Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

A mobil és pc egyesüléséről szóló első hír óta egy ilyen apuval szerelt mobiltelefonról álmodozom. Remélem pár éven belül teljesül.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) erdoke


erdoke
titán

Az a 16 másodperc az üzemkész állapot eléréséig ma már elfogadhatatlan egy ARM-os tablet azonnali hasznlhatóságához képest. A 2 másodperc alvó állapotból már jobban hangzik, viszont a fogyasztásról valamiért nem regélnek. Szintén ARM-os rendszert hozva példának, az napok alatt veszít 1 %-ot az akkumulátorból...

A legjobb aláírás a héten

(#3) satz18 válasza erdoke (#2) üzenetére


satz18
őstag

Sztem egy i5 3317-es ultrabookhoz hasonlítsad a paramétereket, és ne egy ARM-es androidos tabletthez. ARMel nem fogsz Chemdrawt használni, ami minden vegyésznek elengedhetetlen, nem fogsz diablo 3-azni, Far Cry 3-azni, stb.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4) Abu85 válasza erdoke (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Temash nem az ARM-os versenyzőkkel harcol majd. Azok a teljesítményének a negyedét sem tudják hozni.

A 10 colos referenciatabletek 10 órát mennek. A Compal gépe 11 órát megy tablet módban és 18-at dokkolva.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) Locutus


Locutus
veterán

"Az .......... azonban igen komoly szoftveres problémákkal küzd már a megjelenése óta, így alapvetően mindegy, hogy mire lenne képes a hardver, ha a grafikus driver általános kiforratlansága ezt brutálisan lekorlátozza."

Ejj ha ez a mondat az elmúlt 2 évben másra is elhangzott volna :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#6) MongolZ


MongolZ
addikt

Nagyon várós a Temash, de egyetértek, a 16 mp tényleg előrelépés, de lehetne sokkal jobb.

(#7) GIJoe


GIJoe
addikt

Várom a AMD A6-1450-es olcsó Lenovo 13as thinkpadeket... mint pl ez
Vagy a mégjobb Asus C60sd alaplapot leváltó cuccot... :C

(#8) xstyle


xstyle
tag

Én értem rosszul,hogy a 16sec a hideg indítást jelenti ? Az miért elfogadhatatlan ?
(A Samsung Tab-om se jobb ennél)
Viszont sleepből kb 1-2 sec közötti az ébredése.

Értékelést nem kérek és nem adok. Köszönöm a megértést.

(#9) Abu85 válasza xstyle (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 16 másodperc az a teljesen kikapcsolt állapotról való indítás.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) atti_2010 válasza erdoke (#2) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az ARM sem indul egyből és ha belefoglaljuk hogy hatalmas kompromisszumokat kell kötni miatta akkor a Temash mellett egy szánalmas próbálkozás.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11) satz18 válasza Abu85 (#9) üzenetére


satz18
őstag

Arról tudsz esetleg valami, hogy mobilokba mikor terveznek ilyen apukat beletenni? Esetleg bármilyen x86 win8 kombó mikorra kerülhet mobiltelefonokban bevezetésre?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#12) Abu85 válasza satz18 (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD régebben mondta, hogy a mobil piacon az Android az úr, és ezt már ARM-os lapkával kell megtámadni, mert itt az x86 hátrányos. Az Intel nem tudom, hogy szeretne-e Win 8-as mobilt. Nekik a Clover Trail+ az új platformjuk, de ahhoz is Androidot írnak elő. Nyilván ők is látják, hogy ide Android kell, ha keresni akarnak valamit.
A Microsoft nem hiszem, hogy a Windows 8-at nagyon szeretné okostelefonban látni. Tudtommal kifejezetten ellenzi az ötletet és ezeket a termékeket nem is fogja hitelesíteni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) atti_2010 válasza satz18 (#11) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az AMD tudtommal nem tervezi a mobil terjeszkedést mivel x86 szerintük nem járható út esetleg ha ARM-os csipeket is fognak gyártani.

Na megelőztek!

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#14) tick


tick
aktív tag

Jól értelmezem, hogy ezek x86-os "rendes asztali gépként" funkcionáló tabletek? Várható vajon alaplapba integrált verzió?

