Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kenand


kenand
veterán

Nagy köszönet a cikkért :R :R :R

Én pi zero W-n most azzal küzdök, hogy SSH-n eltűnik a lokál hálón ha BT és WIFI együtt megy :(
Van néhány Xiaomi BT LE szenzorom (LCD-s és Miflora)

[ Szerkesztve ]

(#2) noorbertt


noorbertt
őstag

nice, a tavoli elerest es a biztonsagot lehet boncolgatni kene majd egy kicsit:)

(#3) kzkz


kzkz
őstag

Alternatíva lehet a Domoticz illetve az ESPeasy firmware, ekkor még MQTT se kell hozzá, mert HTTP kérésekkel történik a kommunikáció. Az automatizmus feltételeit pedig Blocklyban dobozok húzogatásával lehet megoldani, nem kell kódot írni.

Illetve érdemes figyelni arra, hogy az SD kártya nem folyamatos írásra olvasásra lett tervezve, és egy kisebb méretű 1-2 év után megadhatja magát, ekkor pedig urgik a teljes vezérlés. Szóval játéknak, próbálkozásnak kezdetben jó, de hosszú távon nem ad biztos megoldást ez a kombó.

(#4) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Nem mélyedtem el a témában, korábban az openHAB jött szembe velem, mint hasonló központi szoftver. Ezt a rendszert is felveszem a listámra...

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#5) kenand válasza CheGhost (#4) üzenetére


kenand
veterán

Én kipróbáltam a Domoticz-ot és a Homeassistantot is, mindegyik jobb valamiben, de Synology-n mindkettővel van gondom (HA-nak a SSL beállítást nem tudom megoldani, Domoticzhoz meg a BT szenzoroknak Bluez-t kellene fordítani módosítva Optware-vel lefordult, de nem működik rendesen-, csomagokat telepíteni ami nem megy) Idén télen már szerintem nem lesz időm rá, lehet jövőre megnézem az OpenHAB-ot is....

(#6) Petikeje válasza kenand (#1) üzenetére


Petikeje
tag

Szia, a xiaomi bt-t hogy csatlakoztatod? Van valami leírások hozzá? Én raspbianra telepített HAval probalkoztam, de ott nem működött :-(.
Thx:
P!

(#7) stickermajom


stickermajom
addikt

Vigyázni kell vele, mert függőséget okoz. :D
Elkezdtem használni, mert a Xiaomi saját appjában nem kaptam meg az értesítéseket, aztán szépen lassan magába szippantott a HA.

(#8) szabifotos


szabifotos
senior tag

Köszi a cikket. Régebben nekiültem én is az okosításnak, de valahol mindig elakadtam, aztán abbamaradt. Ha lesz egy kis időm, nekiülök újra a cikk alapján ;)

[ Szerkesztve ]

(#9) sztanozs


sztanozs
veterán

Köszi a cikket - az árakat nézve már nem is tűnnek vészesnek ezek az eszközök...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10) kenand válasza Petikeje (#6) üzenetére


kenand
veterán

Szia !

Pedig HA alatt viszonylag könnyű, többféle képen is lehet, nem kell hozzá bluezt fordítani.

Miflora szenzor és Xiaomi LCD-s Temperature and Humidity szenzor is megy.
De attól függ min futtatod 3-5m-ert tud...(Brixen futó Xplenology-m belő BT-je a legjobb, pi zero w 2 falat már nem bír)

De közvetlenül tudja fogadni a BT MQTT gateway vagy miflora MQTT gateway adatait is a HA, így ha pl egy pizerow-n fut egy MQTT meg a Bt-MQTT ill Miflora-MQTT gateway, akkor a központtól távol lévő BT szenzorok adatait is el elehet érni. pl a kertben lévő miflora szenzorokat stb.
Ugyan létezik gyári BT-gateway is 2 Yeelight lámpában (kamera már nem elérhető) de arra nem láttam a módot, hogy úgy hozzáférjrk az adatokhoz. Mi Home apban látható, Yeelight lámpa hozzáadható,de a BLE gateway része nem.

