Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) psyho85


psyho85
aktív tag

Csak kíméletesen, Hölgyek, Urak. :) Köszönet a kiemelésért!

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#2) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Nagyon korrekt leírás, köszi!
Jó kis masina. :K

Romani ite domum.

(#3) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Most fogok a melóhelyről kapni egy ilyet humoros összegért. Nagyon jó kis masina ez még, inkább egy ilyen, mint a hulladék Acer gépem, ami egy év után majd szétesik...

Oda mentem, ahol vagyok!

(#4) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Én T30-ról tudnék nyilatkozni, dehát ugye az jóval gyengébb, főként VGA terén.. :)

Jó kis gépek ezek. :)

Véleményem szubjektív...

(#5) ViTToRe


ViTToRe
aktív tag

Családban van egy ugyan ilyen típusú gép. Csak jókat tudok mondani róla. Elképesztő, hogy még most is mennyire használható kis gép. több mint 1 éve még 50e volt használtan 3 vagy 6 hónap garanciával, még akkor is megérte. Akinek valóban csak netezni, office-t használni kell egy hordozható gép, ennél jobbat nem tudnék ajánlani. :K

(#6) ndavid


ndavid
tag

Jó kis gép ez, nagyon jó! Én is egy T41-et nyúzok pár éve, de szinte tökéletes állapotban van még mindig. Igaz, a procihűtő ventilátora csapágyas lett, és néha úgy indul csak a gép, ha befújok, és így indítom be a ventit :/ (ha tud vki esetleg alkatrészt, jelentkezhet :) ). Ezt leszámítva nincs baja, az egyik legstrapabíróbb gépek egyike.

Don't panic!

(#7) hackeeeee válasza ndavid (#6) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Aukciós oldalon lehet találsz hozzá alkatrészt. :)

Sőt, javaslom azt, hogy aprón csinálj egy hirdetést, hogy keresel hozzá hűtőt, Nekem bevált, amikor havernak kellett hozzá hűtő! :K

Véleményem szubjektív...

(#8) Dottore


Dottore
addikt

Nekem T43 van. Nagyon jó állapotban, gyakorlatilag karcmentesen sikerült hozzájutnom. Mint a szemem fényére úgy vigyázok rá.

(#9) Tubi2


Tubi2
senior tag

Az enyém sajnos GPU hibás lett, de kétség kívül, rettentően jó gépek ezek!
Az a tapintás :K

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#10) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Komoly gép egy igazi elnyűhetetlen igás ló :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11) Khaal


Khaal
őstag

Nekem T40-esem volt, nagyon kedveltem, elpusztíthatatlan gép volt. Szerelni pofonegyszerű, az alkatrész relatíve olcsó hozzá, a hűtése pedig kellemesen lehalkítható egy 3rd party programmal. Gyári szoftverek terén is alázta a hp és dell párost, a driverek beszerzése és telepítése is sokkal egyszerűbben ment.

Mindezek ellenére le kellett cserélnem mert a komolyabb 720p-s filmeket már pont nem vitte akadásmentesen, és a dokkoló DVI-je is csak trükközve tudott 1680x1050-et kiadni. Valamint mindig benne volt az emberben a félsz, hogy mikor adja meg magát a gpu forrasztása.

(#12) psyho85


psyho85
aktív tag

Azért az nem rossz, hogy a 10 hozzászólásból 10 pozitív a típusra nézve - valamit csak tudtak az IBM-nél. :)

(Gyorsan, csendben likvidálni a panaszkodókat? ;] :) )

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#13) ro_bert17


ro_bert17
őstag

"Tény, hogy ha a használtan vett notebookommal ma bemegyek az Infoparkba, némi pénzmagért cserébe minden probléma nélkül helyreállítják a merevlemezre a rejtett rendszertelepítő partíciót, felrakják az OS-t és a szükséges meghajtóprogramokat."
Ez mit jelent nagyságrendileg? 5 számjegyű összeg?

(#14) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az ám, jó kis vas ez!
És volt IPS paneles is (vagy PVA, vagy nemtom, de nem TN, az a lényeg).
Ha kicsit több ramot rak bele az ember, egész használható ez a masina.
És 4:3-as, és viszonylag még vékony is.

@psyho85 : Ez jó volt :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) alamuszi


alamuszi
senior tag

Hogy is mondják meghalt a király áljen a király. :)

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#16) psyho85 válasza ro_bert17 (#13) üzenetére


psyho85
aktív tag

Nincs annyi, ha jól emlékszem valamivel több, mint félezer pénz ÁFA nélkül. Mindenképp 10 alatt van.