Everything that has a beginning... has an end

(#15) erdoke válasza atti_2010 (#10) üzenetére


erdoke
titán

Ezt a piaci igények döntik el, nem a benchmarkokra recskázók... Az eddigi tablet eladások alapján sokkal inkább az Intel és az AMD próbálkozásai rettenetesen szánalmasak.
Átlagember szemében tablet mind, hiába próbálkoznak elszeparálni az x86-ot, mar elkéstek. Ha mégis sikerrel járnak, akkor csak annyit érnek el, hogy egy sokkal kisebb homokozó án találják magukat, ott fognak egymással versengeni.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#16) satz18


satz18
őstag

Köszi a válaszokat, akkor ha minden így marad, még jó ideig maradok a wp8-nál, esetleg visszakullogok az androidra.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#17) atti_2010 válasza erdoke (#15) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Átlagember szemében mindenki egy Win -es tabletről álmodik legalább 100 kérdezték meg tőlem eddig hogy miért nincs.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#18) erdoke válasza atti_2010 (#17) üzenetére


erdoke
titán

Meggyőző statisztika a százmilliós eladásokkal szemben, belém is fagyott a szó. ;] :))

A legjobb aláírás a héten

(#19) atti_2010 válasza erdoke (#18) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ne feledd hogy azt az ARM-os a statisztikát a kényszer szülte, sokan rá se néztek volna ha van egy Win x86 alternatíva.

Fiamnak vettem egy GOClever tablettet 3 hét és meghalt az Android, szerviz majd 2 hét és újra halott, egy idő után megelégeltem és feltettem egy főzött ROM-ot de ugye ez vállalati szinten egy bohóckodás de egy valamire való felhasználó szinten is, akkor nem beszeltünk hogy Angri-t meg ilyesmit lehet csak játszani rajta és egy x86 az otthon üldögélő PC-vel is 100% kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#20) DemonDani válasza Abu85 (#4) üzenetére


DemonDani
addikt

Ez mind szép és jó, de mit gondolsz? Ez valóban most gyors terjedésnek indul mert jó? Sajnos kétlem. Ugyanúgy fog eltűnni a süllyesztőben, mint a többi AMD-s ULP megoldás. Egyszerűen a gyártókat eléggé megfizeti naz intel vagy tudja a rák, de kerülik ezeket a cuccokat.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#21) satz18 válasza erdoke (#18) üzenetére


satz18
őstag

Sztem az ARM tablet 2 okból sikeres. 1. ipad. Apple fanok megvették mert innovatív meg apple meg blabla. 2. Már 35k ért lehet 2 magos andoridos tablettet venni, ami sztem más árkategória, mint egy PC megvétele. Sztem te 2 olyan kategóriát hasonlítasz össze, amik se árban, sem teljesítményben, sem felhasználhatósában közük sincs egymáshoz, csak kinézetben.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#22) Abu85 válasza DemonDani (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a baj, hogy a gyártóknak nincs alternatívájuk. A Vizio tablet az első Hondo APU-s hétköznapi embereknek szánt tablet. Nem tudják kirakni a terméket időben a polcokra, mert az előrendeléseket teljesítik. Tízszer akkora rá az igény, mint azt a Vizio gondolta. Még tesztre sem jut tablet!
Ez jelzés a gyártóknak, hogy az emberek értékelik, ha nem atomhulladékot kapnak.
Az Intel pénze az egy dolog, de itt nem arról van szó, hogy az AMD megoldása 10-20%-kal gyorsabb, hanem arról, sokszoros nem ritkán 50x-es sebességkülönbség van. Hidd el nem érdekli a népet, hogy ezt csak a driver hozza ki.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) erdoke válasza atti_2010 (#19) üzenetére


erdoke
titán

Előbb volt Win x86 alternatíva, a legtöbben rá se néztek. Ahogy én látom, még idén se lesz valós x86 alternatíva... Bazi nagy, nehéz dögök esetleg hozzák a mára túlhaladott 8-10 óra üzemidőt, miközben a júzer ekszperiensz még mindig atomosan/brazososan xar lesz.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#24) pilu85


pilu85
őstag

úgyúgy AMD, valamiben alkotni is tessék. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#25) GreenGuy


GreenGuy
tag

Ez mind szép és jó, de időközben mintha mindenki megfeledkezett volna a Hondoról. Egyetlen kézzelfogható terméket se látni..

(#26) Abu85 válasza GreenGuy (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Két termék van. Újakat szerintem nem látunk, mert pár hónapon belül 3x gyorsabb lapkát lehet venni az AMD-től.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) DaveJr válasza erdoke (#23) üzenetére


DaveJr
őstag

Nem tudom miért kell összehasonlítani az ARM és az AMD/Intel vonalat. Ez kb olyan mintha egy traktort és egy sportkocsit vetnél össze. Mindkettőnek 4 kereke van még se ugyanarra a területre szánták.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#28) dabadab válasza atti_2010 (#19) üzenetére


dabadab
titán

"Ne feledd hogy azt az ARM-os a statisztikát a kényszer szülte, sokan rá se néztek volna ha van egy Win x86 alternatíva."