itt az én configuration.yaml-om

# Sensors
sensor:
# Weather prediction
- platform: yr
# Xiaomi BLE sensors

- platform: miflora
mac: C4:7C:8D:67:3B:12
name: Plant mintotor 1
monitored_conditions:
- moisture
- light
- temperature
- conductivity
- battery

- platform: mitemp_bt
mac: 4C:65:A8:D8:AD:A2
name: Living Room Temperature
force update: true
median: 2
retries: 5
monitored_conditions:
- temperature
- humidity
- battery

[ Szerkesztve ]

(#11) kenand válasza Petikeje (#6) üzenetére


kenand
veterán

A mellékelt script nem a BT MQTT gateway, hanem ami anélkül is megy a gatewayes az ez, de ahhoz kell MQTT és a gateway python script

sajna a script "sapcek" tekintetőben nem jelenik meg itt jól

- platform: mqtt
state_topic: mithermometer/living_room/temperature
name: "Nappali hőmérséklet (MQTT)"
unit_of_measurement: "°C"
icon_template: mdi:thermometer
- platform: mqtt
state_topic: mithermometer/living_room/humidity
name: "Nappali páratartalom (MQTT)"
unit_of_measurement: "%"
icon_template: mdi:water
- platform: mqtt
state_topic: mithermometer/living_room/battery
name: "Nappali termosztát elem (MQTT)"
unit_of_measurement: "%"
icon_template: mdi:battery-90

[ Szerkesztve ]

(#12) Tankblock válasza CheGhost (#4) üzenetére


Tankblock
aktív tag

IBM től a Node Red....
Annak a Flow logikáját szokni kell, de Javascript megy csomó minden.
Mosquitto MQTT broker és nincs Cloud.
Ksözöni szépen lassan 3 éve megy sonoff kapcsolókkal, egyedi hőmérséklet mérőkkel....

Bővíthető és még Alexa is megy vele....

Release the Beast....

(#13) kenand válasza Petikeje (#6) üzenetére


kenand
veterán

Egyébként- mivel kínlódtam a BT-sekkel eleget, ha kijelző is kell a hőmérséklet szenzornak én úgy oldanám már most meg, hogy vennék egy Xiaomi Einkes hőmérőt -ugyan az "buta" , de szép és nagyon jól látható 8-10 USD-ért, meg egy Zigbee-s Xiaomi kijelző nélküli szenzort (7-10 ért) és azt felragasztanám az E-inkes hátuljára (kettőt csináltam is). Így ugyan 5-6 USD-vel drágább, mint egy BT-s LCD, de jobban látható, könnyebben integrálható....és távolabbról elérhető.

(#14) stickermajom válasza kenand (#13) üzenetére


stickermajom
addikt

Az a baj a Xiaomi zigbees hőmérőivel, hogy csak bizonyos elmozdulásra küldenek adatot, így elég távol állnak a pontostól. Emellé viszonylag drágák is. Akkor inkább már egy Digoo DG-R8H 4-5 dollár körül.

(#15) Degeczi válasza stickermajom (#14) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nagyon pontosak a Xiaomi hőmérőszenzorok! Van belőle otthon több, mint egy tucatnyi, és mind kb. 2 tized Celsiuson belül van egymáshoz, ezt nem kapod meg olcsó érzékelőtől. Közben azt sem mondanám, h nagyon drágk lennének: utoljára $7-ért vettem decemberden.
Az sem teljesen igaz, h csakis a nagyon nagy változásokról küldenének adatot, mert bizonyos időnként mindenképpen bejelentkeznek, csak ha nem volt nagy ugrás (0.5 fok, vagy páratartalomban >5%) akkor sok idő, 40-50 perc is eltelhet.
Emiatt termosztát, fűtésvezérlő feladatra alkalmatlanok, de monitorozásra tökéletesek (de van pl, aki fürdőszoba páraelszívó vezérlésre használja, hiszen ott is bőven megvan a páratartalomban az ugrás fürdéskor, illetve a szellőzőmotor hatására)

