Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) persil


persil
nagyúr

"Természetesen a kiadók érdekeit is szem előtt kell tartaniuk, akiknek bevételkiesést okoz a használt játékok kereskedelme."

Ez egy baromság, a kiadónak 0 bevételkiesést jelent a használt játékok kereskedelme. Aki használtat szeretne venni, annak vagy nincs pénze az újra, vagy nem kíván adott címért annyit kiadni ---> így sem úgy sem fogja megvenni az újat.(lehet, hogy van elenyésző 1-2-X% akik a szabályt erősítik) Viszont azt a használtat, amit ő megvesz mástól, valakinek előtte meg kellett vennie boltban.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2) TESCO-Zsömle válasza persil (#1) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De az EULA szerint a vásárolt licensz nem adható tovább, így a warezos módszerrel számolva bevételkiesés = letöltés * új ár. Esetünkben bevételkiesés = használtpiaci értékesítés * új ár. Ez pedig hatalmas kiesés.

Hogy én mennyire utálom a statisztikát... :W

Ezentúl ha kipróbálsz egy játékot és rájössz, hogy sz*r, nem a használtpiacra kell menni, ahol 1k-val olcsóbban el tudod passzolni, hanem a fogyvédhez, mert indításnál élből buksz 3k-t az eddigi 1k-n felül. Ez a rendszer az eladók zsebéből húzza ki a pénzt...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3) ViZion


ViZion
félisten

"a kiadók érdekeit is szem előtt kell tartaniuk, akiknek bevételkiesést okoz a használt játékok kereskedelme"
Nah, szal a kiadók a bevételt úgy számolják, hogy X játékból eladunk 1000 db-ot, amit használtan még 3 × eladnak a tulajok, így éri meg kiadni. Tök logikus. Mintha az autógyártó azt mondaná, hogy akkor éri meg neki autót eladni, ha utána a használtat megvevők is küldenek nekik sarcot...
Remélem lesznek hamarosan droidos játékboxok, és jól átrendezik a nagyképű erősködő cégeknek a piacot.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4) a.sebi válasza ViZion (#3) üzenetére


a.sebi
őstag

Biztos hogy jelent kesést a kiadóknak, én megvehetném újonnan iis de ha már használtan megkapom pl a fiifa 13 at 5 k ért akkor miert vegyem meg 13 ért ujonnan...pl a cod black ops 2 öt megvettem ujonnan mert az egyböl kellett, de amugy gyakran benézek itt ausztriában az x games ba és ami tetszik azt megveszem 13 euroért.
De ha mellé kéne vann 10 euroert egy uj kodot akkor már nem érné meg, és ujonnan kéne megvenni.
Igy tele lesz mndenki polca használt, de egyszer kiprobált játékokkal.
És megint m szívunk....
Itt ausztrában vccesen müködk ez a dolog, ol most megvettem a rainboe six vegast 12 euoért, kiipörgettem a kampányt, majd eladtam ugyanannak a kereskedönek 8 euroert a játékot.
Így 4 euromba kerult 10 óra játék, és valaki majd megint megveszi, ez bizttttosan nem jó buli a kiadónak

(#5) DrTroglodyte válasza ViZion (#3) üzenetére


DrTroglodyte
tag

Sose nyomjad fullba a kretént.

Képzeld el, hogy készítesz valamit, és mások gazdagszanak meg belőle.
Te hónapokig küzdöttél vele, problémák ezerein rágtad át magad, öltönyös seggfejeknek írtál alá botrányos szerződéseket, álmatlanul forgolódtál a kiadás időpontja közeledtével.
Erre egy zsíroshajú sutyerák a pofádbaröhög, hogy kösz papi a sok szívást, de a bevétel 15-20 százaléka az enyém lesz, pedig nem tettem keresztbe egy szalmaszálat sem egészért.

(#6) gianni85


gianni85
veterán

A játékosok viszont akkor kapják meg a lehetőséget, hogy kipróbálhassák vásárlás előtt a terméket. Ha már úgyis a digitális disztró felé megyünk, meg lehetne oldani, hogy az ember letölti a kiszemelt játékot és mondjuk 3 órán keresztül díjmentesen játszhat vele (singe és multi)

(#7) HosCincer


HosCincer
csendes tag

meg veszem és nem az enyém (értsd nem adhatom el)? ez a világ legnagyobb poénja! más iparágnál ez miért nem probléma? miért lehet autót/műszaki cikket stb eladni? a köv lépés az lesz hogy már a konzolt sem adhatod el. pl az eu ez ellen miért nem tesz semmit?