&hcl: tudtommal IPS panel és FirePro videókártya 128MB rammal és nagyobb memória sávszéllel a T42p gépekben volt/van. Azok aztán 2 giga memóriával milyen jó kis masinák! A félreértések elkerülése végett nem említettem ezeket, mert ugye a sima T42 is kapható 1400*1050-es panellel, ami nem IPS. Egyébiránt köszönet. :R

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#17) dabadab válasza hcl (#14) üzenetére


dabadab
titán

IPS volt, a 15"-os p modelleken.

Igy ennyi ev tavlatabol azert latszik, hogy alapvetoen ket dolog szokott rajtuk elromlani: egyreszt a GPU forrasztasa szereti elengedni magat masreszt meg az USB port hajlamos megdogleni, de ezeket leszamitva nagyon massziv szerkezetek, meg en se talaltam jo okot arra, hogy a het vagy nyolc eves T41-emet lecsereljem.

DRM is theft

(#18) Chaser


Chaser
titán

Jó volt olvasni :R :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) ro_bert17 válasza psyho85 (#16) üzenetére


ro_bert17
őstag

A félezer pénz, az fával együtt sincs még 4 számjegy sem nagyságrendileg. :)
Szerk: De ha fél órát írnak ki rá, végül az is 10k alatt marad.

[ Szerkesztve ]

(#20) ndavid válasza dabadab (#17) üzenetére


ndavid
tag

Jjaigen, tényleg, az USB-k nekem is meghaltak, vagy legalábbis 1.1 körüli tempón működnek csak, de pcmcia-s kártyával legalább lett négy 2.0-s portom is :)
Sokszor megfordult egyébként már a fejemben, h eladjam, vagy lecseréljem (most épp az X60-akkal szemezek nagyon), de valszeg úgyis a családban marad, továbbadom vkinek inkább, nehezen válnék meg tőle én is.

Don't panic!

(#21) lapa


lapa
veterán

soha, semmire nem telepítettem még olyan gyorsan os-t, mint a t43p-re ubuntut usb kulcsról egy tök átlagos kingspec ssd-re. elsőre nem is hittem el mivan.

nekem az usb folyton "over-current on usb port 1" -et ír, szóval már gyúrok én is a pcmcia vagy expresscard usb-re. csak az elég kellemetlenül melegített nekem (x200s-en...).

[ Szerkesztve ]

(#22) lapa válasza ndavid (#6) üzenetére


lapa
veterán

ebaj. meg thinkpad topikban ha rákérdezel biztos benyög vki egy maintenance manuált vagy jutubot arról hogy kő cserélni.

(#23) psyho85 válasza ro_bert17 (#19) üzenetére


psyho85
aktív tag

Hopp, elírtam, fél-tízezer... Konkrétan 6500+fa, de nem vagyok benne biztos.

Az USB probléma nekem újdonság, se a T42, se T43-am nem csinálta. Remélem most nem kap ihletet! :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#24) i400 válasza psyho85 (#16) üzenetére


i400
senior tag

T42p-t nyúzok több mint 3 éve a kijelzőjét semmi pénzért nem cserélném le másikra. Alulfeszelés megtette hatását nagyon nem megy a proci 50 fok fölé. Most hogy 6,5 éves lesz lassan a hűtőventit kellene cserélni mert már kicsit zajos de más baja nincs. Imádom :)

(#25) hcl válasza i400 (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Olajozd meg, párszáz Ft-ból megvan, és jó eredményt ad.
Én a céges T61 vnetijét olajoztam, és azóta nem zörög, kollega elküldte gariba, neki hetekig nem volt gépe... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) Chaser válasza hcl (#25) üzenetére


Chaser
titán

Az szép ha business gépnél hetekig tart egy venticsere:D :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) psyho85 válasza hcl (#25) üzenetére


psyho85
aktív tag

Jaja, olajozni jó! :) Főleg ha van howto is - bár a képeket nem ártana rendbe tenni benne. ;]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#28) szki


szki
őstag

Jó kis teszt! Természetesen én is egy ilyet nyúzok már 6 éve. Nagyon strapbíró jószág, és netezni, irodai melóra tökéletes. Most is erről netezek...
SSD-t fogok még beleintegrálni egy sata2-ide átalakítóval, de még nem volt időm hozzá.
El szeretném adni a gépet, de mindig elbizonytalanodok, hogy nem-e tartsam meg inkább...

(#29) Dottore válasza psyho85 (#12) üzenetére


Dottore
addikt

Persze, hogy tudtak. Konkrétan, hogyan kell olyan laptopokat csinálni amit nem évente kell cserélned. Abba is hagyták.
Abból nem lehet megélni, hogy mondjuk részegységenként cserélhetsz alkatrészeket ha valami tönkremegy.

