Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Vérszegény modellfrissítések lettek. :U

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#2) joey04 válasza ghiottone (#1) üzenetére


joey04
titán

bizony sajna...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) forgonati


forgonati
őstag

Az egyetlen említésre méltó dolog a sztereo hangszórópár, az mondjuk meglepő ennyire alsó kategóriás cuccoknál. A többi viszont gyenge, nagyon.

Keelah Se'lai!

(#4) Csapoati válasza ghiottone (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

De még mennyire... A 2.1-et senki se vegye meg az 1 giga RAM miatt, a 3.1 drága és a Helio P10 hamar le fogja zabálni a 3000-es akksit, az 5.1-nél pedig megint kevés a RAM ennyi pénzért, + Helio P18 és 3000mAh.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Környezetszennyezéses modellek.

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

A Nokia 3 is Oreo-s már pár hónapja. Ezek a HMD Nokiák jól indultak. Még két éve sincsenek a piacon, de máris drágák lettek. Oké friss rendszer, jó minőségű ház, jó kijelző, remélhetőleg jó kamera (ez nem minden modellnél teljesült). Kiadtak egy szuper Nokia 7 Plust, aztán most jöttek ezekkel a vacakokkal. Miért?
A kedvenc gyártóm még mindig a Huawei, a második a Samsung. Azt vártam - és komoly esélyük volt rá - hogy valamelyik helyét átveszi a HMD Nokia. Hát így nem fogják.
Ma nincs a bejáratott gyártók közül olyan, akivel maradéktalanul elégedett lennék. Még a két kedvencemmel sem. Erre lett volna jó a HMD Nokia.

[ Szerkesztve ]

(#7) AttilaNokia


AttilaNokia
tag

Már egy óra eltelt a cikk publikálása óta, és még egy comment sincs, amiből kiderülne, hogy a Xiaominak mennyivel jobb telefonjai vannak az árszegmensben? :Y
Az kimaradt a cikkből, hogy a Nokia 5.1-ből lesz 3GB RAM-os, 32 GB háttértáras verzió is 219 euróért.

(#8) janeszgol válasza AttilaNokia (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

És az nálunk is kapható lesz? Mert megszokott jelenség, az esetek többségében ez a módi, hogy ide a leggyengébb jön mindig.

(#9) aelod


aelod
veterán

Helio...eddig olvastam.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10) AttilaNokia válasza janeszgol (#8) üzenetére


AttilaNokia
tag

Nem tudom, de gondolom, hamarosan kiderül.

(#11) troviko


troviko
senior tag

Nokia 3 = 10-ből 11 romlik el. Kína vackok.

https://www.oldtech.hu/

(#12) aelod válasza troviko (#11) üzenetére


aelod
veterán

Forrás?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13) w.miki válasza Fred23 (#5) üzenetére


w.miki
veterán

hát igen... egyszerűbb lenne, egyből bedózerolni a tengerbe

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#14) janeszgol válasza aelod (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Erre én is kíváncsi lennék. a 7 Plusnál van pici sárgásodás a kijelzőben, de ha ezen múlik, egyik márka sem ajánlott vétel.

(#15) Ricardo


Ricardo
félisten

Nokia 2.1:
1Giga Ram 8 GB-os háttértár felejthető

3.1:
2 GB RAM-ot és 16 GB-os háttértár 55 ezerért?

Remélem komoly, mert viccnek kicsit erős lenne.

5.1:
Marad a 2 Giga ram, de már 70 ezerért.

Ez a trió erősen túl van árazva.

(#16) exedoc válasza Ricardo (#15) üzenetére


exedoc
senior tag

Egyetértek. Életképtelen hardverek erősen túlárazva. Egyikre sem tudom mondani, hogy jó vétel. Az 1GB RAM, és 8GB háttértár így 2018-ban már elég ciki.

Kicsit olyan érzésem van, mint mikor a Nokia lejtmenetben volt, és még mindig drágán mentek a termékeik, mert a nevet akarták eladni, mikor a konkurencia már évekkel elhúzott mellettük. Bár vannak jó készülékeik, hát ezek pont nem azok.

[ Szerkesztve ]

(#17) Cifu


Cifu
nagyúr

Csatlakozom az értetlenkedők sorához. A Nokia a HTC nyomába szeretne lépni? :F

A Nokia 2.1 kap egyedül értelmezhető méretű aksit (de miért pont ez?!?!), viszont 1GB rammal és 8GB tárhellyel már 2 évvel ezelőtt is maximum szadisták adtak ki androidos okostelefont, a Nokia meg továbbra is azt gondolja, hogy ez jó ötlet?

A 3.1 kicsi aksijával, gyenge hardver...

Az 5.1 dettó törpe aksival, viszont legalább újabb SoC-al, viszont drágábban.