@DrTroglodyte: gondolom te még sosem vettél semmit használtam?

[ Szerkesztve ]

Let's fall in love with music | PSN: HosCincer

(#8) Angel1981 válasza persil (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Gyakorlatilag szóról szóra ezt akartam írni, de megelőztél! :R

Ez szerintem hasonló eset, mint a fájlmegosztásnál; amit letöltesz, arra nagy valószínűséggel egyébként sem adnál ki pénzt, ami meg annyira érdekel, azt úgyis megveszed / megnézed moziban, stb.

(#9) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Akármennyire is próbálják bemagyarázni a kiadók, ez nem bevételkiesés, hanem elmaradt haszon.

Az online pass pedig a felhasználó jogainak csorbítása és szopatása.

TESCO-Zsömle: EU szerint nagyon nem, hanem amit megvettél, az a tiéd és utána szabadon értékesítheted, ebben nem akadályozhatnak téged.
Ideje lenne a kiadókat is jól megszopatni.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10) ldave válasza HosCincer (#7) üzenetére


ldave
félisten

Nem tudom miért kell ezen mindig meglepődni, szoftvereknél már az őskor óta ez van, nem magát a szoftvert veszed meg, hanem a használati jogát (EULA), amit nem adhatsz tovább. Ezen kellene változtatni.

A Slime draws near! Command?

(#11) persil válasza Zirowe (#9) üzenetére


persil
nagyúr

"Akármennyire is próbálják bemagyarázni a kiadók, ez nem bevételkiesés, hanem elmaradt haszon."
Pontosan.

Egy adott példány után, amikor én azt a boltból elhozom, megkapják a bevételt, utána, hogy azzal a példánnyal mi történik, már nem kéne, hogy érdekelje a kiadót(vagy bárkit), mert azért az egy darabért már megkapták a pénzüket. Nyilván nekik a legszebb az lenne, ha egy példányból 2-3x jutnának bevételhez.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#12) danikollar


danikollar
őstag

Ezért kellene már végre kinyilvánítania a Sony-nak, hogy a továbbiakban pontosan hogyan képzeli akkor ennek a kezelését!

(#13) TESCO-Zsömle válasza Zirowe (#9) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem akadályoznak semmiben. Annak adod el, akinek akarod, csak nem lehet majd fizetés nélkül használni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14) Zirowe válasza TESCO-Zsömle (#13) üzenetére


Zirowe
nagyúr

És ezzel pont az akadályozást írtad körül. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15) zone válasza TESCO-Zsömle (#2) üzenetére


zone
őstag

Még szerencse, hogy az EULA nem áll a törvények felett.
Vicces olvasnivaló: [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#16) Def26


Def26
félisten

Hát asszem én nem leszek akkor ps4 előrendelő. Megvárom szépen a 6 hónapot, addig úgy is kiderül mit döntenek. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#17) ViZion válasza DrTroglodyte (#5) üzenetére


ViZion
félisten

Szépen beszélj kisgyerek.

A kiadó az mit is tesz a játékért? OK, kellenek. De a bevétel és az árak meghatározásakor nincs az az isten, aki beleszámítja a használt kereskedést, az nem is nagyon kalkulálható. Vagy elég fura üzleti tervük van :F Aki meg használtan veszi a játékokat az 99%-ban nem venné meg 3× áron az újat, akkor sem, ha fejtetőre állnak.

Edenyke írta a tutit, ez NEM bevételkiesés, hanem elmaradt _EXTRA_ haszon. Amúgy csináljanak olyan gémeket, amit az ember nem ad el: nekem megvan jópár klasszikus, amit akkor sem adnék el, ha lehetne ingyen játszani.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18) sh4d0w válasza DrTroglodyte (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sose nyomjad fullba a kretént.

Képzeld el, hogy megveszed az új autódat, majd 4 év múlva el kell adnod, de aki megveszi, annak újabb százezret kell fizetnie azért, hogy használni tudja (a kötelezőkön felül). Amikor az új tulaj felháborodik, jön egy nyomi, aki megmondja neki a sirályságot, hogy ez így van jól...

https://www.coreinfinity.tech

(#19) mightymo3


mightymo3
tag

Hát azért az elég viccesnek tartom ezeket a dolgokat. Csak felídegítettem magam, hogy mit nem képzelnek egy szaros cd-vel akarnak multi milliárdokra törni.(Nem elég nekik 10 ezer + játokok ára) Mi közük van ahoz komolyan, még az only lincence még okés lenne, de ha a konzol ipar bevezetésénél nagy betükkel ki lett volna írva az hogy 1 tulaj használhatja csak a funkciókat,akkor talán nem lenne konzol iparág.

