Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MasterMark


MasterMark
titán

ULTRAWIDE MASTERRACE! :DDD

Switch Tax

(#2) Dominó85 válasza MasterMark (#1) üzenetére


Dominó85
veterán

:DDD

Én már csak a Lenovo Y700-am 17,3"-os kijelzőjén és a Lenovo X201T 12"-ján filmezek, netezek. A TV full felesleges agyromboló tartalmától 18 éve megszabadultam.

* Péter - 06302461862 *

(#3) Redneck


Redneck
veterán

Szerintem lehetne több kérdés, mert ez így nagyon semmilyen. Képarány, felbontás, képfrissítés, panel típusa.

Ennyi erővel lehetett volna csak igen/nem válasz is... :((

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#4) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Ultrawide 29" 2560x1080-as.
A munka mellett játékra és filmnézésre is tökéletes, már biztos nem állnék vissza "hagyományos" képarányú monitorra.

[ Szerkesztve ]

(#5) Tengo válasza Dominó85 (#2) üzenetére


Tengo
aktív tag

A TV nem feltétlenül a televíziós adásokról szól, az én médiarendszerem központja és még sokaké. Az igényes tartalom fogyasztáshoz elengedhetetlen. Nem mindenki igényét elégíti ki egy laptop kijelzője.

Van ugyan kábeltv-m, de csakis a sportközvetítések végett. Sajnos az internetes sport streamek komoly kompromisszumokra késztetnek.

[ Szerkesztve ]

(#6) Intelligencs válasza Dominó85 (#2) üzenetére

Csak szólok, hogy a tévé kifejezés manapság sokaknak csak egy nagy képernyőt jelent. Nekem is van 55"-ös tévém, erősítővel és hangfalakkal, mert a filmeket utálom egy picsányi képernyőn nézni, ahol oda kell hajolnom, hogy halljam miről is van szó. ;) Tévéadást ellenben már legalább 10 éve nem nézek.

Van asztali gépem is 24"-es kijelzővel, meg X230-asom 12"-essel, de soha eszembe nem jutna ezeken rendszeresen filmet nézni. Igazából én azokat az embereket nem is értem, akik laptopon néznek filmet. Kicsit a sajtreszelővel rejszolni feeling. A mobiltelefonon filmet nézők meg aztán abszolút a perverz kategória. :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#7) nyunyu


nyunyu
félisten

Otthoni géphez 32" LCD TV van csak, de lassan csereérett, mert vibrál a háttérvilágítása.

Melóra vett laptop 15.6"-ja meg eléggé használhatatlannak tűnik, kollégák többsége külső kijelzővel tolja, úgyhogy oda is kell majd vennem valamit.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Sík LCD + CRT TV(amit egyre kevesebbszer nézek)

(#9) junior11 válasza Tengo (#5) üzenetére


junior11
veterán

+1 Nem beszélve a nagyobb képernyőről és a minőségibb, jobb képminőségről tv esetén.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#10) jedis válasza Rodi 4.80 (#4) üzenetére


jedis
senior tag

+1

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#11) #65755648


#65755648
törölt tag

Legalább a notebook/TV kategóriát kettébonthattátok volna, lévén sztem ennek a két kategóriának teljesen más okokból nincs monitora. Én 55" 4k TV-t használok a PC mellé, mivel nagy méretű, jó képminőségű monitor nincs, főleg értelmes áron. Ha lenne, azt vettem volna, nekem nem kell a TV-vevő, smart stb.

Amúgy melyik szponzor kért meg titeket ilyen piackutatás elvégzésére titeket? Illene megjelölni a cikkben, hogy ki/milyen cég kapja meg az adatokat.

(#12) #56474624


#56474624
törölt tag

Sík LCD+TV nincs a válaszlehetőségek között. Persze a TV nem monitor, de valahol ma már mégis az, nem olyan éles a határ. Teljesen ésszerű, hogy az ember a rendszerint nagyobb képernyős TV-jére küldi ki a filmjét (vezetéken vagy anélkül) a gépéről.

[ Szerkesztve ]

(#13) attiati


attiati
veterán

Aki egyébként csak laptopot használ és huzamosabb ideig, ő hogy oldja meg azt, hogy ne görnyedjen egész nap? Vagy ne lefelé nézegessen?

[ Szerkesztve ]

(#14) Pityu89


Pityu89
senior tag

Plazma hol van? :-)

(#15) #65755648 válasza Pityu89 (#14) üzenetére


#65755648
törölt tag

A kukában, ahol a helye. ;]

(#16) #20691712 válasza attiati (#13) üzenetére


#20691712
törölt tag

Sehogy.
A nagy reszuk azt mondja, hogy ezt igy szereti.
Aztan meg visit, hogy faj a hata amikor a meloban meg ulni kell.
A laptob &uzik egy kulon univerzum szulottei.

