Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dogengar


Dogengar
aktív tag

Kérdés, hogy tényleg bír-e majd 7 napot.

[ Szerkesztve ]

(#2) 7Heads Drago válasza Dogengar (#1) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az eddigi típusok is bírták, akkor ez miért lenne más.
Majdnem rendeltem egy sima 2-est. 15 eurot számol pluszba postára aki rendelni akar. És kb 4000 db van még ezen az áron. Csak az a baj hogy ha még a vámot is hozzáveszem, akkor az nekem sok úgy.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#3) vinibali válasza 7Heads Drago (#2) üzenetére


vinibali
őstag

szerintem ez amúgy is nagyon sok...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem túl biztato, hogy a Pebble-nek Kickstarterezni kell...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) daninet


daninet
veterán

Pofátlannak tartom, hogy egy befutott márka annyi kockázatot nem vállal, hogy kidobja a második termékét segítség nélkül. Semmilyen körülmény között nem adnék már így pénzt érte.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem érzek semmi késztetést egy ilyen vásárlására.

(#7) Danex válasza daninet (#5) üzenetére


Danex
addikt

Szimplán könnyebb eladni így a terméket, hisz mennyivel jobban cseng a hír, hogy 1 nap alatt eladtak X darabot, plusz még hívogatóbbnak látod, hogy mennyi darab van még az olcsóbbikból.

A Pebble Time 2 tetszik, de ha pechem van akkor van vagy 70K legalább mire megkapom, 40K-ért már meg is venném, hisz elég bő már az alkalmazásbázisuk.

(#8) atike


atike
nagyúr

Nem rossz, na majd a 3. generáció... :DDD

"10 percenként dolgozó pulzusmérővel" - ez....? :F Ezt hogyan kell érteni?

(#9) helixP válasza atike (#8) üzenetére


helixP
nagyúr

Hogy tíz percenként méri le a pulzusodat.

daninet: Egyetértek, hogy ez abszolút nem elegáns. Nincs valami kritériuma, hogy mit lehet Kickstartereztetni? Mert ez nem új, nem stratup...

(#10) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Jó, hogy kijött a következő generáció :) A kinti árak még barátságosnak is mondhatóak, viszont itthon eléggé gáz és nem éri meg..

Finn the human

(#11) weiss válasza helixP (#9) üzenetére


weiss
addikt

KS csak örül neki, százalékot kapnak.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#12) ollie válasza helixP (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Még 10 éves cégek is simán kickstartereznek.

***

(#13) MartOOn


MartOOn
addikt

Az hogy az első termeked Kickstarteren keresztul indul az oké de hogy a hatodik meg a hetedik meg ki tudja hanyadik verzion van tul a pebble... Haaat... Benne a van a neveben kérem hogy starter... Akkor? Ez igy nagyon ciki nem? Amugy a pebble time 2 mar talán hozza azt a szintet amit egy felnőtt ferfiemberen is el tudok képzelni. A tobbi gyerekjáték kinézetű. Lehet okos lehet jó de verciki ahogy kineznek.

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#14) Danex válasza MartOOn (#13) üzenetére


Danex
addikt

Amíg a futócipők és az egyéb sporteszközök hasonló színben pompáznak szerintem semmi gond nincs velük, nem arra van az a "széria" ,hogy öltöny mellé vegye az ember. :)

(#15) MartOOn válasza Danex (#14) üzenetére


MartOOn
addikt

Nem vitazom. Sztem rovidgatya-polo kombohoz is ultragagyik. Time2 meg a regi steel ezek jol neznek ki. A steel mindenképpen a time2 azert velemenyes de a többihez képest nem rossz.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#16) atike válasza helixP (#9) üzenetére


atike
nagyúr

Az jó? :F

Úszol két hosszt és ő meg méri valamikor? Lehet pont előtte meg utána de lehet pont nem közben... Vagy hogy? Ez így kicsit felemás nekem. Oké, a folyamatos mérés gondolom eszi az akksit de ez meg így mire jó? Kb annyira, hogy el lehet mondani hogy ezt is tudja de ennyi. Vagy ez így van más eszközökben is? :U

(#17) 7Heads Drago válasza atike (#16) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez a fajta pulzusmérés amúgyse 100-as. Szóval oly mindegy

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#19) helixP válasza atike (#16) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem így működik. Természetesen sportolás közben folyamatosan mér. Napközben méri tíz percenként a 'nyugalmi' állapotot.

