Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Jól néz ki és még az ára is elfogatható. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) arn


arn
félisten

mikor lesz mar vege ennek az ablakos-ledes oruletnek?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) #16820480 válasza arn (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Miért baj az, hogy ablakos egy ház? Lehet bőven kapni olyat is, ami nem az, lehet olyan alaplapot és ventiket is kapni, amiken nincs LED, szóval olyat raksz össze magadnak, ami tetszik.

Én sem használok LED-et, de tetszik az átlátszó oldalfal, főleg hogy manapság rendesen el lehet tenni a kábeleket, nem úgy lógnak bent középen egy gombolyagként.

(#4) DaveJr


DaveJr
őstag

Hát azért jó lett volna az elejére egy USB-C.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5) Televan74 válasza arn (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Majd ha 10 -ből 8 nem ezt veszi.Mi kisebbségben vagyunk.Én is kerülöm a ledes dolgokat,főleg az RGB -t.Nekem zárt oldalfalú házam van és marad is egy darabig. Hogy bent világít az alaplap és a vga nem érdekel.De vannak olyan emberek szép számmal akiknek az bejön.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) Cifu válasza Televan74 (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én sem értem az ablakos-LEDes őrületet, és mondjon bárki bármit, a Corsair is főleg ablakos házakat csinál például (a Silent-eken kívül csak egy-két nem ablakos háza van).

Persze, meg lehet onnan közelíteni, hogy van ablak nélküli is...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) GoldhandRent válasza Televan74 (#5) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Mi az, hogy foleg az RGB-seket?
Te az a fajta ember vagy, akinek az rgb-rol egybol a csillamfaszlama meg a szivarvany jut eszebe? Tudod milyen megvaltas ez a technologia az egyszinuekhez kepest?
Meg mindig crt monitort es televiziot hasznalsz?
A tv-d szines mar egyaltalan? Barlangbol
kikoltoztel mar? 🤔😂

;]

-

(#8) arn válasza #16820480 (#3) üzenetére


arn
félisten

epp ez a baj, hogy nem... normalisabb szinvonalu hwnel mind ledes es ablakos. szoval nem olyat raksz ossze, ami tetszik, hanem ami van. pl ha nem egy 10 eves designu define hazat akarsz venni, szinte alig van normalisabb szinvonalu haz ablak nelkul. a lapom is a videokartyam is vilagit, az eger es a bill is.

engem zavar, pluszban fizetnem kell erte. rakjak extra ficsorkent, ha vki erre vagyik. en egy eszkozt szeretnek, nem vmi bazari karacsonyfat. nem is az uveg zavar, mert az jo minosegerzetet ad, de engem par honap mulva a gepben felgyulo por nem gyonyorkodtet.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) Daelion


Daelion
őstag

Nem mintha új dolog lenne ez az ablakosdi,már 10+ évvel ezelőtti házam egyik fele is full plexi volt egy kis kék ledes ventivel benne 'gyárilag'.

Legalább az üveg nem karcosodik annyira és nem akar állandóan szétesni mint az.

(#10) Televan74 válasza GoldhandRent (#7) üzenetére


Televan74
nagyúr

Remélem ezt a gif -et színesbe látod! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) arn válasza Televan74 (#10) üzenetére


arn
félisten

telitalalat, hogy mit erzek :DDD :C

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) Fred23


Fred23
nagyúr

Nekem ez most nagyon tetszik, egyedül a Type-C csati az, amit még rakhattak volna rá!

(#13) #16820480 válasza arn (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

Fractal Design csinál olyan házakat például, aminek nem üveg az oldala (Core sorozat). De most vettem Q300L-t, az ugyan plexis, de nincs benne LED, cserébe tök jó méret és nem is ronda. Meg aztán ha van is benne LED, azt sem muszáj bekötni ám, és akkor nem világít :N A felgyűlő port meg takarítani kell, mert a hűtésnek sem tesz jót, az esztétika mellett (a lakásban felgyűlő port is takarítani kell :D ), de ebben segítenek amúgy a légszűrők, hogy ne menjen be annyi a házba.