Egy laptop legyen szexis és vékony, hogy pár év alatt rossz a hővezetés lehetőleg minél nagyobb kárt okozzon. Használj olcsó komponenseket, nem cserélhető akkumulátort, fényes felületeket, nehogy már ne csússzon ki legalább egyszer a kezedből. Legyen alumínium, így többet lehet elkérni érte és ha leesik legalább a fém sajátosságai miatt úgy is marad (plusz bónusz, hogy az ütésnél keletkezett energiát frankón direktbe át tudja adni az alaplapnak).
Nézzen ki baromi jól, legyen benne életérzés és add drágán. Ez fontos, mert miután megveszed és kiderül mégse érte meg, nem fogod világgá kürtölni, hogy mekkora marha vagy. Sőt, csatlakozni fogsz a többiekhez, akikkel együtt megerősítitek, hogy az életérzés mennyire fontos. Hibák meg vannak. Mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#30) mrgg


mrgg
tag

Kb. egy éve vagyok egy T42 tulajdonosa, nem egy jó állapotban lévő került hozzám szóval a 3.5-es bemenet rossz állapotban volt már vételkor, szóval a jobb oldalra "nem a legjobb" jelet adta, örültek is neki a fejhallgatók. Ami probléma nálam még előjött az a fentebb írt ventilátoros probléma, de olajozással szerintem ezt orvosolni lehet, illetve a bal oldali zsanér törése. Ezeken kívül csak egyet tudok érteni a dicsérő hozzászólásokkal, a cikkhez pedig gratuláció!

(#31) mghltm válasza Tomaaasz (#3) üzenetére


mghltm
addikt

pontosan :K inkabb egy tobb eves business dell/hp/ibm, mint egy uj alsokategorias hulladek ;]

a szerzonek: "de vajon a füleki LAN-partira jó lenne-e ezzel utaznunk?"

helyesen Füle :K

Fülek masik orszagban van, nehogy valaki eltevedjen utban a lanparty-ra es fragek helyett becherovkaval vigasztalja magat :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#32) psyho85 válasza mghltm (#31) üzenetére


psyho85
aktív tag

Javítva. :B Köszönöm!

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#33) freestailo válasza Dottore (#29) üzenetére


freestailo
őstag

jajj de igaz.... szebben meg se lehetne fogalmazni

(#34) franc0 válasza mghltm (#31) üzenetére


franc0
őstag

"inkabb egy tobb eves business dell/hp/ibm, mint egy uj alsokategorias hulladek "
Pontosan, ezt javaslom is úton-útfélen.
De sajnos a mai fogyasztói társadalomban ez nem így működik. Nemrég 1 hónapig hirdettem egy hibátlan T60-at 50K-ért. Senkinek sem kellett, érdeklődő is csak kettő volt...
Mondjuk ennyi idő alatt sikerült rájönni, hogy ennél jobb gép csak 1 van, mégpedig a T60p :)
Szóval marad.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#35) Chaser válasza Dottore (#29) üzenetére


Chaser
titán

Azért vannak kivételek, a dell pl 3 év alapgart ad itthon, bár van olyan konzumer gépe ami valszeg a 3 év alatt többször is fog szervizt látni. Azért van olyan is, aminél ügyelnek a minőségre is és még elszállt árat se lehet rá mondani. A többivel kb egyet értek. Jól mutasson a plazaban az üvegvitrinben, csillogjon minél jobban, ez tetszik a népnek. Aztán amikor megveszi majd törölgeti fél óránként ha nem akarja hogy hányadékként nézzen ki:D Az se gond ha rámegy a fény kiveri a szemét a tulajnak a burkolat és kijelző is, mert legközelebb a plazaban vagy a bolt kirakatában tudja mutogatni, hogy neki is pont ilyen gépe van és mekkora királyság. Így megveszi a haver is, ő is bebukik vele de nehogymár beismerje hogy tévedett :N és így megy tovább. Eddig 1 db glossy felületű gépem volt, pár napnál tovább nem tudtam elviselni. Ami eddig legjobban bejött egy 5-6 éves medion, matt mindenhol, kijelző is, gyönyörű színekkel és nem wide képaránnyal. Thinkpadot is használtam és békebeli fuji lifebookot, na akkoriban csináltak még jó gépeket. Azokon a billentyűkön élmény gépelni, a mostaniak közül keresni kell olyat, ami soronként 1-2 karaktert nem hagy ki.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) Brae


Brae
őstag

Kiváló írás, kiváló gép :R Nekem egy makulátlan T40-em van, teljesen újszerű, nagyon szeretem.