7fejű: hét orvosi felhasználásra én sem használnám, az biztos, de tendenciák mérésére megfelelő, pont úgy, mint a lépés számláló.

[ Szerkesztve ]

(#20) bolondember válasza Danex (#7) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

illetve még könnyebb is beindítani a gyártást - az első időszakban a (kifizetett) megrendeléseket gyártják le, egy darabot sem készítenek a raktárnak.

Az ár meg elvileg 51k szállítással (legalábbis a 169 dolláros, "kedvezményes" áron számolva) - vám+áfa+postasarc olyan +12k lehet. Ez még mindig nincsen 80. :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#21) doongoo válasza 7Heads Drago (#2) üzenetére


doongoo
addikt

vám nem megy rá, viszont 27% ÁFA igen

(#22) doongoo válasza atike (#8) üzenetére


doongoo
addikt

Ez igazából már az 5. generáció (vagy még több).

1. Pebble Cílassic
2. Pebble Steel
3. Pebble Time/Pebble Time Steel
4. Pebble Round
5. Pebble 2/Pebble Time 2/Pebble Core

(#23) Danex válasza bolondember (#20) üzenetére


Danex
addikt

169$ + itt írták, hogy 15€ a posta ami kb 20$

áfa rácuppan az 27%, plusz azt hiszem legalább 2ezer Ft a kezelési költség.

189$+ ~30% = ~245$

1$ most 290Ft, így csak ~73ezerFt úgy, hogy elővételben veszi az ember.

(#24) Taranti


Taranti
senior tag

Pont kapóra jön a cikk, mert mostanában kezdtem olyan órát keresni, amivel telefonálni tudok. (Ez persze elsőre hülyén hangzik, de arról van szó, hogy amikor edzést tartok gyerekeknek a focipályán, a táskámban meg ott a telefon, néha jól jött volna, hogy az óra jelez, és meg tudom beszélni, hogy pl. hoppá elmarad a holnapi meccs. Nem pedig az edzés után fél órával veszem észre, aztán állok neki mindenkit értesíteni, pedig fél órája mindenkinek tudtam volna szólni. És nyáron edzőtáborok, napi két edzéssel...)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#25) doongoo válasza Taranti (#24) üzenetére


doongoo
addikt

Arra nem lesz jó, nincs benne hangszóró...

(#26) Taranti válasza doongoo (#25) üzenetére


Taranti
senior tag

Akkor ez sem jön be. Mostanság kezdtem keresgélni, de egyértelműen alkalmas modellt nem találtam.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#27) doongoo válasza Taranti (#26) üzenetére


doongoo
addikt

Android wear vonalon (mikrofon van mindegyikben) találsz telefonálásra is alkalmas okosórákat:
Huawei Watch - van benne hangszóró is viszont drága
LG Watch Urbane 2nd - van benne hangszóró is és SIM is tehető bele (azaz magában is alkalmas telefonálásra)
Asus Zenwatch 2 - van benne hangszóró és árban a legjobb ezek közül

Vannak kínai SIM-kártyás órák is dögivel elég kedvező áron...

(#28) Taranti válasza doongoo (#27) üzenetére


Taranti
senior tag

Ahha, köszi! Itt kellett volna kezdenem a keresgélést... :)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#29) bolondember válasza Danex (#23) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nekem alles zusammen 184$-t ír a KS, ami per pillanat a gugli szerint 51k és párszáz.
Mondjuk az óra 47,5k - az ÁFA erre 13k, plusz kétezer körül a sarc: 68k, kerekítve. Ami még mindig nem 73000 (de tény, hogy a hetesben említett 70k-hoz közel van).

