Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Gondolom ezek a chip-ek már nem halnak meg anyagfáradásban :D

<-ƘƘ->

(#2) juliabrilke válasza Kendek (#1) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem. Csak a gari lejárta után. :DDD ;]

Keresek is egy tesztet róluk, hogy mire is képesek.

(#3) Sunyi Sanyi


Sunyi Sanyi
senior tag

Na ez jó hír. :)

(#4) dokar válasza Kendek (#1) üzenetére


dokar
addikt

Én félnék. :U

extra - SEXRay

(#5) as_Rock


as_Rock
őstag

Ez a csipszet is fűt mint egy erőmű, vagy megközelíti legalább az ATI 780G-t fogyasztás terén?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#6) mephi666


mephi666
nagyúr

szereltem már valakinek "olcsógép" céllal mATX-es gigabyte lapot, de azon kb 2gennel korábbi integrált nvidia vga volt és am2-es foglalattal bírt... előtte kicsit féltem, de semmi probléma nem volt vele... ha valaki nem kimondottan játékra vesz gépet, azoknak szerintem tökéletes lehet...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) tothbe


tothbe
addikt

azért a gigabyte-ról készült kép elég beszédes specifikációk terén. A displayport-ot leszámítva teljesen megegyeznek a speckói az asus-sal. Mondjuk ezen látok soros és párhuzamos csatit is az alaplapon, ami vszleg egy kártyahelyre kivezethetö, ha kéne, mig az asus-on nem látszik ilyesmi. Meg irja a lapon is, hogy dual bios-os.
De a többiben teljesen ugyanaz (ps2 keyb,6usb,firewire,vga,dvi,hdmi,7.1hd hang,e-sata hátul és belül pedig az idézett:Alaplapi kivezetések formájában további 6 USB, valamint két FireWire is használható. Merevlemezes tárolókat, vagy optikai meghajtókat 5 SATA és egy PATA interfészre lehet illeszteni, és nem maradt le a floppy csatlakozója sem. Akinek nem elég az integrált grafikus processzor teljesítménye, az a 16 sávval rendelkező PCI Express 2.0 foglalatba egy különálló videokártyát is helyezhet, emellett egy x1 PCIe csatlakozó, és két PCI sín is található.)

Az msi olcsóbbik lapjához pedig még annyit hozzátennék, bár ez látszik a képen, hogy a kondik nagyrésze még a régi tipusú, tehát ebben is gyengébb a többinél.(Mondjuk az ecs ugyanez pepitában ;] )

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#8) paleinho


paleinho
senior tag

Asus P5N7A-VM lapon az a heatpipe minek van ott? talán kulcscsomóra akasztani a lapot kulcstartónak :W , de akkor nem férne el a zsebben

(#9) djsunny


djsunny
aktív tag

Végre-végre. :C Azt hiszem időszerű lesz lecserélni a lapomat viszont úgy érzem, hogy erre a GeForce 9300-ra DDR2-vel még nem éri meg váltanom. Remélem hamarosan kijönnek egy GeForce 9400 vs. DDR3 kombóval.... :D

[ Szerkesztve ]

(#10) Male válasza paleinho (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Volt egy pár selejetes heatpipe, hát feltették ezekre dísznek ;]

Mondjuk az durvább, hogy már ezen a "reklámfotón" sincs rendesen beakasztva a chipset-borda rögzítője :Y
/Ugyebár Asusnál már vannak szép emlékek a chipsetbordával kapcsolatban.../

(#11) #56573440


#56573440
törölt tag

asus deszka durva... de ahogy látom hiába van minden élő csati rajta, egyszerre akkor is csak kettő hajlandó élni... lehetne végre olyan mi 3-4 megjelenítőt is kezel, nem hiszem el hogy ennyire bonyolult lenne :(

(#12) tlac


tlac
nagyúr

egyébként az nekem nagyon tetszik, hogy egy chipben megoldanak mindent :)

(#13) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jól néz ki a Zotac lapocska :)

...

(#14) tothbe válasza Devid_81 (#13) üzenetére


tothbe
addikt

kinézetre lehet, hogy dögös, de hiányzik róla a firewire az esata és csak 4 usb van hátul. Ráadásul erre is jutott a régi kondikból böséggel és az a kis venti is hangos lesz vszleg ha nem is azonnal, de idövel biztosan.

By(e) Tothbe

(#15) proci985


proci985
MODERÁTOR

vajh korruptálódnak e a sata tárolón az adatok... szabványos lesz e a pciE frekvencia, vagy megint túlhajtják... lyukas lesz e az fsb... melegedni fog e, mint barom...

szkeptikus vagyok.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) MBazsee válasza Male (#10) üzenetére


MBazsee
tag

A véletlenek világában élünk: véletlen kicsomagolás közben véletlenül kiakadt, és véletlenül elfelejtették visszaakasztani. :))

És egy kis más:
Lehet, hogy én vagyok túl szőrös-szívű, de miért kell a PCI-E x16-os csatit a PCI-E x1-esek alá tenni? egy "duplamagas" videókártya, -ha már mini erőgépet építünk- és mondjuk egy (vagy kettő PCI-os) TV tuner kártya szinte bele sem fér már. :W

[ Szerkesztve ]

(#17) Male válasza #56573440 (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Plusz költség és fogyasztás, és a leendő vevők kb 99%-a nem használná semmire... az az 1% meg legfeljebb vesz hozzá még egy belépőszintű VGA. (gondolom nVidia kártyával ez is megy úgy, mint az ATI-nál.)

