Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xtend


xtend
senior tag

Ez mind szép és jó, de mikor lesz otthon olyan, mint külföldön? Értem én ezalatt, hogy amikor Finnországba költöztem, csak pislogtam, hogy itt a feltöltő kártyás simhez is potom pénzért van korlátlan (és valódi korlátlan) adatforgalom! Azóta előfizetéses lettem, de 20€ fizetek havonta amiben 1500 perc, 1500 sms és korlátlan 4G net van 100mbit/s sebességgel (és nem csak országon belül, hanem a balti országokban + Svédország). Nem kell 18-20.000 ft-os előfizu, mint otthon....ide kéne felnőni. Sok háztartásban pl nincs is kábeles net, hanem sim kártyás router van, az osztja a netet

Persze, hogy 4x annyi adatforgalom kell a népnek mint régebben, amikor ezelőtt 5-6 évvel sem volt elég az 1-2GB semmire, plána manapság. Emlékszem mindig jött az sms, hogy elfogyott az adatforgalmam vagy veszek még vagy a sebesség pár kb/s marad...szóval van még hova fejlődni.

[ Szerkesztve ]

(#2) Baltazár123 válasza xtend (#1) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Engem mondjuk nem érint, mert a családnak egyelőre megfelel a vezetékes net + tkom marathon 4gb csomagok, de ha a gyerek tovább tanul és elköltözik, akkor neki tényleg kéne egy ilyen, amit te is leírtál és az itthon súlyos pénz egyelőre.
Volt 2 db 1gb-os havi előfizetős net a családban, de két problémám volt vele. Az egyik, hogy gyakran az 1 gb-ot se használtuk fel és akkor ment az enyészetbe. A másik dolog meg az volt, hogy bár úgy hirdetik, hogy ha mégis leforgalmazom az 1gb-ot, akkor utána kb 6kb sávszél megmarad, ami elméletben levelek megnézésére, utinfó lekérésére alkalmas lenne, de a gyakorlatban vagy nem 6kb hanem a töredéke, amit engednek vagy nem tudom, hogy mit korlátoznak, mert még a leveleimet se tudtam megnézni, utinfo se adott be semmit csak pörgött a végtelenségig. Használhatatlan sz.r marad, pedig neteztem én 6kb még régen, amikor a vezetekés net is forgalom korlátos volt, de 6kb mellett levelezés simán ment. A mobilneten meg nem.
Dobtam is ki a francba az összes mobilnet előfizetést és most a tkom marathont használom. Ennél egyelőre nincs jobb, de ez csak olyanoknak jó, akik hasonlóan keveset használnak mobilnetet, mint mi viszont ha ritkán is, de kell nekik.
Abban bízom, hogy a gyerek amikor egyetemre kerül már lesznek normálisabb áron telefon+korlátlan mobilnet csomagok is.

[ Szerkesztve ]

(#3) Medocsabi válasza xtend (#1) üzenetére


Medocsabi
addikt

A válasz, soha.
Kár is (sajnos) összehasonlítani hazánkat az Únió fejlettebb országaival, hisz ha belegondolsz ez a mobilinternet hozzáférés ezredrengú fontosságú, az egészségügyhöz, az infrastruktúrához, életszínvonalhoz képest, és azok hol vannak? ....sehol, sajnos... :(

(#4) redgreg válasza Medocsabi (#3) üzenetére


redgreg
tag

vagy csak annak, hogy legyen normális, világviszonylatban is fejlett hálózat, annak ára van? Mert am tök vicces a korlátlan net, ha ytt se nézel rajta mert akad az egész mint mondjuk Athén belvárosában?

(#5) janeszgol válasza redgreg (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt akartam en is kerdezni. Jo a filleres net, de milyen a minosege?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) UnA válasza Medocsabi (#3) üzenetére


UnA
Korrektor

A fejlett Franciaországban csak azóta van olcsó mobilszolgáltatás, mióta a Free megtörte a korábbi kartellszerű árakat.

Nem igazán értem, hogy ez milyen kapcsolatban van az oktatással (stb) a te fejedben, mert semmilyen módon nem összehasonlítható.

(#7) Gyula84 válasza Medocsabi (#3) üzenetére


Gyula84
veterán

én hollandba is az itthoni netet használom mert olcsóbb

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

"Az időszak végére a mobil adatforgalom fő kiszolgálóivá a 4G hálózatok váltak. Az uniós roamingdíjfelárak 2017 közepi eltörlésének köszönhetően pedig a mobiltelefont egyre bátrabban használjuk külföldön."

