Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViZion


ViZion
félisten

Jó-jó a HP, de én maradok a Konica-nál ;] Nem érdekel ez a hippi hókuszpólusz, valamit mindig kitalálnak, h ezt-azt cserélni kelljen. Már csak egy nagy formátumú HP van a cégnél, bánhatják, h nem hallgattak rám, mikor mondtam, h szanáljuk :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

Hálózatra szkennelni tudnak már?

(#3) vinibali


vinibali
őstag

valaki mesélte múltkor, hogy volt egy nyomtatós gyártói fórumon, és szétoltották a HP-t, hogy ők papolnak az energiafelhasználásról meg az alacsony költségekről, ennek ellenére másképpen terveznek :)
nekem volt még egy nagyon régi LaserJet-em, ami töltött tonerral a világból is kijárt, sosem volt baja. ez sajnos egyre kevésbé mondható el a mai nyomtatóikról...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#4) atike válasza #06658560 (#2) üzenetére


atike
nagyúr

Nem kis vergődés árán de sikerült már HP-val is összehozni. :DDD Azt külön szeretem náluk, hogy finoman szólva is erősen driver érzékeny. Adott funkciót elérni csak úgy lehetett, hogy nem volt mindegy, hogy melyik driver és hogyan lett telepítve...Alig nyűgös... :D

(#5) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Ritka elkefélt egy külsejük van. Videókon egész ormótlanul hat.
Tudja valaki, hogy mi értelme van ennek az új papírútnak?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#6) Daywalker válasza QwErTy42 (#5) üzenetére


Daywalker
addikt

FYI: le van írva a cikkben...a gyorsabb kétoldalas nyomtatás miatt.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) pilóta válasza QwErTy42 (#5) üzenetére


pilóta
nagyúr

Kb. 30 éve minden fénymásoló és nagyobb nyomtató így csinálja, amíg az egyik példány fordul a duplexegységben, a másik nyomtatódik, így gyorsabb, mert nem kell kivárni, amig végigmegy a papírúton.
Semmi újdonság nincs ebben, nem a HP találta ki...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) Daywalker válasza pilóta (#7) üzenetére


Daywalker
addikt

Igen, itt a lényeg, hogy az alsóbb kategóriába is beszivárognak szép lassan ezek a megoldások.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9) QwErTy42 válasza pilóta (#7) üzenetére


QwErTy42
addikt

Pont azon a fél mondaton siklottam át. :DDD

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#10) Gusztáv


Gusztáv
addikt

A Pro X-ben eddig is marha nehéz volt festéket cserélni, nem tudom ezt hogy tudják még egyszerűsíteni. Én nagyon szeretem a Pro X-et, soha többé színes lézert ebben az árkategóriában.

Laci

(#11) Dare2Live válasza #06658560 (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

6.éve scannelek minden héten többször HPval hálózatra/emailre. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) #06658560 válasza Dare2Live (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mi kell ehhez?

Mert sem az otthoni wifin, sem az irodai madzagon nem tudja.

(#13) F.E.K.. válasza #06658560 (#12) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Network twain a kulcsszó. Ellenben nem tudja automatikusan minden multifunkciós készülék...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#14) gmaci78


gmaci78
tag

Egy újabb marketing rizsa a hp-től, hogy mégtöbb bőrt lehúzzanak a vásárlókról és mégdrágább legyen a toner.
Igaz rég nem foglalkoztam hp-vel, de gondolom ma sincs másképp, mint régen. Készülék X összeg, toner bele 2xX/db. Persze űrtechnológia, meg kis nanobotok hegesztik a festék szemcséket, 2000 évig tartja a színét, eddig nem panaszkodott még senki, hogy 1000 év után elkopott, stb. :K

Geri

(#15) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Erről a Pagewide technikáról volt már cikk itt? Mit jelent az hogy nem "mozgó" és kihasználja a teljes lap felületét?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) icp1970


icp1970
senior tag

Szerintem jó ötlet a a gyorsabb kétoldalas nyomtatás . :K

(#17) Daywalker válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


Daywalker
addikt

Az officejet x kapcsán írtunk róla, rá is van linkelve a cikkben az officejet x szóra. Amúgy nem egy nagy kaland, ez is a nyomdatechnikából jött.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20) WiZZaRD


WiZZaRD
csendes tag

Csak a baj van a HP nyomtatókkal, hullanak, mint a legyek. Az M401 azzal a béna kijelzővel, totál érzéketlen, gondolom volt néhány millió el nem adott ezer éves gps-ekből, gyorsan átpattintották az eladhatatlan cstn kijelzőket.

(#21) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Otthonra színes igény esetén én most simán egy Epson L szériás nyomtatót vennék, a bazi nagy, majd egy deciliteres külső tartályaikkal. Ráadásul az eredeti kellékanyag sem drága.