(#20) dabadab válasza ldave (#10) üzenetére


dabadab
titán

"szoftvereknél már az őskor óta ez van, nem magát a szoftvert veszed meg, hanem a használati jogát (EULA), amit nem adhatsz tovább"

1. Szoftvernel licenszet veszel.
2. A licensz meg az EULA ket kulon dolog.
3. Tovabbadhatod.

Egyebkent stimmel :)

DRM is theft

(#21) robicheck


robicheck
csendes tag

szerintem tök korrekt dolog, hogy a használt játék újbóli aktíválásához 10$ fizetni kell. Így ki lehet küszöbölni a csalókat és a warez pistiket...

(#22) persil válasza robicheck (#21) üzenetére


persil
nagyúr

Igen, és akkor mennyiért adod el azt az 1-2 éves játékot, aminek a bolti ára lement mondjuk 5 ezerre és így a játék, mondjuk 2-t ér. 4 ezerért? Mert ugye aktiválni kell. Akkor meg már inkább kiadok 5-öt és megveszem boltból.
És máris eljutottunk oda, amit a kiadó szeretne.

Nem jó ötlet ez, nem küszöbölne ez ki semmit, csak pénzt keresnének egy olyan dolgon, amihez semmi közük.
(a szóban forgó példányt eladta és kész vége, ne keressen már egy darab játékon 2-3x a kiadó)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#23) ldave válasza dabadab (#20) üzenetére


ldave
félisten

Lehet rosszul és tévesen tudom a dolgokat, de ha minden igaz akkor ebből volt egyszer egy nagy per az AutoCAD-el kapcsolatban, nem tudom mi lett a vége, de ott pont ezen ment a vita, hogy kié maga a szoftver, vagy a licensz, miután azt a cég eladta.

De most keresgéltem a neten picit, Adobe pl. engedélyezi, hogy továbbadja valaki továbbadja a terméket, igaz maximum négyszer cserélhet ilyen módon gazdát a program.

A Slime draws near! Command?

(#24) Tikakukac


Tikakukac
titán

Csűrik a pénzt...

Ahogy fentebb is írták ez nettó lehúzás. Most ilyen alapon fizethetne az összes használt laptopos, mobilos, autós meg ég tudja micsoda is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25) wednesday


wednesday
őstag

Én elhiszem, hogy a kiadóknak egyre több pénzre van szüksége. És ez nem a játék fejlesztés miatt van elsősorban. Jó, tény, hogy közvetlen játékfejlesztés is folyamatosan drágul, de nem ilyen drasztikusan. Egyszerűen pár mamut kiadó már akkorára hízott (miután tucatjával felfalták a konkurenseket), hogy a Földgolyó gamer állománya is egyre nehezebben tudja eltartani őket.
Minden tendencia ezt mutatja, évenkénti játékok, főleg sorozatok kellenek, futószalag DLC özön, online pass, esetleg egyre több a játékon felüli + bevétel, fizetős multi, pl: COD Elite. Gyakorlatilag 20 évvel ezelőtti "céhes" játékkészítés, mára már tömegtermeléssé alakult. A 5-6 milliós eladási példányszámok már veszteségnek számítanak. HA a COD eladási példányszáma egyszer beesik 20 milla alá, szerintem kitör egy kisebb katasztrófa és tömeghisztéria. Az EA és az Acti is tud veszteséges negyedéveket produkálni, még a hihetetlenül (darabszámra) sikeres címeik után is. Itt már nem csak a játékba invesztált pénznek kell többszörösen megtérülnie, hanem a cég közvetett költségeit is kell finanszírozni, ami szintén milliárdokra rúg. Az is lehet ez már rég lehagyta a közvetlen költségeket.

A cikkhez visszakanyarodva, a játékiparnak egyre több és több pénzt kell magába szivattyúzni, így nem lepődök meg ha a Sony is lép ez ügyben, használt játékok tiltása, és akár mégiscsak fizetős online szolgáltatások.

(#26) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Steamen sem tudom eladni a játékaimat, de még nem haltam bele.Konzolosok is túlélik.
Én is tervezek egy PS4 vásárlást, megjelenés után kb 1.5 évvel, de engem nem zavarna ha nem lenne használt játékpiac.Sok embert zavarna, megértem őket.

