Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) copass


copass
veterán

kevés lesz ez.... ;]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

IB-E "átszabva" AM4-re. Az ötlet jó, a hűtő jó. :) Mondjuk nem értem, miért 1 ventivel adják gyárilag.

Véleményem szubjektív...

(#3) BlindMind


BlindMind
tag

Noctua D15-nek is van AM4 lefogatós verziója, ami jóval robusztusabb ennél, kíváncsi lennék ez hova is teszi azt a 320W-ot!

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#4) Raggie válasza BlindMind (#3) üzenetére


Raggie
őstag

Miért is volna az robosztusabb? Ennek jóval nagyobb a bordafelülete és több hőcső is van benne...
Az egy dolog, hogy azt két ventivel adják és ezért nagyobbnak tűnik, de erre is rá lehet tenni még egy vagy akár két ventit is.

Clint Eastwood FTW

(#5) hackeeeee válasza BlindMind (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nagyon jó ez a borda, van vele tapasztalatom bőven. Nekem IB-E Extreme van, és 4.7-4.8-on passzívban elvolt a 6700k-val, jól szellőző házban.. Persze, ehhez kellett maga a proci is, de a borda érdeme is. Nem úgy használtam, de kipróbáltam, teszteltem így. Ventivel 4.9-5GHz, reális hőfokok mellett.

A jelenlegi konfigot pedig, szintén vígan elbírja passzívban, minden extra nélkül.

Az egyik legjobb top léghűtő, Én csak ajánlani tudom. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Én még kitérnék magára a ventilátorára, mert ennél erősebbet nem nagyon lehet kapni az átlag boltokba. 130 CFM (köbláb/perc) levegőt mozgat, amit átváltva 3,7 m³/percenként. Külön-külön vettem ezekből kettőt, de elég hangos max fordulaton.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#7) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

"talpazatából nyold darab rézalapú"

Hol a második venti? :(
Nekem SBE-Extreme-em van, teljesen elégedett vagyok a hangjával és teljesítményével is. Szerintem a legjobb minőséggel bíró hűtők egyike.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8) Yany


Yany
addikt

Mindig is kedvenceim voltak a Thermalright hűtői. A Macho és leszármazottai a piac legjobb ár/érték darabjai a csúcshűtők között. Méghozzá a speciális bordázatnak és az alaplap hátulja felé eltolt felépítésének köszönhetően, kvázi fölöslegessé téve 2 venti használatát, mert a légáramba befogja a házból kifelé szívó venti munkáját. A Silver Arrow pedig a csúcsok csúcsa, aminek a TR4 változata nagyobb hőátvevő felületet kapott. A D15 is komoly darab, persze.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#9) #65675776 válasza BlindMind (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez nem AM4, hanem TR4.

(#10) KFORboy válasza #65675776 (#9) üzenetére


KFORboy
senior tag

Csak 3-4x lett leírva a cikkbe...

...talán ha 5x lett volna

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#11) h_143570 válasza Glaz-dozfhut (#6) üzenetére


h_143570
addikt

Ez alapjan a 130 CFM az "csak" 220 m³/h
Azt pedig a NF-A14 industrialPPC-3000 PWM is hozza 2500on.
Visszont max fordulaton nem lehet megmaradni mellette.

(#12) mepet


mepet
addikt

Szép nagy, megérheti a kb 30ezres árat. Szabványos méretű, cserélhető ventivel, mondjuk, szerintem a "legdurvábbat veszem" userek kedvéért ki kell adni 2db ventivel is, dupla ventisen valóban bitangabbul nézett ki az elődje is.

(#13) zetor2000


zetor2000
senior tag

Más ennyiért processzort vesz, hűtéssel... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14) hackeeeee válasza Dyingsoul (#7) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem lepődnék meg, ha jönne ebből is majd extreme változat, 2 ventivel. :)

Véleményem szubjektív...

