Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radírfej


radírfej
senior tag

kis suvickolás, némi időzítés módosítás, és máris kész a value széria.

különben azért paraniából lehet, hogy most kellene bevásárolni.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#2) H.O.D. válasza radírfej (#1) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Még ha a jósolt 10-15%-kal feljebb is mennek az árak, akkor is olcsóbb lesz a DDR2, mint valaha.

Where do you want to go today?

(#3) g@bo


g@bo
nagyúr

4 giga a gépben 4 giga a fiókban. venni kéne még? :DDD

(#4) Raymond


Raymond
félisten

Meg mindig ott van a 2GB a fiokban amit nem lattam ertelmet berakni a gepbe :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5) CocooN-z válasza g@bo (#3) üzenetére


CocooN-z
őstag

Számítana ha 4x2048 lenne és nem 4x1024? :)

Most huza-vonázok xp32vista64 közt, de nem tudok dűlőre jutni, egyikgyors,kevésramotzabál, nem látja 4et, másik lassúsokramotzabál, de látja 4et(vlite sem segít...:( ). 8192 vel laza lenne a vista64.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#6) #41635072 válasza CocooN-z (#5) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nekem még 2GB is sok. :U

(#7) WonderCSabo válasza g@bo (#3) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Add nekem, meg Raymond is. :)

Jól értelmeztem, hogy lassan bár, de növekedtek a DDR2 RAM árak? Hogyhogy?

(#8) dangerzone


dangerzone
addikt

Két gb ramnál sztem semmilyen program sem eszik többet napjainkban..

(#9) Sonja


Sonja
veterán

Pont szeptember elejére tervezek memória vásárlást (is), erre tessék. :( :O Faca. :(((

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Az vajon mennyire véletlen, hogy pont a sulikezdésre megy majd fel az ára? :))

Release the Beast....

(#11) Hedgehanter válasza dangerzone (#8) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Rakjal fel egy Virtual Machine-t es futtass vagy 3 virtual servert es rajossz.... :DDD Elfer az a 4G siman ha nem draga....

Mod: de nem sok van aminek kell a 4G az tuti.....

[ Szerkesztve ]

(#12) ádyz


ádyz
addikt

A Samu már nem az első cég, tanulhatott volna a többi cégtól, akiknél ugyanez volt. :D

Mindenesetre érdemesebb most vásárolni. :D

(#13) sgergi


sgergi
veterán

Engem az érdekelne, hogy nem vették észre, hogy hibásak a chipek? Nem nézik meg minden ezredik/ tízezredik/ százezredik chipet ellenőrzés céljából? Mert azért 80 millió nem kevés.

(#14) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Szerintem ez a hír úgy hűlyeség ahogy van mivel a teszteléseknél már rég ki kellet volna jönni a hibának mivel a gyárban is tesztelnek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#15) Omega81 válasza zsolt501 (#14) üzenetére


Omega81
senior tag

Szerintem is... ez így elég érdekes.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#16) waterman_ válasza zsolt501 (#14) üzenetére


waterman_
aktív tag

akár még az is lehet, hogy a memória gyártók megelégelték, hogy előállítási ár alatt kell túladni néha a ramjaikon, így aztán nekiálltak kalapáccsal áttérni 68 nanora és az istenért sem olyan jó a kihozatal.. az árak meg lassan stabilizálódnak egy nekik is jó árszínvonalon.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#17) #65675776 válasza CocooN-z (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Vista sem zabál, csak cache-el. A szabad memória pazarlás.

(#18) ]Phobos[ válasza waterman_ (#16) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Szerintem is szándékos az egész.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#19) dangerzone válasza Hedgehanter (#11) üzenetére


dangerzone
addikt

Hát jó, az ilyen progik igen...de elég kevés géptulaj futtat virtual servert...:D

(#20) zsolt501 válasza Omega81 (#15) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szerintem ez az egéssz egy síma tőzsdei ár spekulácíó amit valaki elindított hogy fentebb vrje az árakat csak az a kérdés mikor bulnak le ezen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21) OkosTibiKing


OkosTibiKing
tag

hát ez szándékos sztem. gondoljatok csak vissza a ddr 1 idejére annakis felment 1 idö után az ára miközben a ddr2 -e csökkent mostis ez van csak ép 2->3 valo átváltás miat.

Okos Vok.

(#22) #72042496 válasza CocooN-z (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is gondolkozom rajta, hogy be kéne vásárolni, s venni 8 GB memóriát. Gyakorlatilag kilóra mérik, megaztán milyen jól mutatna a feladatkezelőben. :)

(#23) azbest


azbest
félisten

érdekes helyzet:

- ha olcsó noname ramként dobják piacra azzal inkább lejjebb verik az árakat (márka ide vagy oda, ha érezhető árkülönbség van akkor az olcsóbbat veszik)

- ha pedig megsemmisítik, akkor veszteség és még plusz költség is

- esetleg ha elraktároznák (gondolom azért nem foglal sok helyet ilyen mennyiségű chip sem, bár nem tudom hogy csomagolják), akkor később jobb feltételek mellett szabadulhatnak meg tőle.. hmmm 2cmx1cmx1cm hellyel számolva chipenként ez 2 köbméter?

