Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Minecrafthoz hasonló kreatív kis alfa verzióban álló játékot tudok ajánlani.

Starmade, mint ahogy a nevéből sejthető kint a csillagok közt kell építened, bolygókra járni, nyersanyagot gyűjteni, űrhajót építeni. Rengeteg apróság, kalóztámadások és minden amit megszokhattunk egy sci-fi űrben flangálós szorakozdától.

Jelenleg ezt a hajót építem benne:
Link1
Link2

Valami hasonlóra kell számítanod, ha kedvet kapnál hozzá..
Addiktív kis játék, azok számára akik fogékonyak a hasonló stílusra.

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#2) westcoastog


westcoastog
veterán

30 perc bf után nem is fogsz jól játszani. :D
De amúgy valahogy én is így vagyok, azt sem tudom milyen játékok jönnek ki, más haverjaim mindennel játszanak ami megjelenik.
Gyere bf-ezzünk együtt. :)
Most meg játszanék mert szünet van, de videókártyám meg nincs. :(((

[ Szerkesztve ]

(#3) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Call of Juarez első és utolsó (Gunslinger) része. "Vadnyugati" FPS, iszonyatosan jó hangulat és sztori. Viszonyag gyorsan végig lehet menni rajtuk, ha nincs sok időd.

[ Szerkesztve ]

(#4) westcoastog válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


westcoastog
veterán

Azért a Bound in Blood is odabasz rendesen. :K

(#5) kemotox


kemotox
addikt

Bioshock Infinite-t ajánlom, engem lenyűgözött a sztorija meg a hangulata. Half-Life összes részét ajánlott évente legalább kétszer elővenni, jót tesz az egészségnek:P

(#6) Jhonny06 válasza westcoastog (#4) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem nem jött be, nagyon lehúzásnak éreztem már. Valahogy az irányítás meg a kidolgozottság is sokkal gyengébb volt, az első részben lehet igazán érezni minden tekintetben, hogy "ezzel foglalkoztak".

(#7) westcoastog válasza Jhonny06 (#6) üzenetére


westcoastog
veterán

Nekem bejött mindkettő eléggé, lehet majd ki kéne próbálnom azt a gunslingert. :)

(#8) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Doom / Doom 2

újra elővettem a Doom 3 BFG kapcsán őket, és zseniálisan jók. pörgősek, pont elég nehezek, nem nagyok a pályák, nincsenek túlbonyolítva, in medias res akció. tökéletesek 15 percre leülni egyet lazítani.

egyébként ha Far Cry 3 a hangulatáért tetszett, akkor ajánlott a kettő. ja és persze a Blood Dragon, zseniális az a DLC.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Portal 2 mindenképp.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#10) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Wow, köszönöm a válaszokat! Utána nézek a neveknek és majd meglátom, hogy mi sül ki belőle.

westcoastog: Köszönöm a bf-es ajánlatot, de inkább kihagyom. :D Oké hogy fél óra alatt nem fogom meghódítani a világot, de nem is akarom. A régi bf-ben ez volt a jó, hogy singleben is, csak berakott egy mapra pár bottal, aztán jó szerencsét. 15 perc alatt is volt sikerélmény. Itt fél óra alatt megnézem, ahogy összeesik az emberem hullája. meg még 20x megnézem megint. Nem akarok 25 órát játszani, hogy le tudjak lőni egy valakit. :DDD

czundermák: Érdekes játék. Nem ma, de ki fogom próbálni. Építek benne egy Tardist. :D

Jhonny06: Vadnyugatos dolgokat szeretem, bár a legutóbbi játékélményem elég rossz volt ebben a témában(valami wanted volt a neve). Ránézek erre is majd.

kemotox: Bioshockkal szemeztem már. Az első részét ki is próbáltam, de aztán nem folytattam. Mindenesetre érdekes világ. Infinityvel lehet hogy teszek egy próbát, a trailer az tetszetős.

Újrajátszani nem igazán szeretem a dolgokat. Egy játékot sem tudok hirtelen említeni, amelyiket többször végigvittem. Ellenben régebbről sok olyan van, amelynek többször is nekifutottam, mégsem vittem végig egyszer sem.

proci985: Na a Doom az amivel még sokat játszottam. Meg most eszembe jutott arról az időszakról a Duke Nukem 1, 2, 3D. Beteg játékok voltak ezek. :D

Majd nézek egy-két spoilermentes Far Cry 2 videót, meglátom milyen a hangulata.

Cthulhu Dawn: Ez is megy a listára. Nem is tudom, hogy miért nem volt eddig ott. Az első része jó volt.

Üdv. H

(#11) westcoastog válasza Hasek (#10) üzenetére


westcoastog
veterán

Én is így kezdtem, most meg 74 óra játékidőnél tartok. :)
Bá ezek igazak mindegyik lövöldözős multiplayerre.