(#16) hackeeeee válasza h_143570 (#11) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A Ty-143 54 - 221 m³/h között szállít, persze, ez maxon 2500 rpm körül mozog, néha kicsit több. Én ebből használtam 3-at, sőt meg is vannak, kellően kalandos tud lenni. Viszont kb. 1500 rpm felett kezd el hangos lenni. Alatta szinte néma, minimális motorhanggal.

Véleményem szubjektív...

(#17) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

V16, az már döfi :B

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#18) h_143570 válasza hackeeeee (#16) üzenetére


h_143570
addikt

Az NF-A14 industrialPPC-3000 269 m³/h -ig birja 3000-en, de az mar elviselhetetlenul hangos. Oldalso hutkent 30% szoktam jaratni mind2-ot.

A fo celom a Ty-143 muszaki parametereinek a tisztazasa volt, illetve, hogy van hasonlo kepesegu ventilator a piacon.

(#19) hackeeeee válasza h_143570 (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van, Én annó papst-ból néztem, meg volt még valami.. De már nem tudom mi volt.. Persze a saját árán.. :)

Véleményem szubjektív...

(#20) proci985 válasza #32839680 (#15) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

igy egysegesebb a hoatadas. plusz rendesen le van nikkelezve az alja, szoval nem fog a szine se elvaltozni az idok folyaman. direkt hocsoves hutoknel mindig vannak lyukak a csovek kozott, nem veletlenul a Noctua es a Thermalright talpasokat gyart.

masodik venti meg valszeg azert nincs a csomagban, mert lehet beleakadna a memoriaba, TR4en mindket oldalon van. ez megmagyarazza a borda 800G koruli tomeget is, tehat a 8 hocsohoz es a bazinagy talphoz kepest nem nehezebb, mint az IFX14 az ostyavekony lamellaival 10 eve.

8 8mmes hocso, az azert nem gyenge.

tesztekre kivancsi leszek, tippre a 280asok amik az egybevizek kozul mar fogjak verni hasonlo akusztikus teljesitmeny mellett.

----

TY14x szeria szvsz max igy 600ig van csendben egyebkent, ugy 1300nal ketto mar azert nem halk. mondjuk ott mar mozgatjak is rendesen a levegot. viszont en az extreme 2500rpmes szeriat nem probaltam.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) #06658560 válasza #32839680 (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyenletesebb a hőátadás és vezetés. Ahol a direkt érintkező hőcsövek esetén a körülötte levő alumínium a hő áramlása szempontjából értelmetlen, így a CPU nem egyenletesen hűl.

(#22) #65675776 válasza #06658560 (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Arról már nem is beszélve, hogy a kupak alatt is négy chip van, szóval egyik-másik DHT hőcső nem is érintkezne igazából egyikkel sem.

(#23) Dyingsoul válasza proci985 (#20) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hát nálam is beleakad a memóriába, mert a házból kiszívó venti felé így jobbnak tartom a hőelvezetést de a megoldás: low profile ram. Úgy is rámegy a hűtő és a bordák teljes felületét ugyanúgy hűti csak optikailag nem túl szép, hogy 1-1.5 cm-rel kilóg a venti. Semmi mókolás és tuning nem kell hozzá, simán engedi a fém rögzítő így is a felhelyezést.

Nekem a 2500 rpm-es fanok vannak az extreme-en. Maradjunk annyiban, hogy ezeket soha nem járatom 70 % fölött... :DDD A venti profilt én biosban lőttem be a saját tűréshatáromra, légkondi nélküli szobába ahol most is épp 31 fok van...

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24) Habugi válasza BlindMind (#3) üzenetére


Habugi
addikt

Ez gyakorlatilag a korábbi IB-E (ami egy "ex" SB-E, elcsúsztatott tornyokkal), TR-ekre szabott talapzattal.

Cirka 5éve használom, az általad említett 320W-ot kis túlzással észre sem veszik ezek.

