Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ezt nem értem. Mármint ha olyan hordozható az eszköz, hogy mellé lehet térdelni a munkadarabnak, akkor alá is lehet feküdni vele? És ha már ezeket meg lehet tenni, akkor mégis olyan buta, hogy nem lehet kényelmes pozícióba emelni, forgatni a munkadarabot?

Gondolom, egy ilyen hordozható eszköznél az ethernet port prioritást élvez, pont, mint az egyszerre több megjelenítő használata.

A termék lehet, zseniális, de ez a marketingfotó kifogásolható. Kb, mint a pákahegyet fogó hölgy.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) #06658560 válasza macilaci78 (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy autó agyagmodelljét meglehetősen macerás felemelni. Plusz egész másképp hat ha a levegőben van a modell, mint ha ott a talaj is mellette. De ugyanez igaz egy bútorra is, mondjuk egy kanapé, szekrénysor esetében.

Ahol szerintem ez elbukik: akkus, nehéz, nem látom, hogy több ilyen rendszer interakcióba lépne egymással, így vígan neki lehet menni a másiknak, s kétlem, hogy sokkal olcsóbb lenne egy VR szobánál.

(#3) atike


atike
nagyúr

Hogyan oldják meg a hűtést...? Nem lesz vicces egy 50-60-70 fokos hátizsák a háton.... :U

(#4) macilaci78 válasza #06658560 (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A képen szerintem az nem agyagmodell, hanem textúrákkal felöltöztetett digitális.
Amúgy nem hiszem, hogy nehezebb egy agyagmodellt felemelni, mint egy rendes autót.
Igaz, hogy más magasságban máshogy mutat, de én tutira nem hajolgatnék, térdepelnék milliós eszközzel magamon, ha egy hanyag kézmozdulattal fel tudom emelni a munkadarabot és tudok igazítani mondjuk a szelepsapkán, aztán visszateszem. Persze úgy is el lehet adni ezt a szart, hogy csak most, csak neked egy milla, és ezzel mennyivel könnyebb négykézláb csúszni-mászni, majd felegyenesedni és megnézni, mit csináltál... :U

atike: miért ne léphetnének? Akár BT-on is tudják küldeni egymásnak a hátizsák, headset és a kézben fogott eszközök helyzetét, amik alapján az embert pálcikafigurával akár stilizálhatja is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) hallador válasza macilaci78 (#1) üzenetére


hallador
addikt

Azért ez nem ennyire egyértelmű. Vannak olyan munkadarabok, amiket annyira nem tudsz forgatni megemelni, vagy arrébb tenni csak úgy, ha terveznek egy terméket nem ritka, hogy sokszoros nagyításban is elkészítik gipszből vagy más hasonló képlékenyebb anyagból, azt hogyan forgatod, és hova?
Egy olyan robot ami ezt tudhatja, többszöröse egy ilyen Z gépnek.
A másik, ha esetleg ki kell menni egy terepre tesztelni egy ilyen eszközt, akkor sok esetben egy adott termékekhez egy hegyet, vagy egy fát, vagy egy tavat hogyan forgatsz meg?

A marketing az egy dolog, az az esetek többségében finoman szólva is ferdítenek, de ha esetleg bejön az ötlet, akkor szokás szerint mint az utolsó 10 évben másolni is kezdi a Dell, Lenovo, Fujitsu az ötletet.

(#4) macilaci78
Szerintem ezeknek a dolgoknak pont az lesz a lényege, hogy előbb utóbb, az agyag, és a fa modelleket el eltünedeznek. És a hasonló eszközök veszik át a helyüket, pontosan a gyorsabb, és pontosabb, munkavégzés miatt, arról nem beszélve, hogy a sokkal mobilabbá válik a tervezés mint eddig.

(#3) atike [/B

Alaphelyzetben szerintem egy légkondis szobában, ez nem nagyon fog jelentőséggel bírni.]

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#6) #06658560 válasza macilaci78 (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az ugye azért megvan, hogy egy agyagmodell tömör, és kissé nagyobb méret, mint egy szelepsapka?