(#12) Crystalheart válasza Hasek (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem végy elő néhány rendes sztorival rendelkező játékot. Mass Effect 1-2-3, Dragon Age 1, régi Neverwinter Nights, StarCraft 1-2. (A nagy része a filmjátékoknak sajna PS exclusive...)

[ Szerkesztve ]

(#13) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Faster than light.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#14) Dany007


Dany007
veterán

" Elindulok, 5 másodperc, halott vagyok. Elindulok megint, 5 másodperc... Azt se látom, hogy honnan jön a vonat. Meg játszd le a fél életedet, és akkor kapsz ilyen fegyvert, meg olyan fegyvert. Addig itt ez a vízipisztoly. Mi? Ezért fizettem pénzt? Na hagyjuk."

Hehe, ugyanez volt nekem Crysis-ban. Kár volt érte a 16k-s előrendelésem...
Aztán Cod MW1-ben is ugyanez volt... :D
Valahogy nekem nem jön be ez az XP-re kapok normális fegyvert dolog...

(#15) Crystalheart válasza Crystalheart (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Eszembe jutott egy fél-oldschool játék, a Freelancer. A története miatt érdemes végigtolni, meg űrszimulátorok közt egyedi - és szerintem egyszerűbb - irányítású.

Egy másik ilyen félig régi, aminek igazán élvezetes sztorija és kiváló hangulata van, az a Beyond Good and Evil.

[ Szerkesztve ]

(#16) Samus


Samus
addikt

Gondolom HL2 EP1-2 megvolt már, ha nem, pótolandó, esetleg a HL1: Source, csak nosztalgiából (jópárszor elővettem). Ha FPS, akkor BioShock első része mindenképp (és az Infinite), ajánlom figyelmedbe a legjobb befejezést, amikor az összes Little Sister-t "megmented".

Esetleg külső nézetes TPS? Tomb Raider Legend és Anniversary, The Suffering (első, majd második).

Dark Messiah of Might & Magic, egy nagyon jó, hihetetlen hangulatos FPS/RPG hibrid, illetve egy régi, de szintén kedvenc, a Gears of War (emlékeim szerint csak az első rész jött ki PC-re, az is erős konzolport volt, de még elment irányítás szempontjából).

Vagy ha nagyon nosztalgiázni vágyol, akkor Heart of Darkness.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17) Dany007 válasza Crystalheart (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Fúh az tényleg állat. Bár manapság már grafikailag messze nincs ott ahol kéne, de kellően látványos és brutálisan hatalmas... Áh kész. Lenyomtam vagy 100 órát vele offline még mégennyit online is.
Bár szerintem egy idő után megunható... :D mondjuk végigtoltam a story-t de ott még korántsincs vége. Eljutottam a legfejlettebb gépig a legfejlettebb fegyverzettel meg minden egyéb más... elég komoly kis game ahhoz képest, hogy milyen régi. És sajnos nem lesz második része... =/

(#18) Crystalheart válasza Dany007 (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát manapság, persze, de ami azt illeti, én még a Duke3D-t is lenyomtam pár éve, pedig annak a grafikája... :D Ami jó volt régen, az jó most is.

Egyébként állítólag tervben van a Freelancer 2, de ki tudja, mikor jön ki, talán sok-sok év múlva, az is lehet, hogy más néven. A Beyond Good and Evil 2 viszont létező projekt.

Samus: Azt én is javaslom, a Dark Messiak elég jó játék, mindig azt kívántam, bár nyúlnának tőle egy kicsit a az Elder Scrollsba néhány ötletet...

[ Szerkesztve ]

(#19) mickemoto


mickemoto
őstag

Stalker sorozat, ha végeztél akkor mod-okkal megspékelve.

A Beyond Good and Evil-t én is csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#20) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Maffia 1/2, Starcraft 1/2, dota, orcs must die 1/2, torchlight 1/2. Aztán nálam kifújt a többi játék. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#21) EczkE


EczkE
addikt

Pasziánsz.

Asszem mindenféleképpen!

(#22) Fáraó


Fáraó
őstag

Rainbow Six: Vegas 1-2 is jó cucc, és még a Splinter Cell-ek is. A Dead Space 1 is jó szvsz.

A Prince of Persia: Warrior Within-t és a NFS:MW (2004)-t pedig évenként végigjátszom. A kedvenceim, csak ajánlani tudom őket.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#23) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Jut is eszembe. Fable!

Most 2014 február környékén adják ki amúgy - 10 év után - a Fable első részének grafikailag felújított változatát, de az is XBOX exclusive lesz.

(#24) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Az utóbbi pár évben én is beszereztem pár játékot, de sajnos kevés olyan van köztük, ami tényleg lekötött, élveztem és akár többször is újrakezdtem.