A 3.1 és az 5.1 egy Huawei P10 Lite, Honor 9 Lite vagy egy Motorola Moto G5 Plus mellett is fejvakarós, nem is kell a Xiaomi telefonokat felhozni...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) Fabianus


Fabianus
tag

Ezek hogy a búbánatban lettek ilyen drágák kishazánkban? Remélem csak a szokásos Nokiás listaárakat látjuk, aminek semmi köze nem lesz a tényleges kínálati árakhoz. Tegnap még 139 Euro volt a a Nokia 3, és 189 Euro a Nokia 5, aminél 2/3 Gb és 16/32 Gb-os verzióról is szólt a fáma, igaz az nem derült ki, hogy melyik verziónak az az ára ami. (forrás nokiamob.net)

(#19) AttilaNokia válasza Fabianus (#18) üzenetére


AttilaNokia
tag

(#20) forgonati


forgonati
őstag

Annak a 2.1 Nokiának a főkameráján akkora a lencse, mint a tizenakárhány éves Nokia N95-öm ELŐLAPI kamerájának... Gondolom rohadt sok fényt ereszthet be, és a képminőség szuper lesz...

Keelah Se'lai!

(#21) Fabianus válasza AttilaNokia (#19) üzenetére


Fabianus
tag

Köszönöm. Látom jönnek az infók. Most láttam, hogy a 3-asból is lesz 3/32 Gbyte-os verzió.
Ettől függetlenül, hogy nálunk miért kell ilyen horror árakon bejelenteni ezeket, azt nem értem.

(#22) jUUh


jUUh
addikt

Kalap xarok ezek egytől egyig... :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#23) roli543


roli543
őstag

Nagyon kár ezekért a telefonokért, mert egész értelmes méretű kijelzőkkel jöttek, erre sporolnak a Ramon... meg az akksin. Pedig az 5.1 cseszett jól néz ki amúgy...

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#24) janeszgol válasza Fabianus (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem a 3.1 szimpatikus lenne, ha a 3 helyébe jönne. Azt kivezetnék és 39.990 forintért startolna a 3.1. Arra azt írnám, hogy jónak tűnik. (Ugye majd a teszt alapján derülnek ki a kritikus, számomra kritikus pontok, mint kijelző fényerősség, kamera, érintő, beszédhang.) Oké, ha jól tudom a Helio P10 csak cat4-es LTE-t tud, de elnézhető még ennyiért. A 2 giga ram, pláne a jövőt tekintve (2 év távlat) necces lehet, de nem tudjuk, mit hoz a jövő rendszere.

(#25) Fabianus válasza janeszgol (#24) üzenetére


Fabianus
tag

A 2-esre azt gondolom, hogy nem az európai piacra szánták. A 3-as és az 5-ös, meg majd kiderül, hogy valójában milyenre sikerült. Meglátjuk, hogy mikor, milyen konstrukcióban mennyi lesz a tényleges ára, és hogy nálunk, szolgáltatóknál stb elérhetőek lesznek-e a 3/32-es verziók. Amúgy egyik sem esélytelen a piacon. A lényeg nem egy bejelentésen dől majd el.

(#26) janeszgol válasza Fabianus (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Mondjuk az igaz, hogy a frissítéseket is meg kell fizetni. Pl a Huawei kínálatában specre jobb készülékeket találni, de még a csúcskategóriát sem szeretik frissíteni, nem hogy az alsót és közép-alsót. Ez viszont nézőpont kérdése, kinek mi a fontos. (Akinek az új rendszer adta lehetőségek és a biztonsági foltok, annak a Nokia, akinek meg az áruházban lévő appok OS kompatibilitása, annak a Huawei is elegendő.)

(#27) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A Nokia 5.1 tetszik, a többi harmatos.

2.1-nek is illetve volna 2/16-osnak lennie, legalább.

És nem értem a logikát, alsó szegmensben Snapi, közepesbe meg már "csak" MTK? What?

Miért nem lehetett mondjuk egy Snap 425 - 450 - 630 kombóval.

@troviko: Ezt valamivel támaszd is alá, mert a maradék hiteled is elveszted a fórumon.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem jelenleg sima Nokia 3-asom van, lassan egy éve. Imádom. De két hibája van, amit kíváncsi leszek, hogy a 3.1 be javítanak e?

Az egyik hogy annyira sikamlós maga a készülék, hogy kiesik az ember kezéből. Szilikon tokkal megoldva.

A hátlapi kamera viszont rettentő gyenge, nem tudok rá mást mondani...

Tehát h ezeket javítják és 35-40 körül megvehető, egy vevő már lenne is. Persze élőbe is látnom kell. De nem erőltetem a cserét, mert a droid 8.0+ával és jön a 8.1 kiválóan muzsikál :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#29) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

15, 20, 25e és szemet lehet hunyni a telók felett.

(#30) AttilaNokia válasza Lalikiraly (#28) üzenetére


AttilaNokia
tag

Az újban már 13 MP-s kamera van az eddigi 8-as helyett. Érdekes, hogy már a magyar nyelvű Nokia oldalon is kint vannak az új telók.

[ Szerkesztve ]

(#31) Fabianus válasza AttilaNokia (#30) üzenetére


Fabianus
tag

És mindkét kérdéses készüléknél megjelenik a magyar oldalon is a 3/32 Gb-os verzió is

(#32) gergejly


gergejly
aktív tag

És mikor jön már az új 8110.....