(#7) atike válasza hallador (#5) üzenetére


atike
nagyúr

Akkor ennyi erővel a légkondis szoba helyettesíthetné a PC-k hűtését is.... Minek hűtés a PC-re ha van a szobában légkondi... :) A VR - tudtommal - pont egy elég erőforrásigényes játék... Pörgeti a procit, használja a VGA-t emberesen. Magasabb hőtermelés - magasabb hűtési igény. Szóval még mindig az a kérdésem, hogy vajon hogyan oldják meg....

(#8) macilaci78 válasza #06658560 (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én még mindig nem érzem azt, hogy egy agyagmodell kellene ennek a VR eszköznek a használatához.
Gondolom, egy agyagmodellbe nem nyúlnak bele, hogy például a tengelyt igazgassák. Ha mégis, minek térdelgetni hozzá, vagy egyáltalán minek az agyagmodell termében lenni hozzá? Röntgen szeme úgysincs, hogy az agyagon átlásson a dolgozó.

Ahogy én elképzelem: egy ilyen VR eszközzel összelegózzák a dolgokat, autónál maradva az alváz, felfüggesztés, hajtáslánc, egyebek. Melyik kábelt, csövet hogy és hol vezetik el, motortartó bakok, egyebek alakítása, aztán esetleg egy virtuális összeszerelési folyamat, mit milyen sorrendben és módon kell a helyére tenni, karosszériaelemek rögzítése, stb.
Közben párhuzamosan készülhet egy agyagmodell, ami a küllemet adja, amit digitalizálnak és ráhúznak a VR-modellre. Legalább látszódik, hogyha valamelyik vázelem a kasznin kívülre került, stb.

atike: hátizsák, kap olyan párnázatot, hogy ne vedd észre a hőt a bőrödön.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) #06658560 válasza macilaci78 (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Például a modellre illeszteni a textúrát, különböző fényezést megnézni, felnidisegnokat, vagy az utasteret mindenféle felszereltségi szinttel és anyagváltozattal. Egy modell elég a formát letapogatni, utána csak rá kell szimulálni az anyagot, színeket.

"Ahogy én elképzelem: egy ilyen VR eszközzel összelegózzák a dolgokat, autónál maradva az alváz, felfüggesztés, hajtáslánc, egyebek. Melyik kábelt, csövet hogy és hol vezetik el, motortartó bakok, egyebek alakítása, aztán esetleg egy virtuális összeszerelési folyamat, mit milyen sorrendben és módon kell a helyére tenni, karosszériaelemek rögzítése, stb.
Közben párhuzamosan készülhet egy agyagmodell, ami a küllemet adja, amit digitalizálnak és ráhúznak a VR-modellre. Legalább látszódik, hogyha valamelyik vázelem a kasznin kívülre került, stb."

Az első elképzelésed: létezik, nem kell hozzá ilyen VR hátizsák. És mindig akkor zajlik, mikor a másik elemet, a designt már véglegesítették. És nem fordítva, belülről kifelé tervezik az autót.

[ Szerkesztve ]

(#10) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Lehet hülye kérdés, de miért nem lehet a sisakba egy vékony klienst beépíteni ami nem renderel hanem csak megjelenít ? Vagy lehet még azt sem kéne ? Nem tudom hogy pl az nvdia hogyan oldotta meg a shieldnél a gamestreamet, de ott működik a dolog és hátizsák se kell hozzá.

(#11) Rusher4587


Rusher4587
tag

Nem tudom, nekem ez az egesz kicsit bizarr, olyan, mint a 80'-as evek sci-fi plakatjai meg elkepzelesei a jovorol! :N
Nem lehet, hogy egy tervezo irodaban (is) inkabb asztali gepek kene vegezzek a szamitast, es siman csak a kepet tovabbitsak a headset-ek fele?
Fura, hogy meg nem oldottak meg a vezeteknelkuli kepatvitelt, barmekkora adatrol is legyen szo.

Si vis pacem, para bellum!

(#12) awexco válasza Rusher4587 (#11) üzenetére


awexco
őstag

Ha valamire van igény és pénz akkor csak idő kérdése :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.