(#27) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Így már nagyon nem lesz értelme használt játékokat venni.
Ugyan egy picit tud(na) vele spórolni az ember, de akinek max 10$ ér meg egy játék, az nem fog kifizetni még 10$! Akkor már inkább megvenné az első napon 30$!
Hisz melyik éri meg jobban? 20$-ért megvenni, de várni fél évet (ráadásul még használt is), vagy megvenni az első napon 30$ (szép újonnan)? Szerintem egy ilyen lépéssel csak azt érnék el, hogy beindítanák a Warez igazi fénykorát!!! :K ;] Ha meg nem lehetne rá játékokat "vásárolni" a virágboltban, akkor meg sokkal kevesebben vennék meg az új konzolt. Szerintem ezzel a lépéssel, csak saját maguk alatt vágnák a fát. :D

(#28) ProEvoFan válasza persil (#22) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Szúrja a szemüket hogy pl a Gamestop dollár százmilliókat keres a termékeikkel.Engem is zavarna.Ha tenni akarnak ellene valamit, akkor tenni is fognak.Szerintem addig örüljünk, amíg "csak" 10dollárt kellene fizetni az online passért.

(#24) Tikakukac
Igazad van.No meg az autó piac.
Csak nekik nincs lehetőségük ezt megakadályozni.Nincs egy közös rendszerük (xbox live, psn), amivel a piacot szabályozni, kényszeríteni tudnák.Kicsit bonyolultabb a helyzetük, mint a Sony/MS párosnak.

(#29) dabadab
Azért ez más dolog, ez nem ide való közmondás..Amúgy a szomszédom jól van, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#29) dabadab válasza ProEvoFan (#28) üzenetére


dabadab
titán

"Szúrja a szemüket hogy pl a Gamestop dollár százmilliókat keres a termékeikkel.Engem is zavarna."

A szomszedod tehene hogy van? ;]

DRM is theft

(#30) ProEvoFan válasza wednesday (#25) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Tavaly olvastam valahol, hogy a BF3 reklámkampánya 100 millió dollárba került :Y

(#31) Def26 válasza ProEvoFan (#30) üzenetére


Def26
félisten

bejött nekik. ;] :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#32) WayneGace válasza persil (#1) üzenetére


WayneGace
őstag

Ez nem igaz szerintem. Mert, most aki veszi adja a játékokat. Az megveszi az újat, megunja eladja. Megveszi a használtat, megtartja, eladja. A lényeg az, hogy megvesz x használt játékot olcsón. Viszont, ha nem lenne erre lehetősége, akkor kénytelen lenne újonnan megvenni. Lehet, hogy akkor nem játszana egy évben 20 játékkal, csak a kedvenceivel, de akkor ötöt újonnan venne.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#33) dabadab válasza WayneGace (#32) üzenetére


dabadab
titán

"Viszont, ha nem lenne erre lehetősége, akkor kénytelen lenne újonnan megvenni."

Vagy hagyna a fenebe az egeszet es massal utne el az idejet.

DRM is theft

(#34) Def26 válasza dabadab (#33) üzenetére


Def26
félisten

Az qrva élet, hogy részemről ez lenne. PC -re jönnék vissza.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#35) WayneGace válasza dabadab (#33) üzenetére


WayneGace
őstag

Az is lehet. De olyan országban, mint Japán ahol előbb-utóbb a többség beszerzi a következő ps-t. Ez nem hiszem, hogy fenyegetne. Nyugaton lehet, akkor sokan xbox mellett döntenének, feltéve, ha nem lépik meg ők is ugyanezt. És nem gondolom azt, hogy egy angol, aki már gyerek kora óta konzolon játszik emiatt váltana pc-re.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#36) gantum


gantum
aktív tag

nem értem, hogyan élnek meg a kiadók. warez + használt játékok. :( miből van bevételük ugyan? remélem nem éheznek sokat a ferrarik ülésén. :(

(#37) WayneGace válasza gantum (#36) üzenetére


WayneGace
őstag

THQ példája mutatja, hogy jó játékok nem elegendőek.
EA példája mutatja, hogy hiába adnak el 10 millió pluszt egy Madden NFL-ből vagy Fifaból, Simsből évente, mégis veszteséges a cég.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#38) wednesday válasza WayneGace (#37) üzenetére


wednesday
őstag

Ez inkább az egyre nagyobb mamut kiadók finanszírozása miatt alakul ki ez a helyzet. Már rég nem arról szól a történet, hogy megtérüljenek a fejlesztési költségek és ezen felül szép profitra tegyenek szert. SOKKAL több bevételre van szükség, mert az óriás cégnek, mint pl: EA, meg Acti hatalmas közvetett kiadása is vannak. Sőt elképzelhető, hogy ennek nagysága már túlnőtte a közvetlenül a játékfejlesztéshez kapcsolódó költségeket. Ezért van az a jelenség, amit írtál, hogy milliárdos bevételek ellenére bizony jönnek a negyedéves veszteségek. Egy egy húzó névből egy 5 milliós példányszám már lassan veszteségesnek számít, nem sikernek.

