Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Abu, valld be, hogy ezt a cikket nem te írtad, vagy benézted a gyártó nevét, esetleg az írása közben pisztolyt tartottak a fejedhez. :U

;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) smc válasza lezso6 (#1) üzenetére


smc
addikt

Miért? Nincs benne az nv.. döglött lóba meg nem rúgunk bele.. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3) qad válasza lezso6 (#1) üzenetére


qad
senior tag

:C

Azért lett ilyen hangvitelű a cikk, mert innovációt tartalmazott.

(#4) .mf


.mf
veterán

"A Core és az Atom sorozat is megkapja a maga frissítését"

Krzanich megy, a fejlesztések jönnek? :U (Krzanich ki akarta nyírni az Atomot, a fejlesztését is leállította)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) Petykemano válasza lezso6 (#1) üzenetére


Petykemano
veterán

Miért mondod?
Abu szereti ezeket a távlati elképzeléseket felvezető technikai témájú előadásokat, amik azt mondják el, a cég miképp fogja megváltani a világot.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#6) sb válasza lezso6 (#1) üzenetére


sb
veterán

Evil Cartman Abu

Ezeket az AES gyorsításokat mivel lehet használni? Ha új utasítások akkor nyilván kell hozzá új kód, de pl. a mostani procikban (és itt lazán átvezetek a Zen-re... ;] ) lévő gyorsítással mi a helyzet?

(#7) berVi


berVi
senior tag

Végre már, áprilisban jelentették be a Tremontot, azóta kuss volt róla. Remélem még H1 kijön. Meg jó lenne hozzá rendes felhozatal is, a goldmont plus j5005-ből is van összesen 1, azaz egy alaplap.

(#8) b. válasza lezso6 (#1) üzenetére


b.
félisten

na ugye, ha én írtam volna ezt :D
ja és ;] ;] ;]

Abu ezeket a 3D tokozású cuccokat hogyan lehet hűteni egymásra építve?erre kíváncsi leszek hogyan oldják meg.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) Simid


Simid
senior tag

Az Ice lake-kel akkor mi lesz? Az lett átnevezve vagy az nem a mag neve?

Kicsit zavaró amúgy ez a sok "csak a jövő évtizedben" meg "évtized végén" meghatározás, mert úgy tűnik Abu nem úgy veszi, hogy 2020 az még ez az évtized (a leírásokból ez jött le).

(#10) Cs1csó


Cs1csó
félisten

AZ Intel meg a tervei.

(#11) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Nagyon úgy fest hogy jövőre tényleg beér a 10 nanométer. A zen 2 így is be fogja előzni picit, de szerintem az intel is villant hamar, tehát most tényleg 2 nagy fejlesztés fog összecsapni :)
Én szurkolok az AMD-nek , de Intelnél azért van hová a zsebbe nyúlni ,ha meg kell finanszírozni egy fejlesztést... Az a sanda gyanúm hogy jövő év végén mikor tovább lépek a coffe lake-ről nem lesz könnyű a választás :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#12) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Elég komoly tervek. :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) b.


b.
félisten

na most megnéztem a YT videókat és beszámolókat és kezdem megérteni a terveket ezen a " következő évtized" meg "ebben az évtizedben" dolgokat kikerülve :DDD :DDD hogy mik is Intel tervei:
tehát:
2019:
Sunny Cove, 10nm, Gen11 GPU

2020:
Willow Cove 10nm , :optimalizációk

2021:
Golden Cove 10nm vagy 7nm + IPC, AI gyorsító integrálás.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) GeryFlash válasza b. (#13) üzenetére


GeryFlash
veterán

+1

Akit erdekel hogy valojaba mik hangoztak el az nezzen ra itt, olyan aprosagok maradtak ki mint pl: To avoid doubt, Sunny Cove will have AVX-512. We believe that these cores, when paired with Gen11 graphics, will be called Ice Lake

Komoylan nem ertem hogy Abu miert csak az AMD-s vonzatu dolgokrol tud szinvolas cikket irni, abszolut AMD szimaptizans vagyok de nagyon hianyoznak a regi tagok (Oliverda leginkabb).

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#15) Duddi


Duddi
aktív tag

Látod Abu85
Írsz egy pozitív hangvételű cikket és a Csintel és Nyalvidia fanoknak az sem tetszik.
Elvetted a játékukat és nem tudnak hőzöngeni így most trollkodni próbálnak.

Ennyit is ér az ilyen ember aki csak azért olvassa az Intel és Nvidia cikkeid hogy belekössön valamibe és ha nem megy neki akkor trollkodik hogy miért nem tudott :C :C :C :C

(#16) Holyshout válasza GeryFlash (#14) üzenetére


Holyshout
csendes tag

Abszolút egyetértek. Mikor időm engedi, az érdekesebb cikkeket elolvasom, és megnézem a hozzá tartozó kommenteket is. Volt egy hozzászólás, pontosabban kérdés, idézem "miért van az, hogy itt (mármint a fórumon) minden ami Nvidia és Intel az sz*r?"

Jogos kérdés, és nekem is ez az érzésem valahányszor meglátom ezeket a cikkeket, vagy a kommentek egy részét.

Attól, hogy az Intel/Nv drágábban kínál (most nem számítva azt a sok hülyeséget, melyet művelnek) ezért útálni őket....