(#14) -Skylake- válasza GoldhandRent (#7) üzenetére


-Skylake-
addikt

A kozted es a masik uriember kozti elteres csupan a szamitogephasznalat minosegeben keresendo. Nem hinnem, hogy fekete-feher crt tvt nez, egyszeruen csak vannak emberek (barmilyen hihetetlenul is hangzik manapsag) , akiknek a PC egy eszkoz a munkajuk elvegzesehez, nem pedig egy jatekszer a gamer eleterzes kielesehez. Egyszer majd megerted es akkor osszeall fejben, hogy elsodlegesen egy pc azon igenyeimet kell hogy kiszolgalja, hogy megbizhatoan mukodik es alklamas a feladatra amire tartom. A ketto (funkcionalitas - design) nem zarna ki egymast, csakhat az kene hogy egyforman hangsulyos legyen mindket osszetevo. Mivel nem az, ezert van az az allapot, hogy majd minden jatek kodja egy kibaszott nagy kalap hulladek szar, de legalabb a microlaggos fps dropos 18.rokabor lovode szart ma mar tudod ugy jatszani, hogy a mindenhol vorosen pulzalo vergemer konfigod elvonja a figyelmed arrol, hogy amugy mekkora szar is az alkalmazas ami ele leultel. Na, hat a mi figyelmunket ez nem vonja el es itt szuletik meg a mi problemank, hogy kurvara nem erdekel hogy vilagit e vagy sem, az erdekel hogy rendben mukodjon. Csak nem ezt teszi. Igy mar ertheto, mi a gond a karacsonyfuckal ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#15) arn válasza #16820480 (#13) üzenetére


arn
félisten

ezert irtam a fractal definet... de olyanom volt (r4), es nem akartam meg egy ugyanolyat sok penzert (r6 - epp ugy nez ki, mint 2008ban). hasznalok porszurot, sot tulnyomasos a kialakitas, de a port nem tudod megakadalyozni, hogy ne menjen be. es eszem agaban sincs gyakran takaritani, nekem ez eszkoz, nem bemutatoterem, csak szeretem a jo minosegu cuccokat.

manapsag meg van a filleres szar es a vilagito bizbasz kategoria - gyanitom a filleres is csak azert nem vilagit, mert azon lehetett sporolni, nem azert, mert nem praktikus.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) #16820480 válasza arn (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát ez az, hogy a házak pont úgy néznek ki kívülről, mint 10 éve, vagy 20 éve, egy szürke doboz, elöl a kapcsolókkal, hátul a kábelekkel. Ha nem teszel üveget az oldalára, és nem látni bele, akkor kb semmi nem változott.
Amúgy meg ami még eszembe jut, hogy a plexi oldallap belsejét befújod olyan színű festékkel, amilyen a ház többi része, és meg is van oldva a problémád :)
Illetve ott van a Meshify C például, ami elég jól néz ki, nem is olyan unalmas kocka, mint a Define széria, és a sötétített üveg oldallap miatt be sem látsz, ha nem kapcsolsz bent fényt (pl. nem LED-es cuccokat teszel belülre).

De amúgy valami gond van a mostani házaddal, vagy miért akarsz újat venni? Ha pedig nem akarsz, akkor nem mindegy miket gyártanak manapság? :D

[ Szerkesztve ]

(#17) Fred23 válasza #16820480 (#16) üzenetére


Fred23
nagyúr

Már ha talál az ember megfelelő színű festéket, mert még fekete esetén sem egyszerű a színhűség.

Max 25-ből ha egyszerű házat keresnék, akkor egy Nanoxia Deep Silence 3-at vennék.

(#18) #16820480 válasza Fred23 (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hmm, hát az a ház valami óriási, én ilyen nagyot biztosan nem vennék, teljesen felesleges. Optikai meghajtót se használok, de a 3,5-es vinyót is most dobtam ki, mert olyan hangos, hogy szörnyű. Legyen kompakt, férjen be elég venti, szellőzzön jól inkább.
Igazából a Meshify C fehérben nagyon bejön, de az is hatalmas, a miniből meg nincs fehér :U Persze ez is már 30 ezer, ami nem kevés pénz.