MBazsee: :)

Azt én is néztem... feljebb szerintem jobb lenne, a SATA csatikat meg akkor vagy kifordítani, vagy lejjebb tenni.

(#18) Dyno


Dyno
veterán

Szép kis összeállítás, nagyon jó alap lehet videózós netezős gépnek.Bár én félnék a csipszedtől :(

(#19) finest


finest
őstag

Szép a Zotac lap, kár, h elrontják az összhatást a miniventivel...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#20) CocooN-z


CocooN-z
őstag

De ezt a HybridSLI - GeForce Boost Technology -t csak a 8400GS/8500GT tudja!, értelme akkor ennek nincs, ottvan a HybridPower Technology, ami meg kikapcsolja a diszkrét VGA nkat. vagy tévedek?

Ha véletlen Boost Performance ra elfelejtek átváltani akkor kikapcsolva marad a Diszk. GPU? és megy majd 10 fps el a CS:S? vagy rendesen SLI? kavar megvan...

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#21) Dyno válasza CocooN-z (#20) üzenetére


Dyno
veterán

Ez már valszeg a 9400GT-vel fog menni sli-be.

(#22) Khan13 válasza CocooN-z (#20) üzenetére


Khan13
senior tag

HybridPower akkor kapcsolja ki a diszkrét kártyát ha nincs rá szükség. 3D és egyéb vga terhelő alkalmazásoknál automatikusan bekapcsolja.

(#23) AMD Power válasza Dyno (#18) üzenetére


AMD Power
titán

Hát igen. Manapság nem csillog az nVIDIA.

(#24) Dyno válasza AMD Power (#23) üzenetére


Dyno
veterán

Hát, lehet hogy most oda tesz nekik az ATi/AMD, de az nVidia csipszetekkel mindig csak a baj volt, meg a melegedésük is......áhhhh.....pedig jó lapok lehetnének, nagyon jó elgondolás és egy 24/7-be menő géphez is nagyon jó lenne.

(#25) tothbe válasza MBazsee (#16) üzenetére


tothbe
addikt

most öszintén végig is gondoltad a kérdésedet? Hova máshova raknál 4 kártyahelyet hogy ki is jöjjenek a szabvány lyukakon hátul?
A megolddás is egyszerü, single slotos hütéssel kell kártyát venni, ha mini erögépet alkotsz, ha meg kelll a dual slotos kártya, akkor vegyél hozzá nagy házat sok hellyel.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#26) atti_2010 válasza CocooN-z (#20) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Igen csak milyen kartyakat kapcsol le,mert ez eleg homalyos es menyire,mert allitolag nem teljesen tudja lekapcsolni csak 40-50%-ban,igy viszont jobb az Ati powerPlay megoldasa mert az minden Ati kartyan mukodik a 2600-az szeriatol felfele,viszont az Nvidia csak a csucskartyait kapcsolgatja, azt meg ugye nem egy ilyen lapban hasznaljak. :)

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#27) kariad


kariad
senior tag

Akkor már tudom mire fogom cserélni az Asus P5K-V lapomat! :C
Bár azon 2PCI_e van!
Kár hogy ezeken csak 1.... :((

(#28) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

háát nemvagyok hasra esve ezektől, egy Abit nforce 3 asom volt eddig és nagy bánat volt, azóta is hallom hogy az nvidia deszkákkal mindig van valmi apró nyűg, ráadásul az integrált nvidiáknak rendere nincs megoldva a drivere, ha már integrált vga akkor inkább a 790G -t venném... :U


ugyan ez csak szőrözés, de az én szememet bántja hogy a giga lapján ferde a chip hűtő :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) MBazsee válasza tothbe (#25) üzenetére


MBazsee
tag

A válaszod teljesen jogos. :R
Igen végiggondoltam amit kérdeztem. Néhány topikkal ezelőtt olvastam egy fórumtársat aki mini erőgépet akart építeni a házimozihoz, meg néhány játékhoz. Igen vannak "single slot"-os videókártyák, bár nem hinném, hogy azoknak elég jó a hűtése egy igazán jó teljesítményű kártyához. :)

Erre fel lehet azt is vetni, hogy vannak PCI-E x1-es tunerkártyák és csókolom, azt kell venni... költséghatékonyság miatt a régi PCI-os tunert viszont én nem dobnám csak úgy ki a kukába.

Jobban végignézve az alaplapokat szerintem meg lehetne oldani, hogy minden szabvány csati elférjen és még a PCI-E x1-es slotok a PCI-E x16-os alá kerüljenek, bár még nem terveztem nyákot az életben.

(#30) MBazsee válasza Male (#17) üzenetére


MBazsee
tag

Igazából nem az a rész ment neked, hanem a kiakadt rögzítő pöckös. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.