(#17) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Dell U3014 2560x1600. Nekem mindenre elég. Játékra is kiváló.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#18) Spirit


Spirit
őstag

Szerencsésebb lenne a TV és a notebook kijelzőt kettéválasztani. Én személy szerint mindig is a pénztárcámnak még elérhető legnagyobb megoldásokat tekintettem a legjobbnak, így mikor elérhető árú, viszonylag jó minőségű (monitorhoz képest) TV-k jöttek a piacra, boldogan váltottam ki az egérmozit egy TV-vel. 1997-ben 14"-el indítottam, majd 17", 20", 21,5", 23", 24", 27" monitorok után 2012-ben a 40"-es TV igazi megváltás volt filmnézéshez, játékhoz, de még böngészéshez, munkához is. 70cm-ről természetesen. :)
Igen, tudom, hogy freesync, gsync, input lag, matt kijelző, kutyafüle, de a "huszoninch" nekem a hordozható kategória. :D A család akkoriban még hülyének nézett, mára ők is 32"-es 'ócsó' TV-t használnak monitor helyett az asztalon.

Mondjuk efölé már nem mennék, megvárom szépen míg a 4k és az OLED lejön ebbe a méretkategóriába és 200k alá vagy a monitorok nőnek fel méretben. Csak bírja ki addig a mostani.

[ Szerkesztve ]

(#19) draco31


draco31
veterán

Laptopomon a beépítettet használom, de az asztalinál meg LCD monitort, ilyen válasz meg nincs.....

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#20) TaaT


TaaT
veterán

Most nézem hogy csak monitorokról van szó, kivétel a legelső (notebook/tv) :B
Szerintem nem csak én rontottam el (Csak sík LCD monitor), 42" LCD TV-n gépezek. De biztos van aki a lakásban fellelhető CRT TV-t is beleszámolta amikor a (CRT & sík LCD monitor)-ra szavazott. :U

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#21) thomeef


thomeef
őstag

A 99%-ban silány minőségű laptop kijelzők max a 30 ezer forintos kategóriát szorítják ki a piacról, 50-ért már olyan monitort kapni amit egy laptop meg sem közelít.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#22) ribizly válasza attiati (#13) üzenetére


ribizly
veterán

Dokkoló, külső eszközök. Nem ok nélkül létezik a dokkoló... :U
Aki meg görnyed a laptopja felett az meg is érdemli. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#23) csongi


csongi
veterán

En inkabb a felbontast kerdeznem meg. :) , illetve mikor tervezi a cserejet.
Mindjart kirajzolodna hazankba a sok k-s kijelzok jelene :).

(#24) #16939776


#16939776
törölt tag

4db sík LCD(4:3; 16:9; 2x16:10) +1db sík TV(16:9), no nem egyszerre.

Ha lehet itt is a professzionális irányba menetelnék tovább, mint a piac új "csodái" felé. :U

[ Szerkesztve ]

(#25) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nem jelöltem be semmit, mert nem lenne releváns. Ugyanis amiket jelenleg használok az nem teljesen "szabad döntés" alapján alakult így.

Itthon is egy 15,6"-os notebook-ot használok szinte mindenre, kivéve játékra, mert arra pedig Desktop-ról tolom ki TV-re a képet.

Viszont a notebook-ot szívesen lecserélném egy mini PC-vel, amihez viszont egy min. 24"-os IPS monitort használnék. Erre egyelőre nincs keret.

Az asztali gépemhez egy CRT monitorom van, ami már zúg is és csak végszükségben használom.

(#26) rmmm


rmmm
tag

24" 4k UHD IPS LCD LED
de amugy a notebookom van radugva...

filmezni meg a telefonomra letorrentezett filmek (igen, azon fut a torrent, mert minek menjen a gép) widi vezetek nelkul mennek az LG LED projektorra, nekem barmekkora TV kicsi

(#27) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Én most cseréltem tv-t és monitort is.Tv egy Fhd 80 cm-es(50 cm-es hagyományos tv-t váltott) megvagyok elégedve vele,max egy 100-120 cm-est azért elviselnék,de most erre volt pénz.Monitor egy 1440×900- as 19- est váltott egy Fhd 22-es.Nagyobb szebb jobb,nem kellene már kisebb,sőt 24-27- est is elnézegetném :K De ennek is örülök hogy kijött a pénzemből.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#28) nubreed


nubreed
veterán

23" IPS LCD FHD monitor, filmezésre 42" FH Panasonic plazma. Egyelőre nem tervezek 4K -ra rátérni.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29) Daelion


Daelion
őstag

24" LCD FHD kb 2 éve.

Játékra/Filmezésre van,TV-t nem nézek évek óta.
Nekem ez teljesen megfelel és nem érzem,hogy igényem lenne nagyobbra pedig van másik szobába egy Ultra wide de nekem azt már kényelmetlen 'belátni'.