Itthon az értelmes adatkerettel rendelkező tarifacsomagok csak belföldön használhatóak. Talán a Vodánál láttam egyet ami az EU-ban is felhasználható. Szóval tök jó hogy használhatom az EU-ban a méregdrága csomagokat, a normálisan árazottakat meg csak belföldön. Azzal egyet értek, hogy továbbra is nagy bátorság kell a külföldi mobilnetezéshez. (meg nem kevés pénz)

Ezeknek a szolgáltatóknak az 5G olyan, mint disznók elé a gyöngyöt vetni. Minek a még gyorsabb net, ha nincs hozzá normális 2020 -as igényekhez igazított adatkeret?

Épp azzal promózzák az 5G technológiát, hogy akár belső hálózatként is lehet használni wifi helyett...Biztos lehet majd, csak nem nálunk Magyarisztánban. Itt még 50 év múlva is 1 meg 3GB-os csomagokban gondolkodnak majd ezek a cégek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Bwin87 válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


Bwin87
tag

5G még tök felesleges, az átlag réteg úgy sem tudná kihasználni,szerintem sokan még a 4G-t se.

Sony Xperia 1 V

(#10) hallador válasza xtend (#1) üzenetére


hallador
addikt

Ne akard összehasonlítani. Nem cél. Nagyon fontos, Magyarország egy kifejezetten egyént kiszolgáló társadalom nem pedig a közösséget veszi figyelembe a 20-dik század legszerencsétlenebb és legkényelmesebb történelmével bíró országa. Az emberek alapvetően nem szeretnek tenni a saját jólétükért értve ez alatt, hogy nem akar semmit tenni a saját boldogulásáért. Miért fontos ez? Azért mert ennek az egyenes következménye, hogy mástól várja a megoldást és ezért fizet, szenved, és még véleményt is mond arról a semmiről amit el tudott volna érni, de még sem tett érte semmit, ezért nem is érte el. Lefordítva másra mutogat.
Ehhez az és hozzájárul, hogy a kádár rendszerben Magyarországot hívták a KGST blokk Svájcának, nem azért mert valóban az volt, hanem azért mert itt éltek legkényelmesebben az emberek a felvett hiteleket fejlesztés helyett jóléti szolgáltatásokra költötték, nem pedig az emberek önálló gondolatainak helyre tételére. Önálló gondolkodás, felelősségteljes döntés, a saját fejlődésem értelmében, ezek a szavak soros gerilla akciója a magyar társadalom ellen.

Egy szóval sokkal könnyebb úgy élni, hogy nem gondolkodunk, nem fejlődünk, nem informálódunk, hanem helyettünk döntenek, megmondják mit csináljunk, megmondják miért higgyjünk ebben, vagy abban.

Lehetne azt mondani, hogy a szocializmusnak 30 éve vége, és mit beszélek én hülyeséget, csak éppen a magyar társadalom legalább fele pontosan így gondolkodik, mint ahogyan leírtam. Elegendő csak megnézni az olyan kifejezetten népbutító dolgokat, mint kifejezetten olyan tv csatolnák megjelenése, ami természetesen főleg az 50 feletti korosztályt célozzák, és főleg a reklám mellett, a politikai híreket célzottan juttatják el az adott célcsoporthoz.

Ugye meg lehet kérdezni hogy jön ez a mobilnethez?

A mobilnet nem fér bele ebbe a megoldásba. Bele lehet gondolni mire is jó az internet, miért jó az, ha boldog boldogtalannak a kezébe van egy eszköz amivel technológiailag egyértelműen fejlődik, mert ugye ha tud kezelni egy nyugdíjas akár csak annyira is egy mobiltelefont, hogy a napi híreket el tudja olvasni, esetleg ráakad azokra az oldalakra is amiket adott érdekcsoport el akar hide-olni egy adott csoport elől, akkor bizony azonnal meg is van az oka, hogy Magyarországon miért nem cél a fejlődés, nem cél a társadalom oktatása, fejlesztése. Hiszen a technológiával nem csak játszani, és híreket lehet olvasni, hanem tanulni, fejlődni, az életet minden szinten könnyebbé lehet tenni, ha valaki tudja hogyan kell használni.

Na de akkor mivel lehet "zsarolni" azt a réteget, aki még mindig abban hisz, hogy a kedves vezető, majd megvédi őt, vagy gondoskodik a mindennapi betevőről, mert bizony elegendő csak megnézni a vidéki kis falvakat (én onnan jövök) pontosan az a szemlélet él mint 1980-ban, csak már van 8 tv csatorna nem csak egy, meg a vezetékes telefon már nem annyira elterjedt, a gondolkodás pontosan ugyan ez maradt.

Ezeknek az embereknek nincs felelősség érzetük, nincs semmilyen korlát bennük, hogy ne úgy lenne a világ menete, mint ahogyan a tv (ugye melyik tv ingyenes? ) elmondja...

