Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Kemény az everest benchmarkja.
de nem mind1 hogy ezt bárki eltudja-e érni 24/7-re vagy sem. :U

(#2) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Kár, hogy nem írják a feszt...

(#3) Thrawn válasza ADAM1337 (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

A képen én egy folyékony nitrogénhez használt "pot'-ot látok a procin, szóval nem valószínű :D
De a memóriák bírják ezek szerint extrém hűtés nélkül is :)

SzlobiG: Erről elég nagy a csend mostanában.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4) Konflikt


Konflikt
addikt

A bemutató alkalmával egy kis tiningra is sort kerítettek, :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5) CSorBA


CSorBA
őstag

Milyen hangos lehet az a 2 pici venti.. :F

(#6) Thrawn válasza CSorBA (#5) üzenetére


Thrawn
félisten

Cooling System:
Active Dual Fan
‧Dual 3500RPM Blue LED Fan
‧50mm x 50mm
‧Noise level : 21.8dB
‧High performance cooling heat spreader with 2.4W/mK high conductive thermal pad

Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7) CSorBA válasza Thrawn (#6) üzenetére


CSorBA
őstag

thx :R

(#8) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Miért nincs akkora hatásfoka ennek mint anno amd nél volt? PC3200X2 és ment 6200 MB/s et, most meg elméletileg 32GB nak kéne lenni alap mem. órajelen, erre, megy tuninggal 20 at, anélkül 15K t, felét se...nem értem :F (persze nem mintha nem lenne kevés, de nem ezt igérték.)

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#9) gfefe


gfefe
őstag

komolyan most végre azt hiszem, hogy pöpec gépem van (adatlapomba)
erre 2 hónap mulva felét nem tudja teljesítményben a csúcsnak az áráról meg inkább ne is beszéljünk....

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#10) X@b3e


X@b3e
addikt

Az árazásra kíváncsi leszek, 3x2Gb DDR3 2000+ MHz kitek esetében

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#12) SzlobiG válasza Thrawn (#3) üzenetére


SzlobiG
félisten

Vihar előtti csend. ;]

Gondolom szándékos ez a titkolózás, nehogy kitudójon ez a fesz mizéria mert tegyük hozzá, hogy 2000MHz-en mennyen a ram 1.8-1.9V legalább kell neki, ami ugye már degradálja a procit...:)

(#13) Devid_81 válasza SzlobiG (#12) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szép eredmények! :R
Itt már látszik végre a ddr3 ereje, remélem nem photoshopos a kép... ;]

Szerk: SzlobiG: nem válaszként akartam neked, félre ment, bocsi :B

[ Szerkesztve ]

...

(#14) kecsetif


kecsetif
aktív tag

Az AMD érdekében remélem, hogy csalt a benchmark... :P

(#15) Thrawn válasza SzlobiG (#12) üzenetére


Thrawn
félisten

Keringenek mindenféle infók, de én már találtam az egyik külföldi fórumon egyértelmű utalásokat a dologról :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16) leviske válasza kecsetif (#14) üzenetére


leviske
veterán

Mert? Láttál már DDR3-asAMD benchmarkot? A 3csatornás memóriakezelés egyértelmű volt, hogy komoly eredményeket fog produkálni. :)

Delehet, hogy csak én értettem valamit félre... akkor elnézést. :K

(#17) Oliverda


Oliverda
félisten

Itt össze van hasonlítva az i7 1-2-3 modullal is pár alkalmazásban és tesztben.

Láthaót hogy a 3. modul jelenléte már nem jelent olyan túl sok pluszt.

Amúgy például az X2 is nagyon szép memória olvasás/írás/másolás és latency eredményekre képes a Conroe/Penryn procikkal összehasonlítva, de ennek ellenére mégis az utóbb említett procik gyorsabbak a real life alkalmazások többségében.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem azért ne igyunk előre a medve bőrére. :U

Ha még igaz is, hogy ilyen gyors, vajon valós alkalmazásokban hogy fog ez megnyilvánulni? Illetve lehet, hogy csak az everestbench-nek fexik a Nehalem, s csak ezért lettek az értékek ilyen jók.