(#39) remington2


remington2
senior tag

Nekem lennének ennél jobb ötleteim is, ajánlom a Sony, vagy bármelyik multi figyelmébe, ha esetleg akad egy szabad vállalati vásárlószivató szadista pozíció, én szívesen jelentkeznék rá. Egy kis ötletbonbon referenciának:
Maga a vásárlás mint olyan az miért van ingyen? Miért nem kell mondjuk 20 dollárt fizetni, hogy megvehessen valaki egy új Call of Duty-t? Milyen jogon veszi meg a köcsög ingyen, pénzért, amikor fizethetne is azért, hogy pénzért megveszi?

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#40) robicheck válasza persil (#22) üzenetére


robicheck
csendes tag

ha jól értelmeztem a cikket, nem mindenféleképpen kellene kifizetni azt a 10$. Csak ha az online tartalmakat is el akarja érni az ember.

Ettől függetlenül, ha nem is ezzel a módszerrel, de valahogy vissza kell szorítani a warez terjedését és alkalmazását. Ezek a cégek abból élnek, hogy mi megvesszük a játékokat, és a bevételből majd szépen csinálják a többi játékot. Ilyen egyszerű.
Én nem tudom a tutit, ha tudnám, akkor már rég eladtam volna az ötletet valamelyik szoftver cégnek. :D
Így elsőre az online pass-hoz kötött játék regisztráció jól hangzott, mert nekem a steam által kidolgozott stratégia is tetszik. Én teljesen meg vagyok vele elégedve.

(#41) sh4d0w válasza robicheck (#40) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezzel pont nem segítik elő a warez elleni harcot, hanem generálják. Mindenféle kisajátításra irányuló megmozdulás a kiadók részéről ebbe az irányba tereli a játékosokat.

https://www.coreinfinity.tech

(#42) ProEvoFan válasza sh4d0w (#41) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

A játékosokat a Steam pont ránevelte (visszanevelte?) az eredeti játékok vásárlására.Steamet nemhiába hívják a PC játékipar megmentőjének.
Ok, Steam sikerérhez kellettek a hihetetlenül brutálisan jó akciók is.De kérdem én.A konzol játékokkal ez miért nem tudják megcsinálni?Mert nem akarják.

(#43) robicheck válasza ProEvoFan (#42) üzenetére


robicheck
csendes tag

+1

korábban én is torrenten "szereztem be" a játékokat... szeptemberben lett steam accountom, azóta csak jogtiszta programokat használok.

[ Szerkesztve ]

(#44) gantum válasza WayneGace (#37) üzenetére


gantum
aktív tag

de miért is veszteségesek?
steames akciókban mindig veszek játékot, mert ott magyar ember számára elérhető áron adnak mindent. a flatout 1-2 ha jól emlékszem már akkor 2eFt körüli áron volt amikor a nagy nevek ötszörös áron jöttek, és ez megjelenéskor és biztos nem volt veszteséges.
az meg hogy az ea veszteséges nehéz elhinni, ha az, akkor nem ne copy-paste játékokat adjanak ki minden évben, hanem minőségit 2-3 évente (nevenként).

lehet hülyeségeket írok, nem értek a marketinghez.
például: 2-3 évente ötezret tuti kiadnék cod--ra megjelenés napján. de most az új, ami már kijött pár hónapja 18000Ft + a kiegészítők 15000Ft. ennyit soha semmijen játékra nem adnék ki. max ha évekig lehetne tolni. jövőre jön az új, nyilván nem felejtik el ezt sem egyből az emberek, de... remélem érted mire gondolok.

(#45) Sirandrish válasza DrTroglodyte (#5) üzenetére


Sirandrish
legenda

"Képzeld el, hogy készítesz valamit, és mások gazdagszanak meg belőle."

jaja..én is ebből élek.
Megveszek egy játékot 10K-ért..végigviszem majd eladom 50ért.. :U

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.