Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Richie86


Richie86
senior tag

Durva...

(#2) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Nekem kicsit furcsa hogy ennyivel több pontot dob Single core-ra mint pl egy Intel I7-6600U (az újakat nem tudom). Vagy ennyivel erősebb lenne?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#3) Scrydhan válasza dilajoska1 (#2) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Nem tudom mennyire részrehajló a geekbench, fura hogy geekbench 3 alatt az op3 multi coreban 5,5k-t gurított míg most alig 3,8-at. De egy magban bőven lehet, több magban kevésbé, azthiszem 35e környéke egy i7 6700k.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#4) dilajoska1 válasza Scrydhan (#3) üzenetére


dilajoska1
őstag

Nekem az is furcsa hogy i5s-1400 i6-1600 és az Op3 is 1600 Single core-ban. Csak ennyi lenne a különbség i5s és OP3 között? Előttem már nagyon régen leszerepelt ez a Geekbench! Most nézem i5s és Op3 is kevesebbet dob Geekbench4-re. Op3 sokkal kevesebbett.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#5) laskr99


laskr99
addikt

Nekem ezek a tesztek semennyire nem számítanak. Nekem a valós felhasználói élmény számít. A teszteket ott lehet módosítani ahol akarod jah és nincs minden telefonra optimalizálva.Nekem a Z2-esem elég gyors bármire. Nem kell új. Iphonet/ipadet meg nem vennék mert túl bonyolult. Túl sok a korlátozás benne.

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A legnagyobb kivételével szerintem semmi szükség sincs pro változatra...mini pro-ra meg egyértelműen nem. Azt sem hiszem, hogy az Apple átnevezné az összes ipadját pro-ra. A nagy legyen pro, a közepes air, a legkisebb meg mini. Amúgy továbbra is az iOS ami erősen visszahúzza a rendszert, nem a hardver. Sokkal komolyabban kellene fejleszteni az iOS-t, ha tényleg munkára szánják az iPadot.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) _cHAos_ válasza laskr99 (#5) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Valós felhasználói élmény az mit takar? Telefonálást? Vagy takarhat video konvertálást is ?
Telefonra optimalizálva?

ezt nem neked:
A geekbench csal!!!!!!!!!4444 :DDD
A szakmai hsz.ek elolvasása kib..ta a bizttit kicsit. :DDD
Nevetséges álláspontot képvisel itt megint egy-két emberke. :C ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) Blyan válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Blyan
félisten

A közepes most is pro :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#9) janeszgol válasza _cHAos_ (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Miért, nem csalhat? Én sem hiszek ezekben a tesztekben. Ahhoz nagyon jól kell ismerni a különböző rendszereket és súlyozni is kellene a pontszámokat. .

(#10) Benjago


Benjago
csendes tag

Mai napig a legfeleslegesebb termékvonalnak tartom az iPad Pro(kat). Egy nagyobb iPad, erősebb processzorral, és méregdrága tollal. Ugyan azt tudja mind bármelyik másik iPad, csak tudsz vele rajzolni. A baj nem is ezzel lenne - mert valakink ez az igénye - hanem azzal, hogy az Apple számítógépként adja el. Ha MacOS X futna rajta iOS helyett egy szavam nem lenne, de így...

Nokia Lumia 1520

(#11) galaxys80 válasza laskr99 (#5) üzenetére


galaxys80
veterán

Túl bonyolult?
Ezt se hozta még fel senki kifogàsként. :D

(#12) Crafter32 válasza galaxys80 (#11) üzenetére


Crafter32
őstag

Pedig van benne vmi...

Ezeknek a pontoknak is nehéz hinni, eleve más rendszer. Az android soha nem lesz annyira gördülékeny, mint az IOS. Az utóbbi pedig nem nagyon akar annyira felhasználó barát lenni. Inkább nagyobb haszon felé mozdul, mint a user kiszolgálására. Lehet választani kinek mi tetszik.

(#13) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Én azért megnézném, hogy mit virít egy iPad pro ha valós osx lenne rajta.
Ios rendszerrel azért picit más a helyzet.

(#14) kovsol válasza dilajoska1 (#4) üzenetére


kovsol
titán

Különböző verziók pontjait nem lehet összehasonlítani. Ez kb olyan, mintha azt mondaná az embert, hogy egy adott VGA kártya az új 3dmarkban miért kap kevesebbet mint a régiben.

(#12) Crafter32 egy szintetikus tesztnél mit számít, hogy más a rendszer? Adott egy számítási feladat amit ki tud számolni bármelyik cpu/gpu aztán annak a sebességét össze lehet hasonlítani.
AMD és az NV kártyája se egyfomán számolja ki a képet, de az eredmény a lényeg.

