Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet megvan a Corsair utódja? :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2) Raymond


Raymond
félisten

Gondolom valami ilyesmi lesz:

"az ajánlott fogyasztói ára azonban még ismeretlen" = "aranytalanul magas"

Csak mert nem sok konkurencia van a kategoriaban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3) djculture válasza Raymond (#2) üzenetére


djculture
félisten

EVGA hasonló cucca is 92 ezer ez is lesz annyi simán

[ Szerkesztve ]

(#4) Petya88 válasza djculture (#3) üzenetére


Petya88
tag

Hány évig kell ennek 24/7-ben mennie legalább félterhelésen, hogy visszahozza az árát?

(#5) XmoD


XmoD
aktív tag

Miniatűrizálás mániásoknak ideális [link]

(#6) TESCO-Zsömle válasza Petya88 (#4) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Itt szvsz nem a spórolás a lényeg, hanem a méret és a halkság.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7) zed1983 válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére


zed1983
őstag

Szia.
Melyik Corsair tápra gondolsz?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#8) TESCO-Zsömle válasza zed1983 (#7) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Első generációs AX750-esem van.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9) #74018560 válasza XmoD (#5) üzenetére


#74018560
törölt tag

:Y

(#10) twollah1976


twollah1976
őstag

Kisebb teljesítménnyel már derogált volna kiadni?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) kromatika


kromatika
veterán

Arany árban lesz szerintem.

(#12) kikikirly válasza Petya88 (#4) üzenetére


kikikirly
senior tag

Nem vagyok szakértő,de szerintem sose hozzák vissza az árukat(Kivéve ha kis árkülönbségről beszélünk).FSP-nek vannak jó 80+Goldos tapja(aurum Pro sorozat) jó áron, 80+Platinás táp ilyen minőségű béllel szerintem annyival drágább hogy sosem térül meg.Corsair,Seasonic Platina tápok jóval drágábbak(minőségük is jobb de szerintem élettartamra FSP is bőven jó,gyakorlatba mint jelent a jobb minőség a hatásfokon kívül nem tudom).Előttem szólók is mondták,itt a méret számít,aki kis konfigot akar építeni annak találták ki.

[ Szerkesztve ]

(#13) TESCO-Zsömle válasza twollah1976 (#10) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az összes többi SFX táp kisebb teljesítménnyel van kiadva... Ennek pont az a lényege, hogy lassan egy 2 VGA-s rendszerhez se kell full ATX táp, mert 800W már elég oda is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14) Reggie0


Reggie0
félisten

Ez azonban nem az egyetlen jó tulajdonsága a 800 wattos teljesítményre képes, aktív PFC-vel dolgozó megoldásnak, hiszen ekkora teljesítmény leadásához ilyen kis méretben már félelmetesen jó hatásfok kell.

Nem _kell_.

(#15) #72042496 válasza TESCO-Zsömle (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Illetve a hatásfoka is nagyon rendben van, így alacsony terhelés mellett szép halkan teheti a dolgát. Korábban is volt SFX Gold táp, a Silverstone-ról tudok, de arról mintha azt írták volna a HTPC topikban, hogy elég hangos. (Ami egy Gold tápnál se lett volna indokolt, de ezt talán tényleg halkra csinálták meg.)

[ Szerkesztve ]

(#16) TESCO-Zsömle válasza #72042496 (#15) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

BeQuiet-nek is van SFX-e.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17) jerry311 válasza kikikirly (#12) üzenetére


jerry311
nagyúr

Itt már nem a takarékosság a lényeg, mert azt a sok tízezer forintot nem hozza vissza a kb. soha.
De ha mondjuk alapjáraton ketyeg a gép, akkor elfűt nagyon maximum 20 Wattot, amihez nem nagyon kell hűtés sem, tehát csendes. Még 800 Wattra terhelve is legfeljebb 80 W hőt kell "elvinni".

(#18) TESCO-Zsömle válasza jerry311 (#17) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez is és az elődje is 30%-os terhelés felett kapcsolja a ventit. Nyilván ideális körülmények közt, ahol a szellőző házban minimális légáram amúgy is átmegy a tápon, de akkor is. A 700W-os elődnél ez 210W-ot jelentett, ennél már 240W a teoretikus határ, ami alatt csöndes. Persze ez önmagában nem előny, mert ezt már minden normális tápegység tudja és egyikért se kell leszurkolni 80-90 ezret.

Ez -mint már korábban is írtam- a méretről szól, semmi másról. Bár ezzel az SFX-L-lel itt is csaltak egy kicsit, ezzel a táppal meg még inkább, mert a sima SFX az 125*100*63 lenne, ezek meg 125*130*63-as méretűek. Illetve ez még egy centit csal, mert az elődnek kb síkban voltak a lemezzel a csatlakozói, míg ebből ki vannak tolva/lógatva, hogy nyerjenek még egy kis helyet belül.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19) zed1983 válasza #72042496 (#15) üzenetére


zed1983
őstag

Nekem egy Corsair SF450 hajtja az adatlapomon lévő konfigot, de ha "asztalon szétszedve" használom a gépet, akkor 1-2 óra játék után sem kapcsolt be a venti rajta...

Örülök, hogy ezt a tápot vettem :)

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#20) TESCO-Zsömle válasza zed1983 (#19) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Annak a gépnek összesen nincs 250W TDP-je. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) zed1983 válasza TESCO-Zsömle (#20) üzenetére


zed1983
őstag

Igen, de legalább tudom, hogy még egy 1060-as is elfér benne passzívban...

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#22) jerry311 válasza TESCO-Zsömle (#18) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az lehet, de 80 Wattot még mindig csendesebb és egyszerűbb elszállítani, mint 160-at.
A csendnek meg ára van, ezt te is tudod, én is, mindenki aki próbált már nagyon csendes gépet építeni.

(#23) TESCO-Zsömle válasza jerry311 (#22) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én épp azt mondom, hogy itt nem a csendnek van ára, hanem a méretnek. Csendes tápot kapsz olcsóbban is ugyanilyen képességekkel, csak nagyobb méretben. Ez már tényleg egy kompromisszummentes SFF táp. mATX lapba szinte össze se tudsz rakni olyan vasat, amit ez ne hajtana meg tökéletesen.

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.