(#19) arn válasza #16820480 (#16) üzenetére


arn
félisten

a phanteks hazai azert eleg jol neznek ki, nzxt is csinal szep hazakat... es eszembe nem jutna egy 200 euros hazat fujkalni. ha ennyibe kerul, legyen mar olyan, amilyennek szeretnem. kocka es kocka kozott is van kulonbseg, ha az aranyok szepek, akkor lehet jo

lecsereltem a gepben mindent, nem akartam, hogy epp ugyanugy nezzen ki, mint eddig. amugy meshifyt vettem, de kicsit olyan mint az ikeas butor, hogy jol nez ki, de a felhasznalt anyagok eleg filleresek, ami az aran annyira nem latszik (kopogos muanyag, vekonyka lemez - a definehoz kepest!).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) #16820480 válasza arn (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem is a 200€-s házat kell fújkálni, hanem a 30-40€-s olcsóbbakat, ez csak arra volt javaslat, hogy minden ablakkal jön, hát vehet az ember egy olcsóbbat, ami amúgy tetszik, lefújja az ablakot, és kész is van.
Amúgy az Evolv mATX meg a H400 alapvetően tetszik, de egyelőre nem fogok ennyi pénzt adni házért szerintem.

(#21) NandoXXL válasza GoldhandRent (#7) üzenetére


NandoXXL
senior tag

'Barlangbol
kikoltoztel mar? 🤔😂'

Kijöttünk a barlangból, és tudjuk mit köszönhetünk nektek :DDD :

(#22) GoldhandRent válasza -Skylake- (#14) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Kicsit mellelottel, de nem baj.
Ha pedig nem ablakos a hazad (nem ilyet akarsz), akkor valoszinuleg a szamitogepasztalod alatt, a jol eldugott pc rekeszben csucsul, ahol csak az elolapjat latod. Innentol fogva szvsz teljesen mindegy, hogy mi van benne, hogy nez ki, mert sosem latod. Vedd a legolcsobb hazat, a legolcsobb 1050-et (ha nem jatekra kell, lehet meg ez is sok) legolcsobb alaplapot, legolcsobb minosegi tapot, es bumm, megvan a funkcionalitas, es semmi csicsa.
Amennyit sporoltal a funkcionalitas oltaran, azt vissza is forgathatod minosegi ventilatorba, hogy az elfalazott funkcionalis komputerednek meg csak a hangjat se halljad.

Manapsag ugyan annyiert aruljak az uveges hazakat, mint 5eve a telieket. Semmi felara nincs. Megveszed, eldugod, es nem kell vele foglalkozni. Vagy veszel egy 10eves alsotapos hazat ha!-rol, es felteszed az asztalod tetejre. Aminek semmi ertelme, de ti tudjatok :D

Nekem a gepBEN az alkatreszek kozott egyedul a videjokartya az ergebes, ami be van allitva szimpla lila szinre. Semmi pulzalas, semmi szivarvany, pedig ergééébééjj 🤗🤗
Ha nektek az rgb, mint technologia ebben merul ki, akkor gratulalni tudok csak, ti vagytok az elvakultak :D

A kiegeszitokon sem felaras mar semmi vilagitas, ez mind alap funkcio. Az irodai termekeken nincsen, sosem volt. Azok is mindig ilyen arban voltak. Nem lettek se olcsobbak, se dragabbak hogy nincs rajtuk vilagitas.
Valamint ezek a funkciok a legtobb esetben kikapcsolhatoak. Ha meg nem ablakos a hazad, vagy ablakos, de el van dugva, mit foglalkozol vele? Nelkule is ugyan annyiba kerulne. 1filler nekik berakni, es MAR toled sem kernek erte 10ezer forint pluszpenzt.

Vagy haladj a korral, vagy fogadd el igy ahogy van. Mindig van opcio megkerulni vagy megoldani a nem tetszesed.
Mondjuk hoborgok is mindig lesznek.