(#30) Levwi válasza Dominó85 (#2) üzenetére


Levwi
aktív tag

Én tv-t használok monitornak. 40"-on 4k el lehet rajta férni. ;]

Huawei P20 Pro Black

(#31) Psych0


Psych0
őstag

Nincs monitorom, sornyomtatót használok...

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#32) saen


saen
veterán

Én a kétmonitoros rendszer híve vagyok, csak sík változatban természetesen.

(#33) KaitouP


KaitouP
veterán

Szuper "ultrawide" monitorom. ;]
Persze ez is több mint a semmi, úgyhogy ne panaszkodjak. :K

Nagyon szeretném már lecserélni a monitort is (a géppel együtt), mert bár netezni bőven elég, kezdek/szeretnék belekezdeni olyan dolgokba, ahova minimum lenne a FHD 16:9.

+ 47" LED LG Smart TV, ott folyik a filmezés, játék, stb.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#34) big-J válasza MasterMark (#1) üzenetére


big-J
őstag

Naah, az ultrawide-nal sokkal jobb az ultrawide ES ultratall masterrace. ;)

(#35) Czvik2.0


Czvik2.0
tag

Monitor egy 21:9 es 25" Lg játékra, netezésre, filmezni meg 40" tv. Előtte egy 28" os tv/monitor volt de már nem tudnám elképzelni hogy azon játszanék.

(#36) shteer válasza attiati (#13) üzenetére


shteer
titán

2 blokktéglával

..szerintem jónak tűnik

(#37) menpee


menpee
aktív tag

Projektor Master Race, 80" alatt nincs élet kappa
;]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#38) Scholes9 válasza #65755648 (#15) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:DD :DDD ;] ;]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#39) Plasticbomb válasza MasterMark (#1) üzenetére


Plasticbomb
addikt

4k 43" a minimum.:D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#40) big-J válasza Plasticbomb (#39) üzenetére


big-J
őstag

Igy van. 2x"-os leveles lada resbe nezegessenek a postasok, en nem fogok. :D

(#41) ripla


ripla
őstag

Egy 10 éves Panasonic SyncMaster monitort használok, 1680*1050 maximális felbontással, ráadásul ezt is kaptam. :)
Mondjuk 3 évig volt egy 1080p-s FullHD projektorom is, de aztán eladtam, mert elmúlt a varázs. Az mondjuk elég menő, amikor 4 méterről nézel egy 2,5 méter képátlójú képet, és közben tudod, hogy 10 méterről is nézhetnéd 7 méteres képátlóval. :D

[ Szerkesztve ]

(#42) citkar


citkar
addikt

Szűk 10 (8-9) éve egy Fujitsu Siemens 24 colos full HD monitor mellett, a laptop 14 colos full HD képernyőjét nézem, de tervben van kissé nagyobb monitorra (csak sajnálom lecserélni, nem akar elromlani) és kisebb 13,3 colos laptopra váltás, akár QHD mellett.

[ Szerkesztve ]

(#43) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Amikor géppel játszottam 27" alá nem adtam. Most 17" a menő. Laptopon. :D

plus ça change, plus c'est la même chose

(#44) #74018560


#74018560
törölt tag

Mi lesz a következő kérdés?

Mit használsz élelem szerzéshez?

A) Számszeríjj
B) Dárda
C) Parittya
D) Kőbunkó

Őcséém :U

(#45) vedini


vedini
őstag

Otthon 50" samu plazma 6 eves, 24" acer TFT monitor 10 eves
Ceges: Laptop talan 12.4" 1 eves, hozza dell 19" TFT monitor 9 eves

Nincs igenyem lecserelni a regi kijelzoket, nincs bajuk

workworkwork...

(#46) konci79


konci79
őstag

Mikor pár éve kellett egy új monitor nézelődini kezdtem és rájöttem hogy kocka monitort akarok,ezek a nyújtott cuccok nem jönnek be.
Samu 19",1280x1024,,tökéletesen elégedett vagyok vele.

(#47) Joshi válasza #74018560 (#44) üzenetére


Joshi
titán

Az élelem szerzés is nagy fejlődésen ment keresztül, ma már nem ilyen kezdetleges eszközökkel megyünk a boltba. :DD Persze attól függ hogy van pénzünk vagy nincs. :DDD

Mondjuk azt nem tudom hogy van-e infoja a weboldalaknak (pl PH), hogy milyen kijelzővel böngészek éppen, de a vga + procit biztosan tudja hogy milyen. Abból nagyjából világossá válik, hogy egy Intel i7-4790k + Nvidia 980Ti-vel nem notebookom van vagy tabletem. Tehát itt már leszűkítettük TV-re és Monitorra a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#48) SunyaMacs válasza #74018560 (#44) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

E) Pénz
F) Bankkártya

(#49) konci79 válasza SunyaMacs (#48) üzenetére


konci79
őstag

G) Becsületes munka

[ Szerkesztve ]

(#50) Joshi válasza konci79 (#49) üzenetére


Joshi
titán

Abból csak csirkefarhátra futja. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.