Ehhez nem célszerű az olcsóbb internet, nem szélszerű az emberek minél több rétű tájékoztatása, és az sem célszerű, hogy ezáltal döntéseket hozzon, vagy önállóbb legyen, mint egy ötödikes.

Szerintem.

(#5) janeszgol

A 3g is tökéletesen megfelel a mindennapi használathoz. a 4g pedig tökéletes. Az 5 G azért fontos mert több helyen is le lehet váltani a megbízhatatlan WiFi rendszert. És több technológiát is építettek az 5G-re.
Ebből adódóan a mobilhálózat minősége irreleváns. Az egy elég elvetélt ötlet, hogy adott országokban alanyi jogon jár 1 - 5 Mbit/s 1 - 2 Mbit/sec tökéletesen elég a mindennapi internetezéshez. Szóval szerintem ez nem kérdés, a kérdés inkább az miért nem jár mindenkinek 1 Mbit/Sec a telefonjára mondjuk 3 GB/Hó mennyiséggel. Mondjuk fentebb leírtam, hogy szerintem miért.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#11) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Mi lenne szegény fórummal ha nem járnának ide azok akik mást se csinálnak mint az országra okádnak külföldről.

(#12) hallador válasza Medocsabi (#3) üzenetére


hallador
addikt

Sajnos a kettő nagyon összefügg. Sajnos otthon nem az a szokás, hogy gondolkodunk, hanem az az amerikai (USA) szemlélet, hogy mindent készen kapunk. (Az más kérdés, hogy USA-ban ha nem dolgozol, akkor éhen halsz és senkit nem érdekel, ameddig otthon nem)
Az oktatás a legfontosabb támpontja egy társadalomnak nem pedig a készen kapott egészségügy vagy infrastruktúra. Ha képzett vagy, és a társadalom elért arra a szintre, akkor eljut ez ember arra szintre, hogy ne akarjam ellopni az alkatrész, építőanyagot, és ne akarjam eladni, ne akarjak mindent ingyen, mert az másnak is pénzbe kerül, én is segíthetek buszmegállót építeni, vagy árkot takarítani nem csak az állam. Én is megtehetem, hogy nem dobálom el a szemetet, mert majd úgy is összeszedik, persze az más kérdés, hogy nyilván nem én szedem össze, mert aki össze szedi, az csak "utcaseprő". Mondjuk ha nem dobom el, akkor nem kell összeszedni, így az utcaseprő átképezhető az utak szélének gaztalanítására, mondjuk egy fűkaszával, vagy erre készített célgéppel.
Na ezt a mentalitás kellene eltanulni nem azt, hogy ha a haverom vagy építhetsz buszmegállót, ha nem vagy az, akkor meg bújdossál el, mert az mindenkinek jó, de főleg az én zsebemnek.

A kettő nagyon is összefügg, és az oktatás, és a társadalom ön/én fejlesztése sokkal fontosabb, mert abból lesz majd az infrastruktúra, és az egészségügy.

Ingyen semmi nincs. Csak azt hitték a kádár rendszerben, hogy van, de mivel nekem sem volt kedvem azt fizetni, amit az elmúlt 55 évben elkótyavetyéltek az én szüleim is és az ott élők is mert akkor az volt a szokás. Most, hogy vissza kellene fizetni az ekkori életvitel hibáit, önálló gondolkodás, vagy felelősség vállalás helyett becsületes hozzáállás helyett másra mutogatunk, és várjuk, hogy segítsen valaki. Nem fog.

Szerintem.

Én sem élek már otthon magamért is tudok dolgozni, vagy olyan társadalomért akinek a gondolkodása közelebb áll az enyémhez. Na ez nem Magyarországon van. Általánosítani nem szabad, nem is lehet.
Ennek ellenére havonta több napot vagyok otthon is, mert otthonra is dolgozunk nem távolodtam el teljesen Magyarországtól (és inkább ez ott élő emberek felfogásától, mert az ország nagyon szép). De nem szeretnék ott élni már.

(#11) arnyekxxx

Még szerencse, hogy nem a kedves vezető mondja meg ki és miért írogathat a fórumra. És igen jó, hogy mindenki elmondhatja a véleményét, mert ugye ez egy valódi beszélgetés alapja, nem az, amit fejtegetsz.... Bizony szerencse.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#13) Medocsabi válasza UnA (#6) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ha már az Únió egyéb országaihoz képest mérünk valamit, szerintem nagyon is releváns összehasonlítási alap akár az egészségügy, akár a mobilnet lefedettség(akkor is ha ez utóbbiban élen járunk). Maga a mobilnetnek semmi köze az egészségügyhöz.

(#14) UnA válasza Medocsabi (#13) üzenetére


UnA
Korrektor

"... a mobilnetnek semmi köze az egészségügyhöz."