Lézerben meg itthonra (sima fekete) vettem egy leg-leg-leg olcsóbb Samsung-ot, annyiért tökéletes...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) Hopkins95 válasza tibaimp (#21) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én is tavaly egy lézeres Samsungot vettem(2070w multifunkciós), persze ha megkérdeztem az üzletben, akkor egyből a HP-t ajánlották.

Mivel volt egy tintasugaras HP PSC 1410-em és tudom hogy mennyi gond volt vele(pl a nyomtatólistán ha több dolog volt, csak hosszú idő után törölte, vagy mindig jelzett hogy kevés a tinta, volt hogy legszivesebben kivágtam volna), én soha többet nem akarok a HP-ről hallani. Szüleim használják már csak otthon, de mondtam már nekik, hogy jobban megérné megvenni a legolcsóbb lézeres Samsungot, mint abba állandóan patront vásárolni.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#23) QwErTy42 válasza Hopkins95 (#22) üzenetére


QwErTy42
addikt

Mert az egyelemű statisztikád ám nagyon massszív lábakon áll... Persze.

Talán azért ajánlották a HP-t, mert több nyomtatót láttak élőben, mint Te képen. :K

Elárulom, hogy az otthoni lézerben a HP/Canon páros elég megbízható darabokat tett le az asztalra az elmúlt 15 évben. Pont hogy sikerült egy szart venned a Samsung személyében. :C

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#24) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nálunk 2 HP tintás van itthon. Mindkettő hosszú évek óta működik. (az egyik még sulinetes programban lett vásárolva, szóval nem mai darab). Az egy jobb Photosmart 7760, az újabb egy kb. 3 éves legolcsóbb scannelős valami. Ez utóbbi már csinált fura dolgokat, bár igaz, hogy egy "ezer éves" PC-re van kötve, szóval az is lehetett a hunyó. Ebbe a kicsibe nagyon kicsi a patron és rohadt drága is...a másikba csak szimplán rohadt drága. Szóval működni jól működnek, csak drága nyomtatni ezekkel.

Lecserélni mondjuk eszembe nem jutna, bár a kicsi helyére jöhetne egy külső tartályos utód, scanner nélkül, a régi meg megmaradna csak scannelni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) Hopkins95 válasza QwErTy42 (#23) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ja, csak nem mindegy hogy utána mennyiért veszed bele a tonert ill. lehet -e utántölteni. Mivel a HP-s patront is próbáltam utántölteni fecskendővel, de valahogy csak néhány lap erejéig működött, ezért joggal feltételezem, hogy a HP-s tonernál is lehet valami trükk, hogy drágán megvetessék veled az új tonert.
Én úgy érzem, hogy egy nagy lehúzás amit a HP-ék csinálnak: megvetetik a paraszttal a nyomtatót olcsón, aztán majd többszörösen kifezettetik vele a patront.

A Samsung ha ilyen ütemben halad, akkor pár év múlva visszafelé integet majd ezeknek a gyártóknak...

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#26) QwErTy42 válasza Hopkins95 (#25) üzenetére


QwErTy42
addikt

A Samsung gyári toner is horror. Most ne vitatkozzunk azon, hogy az egyik 14 rongy, a másik meg 18...

Minden gyártó a kellékből szeretne megélni. Ez mindig is így volt. Ha ez neked újdonság vagy éppen HP-specifikus tulajdonság, akkor...

A HP lézer már csak azért is lett volna jobb választás, mert bagóért lehet hozzá utángyártott jó minőségű tonert kapni. Azontúl, hogy egy sokkal jobb, megbízhatóbb konstrukció maga a nyomtató.

Szóval csak azért nem szar egy nyomtató, mert drága hozzá a gyári kellék. :K

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#27) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Azért ezek a nyomtatók nem épp az otthon nyomtatok pár oldalt kategória, kár azokhoz hasonlítani. A új lézer tonerjében meg pont több festék kerül, mint a régibe.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#28) #79335424 válasza #06658560 (#12) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én direkt Androidos eszközhöz kerestem nyomtatót, és HP -t ajánlottak. Telepítettem a Play -ről a HP segédalkalmazását. Ha bekapcsoláskor nincs bedugva USB, és nem érzékel Wifi hálót, akkor automatikusan létrehoz egy Wifi AP -t. Erre csatlakoztam a telómmal, indítottam a szkennert és már tolta is át a képet a telóra. Mindezt első bekapcsolásra, minden különösebb hókuszpókusz nélkül, tök egyszerűen. Nem hiszem el, hogy ugyanezt egy PC -re ne tudná megtenni.

(#29) #06658560 válasza #79335424 (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

Cégnél nem tudom hogy alkották, otthon a cd elveszett, online drivert pedig csak egy fizetős szutyok 3rdparty programon keresztül enged telepíteni. Valamit PC vonalon nagyon elkeféltek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.