4.9 - 5.1Ghz-es Visherákat (~1.5 - 1.55V) hűtöttünk azzal ezzel IBT közben, 70°C környékén rendre megfogta őket, pedig ilyen OC/terhelésnél azok jóval közelebb voltak az 500W-hoz mint a 300-hoz.. ;] :K

Volt aki egy-egy éhesebb kockával bőven 500W feletti értékeket is mért.

Erről a hűtő "sorozatról" annyit kell tudni, hogy amikor hűteni kell akkor imádja őket az ember, amikor pedig szerelni/berhelni kéne a gépházban.., nos akkor utálja. :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#25) Raggie válasza Habugi (#24) üzenetére


Raggie
őstag

Én pont ezért választottam a TrueSpirit 140 Power-t, ami kb ezeknek az egytornyos változata, ezért jóval kényelmesebb szerelni.
Brutál hűtése ven még így egytornyosan is. Imádom a Thermalright hűtőket. :K

Clint Eastwood FTW

(#26) proci985 válasza Dyingsoul (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ja, de te Z87en vagy es nem TR4en vagy HEDTn ahol mindket iranyban ott a foglalat. az IFX14et en anno amiatt csereltem

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27) hackeeeee válasza Habugi (#24) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ahogyan Ön mondja kedves Uram! :)

Véleményem szubjektív...

(#28) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Pofás “kis” hűtő lett. Gondolom az ára is az lesz. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#29) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Nekem SB-E van, ugyanígy egy ventivel, de a gyári helyett egy Delta FFB1212SH PWM venti van a bordák között, ami nálam kb. 400-500rpm-3700rpm-ig szabalyozható. Terheletlenül 600-700rpm körül megy, terhelve 1900rpm körül megáll, és 50-52 fokon tartja a konfigomban szereplő procit, viszont olyan batár, hogy a legfelső pcie foglalat nem használható:Y

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#30) Yany válasza GodGamer5 (#28) üzenetére


Yany
addikt

Olcsóbb, mint amire számítottam. Ryzenekhez meg szerintem ez a tuti vétel: ARO M14

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#31) hackeeeee válasza Delta-Laca (#29) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez csak az SB-E sajátossága, ezért is született meg az IB-E.

Véleményem szubjektív...

(#32) cheatergs


cheatergs
senior tag

Ez is csak arra jó, h felidézze az emberben: a Thermalright utód nélkül vezette ki az etalon HR22-t (a Le Grand Macho eggyel kisebb kategória). :U

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#33) hackeeeee válasza cheatergs (#32) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az SA-nak sincs utódja. Persze mondjuk még kapható, itt ott.. De eléggé hiánycikk már az is.

Véleményem szubjektív...

(#34) Delta-Laca válasza hackeeeee (#31) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Igen, ezt észrevettem, mondjuk mikor vettem és úton volt hozzám még úgy volt, hogy ez IB-E...:F Szerencsére meg tudtam oldani mATX lappal is a dolgot, viszont az első hűtő, ami terhelés alatt bevitte 50 fok alá a procit:Y:C

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#35) Glaz-dozfhut válasza h_143570 (#11) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ja, mert eredetileg percenkénti légáramot váltottam át, így maradtam annál az egységnél a jobb össszehasonlítás végett, te meg m³/órára váltottad. "Az" alapján a link alapján meg m³/órát váltottál köbláb/percre, amit én fordítva tettem, mert a magyar egységre próbáltam.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#36) Dyingsoul válasza proci985 (#26) üzenetére


Dyingsoul
veterán

De mit számít, hogy mindkét irányban ott a foglalat, mikor épp azt mondom, hogy nekem is a foglalat fölé van szerelve a venti? :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#37) chey válasza h_143570 (#18) üzenetére


chey
csendes tag

Én 2 db. Nidec Alpha TA450DC B34262-t használok a radiátorokon. 30% alatt gyakorlatilag ezeknek sincs hangjuk, felette azonban elkezd zavaró lenni. 12V-ról működtetve 3 m távolságban is jól érezni a fuvallatát. Csak megfelelő gumipárna kell alá, mert különben szétrázza a motor a házat, made in 1997 rulez.