[ Szerkesztve ]

(#24) demagóg


demagóg
aktív tag

Áreróziót, de legalábbis az árak lassú emelkedésének megtorpanását okozhatja a DRAM-piacon, ha bebizonyosodik, hogy...
Értem, hogy miről van szó. De ha az árak emelkedése torpan meg tehát stagnálás vagy adjisten csökkenés következne be, annak csak örülni lehet. Tehát itt inkább az árak lassú csökkenése torpan meg vagy az emelkedés gyorsul, fokozódik (nyelvészek előnyben) attól függően, hogy mi az aktuális helyzet. Vagy a szövegértésemmel van baj. :U

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#25) poci76 válasza #72042496 (#22) üzenetére


poci76
aktív tag

Ha 32 bites oprendszert használsz, akkor bármennyit is raksz a gépbe, csak 3 gigát fogsz látni. :)

(#26) #65675776 válasza poci76 (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem igaz!

(#27) rumkola válasza poci76 (#25) üzenetére


rumkola
veterán

Igen, és ameddig nem létezett 64bites oprendszer, addig a világ összes számítógépében csak 3giga ram lehetett max amit látott a gép, ugye?
:))))))))

(#28) g@bo válasza Sonja (#9) üzenetére


g@bo
nagyúr

jól nyomatod, ha 10 ropis / 2*1 giga, vagy több ha kingmax.. / kiadást fél évre előre táblázol. :R

újságpapirgyűjtéssel 1 hó alatt megvan..... ;]

(#29) poci76 válasza #65675776 (#26) üzenetére


poci76
aktív tag

Bővebben?

(#30) Quan-Chi válasza rumkola (#27) üzenetére


Quan-Chi
őstag

én még csak most jutottam el a DDR2-ig (még mostse, majd jövő7en lessz meg az újgép ;) ) mikor már DDR3 is olcsó! de lesz@rom :) MSN-re meg netezni tökéletes 2x1gb A-Data 1066+ EE ram :D:D

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#31) poci76 válasza rumkola (#27) üzenetére


poci76
aktív tag

Akkor mesélj, mi a helyzet 32 biten?

(#32) azbest válasza poci76 (#29) üzenetére


azbest
félisten

linux, windows server változatok és más oprendszerek... például a win server 2003 egyik változata 128 giga ramot kezel, pedig 32 bites ;)

Sokminden van ami marketing okoból van korlátozva egy sima XP -ben (szoftveres raid módok, terminál szolgáltatás, memóriakezelés)

[ Szerkesztve ]

(#33) poci76 válasza azbest (#32) üzenetére


poci76
aktív tag

Értem. :) Bár, gondolom, a programoknak azok se adnak 2-3-4-nél többet. Mármint egy-egy programnak egyenként.

[ Szerkesztve ]

(#34) #65675776 válasza poci76 (#29) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#35) #06658560 válasza #72042496 (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mennyi most egy kiló memória? Százezer? Vagy több? :)

(#36) shteer válasza #06658560 (#35) üzenetére


shteer
titán

annál több lehet :)

..szerintem jónak tűnik

(#37) pcsabat


pcsabat
őstag

2 giga ramnál semmilyen program nem eszik többet? Csak az Everest, az installer a daemon tools és a feladatkezelő :)) :DD :D :DDD

http://www.kepfeltoltes.hu/view/080618/vista_j__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ja és a VISTA!!!

[ Szerkesztve ]

(#38) #95590400


#95590400
törölt tag

ez biztos a vinyóikkal szomszédos gyártósor.

(#39) ngabor2 válasza poci76 (#31) üzenetére


ngabor2
nagyúr

32-bites linux, 4 GB-ból 4GB-ot lát. szerver kernel. ha ennyire fillérekért szórják, akkor lehet, hogy mégis veszek 4x2GB-ot... meg nem penészedik. kb. 1 éve vettem a jelenlegi 4x1GB-ot, 10k/db áron :Y most a 2GB-os kerül 6k-ba...

(#40) #06658560


#06658560
törölt tag

Azon filózom, hogy azúj modulok a hibás darabokkal milyenek lesznek? Mekkora sebességen fognak futni? 700MHz, vagy 950? Vagy eladják ultrabrutál tuningdaraboknak, mert csak 800-asként kerülnek piacra?