Nekem volt 3 nexus telefonom is, meg iphone se az első van, de kb ugyan azokat a programokat használtam mindegyiken. Nem érzem azt, hogy ne lenne felhasználóbarát akármelyik. Ha rányomok az alkalmazás ikonjára elindul iOS és android alatt is. Onnantól meg hidegen hagy a motorháztető alatt hogy számolódik ki, csak gyors legyen.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#15) Pálin(t)ka


Pálin(t)ka
tag

Gondolom a 2 próhoz beékelődik valamilyen formában a Mini. Hiszen ha Iphoneból 3 méret van, Macbookból is 3, akkor Ipadból nehogy csak 2 legyen mán'.

(#16) Ed Parker válasza Pálin(t)ka (#15) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem inkább arról van szó, hogy pró funkciókkal akarják eladni a tableteket, mivel a tablet piac is telített és döglődik.
Így viszont hogy gyors proci, sok ram, toll, jobb kijelző, adhat egy ihletet.

(#17) _cHAos_ válasza janeszgol (#9) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Már csak azért sem, mert a saját területén van akkora cég, hogy ha kiderülne kb. lehúzhatnák a rolót és az ilyenek mindig kiderülnek. :D De ez saját vélemény csak. :)

(#18) janeszgol válasza _cHAos_ (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Emlékszem anno az nVidia és a(z akkor még) Ati csalásaira a 3D Markban. Az Ati kb 5%-ot csalt, az nVidia gátlástalanabb volt, 20-30%-ot. Ott a driverekben trükköztek és nem a 3D Mark készítői hibája volt.

[ Szerkesztve ]

(#19) Ed Parker válasza _cHAos_ (#17) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem is a csaláson van a hangsúly, inkább azon hogy azok a számok amiket egy mobil platformon érnek el a gb3 vagy gb4 teszten, nem azonos, amit asztali platformon.
Van egy rakás mérésem és picit meglepő, hogy a iPad pro jobb teljesítményt nyújt egy maggal mint egy i73615qm.

[ Szerkesztve ]

(#20) Emtra Prime


Emtra Prime
csendes tag

Végre eléri a Samsung Tab s szintjét.

E.P.

(#21) Ed Parker válasza Emtra Prime (#20) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A tab s szintjét egy iPhone 5S eléri, ne nevettesd ki magad:)

(#22) galaxys80 válasza Emtra Prime (#20) üzenetére


galaxys80
veterán

:DD :DD :DD
Na ne tessék viccelni.

(#23) Tigerclaw válasza Ed Parker (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem jó irány a "pro" tablet elképzelése, de ha csak a hardver pro, az iOS meg nem, akkor nem ér sokat az egész.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) Ed Parker válasza Tigerclaw (#23) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem ha a tablet annyira pro lenne, az kannibalizálná azonnal a MacBook és air vonalat.

(#25) laskr99 válasza galaxys80 (#11) üzenetére


laskr99
addikt

Mondom úgy ,hogy több ismerősömnek van I4,5,6-ja és nem lehet androidra küldeni semmit. Én megszoktam, hogy 2011-óta
Androidot használok 2.1 óta mindet kivéve 3.x verziót. Nekem ez a home gomb mindenre jó+felső sarokban vissza gomb nem bejövős. Meg múltkor ismerős osztott netet I4-en és erre bekapcsolja a bluetoothot ami nem értem minek mellé. Meg az hogy itunes-al kell leszedni a telóról a fotókat ... Felesleges program hozzá.

(#26) laskr99 válasza _cHAos_ (#7) üzenetére


laskr99
addikt

Értsd: Tesztek nem érdekelnek mert ha elviszi a telefon/t ablet amire használnám(1-2 játék+youtube stb.) Addig minek új? Múltkor néztem tesztet Xperia Z2 vs Z5 és 1 tized másodpercek voltak a különbségek. Volt ahol a z2 volt ahol a z5 volt jobb. Apám egy Xperia U-t használ megelégedetten 5 éve. Mert neki az elég netezésre facebook stb.Meg igen szoktam konvertálni videót mp3-ba arra is elég. Nekem az számít hogy ne akadjon 3-4 program háttérben futtatatása nélkül se.N7-em se akad pedig az új telefonok által elért pontszám csak a 20%-át tudja. Elviszi a játékokat,programokat. A régi 4 éves X10 minim is addig használtam amíg már szó szerint semmi se futott el rajta.

(#27) Ed Parker válasza laskr99 (#25) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tegyük tisztába ezt a téves és torz látásmódot.
Rengeteg módon lehet küldeni oda vissza bármit, pl ott whatsapp, de van még sok ilyen.
Nem kell iTunes hogy leszedd a fotókat, csak egy pc és meghajtóként látszik a fotó mappa.
A mobil hotspothoz sem kell kell feltétlenül bt, csak egy opció a wi-fi mellett.