De azért nagy tapsot az eredménynek, remélem nincs igazam! :C

mod: nagyon remélem nitrós proci nélkül is képesek majd így menni a memóriák.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) helkis válasza Devid_81 (#13) üzenetére


helkis
addikt

oszd el 3mal, majd szorozd meg 2vel az 13676Mb/s lenne szénnéhúza dualban, ezt a DDR2-esekből is ki lehet hozni hasonló feltételek mellett szvsz. :K.

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#20) Attix82


Attix82
őstag

Szep eredmeny, nekem 2 magos E8200-asom van felhuzva...L1 sebessegbe nincs kulonbseg, L2 itt mar 3x durvan. L3 meg ugye nincs benne. Memoria olvasas meg dupla kb.

4 magosrol van szo, es majd lesznek kesobb 8 magosok.....amik meg durvabb szamitast es savszelre lesznek kepesek. Orulok neki, hogy nem kellenek ala durva DDR3as memoriak, vesz az ember 2 Gb Kingmax 1600Mhzes 3 modult, es vigan ellesz vele.

Az mar mas kerdes, hogy jatekok meg mindig VGA limitesek erosen. Ezek a procik inkabb majd videokodolasokba fognak megjelenni. Majd talan 1 ev mulva fognak elterjedni ezek. Ez a Vaslag se tesz jot az eladasokba, mivel a dollar/euro ara igy is az egekbe :D

Megjegyzem: ezt szarra huzva ertek el :DD

[ Szerkesztve ]

(#21) Oliverda válasza helkis (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát ha csak 1600-as modulokkal számolunk ahol is egy darab max. elméleti sávszélessége 12800 MB/s(x3=38400 MB/s), akkor ennek a Nehalem egyelőre durván "csak" a 40-45%-át képes kihajtani. A latency ami inkább figyelemreméltóbb. Eddig talán a legalacsonyabb amit láttam azt még 939-es A64/X2 procival érték el (DDR1 RAM mellett természetsen :D) és ha jól emlékszek ez olyan 30 ns körüli érték volt az Everest-ben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) oliba válasza Oliverda (#21) üzenetére


oliba
őstag

Szerintem 40 körüli érték. Legalábbis nekem enynit ment 2-2-2-2 beállítás mellett 440mhz-en, meg 500-on sem volt jobb 2,5-3-3-6-on. 42-44ns. Lehet mondjuk én voltam a béna és nem adtam a memóknak nitrót :D

(#23) Oliverda válasza oliba (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

Na jó, de mennyin ment a proci? Ugyanis az is nagyon fontos mivel ott a CPU és az IMC szinkronban van tehát ahogy toltad fel a procit úgy ment vele fel a mem. vezérlő órajele is. Minél magasabb órajelen megy a mem. vezérlő (és a proci) annál alacsonyabb a letency és a sávszél pedig magasabb.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) .mf válasza Konflikt (#4) üzenetére


.mf
veterán

"A bemutató alkalmával egy kis tiningra is sort kerítettek,"

Tini-nigra harci teknős :DDD

A feszültségekre én is kiváncsi lennék...
A 2ch --> 3ch különbség alapján a Lynnfield nem fog sokkal elmaradni a Bloomfieldhez képest (legalábbis ha jól tévedek, csak a 2ch-ben különbözik, valamint a chipsetben/alaplapban).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) oliba válasza Oliverda (#23) üzenetére


oliba
őstag

A64 280-as FSB-vel 2800mhz, mivel anynit bírt a chipset, X2-nél pedig 260-as FSB 2600mhz

(#26) siriq válasza oliba (#25) üzenetére


siriq
őstag

Hmm.
Ha jol emlekszem akkor nalam 10x280 nal memoria 2x280-on 39 korul volt a kesleltetes. Raadasul meg nem is volt rendesen beoptimalizalva a memobeallitas a biosban. Vegul megnezhetem valamelyik nap ha kell(azota mas moduljaim vannak es meg nem foglalkoztam a belovesukkel).

