_1972:
DirectCU II jó cucc. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#29) petison


petison
tag

"GPU-k minőségének egyenletességét". Ez mit is akar jelenteni?
Talán nincsenek kellően megcsiszolva? :D

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#30) Redneck válasza petison (#29) üzenetére


Redneck
veterán

Egy korábbi hírnél Cifu szépen összefoglalta a lényeget:

-A VEGA GPU-k teljesítménye egyszerűen túlságosan is változó jelenleg, nem tudják a gyártók garantálni az adott frekiket
-A GPU diódái által mért és a valós hőmérséklet között nem egészen konstans a helyzet.
-Valójában három féle VEGA GPU létezik: a Samsung HBM2-vel gyártottakból két féle, és az 'unmolded' változatnál a HBM memóriák 40 microméterrel alacsonyabban vannak, plusz még van egy harmadik féle, Hynix memóriákkal...
Más szóval nem véletlen, hogy az egyedi Vegák késnek - a gyártóknak nem tud az AMD megfelelő minőségű és mennyiségű GPU-t adni...

Abu85 kommenje a témával kapcsolatban:

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#31) petison válasza Redneck (#30) üzenetére


petison
tag

Ah köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#32) Daelion


Daelion
őstag

Mondjuk ha rávágnának egy Xtreme/Aorus szintu hűtést már csak jobb lenne.
De az biztos,hogy a refnél jobb lesz akárhogy is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) Joshi válasza MongolZ (#25) üzenetére


Joshi
titán

"Inkább legyen 2 nagy venti, mint 3 kisebb..."
A hűtés hatékonysága soha nem a venti mennyiségétől és méretétől függ. Remélem átmegy a mondanivalóm lényege. ;)

[ Szerkesztve ]

(#34) Geller72 válasza Joshi (#33) üzenetére


Geller72
veterán

Gondolom, arra célzott, hogy ne 18 db kis szmötty vinnyogjon ott neki, hanem két, alacsony fordulatú venti szállítsa ugyanazt a mennyiségű légtömeget. Ebben viszont igaza lehet.. :U Szerintem az nem ment át hozzád, amire ő gondolt. ;] :R

(#35) Joshi válasza Geller72 (#34) üzenetére


Joshi
titán

Én több mint 10 éve nem használok léghűtést, szerinted fogalmam sincs az egészről mi? :D Ha egy gyártónak jól működő hűtése van, az gondol a zajszintre is. Egyébként ezért van a specifikáció és a tesztek. ;)
:R

[ Szerkesztve ]

(#36) Geller72 válasza Joshi (#35) üzenetére


Geller72
veterán

Sehol nem írtam azt, hogy fogalmad sincs az egészről, csak azt írtam, hogy valszeg félreértettétek egymást, hogy ki mire gondolt. :R.

(#37) Joshi válasza Geller72 (#36) üzenetére


Joshi
titán

Te konkrétan azt írtad, hogy nekem fogalmam sincs a venti méretéből adódó zajszintről ezért félreértettem. Pedig a zajszint még csak nem is ettől függ, sőt a légmennyiségtől sem lesz hűvösebb az adott komponens. Nyilván van köze hozzá, de nem feltétlenül. Minden a tervezéstől függ ami nagyon komplex.

(#38) Georgexy_hun


Georgexy_hun
tag

[Itt egy Gigabyte Vega kártya ami már kapható is.]

Samsung Galaxy S23 Ultra- Dell XPS 17 L702X - MSI X470 Gaming Plus Max - AMD Ryzen9 3900X - Nvidia RTX 2060 Super - 32 Gb DDR4

(#39) Joshi válasza Georgexy_hun (#38) üzenetére


Joshi
titán

A ref kártya minden gyártó által elérhető. :F :B :O

(#40) #Eduard# válasza Joshi (#37) üzenetére


#Eduard#
újonc

Egy ventilátor ha felpörög, nagyobb légmennyiséget szállít. Akkor minek pörög fel a ventilátor akár a CPU-n, akár a videókártyán mikor elkezd melegedni, ha ettől nem lesz hűvösebb?

[ Szerkesztve ]

(#41) rumkola


rumkola
veterán

Nagykerben melózom, az elsők között kapunk a cuccokból. Még nem láttam élőben Vegát. :DDD

(#42) Zanik válasza rumkola (#41) üzenetére


Zanik
addikt

Nézz, nézz az ég felé! :DDD :P

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A Gigabyte egyre kevesebb dologban akar részt venni? Hol vannak a SOC Champon lapok? :F

(#44) Pernyo válasza pengwin (#11) üzenetére


Pernyo
csendes tag

"Komolyan, néha az az érzésem, hogy a piros és zöld GPU-kat is felhasználó márkák néha direkt elrontják/gyengébbre csinálják az AMD-s termékeiket."

Jogos a felvetés, de MSI oldalon odateszik azért magukat az AMD termékek esetében is. Személyes tapasztalatom az R9 380-al volt, ott a legszarabb hűtése az ASUS-nak volt, a GB egész tűrhetőre sikeredett, és a Gaming X megoldás volt a csúcs (ami ugye minden kártyánjukon jól teljesít).

Az Aorus verzió az RX 570/580-ból jóra sikeredett, legalább is amivel dolgom volt. A GTX 1050 Ti-on lévő megoldás pozitív csalódás volt, igaz, ott csak a 75W TDP-vel kell küzdenie, de 50%-on még nincs hangja.

(#45) Pernyo válasza Geller72 (#20) üzenetére


Pernyo
csendes tag

Bakker, nosztalgia! :D Én anno egy HD 7970-en láttam ilyet. :D Súlya is volt rendesen. Itt igazából a borda és a hőcsövek foglaltak sok helyet.

(#46) subaruwrc válasza Geller72 (#20) üzenetére


subaruwrc
félisten

a v1 meg ritka szar volt belőle a gumi lábakon billegő felfogatásával...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.