[ Szerkesztve ]

-

(#23) GoldhandRent válasza NandoXXL (#21) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Szemelyesjedes az megy.
Mert neked mit lehet koszonni? Soskrumplit a mekiben? Paff

-

(#24) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

-

[ Szerkesztve ]

-

(#25) NandoXXL válasza GoldhandRent (#23) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ne haragudj idéznem kell az első hozzászólásod:
'Barlangbol
kikoltoztel mar? 🤔😂'

Amúgy nekem köszönheted a barlangi troll egyesületet, és a jó hangulatot :DDD

(#26) -Skylake- válasza GoldhandRent (#22) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem semmi miket osszehalucinalsz ebben a topikban. Emelett egyertelmuen latszik, hogy nem sikerult ertelmezned amit irtam.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#27) GoldhandRent válasza NandoXXL (#25) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Ez is eleg szines... Ha te vagy az atyja akkor nem ertelek :F ;]

Azert a kerdes, mert aki parhuzamot von a technologia megnevezese es egy bizonyos marketing funkcioval, a szivarvannyal, az lehet hogy a barlangi festmenyeken kivul mast meg nem latott...

Mindegy en ezzel mar nem foglalkozom... Vannak akik azt hiszik a Fold lapos.. meg vannak masok is. :U

-

(#28) GoldhandRent válasza -Skylake- (#26) üzenetére


GoldhandRent
őstag

A masodik fele annak a kommentnek egy hulladek kaki szar, mar ne is haragudj. Egyreszt semmi koze nincs a temahoz, hozzam meg aztan egyaltalan.
Az, hogy te/ti keveritek a technologia elnevezeset (RGB - red green blue) egy marketinges fossal, ami megmutatja egy kibaszott kepen, hogy az bizony minden letezo szint IS kepes megjeleniteni, az rohadtul a te/ti bajo(d/tok), es nem az en szemem kell kinyitni, hogy egyreszt ki lehet kapcsolni, masreszt statikusan is tud fenyleni. Egyszinen, effektek nelkul.
Munkara (milyen munkara? Office, excel, vagy mernoki?) Lehet kapni gepet.. olcson ha netezni akarsz meg excelezni, meg dragan, ha renderelni. Olcso gepben nincs led. Dragaban ki lehet kapcsolni, meg az irodaban amugy is az asztal alatt van, nem pedig az asztalon.
Ha te az asztalra teszed otthon a munkageped, benne van egy valag penz, es nem nez ki jol, azzal en nem tudok mit kezdeni. Vehetsz audit, es rakhatsz ra lemezfelnit. Latvanyossag leszel, de nem jo ertelemben.
Ha mar az asztalon van, tekinthetsz ra szoborkent is. Egy otthoni disz, amit ha mutogatni nem is fogsz, de nap mint nap latod. Miert ne legyen benne vilagitas? A szobrokat / festmenyeket is megvilagitjak, ha buszkek rajuk az emberek. Egy elektronikai szarban meg had legyen mar lehetosegem nem csak feher fennyel vilagitani...ha szeretnek egyaltalan.
Ha neked ez nem tetszik, meg mindig ki tudod kapcsolni.

Ennek FÉNYÉBEN (hahha rgb) nem ertem az ilyen hozzaszolasokat, hogy "mikor lesz mar vege ennek az rgb oruletnek?"
Elmondjam mikor? Soha, azert mert a vilag fejlodik, es nem visszafele.. a modern otthonokban is hasznalnak ergébéj (ahahha) hangulatvilagitast. Erre van igeny, errefele fejldoik a vilag. Mondok jobbat: minden kornyezetben (iroda-, gyar-, közteruletgilagitas) fejlesztenek ledes (haha nem rgb) rendszerekre, mert a tobbi, regi, kokorszaki technologia sokkal rosszabb hatasfokkal rendelkezik. Egyedul a szinvisszaadas nem olyan MÉG mint a hagyomanyos/halogen izzoke es kompakt fenycsoveke. (Ha mar te is kitertel olyan hulyesegekre amihez kompetenciad van)

Gondolhatod rolam, hogy 13 eves verpisti vagyok, aki a gamer eleterzes miatt vesz rgb-s 1050-et anyuka penzebol.. csak akkor ugyan ezt gonolod azokrol a 30+-osokrol is aki kicsit foglalkozik a kornyezetevel, vagy annak "szepsegevel".