(#41) #72042496 válasza #06658560 (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sajnos már bezárt a közért, de holnapra megézem. :)

Na, de komolyan, a PH! egyik kedvelt RAM dealerénél 38K-ból megvan a 4x2 GB 800 MHz-es Ballistix. Egy éve még 60K-ért adtam el 2x1 GB, szintén 800-as Team memóriát... padlón vannak az árak, ha valamikor, akor most megéri bővíteni, kicsit akár az ésszerű kereteken túl is. :)

(#42) drizzt1666


drizzt1666
tag

Nem létezik, h csak úgy teljesen véletlenül 80 milla ic hibás illetve rosszabb mint ahogy akarnák. Elvileg muszáj lenne őket tesztelni egy bizonyos mennyiség után.
Tehát:
A hír vagy kamu
vagy spekuláció a tőzsdén (ahogy írták előttem is)
vagy szándékosan akarján felsrófolni az árakat mert valszeg elteszik nehezebb időkre a rossz ic-ket (bezúzni költséges és nem térülne meg)
Azaz kevesebb lenne a kínálat mint a kereslet ergó drágábban lehetne mérni a ramok kilónkénti árát ( :D )
Ezzel a húzással sztem még próbálnak annyi bőrt lehúzni a ddr2-ről amennyit csak tudnka mielőtt végleg beköszönt a ddr3 éra :F

Egy prózai noob kérdés:

Ha én most veszek 2x2 giga ramot és 32 bites Vistát használok, akkor mennyit fog látni belőle? Mert ahogy olvasom a fizikai memóriába minden beletartozik a vga ramtól kezdve, a proci cache, vinyó cache meg minden át. Tehát ha jól kalkulálom akkor elvileg kevesebb mint 3 és felet (34xx).

Vagy

Látni fogja az egész 4 gigát függetlenül a rendszer többi komponensének a fizikai memóriájától?

Ha nem fogja, akkor van e erre valami megoldás? (hallottam h valahogy be lehet kapcsolni vistában is a pae-t, de felemás eredményekkel)

Vagy

Muszáj lesz a 64 bittel nyögni esetleg egy windows server verzsönt felhasználóbarátabbá tenni?
Köszi a választ :R

[ Szerkesztve ]

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#43) edipqe válasza #95590400 (#38) üzenetére


edipqe
senior tag

:C ;] :P kééééééééész

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#44) sgergi válasza drizzt1666 (#42) üzenetére


sgergi
veterán

A 32 bites win (xp, vista) 4 GB-ot fog megcímezni neked. Ebbe benne lesz a vidkarid ramja is, ezért, ha az 512-es, akkor cirka 3,5GB-ot fogsz tudni használni, a többi nem is lesz megcímezve. Semmilyen trükk nincs a kikerülésére, a pae csak azt jelenti, hogy 1 program mennyi memóriát kaphat meg.

64 bit meg nem vészes, a legtöbb driver megtalálható hozzá, és a 32 bites progik is futnak.

[ Szerkesztve ]

(#45) orbano válasza drizzt1666 (#42) üzenetére


orbano
félisten

tudtommal a server verzson sem oldja meg a problemat, mivel a 32 bites oprendszer csak32 bites modban tudja hasznalni a procikat, 32 bites cimzessel, igy nemigen tudsz tobbet kihasznalni. de regen tanultam asm-et, lehet azota valtoztak a dolgok.

xp alatt pedig igen, annyival kevesebbet látsz a fizikai memóriából, mennyit a perifériák elvesznek a saját memóriájuk címzésére. evvan, lassan át kell térni 64 bitre.

ez az összeesküvéselméletes dolog meg nekem sántít... szerintem tényleg elcseszték, van ez így :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#46) arty válasza drizzt1666 (#42) üzenetére


arty
veterán

vistábol 32bitesnek a világon semmi értelme

64bites vista alá meg vmware és egy guest xp32bit, ami esetleg nem indul el vistán, futtatod a virtuál gépen :) (persze, nem játékokat... de azok általában azért mennek vistán is, hacsak nem százévesek)

szerk: 512megás vga-m van, mégse látszik 3.5g a 4-ből ;)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#47) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Ide is bevagom ezt mert lattom itt aktualis......... :D

(#48) sgergi válasza Hedgehanter (#47) üzenetére


sgergi
veterán

:(

(#49) Hedgehanter válasza sgergi (#48) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Kozben megtalaltam ezt es itt meg irjak hogy meg lehet cimezni 32-bitben a 4 giga folotti reszt...... :F

Most akkor mi van..?

[ Szerkesztve ]

(#50) sgergi válasza Hedgehanter (#49) üzenetére


sgergi
veterán

[link]

Egyébként ramos topik keresőjét használva nagyon hasznos daa-raa hozzászólásokat lehet megtalálni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.