Ilyenek például:
- Audiosurf - Nincs igazi cél, nem kell túlélni, általam válaszott zenék szólnak, egyszerű, jó.
- Crayon Physics Deluxe - Bugyutának tűnik, de nem az. Rajztáblával az igazi a játékélmény.
- DiRT 3 - Amíg frissnek számított, sokat multiztunk, a single player mód is egész jó.
- Half-Life széria 2. rész és attól felfelé - Bármikor...
- Left 4 Dead 2 - Jó karakterek, voice commandok, ebben is benne van 270 óra játékidő.
- Limbo - Kellemes délutáni kikapcsolódás, az achievementek miatt többször újrajátszható.
- Machinarium - Az utóbbi évek legjobb meglepetése, szerethető karakterekkel.
- Painkiller: Black Edition - Agyatlan hentelés és szerencsére van benne nagyon könnyű szint.
- Portal 1-2 - Egy kis agytorna soha nem árt.
- S.T.A.L.K.E.R. széria - FPS és RTS jó arányú keveréke. Modokkal állítólag még jobb...
- Trine 1-2 - Szuper grafika, achievementek miatt ezt is érdemes többször végigvinni.

Ami nem jött be:
- Battlefield 3 - Még nem merészkedtem a multi részlegre, de a single alapján lehet nem is fogok.
- Burnout Paradise - Bonyolult menü, nehéz kilépni belőle, nagyon keveset gurultam még benne.
- Red Faction: Armageddon - A Guerillához képest szerintem visszaesés.
- Saints Row: The Third - Valami jó kis GTA klónra számítottam, de ez nekem túl "árkádos".

Ami egyáltalán nem jött be:
- Hammerfight - Aki ezt kitalálta, annak a hátát szívesen használnám egérpadként...
- Mortal Kombat Kollection - Már nem megy úgy, mint gyerekkoromban SNES-en. Csak felbosszantott.
- Worms Revolution - A vízről és annak fizikájáról szól az egész, Don Keystone poénjai pedig borzalmasan erőltetettek. Az irányítás is elég rossz, főleg a kötélé.

A többi még porosodik a virtuális polcon, mert nincs kedvem letölteni és nincs elég helyem feltelepíteni sem ezeket a mai 10+ GB méretű játékokat.

Harrrr!!!!

(#25) MattM


MattM
tag

Sajnos én is így vagyok a játékokkal (pedig csak 15 (!) vagyok), ahogy a cikkben leírtad, csak van +1 idegesítő faktor, mégpedig az osztálytársaim folyton a legújabb játékokkal tolják, egy az nem valami jó a gépem de ha akarnék se játszanék rajta sokat, mert kevés játék fogott meg eddig (mondjuk ez a noob konfig a videószerkesztésnél elég lassú :((( ), a másik, hogy elég sokat beszélnek a játékokról, nekem meg fingom nincs az egészről.

(#1) czundermák : Ezt biztos kipróbálom :DD

(#26) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Én a Batman szériát tudom javasolni, egyszerűen zseniális mindegyik része, de a csúcs szerintem az Arkham City.

Az első rész (Arkham Asylum) a nyitó epizód, a történet nagyon jó meg maga a játékmenet is.
Az AC már egy szinttel feljebb, van de mindenképp érdemes előtte az első részt kijátszani, hogy a történet folytonossága meglegyen. Én minden egyes percét élveztem, maga a történet nagyon jól kitalált, filmszerű.
A side questek is baromi jók, én mindegyiket megcsináltam.

A legfrissebb rész az Arkham Origins is jó , de egy csöppet visszalépésnek tartom,; a történet itt is jó még, de az AC-t semmiképpen sem veri.
Elég hamar lement az ára, már sok helyen láttam 4k körül.

Ha tetszik a Batman világ, akkor ezek a játékok is nagyon fognak, mert jó sok szereplőt vonultatnak fel belőle.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#27) Dany007 válasza Gergosz2 (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Huh hát ez furcsa. Én eddig csak gameplay-t néztem róla, de dög unalmasnak tűnt. Bemész valahova, előjön 4-5 rosszfiú, kiütöd őket és mész tovább. 20másodperc múlva újabb terem újabb 4-5 rosszfiú újra kiütöd őket és mész tovább... és így tovább és így tovább. Persze közben vannak átvezető videók, hogy a főgonosz menekül előled vagy ilyesmi... De aztán ennyi.
Pedig amúgy grafikailag meg feelingre tetszene.

(#28) Gergosz2 válasza Dany007 (#27) üzenetére


Gergosz2
veterán

áá nem csak ebből áll!

Az tagadhatatlan hogy bunyózni is kell benne, de sok olyan rész van amikor lopakodni kell meg hasonlók.
Meg ahogy írtam az AC storyja baromi jó.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.