En meg azt gondolom mindazokrol, akik fikaznak egy bizonyos technologiat (csak azert mert kialakult egy sztereotipiajuk ezzel kapcsolatban), hogy faklyaval vilagitanak a barlangban.

Innentol fogva mindenki eldonti magaban, hogy 1960-ban, vagy egy ravepartyn , vagy a mai vilagban el.

-

(#29) Cifu válasza GoldhandRent (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Továbbra is fordítva ülsz a lovon.

Az RGB LED-es házak, számítástechnikai alkatrészek nem fejlődést képviselnek, hanem divatot.
Felesleges a LED világítást belekeverni, mert teljesen különálló a két téma. Az egyiknek van haszna, mert hosszú élettartamú és alacsony fogyasztású fényforrás (LED világítás), a másiknak gyakorlati haszna csak annyi, hogy egyes felhasználóknak tetszik, ha világít a számítógépházuk (RGB LED-ek mindenhol). Gyakorlati haszna az esztétikán kívül nincs, a gyártók ezzel próbálják meg divatosnak tettetni magukat, nagybetűs GAMER életérzést sugalva. Márpedig az esztétika szubjektív megítélés alá esik, szóval feleslegesen írsz litániákat, mert ez olyan, mintha egy Újpest drukkert akarnál meggyőzni arról, hogy a Fradi jobb és szebb.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) DaveJr válasza GoldhandRent (#28) üzenetére


DaveJr
őstag

Volt RGB láz kb. 15-20 évvel ezelőtt is a számítástechnikában csak akkor még csak 8 centis ventik voltak, talán 1-2 9centis

Még nekem is volt 1db ilyen ventim, persze nem szabályozható szinekkel, de 4 féle leddel. Sőt egy időben rakjunk mindenhova kék ledet hullám is volt, no meg az UV. Még a chipset hűtő is kéken világított.

Szóval hidd el, pár év és megint elmúlik ez a divat.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#31) Cifu válasza DaveJr (#30) üzenetére


Cifu
nagyúr

15-20 éve CCFL fénycsövek voltak a divatosak, viszont nem gyárilag, hanem nekünk kellett bedrótozni.
Ha innen nézzük, akkor tényleg fejlődünk, hiszen fénycsövek helyett már LED-eket pakolnak a gépekbe a gyártók, ha akarjuk, ha nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32) GoldhandRent válasza Cifu (#29) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Igen, ez igy van. Es akkor minek kell fikazni minden ilyen hir alatt? Mar a szerkesztok is ugy irjak a cimeket, hogy "megint egy ilyen okadek ledes valami a piacon"
szerintem ez igy nincs rendben.
Haszna pedig kismeretben nincs. De mikor mar az egesz otthonod ilyen stilusban rendezed be (modern berendezesi targyak, hangulatvilagitas, stb) akkor mar lesz.
Dave:
Ebbol is latszik, hogy ez nem fog veget erni. Kikapcsolhatod, de benne marad egeszen addig, amig lesz lehetoseged az egesz otthonod hangulatat vezerelni a telefondrol. Mivel az rgb ledes "gamer" mania tart mar egy ideje, a lakasvilagitasi rendszer (IoT vagy okosotthon) pedig csak most kezd elterjedni, a lehetosegek egyre csak bovulnek (cooler master - ventik + komplett gep szinkronizalas a monitorral es a tobbi rgb ledes berendezessel a szobaban), nincs az a vilag hogy a pc piacon veget erjen ez a fajta dizajnolas.

-

(#33) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Plusz nem hiszem el, hogy az otthonotokban akar a tv mogott, akar az agy korul, a szoba falan, vagy barhol ne lenne egy centi rgb ledszalag sem.

Vannak itt a forumon tobben is, akik a gephazuk, gepuk vilagitasat a komplett szoba vilagitasaval hozzak osszhangba, es a szamitogepet nem csak egy olajos, budos traktornak tekintik es rejtegetik, hanem inkabb a szoba diszenek, es kiemelik.