[ Szerkesztve ]

(#38) chey válasza chey (#37) üzenetére


chey
csendes tag

Bocsi, elírtam. Nicec Beta TA450DC B34262.

(#39) hackeeeee válasza Delta-Laca (#34) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sokan meg sem tudják különböztetni a két hűtőt egymástól, pedig elég nagy különbség van a kettő között. Persze, aki nem tudja, hogy mit nézzen, annak fel sem tűnik. :)

Véleményem szubjektív...

(#40) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

A Thermalright mindig jó hűtőket csinált. Sokszor túlteljesítették a gyári ajánlást. Nekem nemrég óta ennek a kistestvére van a gépben és igen kellemes hőmérsékleten tartja a xeont.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#41) Yany válasza Geri Bátyó (#40) üzenetére


Yany
addikt

Amint a Ryzenek megjelentek a piacon, folyton a kínálatukat radaroztam, mert amint upgradelem a kissé veterán 2500K-mat,Ryzen kerül a helyére és Thermalright-ot pattintok rá. Egy felsőkategóriás kompakt vízhűtő szintjét hozzák a léghűtőik. Szerencsére pont a kedvencemből, a Machoból csináltak AMD-set. Nem sok gyártó készít olyan hűtőt, ami ilyen hatékonysággal bír ilyen áron és ekkora tömeggel, illetve zajszinttel. Ez a lyuggatott/bordázott lamella, a hátsó venti felé tolt elrendezés és a jól bevált 140-es TY ventik együtt eszméletlen jó kombináció.

A legszomorúbb, hogy a netről eltűntek az igazán komoly hűtőtesztek, pedig elég jól standarizálhatók. Anno az Xbitlabs volt az etalon ebben. Nem csak zajt mértek, és hőfokokat, de görbékkel illusztrálták, hogy mely hűtő mekkora zaj mellett mekkora hűtési teljesítménnyel bír, így hiába nézted, hogy egyik venti így pörög, másik meg úgy... az RPM totál másodlagos. A lényeg az, hogy adott zajszintek mellett hogyan hűtenek egymáshoz képest.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#42) Delta-Laca válasza hackeeeee (#39) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Ez igaz, nekem sem tűnt fel, akitől vettem még neki sem :Y

Üdv.: Delta-Laca

(#43) hackeeeee válasza Delta-Laca (#42) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem annó többször felhívták a figyelmem, hogy mindenképp IB-E-t válasszak, és egyeztessem is le, hogy az legyen, nehogy SB-E, mnert az nem fog elférni.

Véleményem szubjektív...

(#44) Delta-Laca válasza hackeeeee (#43) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Hát igen, ez ügyben én pont belefutottam ebbe, de a teljesítménye meggyőzött, így hát maradt :C

Üdv.: Delta-Laca

(#45) hackeeeee válasza Delta-Laca (#44) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem sok gondom volt vele az elején, el is akartam adni, de aztán megbarátkoztunk. Ennek az az előnye, hogyha valamiért le kell venni a hűtőt, akkor az kb. annyi idő visszapakolással együtt, mintha gyári hűtő lenne. :D

Véleményem szubjektív...

(#46) proci985 válasza Yany (#41) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

silentpcreview is meghalt

bar vegulis elertek a celjukat, ma kb bemesz a boltba es barmit veszel le a polcrol rendben lesz. 10 eve vadaszni kellett a halk komponenseket, 15 eve meg a "minden uvolt" standard volt.

20dbA ala menni meg mindig nehez, de jellemzoen 4-500Wig nem kell tul sok utanajaras.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#47) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Komoly. Bár lehet hogy sok házon lyukat kell vágni neki az oldallapon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.