(#33) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Basszus, pedig miközben olvastam, hogy a 2.1-ben 425, 4000mAh, jó kijelző 30k és aztán.. 1 GB RAM és 8GB ROM, pedig nem kellett volna sok egy Redmi 5A trónfosztáshoz.

A 3.1 és az 5.1 a maguk újdonságaival meg eléggé drágák és vérszegények lettek.

Finn the human

(#34) Tkulcsar


Tkulcsar
kezdő

A cikket látva gondoltam magamban irónikusan hogy lesz vagy 1.5GB Ram a 2.1-ben.. ;] Erre meg látom hogy maradt az 1/8 :C Szánalmas hogy ez a HMD-nek nevezett fsztudja honnan jött cég, akármit eladhat a nagymúltú Nokia név mögé bújva... Ötlettelen túlárazott kaki az összes telefonjuk.

"Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy nem lehet tudni róluk hogy valódiak-e" (Petőfi Sándor)

(#35) aelod válasza Tkulcsar (#34) üzenetére


aelod
veterán

És arra nem gondoltál, hogy ebből csurog azért nekik mivel android go? :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#36) janeszgol válasza Tkulcsar (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

A Go-nak lehet elég. Aztán persze hogy mit csinál a felhasználó, az egy egészen más kérdés, mivel ha jól tudom, nem Go-s appok is futtathatók azokból, amiknél van Go-s kiszerelés.
"Kislányom, feltennéd a sima Facebook appot, amit te is használsz, mert az jobb/mert te is azt használod!" - hopp, egy halottal több. Mármint telefonban. :)

(#37) #81733120


#81733120
törölt tag

Sajnálom, hogy ilyen rossz specivel jöttek ki az új modellek...
Pedig nálam először ígéretesnek látszottak, tetszettek, de ezzel a specifikációval, ennyiért szerintem nem jó.

(#38) YLi


YLi
tag

Viszont nem látom sehol, hogy lenne ezeknek DUAL SIM-es verziói. Valaki esetleg hallott róla?

(#39) #81733120 válasza YLi (#38) üzenetére


#81733120
törölt tag

Gondolom lesznek belőlük Dual SIM-es verziók, ahogyan a tavalyi modellekből is.

(#40) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Brutál drágák a tudásukhoz képest. De legalább rondák is.

(#41) ates


ates
aktív tag

Egy Meizu M6/M6 Note mellett ezek az árak nevetségesek (csak hogy ne mindig a Xiaomi-t hozzuk példának) :K

(#42) #52588800 válasza ates (#41) üzenetére


#52588800
törölt tag

És milyenek a Meizu frissitései?

(#43) Lalikiraly válasza AttilaNokia (#30) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Igen, elég gyors a bevezetés...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#44) retroid válasza #52588800 (#42) üzenetére


retroid
senior tag

A friss rendszer se viszi el 1GB RAM al az appok 95%át :D Akár naponta is kaphat updatet ha összeomlanak az alkalmazások és akad minden ....

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#45) vanye


vanye
senior tag

Hmm. A tavalyi fellhozatal összeszedettebb volt. De már akkor sem volt sok teteje annak, hogy a 3, 5, 6 és 8 mellé miért kellett 7, miért jött egy harmatos kettes és egy még vérszegényebb egyes. Ilyen széles merítéssel nem lehet az "alsóházban" is értelmes, nerd-öknek is sokatmondó SoC, sajnos.

Stern des Südens!

(#46) ates válasza #52588800 (#42) üzenetére


ates
aktív tag

Ott a pont :R , De ! számomra nem kérdés melyiket választanám.

(#47) #52588800 válasza ates (#46) üzenetére


#52588800
törölt tag

Természetesen mindenki azt a készüléket választja, amelyiket szeretné. Itt csak arra céloztam, hogy ne csak benchmark / forint alapon nézzük a telókat.

(#48) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én néztem egy videót a ről. Hát basszus n:agyon ocsmányul néz ki így elsőre, majd persze élőben is megnézem, de ott a nagy üres alsó rész, a 18:9-es kijelző tiszteletére meg odarakták az android gombokat. Csak gratulálni tudok hozzá. Azthiszem marad a 3-asom egy darabig :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#49) Orosz Mérnök


Orosz Mérnök
tag

Lehet,hogy én vagyok,akinek a biliben van a keze,de szerintem az új 5-öst kellene 55-ért árulni,a 3-ast 29-ért,a 2-est meg passz. Ahogy sok apró hirdetésben szerepel: kinek mit ér meg.

(#50) #52588800 válasza Orosz Mérnök (#49) üzenetére


#52588800
törölt tag

A Nokia 1-2-3 között kb 15 euró különbség van. Szvsz az 1 és 2 semmi létjogosultsága nincs ebből a szempontból. Az android go pedig mehetett volna egyből a 3asra. A 3.1 ennek a fényében kellett volna kihozni, szintén go -val, max 120 euróig.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.