-

(#34) arn válasza GoldhandRent (#33) üzenetére


arn
félisten

barmilyen furcsan is hathat - az emberek kis resze dekoralja a lakasat ledszalaggal. de izlesrol vitatkozni a vilag legfeleslegesebb dolga... a gond az, hogy akar akarod, akar nem, ezt kapod. olyan mintha olyan autot lehetne csak venni, amit vmi onjelolt "designer" felpimpelt, aztan kenytelen vagy forgo felnit meg, zebracsikos festest hasznalni. vkinek ez lehet majer, masnak meg fel all a szor a hatan tole.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) Cifu válasza GoldhandRent (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

"Igen, ez igy van. Es akkor minek kell fikazni minden ilyen hir alatt?"

Fikázni te kezdtél a #7-es hozzászólásban, addig csak páran kifejtették a véleményüket, hogy ez az RGB LED mánia kissé fárasztó már...

"De mikor mar az egesz otthonod ilyen stilusban rendezed be (modern berendezesi targyak, hangulatvilagitas, stb) akkor mar lesz."

Gondolom te is érzed, hogy ez szubjektív megítélés kérdése.

"a lakasvilagitasi rendszer (IoT vagy okosotthon) pedig csak most kezd elterjedni,"

Van ismerősöm, aki teleszórta a lakását RGB égőkkel, amik a Wifin lógnak, és ugye okostelefonról lehet a színüket szabályozni. Amikor először voltam ott, előadta, mutogatta, büszke volt rá. Azóta egyszer sem láttam, hogy használta volna, kíváncsiságból majd rá is kérdezek, hogy egyáltalán használja-e még a funkcióját, avagy sima lámpaként működnek...

Ha pedig innen nézed, nehéz erről levakarni a marketing és divat mázat, mert kiadni egy csomó pénzt valamiért, amit utána alig használsz aligha értelmes dolog. Ezzel nincs nagy baj, valaki bélyeget gyűjt, valaki LEGO-t, valaki plüss mackókat, valaki a számítógépére költ hatalmas összegeket, valaki meg a hangulatfényekre. De véleménye mindenről van az embernek, ezt is el kell fogadni...

"Plusz nem hiszem el, hogy az otthonotokban akar a tv mogott, akar az agy korul, a szoba falan, vagy barhol ne lenne egy centi rgb ledszalag sem."

Pedig valóban nincs egy centi sem.
Hajdan az 1990-es évek körül egy ideig egy kék és egy zöld CCFL fénycső volt a számítógépházamban, de aztán kiszereltem évek múlva, mert sose használtam... Dehát fiatal voltam és bohó...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#36) -Skylake- válasza GoldhandRent (#28) üzenetére


-Skylake-
addikt

Soha nem allitottam, hogy barmi baj lenne azzal, hogy otthon rgb led hangulatvilagitas van. Azt se, hogy magaval a techel baj van , csak az a baj hogy meg a sajat peldad sem birod felfogni. Annak, hogy a lakasokban terjed a led annak haszna van, mert toredek annyi energiat fogyaszt mint a hagyomanyos vilagitotestek. Ezert terjed, mert egy hasznos technologia. A szamitogephazban nincs mit megvilagitani, az egerpadon sincs mit megvilagitani, egy ventillatoron sincs mit megvilagitani. Ez a divat. Ne keverjuk, sose vitattam a led hasznossagat, de pc belsejeben nem erzelmezheto a led hasznossaga kifejezes. A vilagon semmi haszna, csak most ez a rajcsi, ennyi.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#37) Nuada herceg válasza arn (#2) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Remélem soha. :R

Értem a csíziót.

(#38) DaveJr válasza Cifu (#31) üzenetére


DaveJr
őstag

Nekem még volt, talán még meg is van valahol és az már ledes venti volt átlátszó kerettel. Nagyon menő voltam a zárt bézs színű házammal és az 1db 8 centis ventivel:DDD Persze külön vettem még a Bluefishben:D

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#39) Duddi


Duddi
aktív tag

Nagyon megy a trendi hypsterkedés azzal hogy senki sem szereti a ledes dolgokat :D Most ennek van divatja? Bieber-t utálni már nem menő legyen egy másik trend hmm mondjuk a ledek és az ablakos házak (ez utóbbi már vagy 15 éve létezik de fúú mindig is gyűlöltük még a nagyapám is)

(#40) kago akira


kago akira
tag

Én csak azt nem értem miért baj hogy dizájnolják a pc alkatrészeket?