(#16) Degeczi válasza kzkz (#3) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én is ilyen lelkesen álltam hozzá a Domoticzos Blocky-hoz - hogy aztán hatalmasat csalódjak benne... :(

Sajnos gyakorlatilag használhatatlan bármilyen picit is összetettebb feladatra részben mert nem férsz hozzá ahhoz, amihez kellene, és mert egyszerűen alapvető dolgok hibásan működnek benne.

Home Assistantban nem vonzó a yaml-es vezérlés, ellenben roppant hatékony, tömör, nagyon sok mindenre eleve alkalmas
pl. az olyan gyakori dolgokat is pofonegyszerű benne megoldani, h "ha már 10 perce ég a lámpa, kapcsold le", vagy hogy a szintetizált beszéd (ami magyarul is megy, a Google-ön keresztül) üzenetei ne mindig fixen azonosak legyenek, hanem egy adott eseményre 5-6 szövegből véletlenszerűen válasszon.

Amire már kényelmetlen a yaml, az a bonyolultabb feltételek, ahol többmindentől és/vagy kapcsolatban függ a beavatkozás: azok is megoldhatóak benne, de áttekinthetetlen, kényelmetlen módon.
Viszont erre is jó megoldás, h egyszerűen telepíthető az Appdaemon HA mellé, amivel Python-ban kényelmesen programozható: ez szimpatikusabb, mint Domoticz-ban a LUA.

(#17) stickermajom válasza Degeczi (#15) üzenetére


stickermajom
addikt

Azért egy lakásban 0,5 fok ugrás nem túl gyakori, így a 40-50 percenkénti poll szerintem nagyon sok. Ahogy írod fűtés vezérlésére alkalmatlan, monitorozáshoz pedig van jobb, olcsóbban.
Itt van nekem is a hálóban egy Xiaomi, de nem vagyok elájulva tőle. Air Purifierhez képest pl. többet mér egymásra téve közel egy fokkal. Biztos van olyan feladat amire alkalmas, nekem elég egy belőle.

(#18) Degeczi válasza stickermajom (#17) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehogynem, pl. szellőztetésnél. Vezérelni nem akarok vele, monitorozásnál pedig nem érdekel, h most 10:17-kor volt 20.1 fok vagy 10:25-kor 20.3, a lényeg, h pontos legyen. A Xiaomi az, a pár dolláros szenzorok viszont nagyon nem.

(#19) vampire17 válasza stickermajom (#17) üzenetére


vampire17
addikt

Asszem en vagyok a Degeczi altal emlegetett furdo szelloztetos :)

Nekem bevalt erre a funkciora a Xiaomi. Ugye, amit Degeczi is mondott, a Xiaomi pontos, csak nem jelent gyakran... Ugye, pl furdo paraelszivasnal ez nem gond, en anno ugy "okoskodtam" hogy egy 4-5% os "jelentesi köz" nekem eleg, mert ez azt jelenti, hogy egy <=55%-os kikapcs szintnel ugye 55 es 51 % kozott kapcsol ki. Ez elszivasnal nem sok ido (gyorsan lemegy az a 4%), nekem boven belefer

[ Szerkesztve ]

(#20) Janou


Janou
őstag

Nagyon tetszett a cikk és elképesztően érdekesnek tartottam. :)

Nálam az okos otthon egyenlőre kimerült abban, hogy az akváriumot rákötöttem egy Sonoff Basic-re. Amit nem értek - és előre is bocsi a láma kérdésért - hogy miért szükséges a Sonoff-on firmware-t frissíteni? Miért nem jó ha az eWeLink progin keresztül vezéreljük a cuccokat hanem helyette a Raspberryt használjuk?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.