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#27) Oliverda válasza oliba (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Megkerestem egy régebbi eredményemet, íme: [link]

Ennél bőven lehetne jobbat is csinálni. Létezik olyan 939-es Opteron ami megy 3.4GHz-en, és jobb RAM és lap is akad ennél. 30 alá lazán le lehetne vinni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) Oliverda válasza oliba (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

AM2/DDR2

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29) oliba válasza Oliverda (#27) üzenetére


oliba
őstag

Hát soha nem voltam 40 alatt az biztos. Nem értem :S

(#30) kecsetif válasza leviske (#16) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Mondjuk még olyat sem láttam... :B

(#31) helkis válasza Oliverda (#28) üzenetére


helkis
addikt

C2D/DDR2 ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#32) bartucc


bartucc
addikt

Hali!

Hát sztem szénné húzták....
De van benne erő bőven, de a mostani gépek, pl egy 5ghz feletti e8xxx is tud szépet villantani, a másik meg hogy még a 4 ghz is több mint elég mindenhez, mert egyszerűen vga-limitesek lesznek a beállítások, meg még csak max. 2 magra irják a játékokat :))

üdv
Attila

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#33) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

~22 ns lol
A amd kezdheti a sírját ásni
ezt bűn lesz nem szét hajtani :DD

[ Módosította: didyman ]

(#34) Oliverda válasza helkis (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy látom hogy itt egy kicsivel nagyobb frekvencián üzemelt a proci, ami ezekben a tesztekben szintén nem elhanyagolható.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) didyman válasza angyalpc2 (#33) üzenetére


didyman
őstag

Egy picikét csak tessék cizelláltabban véleményezni :-) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#36) barnam_ válasza Thrawn (#15) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kuka, te mióta vagy HG? :DD

(#37) RapUGround


RapUGround
tag

Hát biztosan hatalmas ára lesz neki. Amúgy lesz más i7-es proci foglalat is ami csak dualchannel lesz ugye?

[ Szerkesztve ]

(#38) RapUGround válasza RapUGround (#37) üzenetére


RapUGround
tag

Na mindegy valahol olvastam 2 foglalat lesz core i7-ből az asztali lga10xx meg a szerver lga1366 amiből az előbbi csak dualchannel, míg az utóbbi meg a triplechannelt támogatja.
De akkor mégsem lesz ilyen. Nem tudom hol olvastam de most sokat olvastam :DDD !!!

(#39) Sanyix válasza gfefe (#9) üzenetére


Sanyix
őstag

És akkor mivan? A felének a felét se használja ki semmi hacsak nem egy szerverről van szó amihez egyszerre többezren férnek hozzá...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#40) CSorBA válasza RapUGround (#38) üzenetére


CSorBA
őstag

Van Performance Desktop és ez is 1366os, és dual/triple chaneles. Ha ez igaz: [link]

(#41) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Azért nemsemmi teljesítmény... :K

Véleményem szubjektív...

(#42) hackeeeee válasza angyalpc2 (#33) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt majd meglátjuk akkor, ha az AMD is ad ki ddr3-as lapot, procit ;) Ha akkor is ezt fogjuk állítani, akkor azt mondom majd, hogy igazad volt :DDD

Véleményem szubjektív...