2 dologra vagytok nagyon rá álva. Az oldal ablakra meg a világitásra.

Az oldal ablakkal szerintem azert nem lehet gond mert tényleg ha valakit zavar akkor miert rakja szem ele a gépét illetve ha ilyen igénye van akkor azért neki is van választási lehetösége max drágább házak között kell nézegetnie. De ugye az alap hogy a minden igényt kielégitő cuccok mindig drágák. Lásd autó, telefon stb. Illetve ha ami tetszik nincs teli laposba akkor aliexpresszrol kb 1 dollár egy fekete félnégyzetméteres carbon folia( sima foliára még nem kerestem rá de tuti van). Éz azt az üvegre kintre bentre lehet tenni igényesen.

A világitás értem hogy zavar mert plussz pénz de nem hiszem hogy az a 3db dioda meg a kábel 100 forintnál tobb lenne a gyártónak, ergó ennyi pénzetek azért csak van? Az egerembe nekem is nem kikapcsolható a led es este az arcomba világit a kek fénye. De oszintén 3500 forint volt. Zavar de barmikor felnyuthatom azt elvaghatom a zsinort. Mert ennyi penzert mit várjak? Drágább egereknel meg alap hogy kikapcsolható.

Én speciel örulok hogy mostmar kapni szép házakat teli uveg oldal lappal mert igenyesen megcsinálhattam es mint egy mualkotás ott van az asztalomon. Semmi szivarvany pulzalas, csak feher szin. Apropo a monitorom hatara is raktam ledet hogy a vaksotetbe meg egyenletesebb legyen a feny eloszlas. És ki merem jelenteni hogy nem vagyok led buzacsira.

Szerintem ez a 2 problema nem mas mint kinalat hiány. Énsem talalok most megfelelo házat,processzorhutot meg alaplapot. Persze ez megnehezebb lenne led meg uveg nelkul talalni. De igy srm megy pedig hajlanfo vagyok felarakat fizetni.

Vegezetul azt tudom mondani hogy ha ennyire nem talaljatok amit kerestek akkor az egy piaci rés! Tessek gyártatni. De ha nem lesz ra kereslet akkora, akkor megiscsak a piacnak van igaza. (Amugy eleg a tetszo gépházhoz oldallapokat gyártatni nem kell az egész xd)

Ryzen 2600x - 32GB RAM - SAPPHIRE RX580 - 970 EVO 500Gb SSD - INWIN 301 sevenfan eDition :D

(#41) arn válasza kago akira (#40) üzenetére


arn
félisten

mert tobbnyire nem designos, hanem bena, olyanok csinaljak, akiknek lathatoan fingjunk nincs az egeszrol (tisztelet a kivetelnek)... igazan jo megoldas, ha kell egy ilyen majd gyartok alaplapot, meg videokartyat es hazat is. fogalmad nincs mennyibe kerulne csak egy oldallap legyartasa.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42) kago akira válasza arn (#41) üzenetére


kago akira
tag

Hidd el van fogalmam róla. De ahogy mondtam ha ez akkora rétegigény akkor az egy piaci rés. Megérné befektetni... Ha meg mégsem mer az ember lépni akkor lehet mégsem biztos hogy ennyire szükséges.

Ryzen 2600x - 32GB RAM - SAPPHIRE RX580 - 970 EVO 500Gb SSD - INWIN 301 sevenfan eDition :D

(#43) arn válasza kago akira (#42) üzenetére


arn
félisten

egyedileg legyartatni es megterveni, feluletkezelni, etc? kijonne par highend haz belole...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) kago akira válasza arn (#43) üzenetére


kago akira
tag

Látom a mondataim nem igazán jutnak el hozzád. Szomorú ha valaki ennyire...

Ryzen 2600x - 32GB RAM - SAPPHIRE RX580 - 970 EVO 500Gb SSD - INWIN 301 sevenfan eDition :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.