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#30) doongoo válasza bolondember (#29) üzenetére


doongoo
addikt

Ez így korrekt. A 2000 körüli sarc nem biztos, hogy rámegy. Legutóbbi KS kampányuknál a vége felé még meg lehetett adni felár ellenében DHL szállítási igényt is, és arra már nem megy rá semmi (igaz drágább is jóval). Nekem megérte, hogy ne 1 hónapig tartson a szállítás.
És még azt nem szabad elfelejteni, hogy a pénzt majd csak később vonja le a KS, ki tudja, hogy akkor meg majd hogyan áll a HUF-USD árfolyam (így még a 73000 is összejöhet akár).
Végső soron mindegy, akinek kell, úgyis megveszi, aki meg sokkalja, az nyilván nem.

(#31) Chal válasza #32839680 (#18) üzenetére


Chal
addikt

E-paper-t ír a cikk, ami teljesen releváns, ezen gyűjtőnév alá tartozik a Sharp LCD-je is (lásd hivatalos Pebble oldal). Az "e-ink" valóban nem lenne helyes.

[ Szerkesztve ]

(#32) #24536576


#24536576
törölt tag

"Érdekesek" az emberek. Kíváncsi lennék, ha éhező gyerekeknek gyűjtenének, menni jönne össze ennyi idő alatt.

(#33) Chal válasza #24536576 (#32) üzenetére


Chal
addikt

Te mennyit utaltál az éhező gyerekeknek az elmúlt években, és mennyiért vettél telefont, vagy egyéb kütyüt? :)

Viccet félretéve: 99%-ban mezei webshop előrendelésnek tekintik az emberek ezt. Tulképpen az is.

[ Szerkesztve ]

(#34) helixP válasza #24536576 (#32) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez szin tiszta demagógia.

(#35) Danex válasza #24536576 (#32) üzenetére


Danex
addikt

Nem értem ezen hozzászólásod :F Csak mert valaki fizet egy termékért azért miért érdekes valaki?

Mikor a tej-et veszed a boltban akkor is felteszed ezen kérdésed? :U

(#36) atike válasza helixP (#19) üzenetére


atike
nagyúr

Ja hogy ja. Akkor mondjuk nem rossz.. :)

(#37) axioma válasza bolondember (#29) üzenetére


axioma
veterán

Magyar posta termek+szall.dijat alapbol egyben szokta afaztatni... tehat (179+15)*1.27*<usd arfolyam>

(#38) ollie válasza MartOOn (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mégis, milyen kinézetet akarsz 30 ezer Forintért?

***

(#39) bolondember válasza axioma (#37) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nekem szerencsére nem. :)

igaz, minden vámügyintézés előtt kiemeltem, hogy ár + SZÁLLÍTÁS, mikor bekérték az adatokat. :B

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#40) ollie válasza bolondember (#39) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na jó, ha te személyesen bemész és meglátnak, szerintem már nem mernek semmit extra díjat felszámolni. ;]

***

(#41) Chal


Chal
addikt

Hát az nagyon érdekes, ugyanis a vámtörvény szerint a postaköltségre is fizetni kell. Az indokot is leírja a NAV: a szállítás szolgáltatás, ami szintén áfakörbe tartozik. Egyébként a rendelet szerint az "első belföldi rendeltetési helyig felmerült járulékos költségek" címszóval illetett szolgáltatásra kell áfát és vámot számolni, lehet hogy a posta ebből levonja a belföldi részt (saját költségüket), és arra mondták neked hogy nem számoltak rá vámot.

Szóval szerintem az hogy ne számoljanak vámot a teljes postára, ugyanúgy szerencse kérdése mint hogy átcsúszik egy csomag. Jogi alapja sajnos nincs a dolognak, ha nem vámolják ezt a szolgáltatást az egyszerűen csak a véletlen/szerencse műve.