(#17) Tomkaa


Tomkaa
tag

2025-re meg is lehet majd kapni a boltok piacán a Sunny Cove-ot ;]

(#18) MSI.Navi válasza Tomkaa (#17) üzenetére


MSI.Navi
tag

Ezek is 24 nm fognak jönni? :DDD ;]

(#19) távcsőves válasza Duddi (#15) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ja, és a Csintel állítólag kazán is... Nehéz idők ezek. :P

(#20) ZnVjaw0K


ZnVjaw0K
tag

Ezek közül melyikben lesz már hardveres spectre/meltdown/stb védelem?
(illetve olyan design, ami nem teszi lehetővé ezeket)

(#21) Petykemano válasza GeryFlash (#14) üzenetére


Petykemano
veterán

A cikk(ek) valóban afféle rövid tudósítás jellegűek anélkül, hogy hosszas elemzésbe és jövőfejtegetésbe kezdett volna - ami pedig pont az ilyen beszélgetős demo-bemutató showk velejárója és célja.

Tehát én se bántam volna hosszabb elemzést olvasni.

De nézd a jó oldalát: Abu abba se ment bele, hogy a nemrég megjelent pletykákról - ami pedig eléggé "the way how amd will rule the world" jellegű - legalább tudósítson, hogy volt egy ilyen is, nemhogy abba, hogy az amd majd talán így megy úgy kit és hogyan fog ez alapján lenyomni.

Nekem az a gyanúm, hogy ez valamiféle fizetési okból lehet. Még akár azt se tartanám kizártnak, hogy a prohardvert tényleg finanszírozza az AMD egy kelet-európai ügynökségen keresztül a megjelent nagy elemző cikkek alapján. Vagyis hogy valami ilyen okból esetleg érdeke a lapnak és az újságírónak hosszú amd cikkeket megjelentetni, míg más cikkek esetén darabra megy az elszámolás és nem éri meg 8 oldalas intel cikket hozni.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#22) Ragnar_


Ragnar_
addikt

"egy négymagos, nyolc szálat kezelő Kaby Lake processzor 16,65 másodperc alatt végzett a kialakított 7-zip teszttel, míg ugyanerre egy négymagos, szintén nyolc szálat kezelő, de már Sunny Cove magokra épített, ugyanakkor azonos órajelen futó CPU 9,76 másodperc alatt volt képes."

Én má' rég mondom, hogy tömörítésre csak az Intel ;]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#23) sleger válasza Holyshout (#16) üzenetére


sleger
csendes tag

Feltételezem, a legtöbb ember nem a termékekre, hanem a két cég korábbi cselekedeteire neheztel (amiből bőven lehetne válogatni)

(#24) Tomkaa


Tomkaa
tag

Amúgy nem vágom mi ez az egész Abu meg a ph ellen? Mostanában annyi a rinya ezekalatt a cikkek alatt, hogy rossz nézni. Ha jót ha rosszat írnak. Az Amd most próbálja összeszedni magát, egész jó termékekkel, jó tudjuk az Intel is fasza, csak jelenleg kapni is elég nehéz.. de amúgy ezek kb tények mit kell hisztizni rajta.
Mi lesz a következő az illumináti háttérhatalom mozgatja a ph-t? :D :))

(#25) Cs1csó válasza Tomkaa (#24) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy tudom a gyíkemberek mozgatják hátulról a PH-t.

(#26) b. válasza Holyshout (#16) üzenetére


b.
félisten

pedig ez abszolút nem volt ilyen cikk, sőt kifejezetten korrekt volt szerintem, semmiféle pártolás nem volt benne, még csak AMD se igen volt előhozva benne példaként, szóval korrekt volt minden oldalról, egyedül ezek a bizonytalan évtizedes jelzők voltak zavaróak, de ezt ki lehetett azért hámozni, ha megnézte az ember az előadást.
Szóval ennél a cikknél ennek a témának szerintem nincs itt a helye.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27) Holyshout válasza b. (#26) üzenetére


Holyshout
csendes tag

Félreértettél, nem a cikket kritizáltam, hanem úgy általában a cikkek/hozzászólások hangvételére gondoltam. De tökéletesen igazad van, ezért is off topicba írtam.

@sleger: Persze értem én, na de ha elég időt és pénzt adunk az embereknek (vagy bármilyen cégnek) akkor azok előbb utóbb - sajnos - "furcsa" dolgokat fognak művelni.

De bocsi igazatok van, sajna most ide sikerült a hozzászólás, majd legközelebb figyelek erre :)

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#28) b. válasza Holyshout (#27) üzenetére


b.
félisten

:R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29) Abu85 válasza b. (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Attól függ, hogy mit építenek egymásra. Ha mondjuk egy keveset fogyasztó lapkára raknak egy zabálósat, akkor ott igazából nincs különösebb probléma ebből. Ha mondjuk két sokat zabálót raknak egymásra, na az már kicsit para, de leginkább akkor kell valami speckó megoldás, ha mondjuk három lapka kerül egymásra. Erre vannak érdekes ötletek, kis üregek a hűtőfolyadéknak a lapkák között, stb.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) b. válasza Abu85 (#29) üzenetére


b.
félisten

Erre gondoltam én is, hogy hűtőkamrákat alakítanak ki köztük, de ugye itt feltétel lenne a folyadékhűtés, legalább is az én elképzelésem szerint. Mondjuk egy konzolban(is) ezt a megoldást lazán el tudnám képzelni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) Luskan


Luskan
tag

Az AMD-nek nem lesznek ilyen kicsi 10 watt alatti processzorai?

Néha olyan jó lenne egy kis szamárvezető a cikkekbe pl így: Sunny Cove --> N5XXX jelzésű processzorok. Nem tudom követni ezeket a szép szar megnevezéseket (mindkét gyártó esetén).

[ Szerkesztve ]

(#32) Cs1csó válasza b. (#30) üzenetére


Cs1csó
félisten

Konzolba? Kizárt. Drága, a konzol arról szól hogy a létező legolcsóbb kivitelezésben készüljenek, MÉG így is buknak sokszor a hardveren.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.