Ezer eve vannak x86-os tabletek, szinte senki nem akart olyat venni. Az a nagy igazsag, hogy desktop Win tableten nagyjabol hasznalhatatlan. (Erre az MS meg nekiallt tabletes OS-t faragni, de az meg desktopon nem jo.)

"Fiamnak vettem egy GOClever tablettet 3 hét és meghalt az Android, szerviz majd 2 hét és újra halott, egy idő után megelégeltem és feltettem egy főzött ROM-ot de ugye ez vállalati szinten egy bohóckodás de egy valamire való felhasználó szinten is"

Aki nem akar bohockodni, az nem a legolcsobb kinai cuccokat veszi meg, ugye.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#29) scott_free


scott_free
senior tag

megnéztem az asztali gépemen, ami nem épp új (athlon II x3 440, 6gb ram, 5750 vga), ezt a halas számlálót: 1.600 lett :Y

(#30) erdoke válasza DaveJr (#27) üzenetére


erdoke
titán

A vásárlók döntik el, mit mire szeretnének használni. A teljes piac szempontjából nagyon kevés szerepe van, hogy mire szánja XY cég. Jelenleg tablet fronton se a Microsoftnak, se az x86 APU gyártóknak nincs jelentős befolyásoló szerepe.

(#32) atti_2010
Én igazán nem tolom az Android szekerét, de megérné összehasonlítani az élményt egy Nexus tablettel...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#31) kleinguru válasza dabadab (#28) üzenetére


kleinguru
addikt

Jah, az vesz egy ipadet ;]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#32) atti_2010 válasza dabadab (#28) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Aki nem akar bohockodni, az nem a legolcsobb kinai cuccokat veszi meg, ugye.

Ha a főzött ROM megy rajta akkor nem biztos hogy a tabblett a hibás, amúgy Cseh vagy mi a bánat de mint mindent Kínában csinálták, egyszerűen harmatos egy Win mellett ezt a 15 éves fiam is kijelentette aki ugye nem annyira foglalkozik a gyártóval vagy OP rendszerrel mint inkább a használhatósággal.

Persze fészbuk Gizinek az Armos a legjobb mert lájkolni kiváló és Win-ről nem is hallott.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#33) Osibaa válasza erdoke (#2) üzenetére


Osibaa
senior tag

Nem tudom mire alapozod ezeket az eredményeket, se az androidos tabletem, se a telefonom nem tud ilyet produkálni. A hideg bootolás legalább 8-10 másodperc mindkettőn, egy nap pedig nem 1%-ot csökken az akku, hanem kb. 20-25%-ot. Pl. a telefonom éjjel (6-7 óra alatt) 4%-ot eszik kikapcsolt wifivel, bluetooth-szal és adatforgalom tiltással. Az pedig, hogy a hideg bootolás Win8 alatt tovább tart, az nem feltétlen a tabletet minősíti, hanem az operációs rendszert is, aminél jóval nagyobb adatmennyiséget kell betölteni, hogy elinduljon.

A másik ffelvetésed, hogy kell-e az embereknek Win8 tablet, a válasz szerintem egyértelműen igen. A francnak se volt kedve megtanulni az összes androidos appot és hosszasan keresgélni olyan szoftverek után, amik megközelítőleg tudják azt, amit Windows alatt megszoktam. (Én még nyitott vagyok ezekre, de a barátnőm semmit nem talál androidon.) Az egyetlen ok, ami miatt ezt vettem, hogy egy elfogadható kétmagos androidos tablet, IPS kijelzővel és 16 GB ROM-mal 45k, a legolcsóbb Win8-as pedig 165k.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#34) Nova96


Nova96
őstag

Jöjjön, minél több annál jobb árat tudnak biztosítani.

Én naiv. :DDD

(#35) DaveJr válasza erdoke (#30) üzenetére


DaveJr
őstag

Hát azért megnézném azt az embert aki egy traktorral megy gyorsulási versenyre mert ő eldöntötte hogy arra használja :DDD Persze joga van hülyének lenni de 99% tuti hogy arra fogja használni amire a gyártó szánta.
Ezzel egy kis ellentmondásba keveredtél mert ezek szerint eredetileg az Androidot 3mat sem arra fejlesztették hogy tableten menjen...csak hát a vásárlók így döntöttek hogy ők már pedig tabletre rakják. Szegény gyártók meg alkalmazkodtak....