[ Szerkesztve ]

(#43) MartOOn válasza ollie (#38) üzenetére


MartOOn
addikt

Azert mert relatíve olcsó (amugy nem az) nem muszáj ótvar rondanak lenniuk. Pl 30e korul azert lehet kapni mar egész dizajnos hagyomanyos orakat. Szoval ez nem érv csak duma.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#44) Chal válasza MartOOn (#43) üzenetére


Chal
addikt

Egyrészt ez erősen ízlés kérdése, sok embert ismerek akiknek tetszik, másrészt ott vannak az eladási számok, azok sem igazolják hogy mindenki szerint ronda. Itt van házon belül a Pebble topic is, több ezer hsz-el, ott is sok embernek van Classic, és nekik is tetszik, ahogy az új is. Gondolom ők meg azt nem értik hogy szerinted miért ronda :) Az ízlés már csak ilyen.

Harmadrészt a lehetőség mindenki előtt nyitva áll, hogy e-paper alapú technológiával, ekkora kijelzővel csináljon más megjelenésű órákat, mégsem tolonganak.

Írtam mindezt úgy, hogy nekem sem tetszik (a Time 2 viszont nagyon is), de a fentiek miatt én inkább nem általánosítok, semmi értelme :)

[ Szerkesztve ]

(#45) MartOOn válasza Chal (#44) üzenetére


MartOOn
addikt

Egy 1gen pebble steel-el a mai napig megdobhatnanak az uj time sem lehet rossz en a bazinagy kávás muanyag cuccok árát nem értem. Főleg hogy azert a steel megmutatta hogy el tudjak ok rejteni ezeket a járda szélességű kavakat anyaghasznalattal, dizajnelemekkel. Nekem ezek osszecsapottnak tunnek. Pont ezt latom rajta hogy nem az volt a cel hogy ennyi penzert a legjobbat adjak hanem ami itt is elhangzott hogy ennyi penzert mit vársz. Az ára meg eladja...

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#46) axioma válasza Chal (#41) üzenetére


axioma
veterán

Most eltekintve attol, hogy gorenyseg a szallitasra _ujra_ afa-t fizetni, mivel rajta van a kint kifizetett dijra a kinti afa legfeljebb nincs kulon tetelezve; nekem nem vilagos, hogy ha ugyis megvan a felulbiralati joguk a termek arara, akkor miert nem engedik at csak a termeket afa-sitva, es ha gyanus hogy a szall.dij sok, akkor annak megfeleloen kiszabni - pl. szokasos szall.dijat vonni az osszertekbol. Az a ciki amikor amugy is sok a szall.dij de raadasul pluszban ettol lesz afa-koteles.
Mondjuk en pont ezert most megoldom usa ismeroson keresztul, ugyis vszinu arrafele kezdik a teritest.

(#47) Chal válasza axioma (#46) üzenetére


Chal
addikt

Bár ez lenne a legnagyobb gond ebben az országban :) De amúgy tök igazad van, csak hát mit tudunk vele kezdeni.. :(

(#48) ollie válasza axioma (#46) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nettó áron adják, nincs rajta áfa (mint minden USA székhelyű webshopban). Ennek az az oka, hogy az USA-ban a legtöbb államban nem kell áfát fizetni az online vásárlásoknál.

***

(#49) Chal válasza ollie (#48) üzenetére


Chal
addikt

A postaköltség áfájáról van szó, szerintem az nem nettó.

(#50) axioma válasza Chal (#49) üzenetére


axioma
veterán

Illetve tok mind1, hogy netto-e, az az indito orszagban kifizetett szolgaltatas, az ottani adozas szerinti adokat megfizetik ra. Ugyanez persze magara a termekre is igaz kene legyen... maganimportban. Csak ugye mivel nem kovetheto, h mi tenyleg maganimport, mindenkit szivatnak a forgalmi(!) adoval, akkor is ha nem forgalmazasra veszi. Persze, mert ugyan elvileg meg lehetne ismerni egy szimmetrikus kornyezetben, hogy ki magan ki nem (utobbi kerne hogy a kintit ne kelljen megfizetni es az itthoni nem erdekelne, az enduser fizeti), csak a magyar vilagrekord afa miatt megeri a kintit fizetni es itthon sunnyogva - adocsalassal - eladni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.