Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reggie0


Reggie0
félisten

Igy hirtelen nem tudok jo peldat kitalalni, ahol ez celszeru lehet. Kis gepeknel(ITX) kicsi a haz igy nincs bovitohely sem sok. Nagy gepeknel meg van elolapnal is hely boviteni. A cserelgetes a kabelek mellett pedig kulon macera lehet.

(#2) darkarthur


darkarthur
senior tag

illetve a tápegység felül

Ez végre egy hasznos kütyü. Nekem legalább is az volna. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra 5G

(#3) Locutus válasza Reggie0 (#1) üzenetére


Locutus
veterán

De legalább nyugodt hűvös helye lesz a videokártya mellett. Ja nem :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4) KYZRR


KYZRR
őstag

Szerintem is teljesen életképes ez a konstrukció.
Bár az ára kicsit soknak tűnik.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#5) Polllen válasza Reggie0 (#1) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért van jó pár itx kuckó is amire raknak 1-2 lp bővítőkártya helyet, hdd helyben nem igazán bővelkedik.

Szerintem jó cucc, persze nyilván réteg termék.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) #16939776 válasza Locutus (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

Hasonló megoldás van média-szerverben, ahol mind a 12db meghajtó az elején használatban, de még kell 2-4db HDD, tartalék üzemre.

ITX-es htpc-m hátán van 2,5"-os HDD dokkoló, ami jól szokott jönni.

[ Szerkesztve ]

(#7) Locutus válasza #16939776 (#6) üzenetére


Locutus
veterán

Erre van rendes PCI Expresses SSD is, ami ráadásul még gyorsabb is a satanál.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8) imibogyo válasza Locutus (#7) üzenetére


imibogyo
veterán

És annak is 20$ az ára és abba is bele tudod tenni, az esetlegesen amúgy is meglévő eszközeidet ugye? :B

(#9) velizare


velizare
nagyúr

forrócsere :W :W :W

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#10) philips20


philips20
aktív tag

Jó az ötlet!!!
Én vevő vagyok rá.

(#11) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Erőssen gondolkodnak még a gép aljába építhető SSD tartón, illetve egy olyanon, amit az alaplap alá kell rakni, illteve a tápegység ventillátorán át bedugott USB kábelen.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) #16939776 válasza Locutus (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

Félre érthettél valamit :F
Az első esetben rá kellett dugni plusz 2-4db ugyan olyan hdd-t a Raid kártyára, mint amivel a frontpanel is meg volt töltve, feltétel volt hogy lehessen cserélni őket fedél levétel/áramtalanítás nélkül.
A második esetben nem férne bele a kártyás SSD a házba, mert nincs rajta bővítő, szerintem értelmetlen lenne csak a filmek alá ssd-t venni, és picit problémásabb másik gépen feltölteni adattal vagy kicserélni egy másikra.

[ Szerkesztve ]

(#13) -zolee-


-zolee-
tag

"támogatja a tárolók forrócseréjét". Na ilyet sem olvastam még hot swap-re. :C

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#14) Reggie0 válasza Polllen (#5) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem is jo cucc. Csak a jelenlegi hazak nem adnak eleg alkalmazasi lehetoseget.

(#15) mongi


mongi
senior tag

Feltalálták újra a mobil rack-et ? Phff... micsoda merőben új eszközt kapunk megint...20 dodóért... :C

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#16) banhammer


banhammer
veterán

Pofas.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#17) siti válasza mongi (#15) üzenetére


siti
senior tag

magyarul a forrócserés mozgó fiókot :)
ötlet jó amúgy, ha hátul van hely, hozzá lehet férni vagy nőgyógyász az illető.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#18) creation válasza mongi (#15) üzenetére


creation
senior tag

Node a mobil-rack-nek legalább volt fiókja...

Ettől függetlenül nem rossz. Ha már betelt az összes 5.25 és 3.5 akkor ez adhat lehetőséget a tovább bővítésre... Feltételezve, hogy van szabad hely a bővítőhelyeknél.

Amúgy ez még azért érdekes számomra, mert ha elfoglal amúgy is egy slot szélességet, akkor miért nincs "vak csatlakozója"? Nem hiszem, hogy annyival megdobná az árat, de legalább a stabilitása adott lenne.

Kis kínai barátaink is szoktak hasonlókat csinálni amúgy CF, mSATA, ZIF, M2 és hasonló kártyák részére, bár ott nem adott a lehetőség a gyors (és meleg :DDD ) cserére.

Pár dollárral többért meg rögtön a PCI-E foglalat kezelhetné a bedugott HDD/SSD-t :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#19) mizu


mizu
aktív tag

A célnak ő is megfelel, nem? [link]

▫️ PH! FAN ▫️

(#20) vjozsef


vjozsef
senior tag

Megis a cikkiro mennyire van kepben a szakzsargonnal? Vagy cikkironak mindenkit felvesznek? A szakma megcsufolasa ez. :(((

(#21) tailor74


tailor74
őstag

Nem annyira látom a létjogosultságát mondjuk közvetlenül egy vga mellett... A kártyától elfogja a levegő áramlást, cserébe viszont jól felmelegszik... :D

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#22) creation válasza mizu (#19) üzenetére


creation
senior tag

Igen, gyakorlatilag ugyan ezt adják, csak hotswap funkcióval és zárral. A példádban legalább van X1-es csatoló felületbe "vak csatlakozó". (Bár ezzel nem tudom hirtelen, de a sima PCI biztos nem szereti, vagy van olyan verzió is?)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#23) mizu válasza creation (#22) üzenetére


mizu
aktív tag

Az olcsó verzió sima keret hotswap stb nélkül.

▫️ PH! FAN ▫️

(#24) core2trio válasza tailor74 (#21) üzenetére


core2trio
tag

...na leesett már miért is melegcserés a cucc, egy jó kis COD party után lehet is cserélni a túlmelegedett SSD-ket a hűtőben tárolt cseredarabokra :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.