(#37) ro_bert17 válasza Chaser (#26) üzenetére


ro_bert17
őstag

2-3 hét

(#23) psyho85: :R

(#38) Chaser válasza ro_bert17 (#37) üzenetére


Chaser
titán

Az rengeteg egy business gépnél főleg ilyen piti hibával :(

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) Dottore válasza Chaser (#35) üzenetére


Dottore
addikt

Nyilván vannak. Igaz nekem Dell soha nem volt.

Egyszer vettem mást mint Thinkpad. Az egy üzleti HP volt, dokkolóval. Folyamatosan olyan érzem volt a business megoldásait használva, hogy én ezeket már valahol (IBM) láttam de ott sokkal jobban működött.

[ Szerkesztve ]

(#40) domi007


domi007
őstag

a régi driver miatt a GPU ilyen tartalmak gyorsításába nem tud érdemben beleszólni

Inkább maga a GPU régebbi, gyorsítani akkor tud, ha már stream-processzor architektúrás, ez még nem abból az időből származik.

Amúgy fantasztikus gép, egyszerűen nagyszerű :)) :)

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#41) psyho85 válasza domi007 (#40) üzenetére


psyho85
aktív tag

Igen, ezen én töprengtem, át is akartam írni, mert ez úgy igaz, ahogy mondod, de tény, hogy az Adobe oldalán követelménynek a 9.11-es driver szerepel - más kérdés, hogy ez már nem támogatja a 9600-as sorozatot tudtommal. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#42) Botiss


Botiss
csendes tag

a képen az Dr.House?:D

iPhone 12 / MacBook Air 2014 / iPad 5th gen / Apple Watch Series 1 / Airpods 1st gen / Hisense H55U7B

(#43) psyho85


psyho85
aktív tag

Melyiken? Hát nem látod, hogy egy kövér fehér nyúúúl? Amúgy igen, Hugh Laurie csodás hátát láthatjuk. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#44) franc0 válasza Chaser (#35) üzenetére


franc0
őstag

No igen a billentyűzet.
Nekem előtte MacBookom volt, kíváncsian vártam milyen lesz utána a híres TP billentyűzet. Namost egy billt megszokni általában eltart egy ideig, itt 1 óra után otthon éreztem magam...
A tisztítása pedig pofonegyszerű. Fél perc alatt kiszerelem, elmosom mint egy tányért (mosogatógép is játszhat), megszárad majd visszarakom.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#45) vladgabor


vladgabor
tag

Ez a gép az átlag felhasználók 95%-ának a mai napig kielégíti az igényeit.
Netezéshez, msn-hez, skype-hoz, word-höz gyakorlatilag teljesen felesleges a két mag.

(#46) hcl válasza psyho85 (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi!

A képek onnan rendszeresen eltűnnek... Át kellene tennem saját tárhelyre...

@Chaser : Ezért tart it...

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) Botiss


Botiss
csendes tag

Jaj amúgy jó teszt lett:d.Kicsit fura egy ilyen régi laptopról olvasni:D

iPhone 12 / MacBook Air 2014 / iPad 5th gen / Apple Watch Series 1 / Airpods 1st gen / Hisense H55U7B

(#48) Napfénysüti

Kiváló gép és nagyon jó írás lett! :R

Nekem T400-am van és egyedül a zsanérok tartásával vagyok elégedetlen. Sajnos van némi holtjátéka a kijelzőnek. De ez sajnos típushiba ahogy olvasom. Viszont minden másban remek gép és imádom, nem cserélném le. :N
New World. New Thinking.

Ja és barátnőmnek is Thinkpad gépe van igaz az R szériás (R61e). :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#49) hcl válasza Napfénysüti (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

T61-eknek is ilyen :( Viszont a kijelzőt nem tudtam szétszedni, hogy jobban megnézzem a zsanérokat :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) Chaser válasza Dottore (#39) üzenetére


Chaser
titán

Azért szeretem a dellt, mert náluk van helyszíni üzleti gar, még konzumer gépeknél is. Nem igazán tudom megérteni, hogy egy üzleti gépnél hogy lehet akkora gyártónál egy szimpla venti csere 2-3 hét, mint az ibm/lenovo. Dellnél ezzel a garral beszól az ember, 1-2 nap múlva megy ki a szervizes a szükséges alkatrészekkel és helyben megcsinálja. Nem minden országban működik tökéletesen, de nálunk érdekes mód igen.
Amiért még nagyon preferálom őket, talán náluk van a legtöbb gép amiben van háttérvillanyos bill, igaz ott meg bill megvilágítás nincs....nem tudom mikor érem meg azt amikor ez a két dolog egy gépben benne lesz.
Lenovonál is úgy tudom van ilyen gar, itteni tag írta hogy mikor felhívta őket mondták vigye szervizbe..ez elég szomorú hozzáállás.

franc0: Bill terén nálam is ezek a gépek jelentik a legjobbat:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.