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#36) .mf válasza erdoke (#2) üzenetére


.mf
veterán

"Az a 16 másodperc az üzemkész állapot eléréséig ma már elfogadhatatlan egy ARM-os tablet azonnali hasznlhatóságához képest. A 2 másodperc alvó állapotból már jobban hangzik, viszont a fogyasztásról valamiért nem regélnek. Szintén ARM-os rendszert hozva példának, az napok alatt veszít 1 %-ot az akkumulátorból..."

Ja persze... 1%-ot napok alatt. Kikapcsolt állapotban talán. Máskülönben nem. Nálam wifi, bt, 3g kikapcsolva, minden futó app kilőve, hozzá sem nyúlok idle módban egy nap alatt megeszik 10%-ot. Használva pedig pár óra alatt az is lemerül.
Azonnali használhatóságnak sincsenek még közelében sem, de még a 16-nak sem.
Nem tudom, honnan veszed ezeket a baromságokat.

---

"Az egyetlen kérdés, hogy az AMD milyen árazásra gondolt."

Az eddigiek (Llano, Trinity) fényében szerintem az nagyobb kérdés, hogy lesz-e belőlük termék...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) kriszpontaz válasza erdoke (#2) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Cold boot-al egy iPad3 sem egy szélvész. Annak is malmoznia kell majd' egy percet mire észhez tér teljesen kikapcsolt állapotból.
Az egy másik dolog hogy soha nem kapcsolom ki. Egy biztos, hogy nem összehasonlítási alap egy ARM-es eszköz ebben az esetben. Funkcionalitás tekintetében sem.

[ Szerkesztve ]

(#38) Crytek


Crytek
veterán

Egy ilyen mekkora királyság lenne csak hát lesz vagy 180-200k akkor már inkább egy erősebb pc-t veszek.

Next PC Upgrade: 2022

(#39) DaveJr válasza Crytek (#38) üzenetére


DaveJr
őstag

Hát csak azzal az a baj hogy nem tudod egy táskában cipelni. Ha mégis akkor áramot nem tudsz adni neki:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#40) vinibali


vinibali
őstag

pofás, mégis ezekre inkább egy ubuntu passzolna. ez a win8 tőlem annyira távol áll, hogy ihaj :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#41) nuke7


nuke7
veterán

ez a compal nagyon jónak tűnik! :K
erősebb a grafika vajon mint a HD4000 intel..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#42) ollie válasza atti_2010 (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A gyártója a hibás, aki megfelelő tesztelés nélkül tette rá az Androidot. De gondolom dabadab is erre gondolt. Ez elkerülhető egy márkás termék vásárlásával, ahol költenek tesztelésre is.

***

(#43) vinibali válasza nuke7 (#41) üzenetére


vinibali
őstag

inkább az a kérdés, hogy hányszor :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#44) atti_2010 válasza ollie (#42) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Elhiszem én neked de az egész Android egy vicc a Win 8 képest még a titkárnőm is elismeri aki nem egy számtek zseni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#45) nuke7 válasza vinibali (#43) üzenetére


nuke7
veterán

:D ne. akkor kell vennem egy ilyet... :((

https://youtube.com/user/nuke7

(#46) Orton96


Orton96
aktív tag

Eddig nem hittem vola, hogy egyszer valóban összeolvadhatnak a tabletek és a laptopok, de ez elgondolkodtató. :K

(#47) Duree


Duree
veterán

Ezzel talán az AMD végre kilábal a hullámvölgyből.Nagyon ígéretes termék.Intel kösd fel a gatyádat.

duree54

(#48) Armagedown


Armagedown
őstag

Miért nincsenek a piacon Compal márkanéven laptopok ha egyszer ők gyártják ?így olcsóbb lenne mint egy márkásabb darab.Az Amd gyártathatna velük és akkor lenne elég Amd platformos notebook és ilyen tablet is

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#49) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Most kell AMD részvényt venni. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#50) Chrys_ válasza Osibaa (#33) üzenetére


Chrys_
addikt

Én pl. egy Samsung Slate-PC-t használok jelenleg, és egy Hondo vagy Temash fogja leváltani. Utóbbi a valószínű, ha tényleg megjelennek nyáron.
Ha utazok, akkor is inkább Win-t akarok használni, mint valami más rendszert. Van 1-2 prg., aminek nem megoldott a kompatibilitása az elterjettebb tablet-rendszerekkel, ezért nekem nem jelentenek alternatívát (amíg a problémák meg nem oldódnak).
De én is félek, hogy ezek az új gépek is veszett drágák lesznek. A mostani tabletem használtan vettem, és még így is alig esett be akkoriban 800€ alá (1200€ volt az új ára, innen nézve jó vétel).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.