(#43) MasterDeeJay

Az a gáz, hogy a dual ddr1-ek olvasásának vége valahol 8-9gb között volt (túlhajtva persze). Nálam a jó öreg 3200+ venice 566-os A-data-kkal 8gb felett olvasott valamivel. (250*10)

Ez meg elviekben 4xórajelen megy (ddr500-hoz képest) effektív és még nem is csak dual-ban hanem tri channel-ben, ennek ellenére csak 2.5x nagyobb a teszt eredményben sávszél. (nem mintha befolyásolna valamit is)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#44) RapUGround válasza CSorBA (#40) üzenetére


RapUGround
tag

Akkor mégis csak van. :DDD
Egy magyar augusztusi hírt olvastam ahol szó volt erről, hogy lesz Bloomfield Preformance Desktop lga1366 ami támogatja a triplechannelt. Ez fog most megjelenni idén. Ami valójában szerver cucli lesz. Vagyis inkább a szerverhez áll közelebb a Gainestownhoz.
Meg van a Lynnfield ami Mainstream desktop lga1160 dualchannelles lesz. Vagyis ez lesz a otthoni változat.
Ami a táblázatban van ezt olvastam hírként, de a legtöbb hírben nem részletezik ezt, csak arról írnak ami most fog kijönni. De ami most fog megjelenni az valójában szervernek szánják és nem otthoni felhasználásra. De nem találom a hírt ahol erről írnak, mert a gogli sokat kidob de már nem tudom melyik volt.

[ Szerkesztve ]

(#45) hackeeeee válasza MasterDeeJay (#43) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez mondjuk igaz... Én 7000mb/s körül olvastam a ddr1-es kingston, és supertalent ramokkal. Mostani ddr2-esekkel pedig 8800mb/s körül.. ahhoz képest... Lehet lesz ez még több is, ha jönnek a tuningörültek :)

Véleményem szubjektív...

(#46) hackeeeee válasza RapUGround (#44) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor lényegében az "átlagos" júzernek végülis nem lesz triple channel memóriakezelése, csak ha megfizeti a "performance"-t, ami lga1366os foglalat? Amiről jelenleg mindenki is beszél... Ha nem akkor marad a dual channel, másik foglalattal (lga1160)?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47) RapUGround válasza hackeeeee (#46) üzenetére


RapUGround
tag

Hát valahogy úgy. Csak arra még várni kell 2009 második feléig. Akkor fog megjelenni a Mainstream desktop. Talán ha megjelenik most a lga1366-os lesz árcsökkenés. Remélem és akkor ócsoé lesz Q9550-em remélem.

Szerk.: Ami most jön az valójában az Core i7 Extreme edition. A legolcsóbb proci hozzá 80-110k között lehet.

[ Szerkesztve ]

(#48) hackeeeee válasza RapUGround (#47) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez mondjuk számomra új. Ezt nemtudtam, azt hittem, hogy ez lesz a nagy dobbantás, hogy alapból triple channel vezérlés lesz, és csak 1366-os foglalat. Van itt üzletpolitika :) Akinek kell a triple channel az fizessen érte jóízűen...

Sztem a 775-ös cuccok ára lejjebb fog esni, bár lehet, hogy nem túl sokat...A ddr3as ramok mondjuk már so-so elég olcsóak (a lassabb órajeűek), de a 1366-os alaplapok nem az olcsóságukról lesznek híresek :)

Véleményem szubjektív...

(#49) RapUGround


RapUGround
tag

Na ez igen!Ezt a triplechannel kitet hány volton járatták? Ha károsítja a processzort az tiszta vicc lesz. De mondjuk lehet ezért van a triple nem másért. De ez akkor is vicc.

:W

(#50) MasterDeeJay válasza RapUGround (#49) üzenetére

Szvsz lapgyártók/tervezők megoldják, persze valószínű a magasabb kategóriás lapoknál. Intel pont hogy a tuning ellen dolgozik hiszen ha belegondolunk akkor nagyobb profitot hozhat ha nem mindenki a középkategóriás cuccokat tuningolja a felső kategória szintjére (vagy még tovább) hanem egyből megveszi a nagyobbat.
Aztán a felhasználok csak nagyon kis része tuningol. Itt csak az lehet a gond hogy a nagyobb feszigényű ramokat nem fogják tudni optimálisan kihasználni (rosszabb esetben sehogy sem). Majdnem olyan a helyzet mint akkoriban a rambus-al. (ddr3 memóriavezérlő és a max adható fesz miatt erősen bekorlátozódik a lehetőségek száma)

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.