(#28) laskr99 válasza Ed Parker (#27) üzenetére


laskr99
addikt

Nem tudom, nem használok iphonet csak ismerősökből indulok ki. Nem tudom az új iphoneoknál hogy van mert az itunest és a bluetoothot is iphone 4 tulajtól tanultam. Volt mikor bluetoothon próbált egy zenét átküldeni de nem sikerült. Whatsapp meg más programot meg nem használok.

[ Szerkesztve ]

(#29) Ed Parker válasza laskr99 (#28) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na ez a vég, amikor maga az iPhone tulaj sem ért a telefonjához :DDD
A lényeg hogy te most már tudod hogy ez nem igaz.

(#30) galaxys80 válasza laskr99 (#25) üzenetére


galaxys80
veterán

Láthatóan az alapprobléma az, hogy fogalmad sincsen róla, hogy hogyan működik egy iPhone/ iPad.
Ami egyébként nem is lenne probléma. Csak hát véleményt formálni valamiről, amihez lövésem sincsen nem túl ildomos.

(#31) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Ez érdekes lesz, bár nekem marad az Air 2.

A térerő veled van!

(#32) laskr99 válasza galaxys80 (#30) üzenetére


laskr99
addikt

Hát sorry. Volt mikor tőlem kért segítséget hogy lehetne resetelni ,hogy visszamenjen rá a 7. Valamennyi a 9. Valamennyiről. Mondom lehetetlen mert utánaolvastam erre elkezdte hogy eddig sikerült.

(#33) galaxys80 válasza laskr99 (#32) üzenetére


galaxys80
veterán

Hát a barátod tényleg egy technikai analfabéta lehet. :D

(#34) laskr99 válasza galaxys80 (#33) üzenetére


laskr99
addikt

Androidos vagyok de azt tudom hogy valamit az apple minden frissités után aláír egy ideig az előző verzióban addig lehet csak.

(#35) #40359168 válasza Ed Parker (#27) üzenetére


#40359168
törölt tag

...és a bal felső vissza gombot is kiváltották a balról jobbra gesztussal már iOS7-nél.

(#36) CsabaZz válasza Ed Parker (#21) üzenetére


CsabaZz
tag

Komolyan az a mérvadó valakinek, hogy a Gyíkbencsben hány pontot ér el a ketyere? :U

[ Szerkesztve ]

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#37) Ed Parker válasza CsabaZz (#36) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

komoly a kérdés? :U

(#38) dstern


dstern
tag

Kérdés mennyire lesz rá igény, a tabletpiac haldoklik, mert tabletet nem akarsz olyan gyakran cserélni, mint telefont. A3-4 éves tablet pontosan ugyanúgy jó facebokkozásra mint a legújabb modell...

(#39) Ed Parker válasza dstern (#38) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez igaz, viszont akinek iPad Air-nél régebbi van, ott azért vannak jelentős különbségek úgy sok mindenben.

(#40) Peter13 válasza galaxys80 (#30) üzenetére


Peter13
senior tag

Azért hagy védjem meg a kollégát egy kicsit: én is lábrázást kapok az iOS-től, meg az iTunes-tól. Nekem sincs egyik sem, én csak próbáltam, és az is elég volt: kaptam kölcsön iPhone 3S-t (ebből is látszik hogy nem mostanában) egy hétre, a harmadik nap után falhoz akartam vágni; a barátnőmnek most 6S van, azzal is volt szerencsém a rusztikus szókincset gyarapítanom; tavaly pedig hozzámvágtak egy McBook Air-t, amit kicsivel több mint egy hét után visszadtam (azért húzta ennyi ideig nálam, mert ki kellett sírnom, hogy inkább használom a sajátomat, mint azt a sz*rt, és a rendszergazdának meg kellett hegeszteni ezt-azt hogy az én windows-os f*som is hozzáférjen a közös dolgokhoz - egyébként tök jó fej volt :) ).

Én úgy gonodolom, hogy van akinek bejönnek az i-dolgok, és van akinek nem. Én nyilvánvalóan abba a csoportba tartozom, akinek egyszerűen másképpen van huzalozva az agya, és nekem egyszerűen őrjítő ezeknek az eszközöknek a használata. Más meg imádja. Jól is van ez így, csak arra akartam rámutatni, hogy nem kell iphone tulajnak lenni ahhoz hogy véleményt lehessen formálni.

A hírhez: én a nagy (12.9-es) verziót imádtam, most tavasszal az egyik kolléga ezzel állított be egy meetingre, és nagyon rákívántam. Eszméletlen jó kialakítása van...és akkor ezek szerint most még jobb lesz ;]
Az egyetlen dolog ami visszatart (azóta is), az a számomra vállalhatlan OS. De hátha lesz egyszer hasonló Android vagy Windows alapon (mert maga a vas, az nagyon rendben volt már eddig is...hát még most)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.