Köszönöm ;)

(#15) erer1000


erer1000
őstag

emlékszem, annó még buta telefonnal , Alcatel OT806-al talán 500-600Ft áron 40MB netet vettem életemben először.
Napi picit több mint 1MB fért bele, és kb pont elég is volt egy hónapig, chat-eléshez 2011-12 körül :D

majd 30MB de túlforgalmazási díj helyett lassításos később már elég szűkös lett, de lassítva is lehetett azért használni chat-re.

na de valahogy később, hiába kerültem kedvező csomagba, és 400MB majd 800MB egy ezres alatt, ha az elfogyott, a 32kbps már arra se volt elég hogy egy messenger üzenetet elküldjön az ember.

és minden egyre pazarlóbb lett. weboldalak is már megákat megesznek ha úgy van, sőt, a reklámok egy külön mise. Meg ha bányászni befogják a mobilt közben az is de jó...
Úgyhogy nem csoda hogy nőtt az adattartalom.

manapság meg 10GB csomag már olykor nem tart ki hónap végéig , pedig egyáltalán nem youtube-ozok mobilról :U

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#16) Aprósólyom válasza Medocsabi (#3) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Összehasonlítod az állami feladatokat a versenyszférával. Mintha egy magán praxisban dolgozó fogszakorvosi ellátást hasonlítanál össze a TB körülményekkel. Na ebben pont van tapasztalatom. Tudnék mesélni... :DDD

Finnország. Nem lehet, hogy a nagy terület és a lakosság lefedése érdekében elsősorban a mobilinternetre koncetrálnak a szolgáltatók.

Egyébként nekem is hasonló tapasztalatom van, csak Dániában. Tessék linkelem, nem kamu. Ez a Lebara olyan, mint egy MOL mobil. Közvetített szolgáltatás, saját hálózat nélkül, de bárki veheti és a legjobb 4G lefedettségű, Telenor biztosítja a hálózatot. Én több évig használtam: Most épp, kb 4300Ft-ért 100GB és 100perc lebeszélhetőség, plusz 2 óra külföldre, 3000SMS belföldre. Elég "szar", nem?! :DD [link] 49DKK kb. 2100HUF.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#17) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

csúnya lehúzás a mobilnet gigákat venni hova fejlődött vissza 2000-es évek eleje hogy korlátozzák

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#18) #95561216 válasza Baltazár123 (#2) üzenetére


#95561216
törölt tag

"Dobtam is ki a francba az összes mobilnet előfizetést és most a tkom marathont használom. Ennél egyelőre nincs jobb, de ez csak olyanoknak jó, akik hasonlóan keveset használnak mobilnetet, mint mi viszont ha ritkán is, de kell nekik."

Ezzel nem értek egyet, sok mobilnetet használok, és jobban megéri, mint előfizetéses net. 1-2 hónapig elég általában, de most húsvétkor ellőttem például több mint 5 gigát. Ez előfizetéssel vagy alapból túl drága lenne, vagy vehetnék drágán extra adatot. Előfizetéshez 1 giga plusz 1490, dominoval 3 napra 3 giga 978. És akkor arról még nem is beszéltem, hogy az előfizetéssel feleslegesen fizetnék percekért, miközben domino-n 19 forintos percdíjért elintézem azt a havi pár hívást.

Vicces amúgy, addig volt előfizetésem, amíg egyetemre jártam ill pályakezdő voltam, mert kellett a részletre vett telefon :DDD Mióta rendesen keresek "megengedhetem" a dominos telefont.

(#19) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Az elmúlt négy évben végig volt mobilnetem, és ha összeszámolom szerintem összesen nem költöttem többet rá 3000 forintnál. Igaz én nem tecsőzök, meg visszafogottan használom, ahol több időt töltök ott mindig van wifi. Több mint 1 éve telekomos vagyok, és náluk még nem fizettem mobilnetért. Amikor átvittem hozzájuk a számomat, kaptam ajándékba 1 giga netet, mielőtt lejárt volna kaptam ajándékba még 4 gigát. :D Ezeket meg addig használhatom, amíg el nem fogy.
Munkámhoz nem kell mobilnet, melómban van gigabites net, otthon meg van 100 megás, szóval a mobilnet meg nem izgat.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) kilua válasza erer1000 (#15) üzenetére


kilua
senior tag

Attól is függ, milyen böngészőt használsz, opera mini, extrém adatforgalom csökkentéssel képek nélkül, úgy hogy noroot firewallal kilövöm minden más app mobiladat hozzáférését még a 200 mega is sok de teljesen olyan mint a WAP, automatikus beállításon gyenge képminőséggel pont elég a 200megás mobilnet, úgy hogy minden oldal jól működik még az -idióta- Disqust használók is, csak a reklámok nem, mert azokat is szűri.

(#21) Franklin válasza BerserkGuts (#17) üzenetére


Franklin
addikt

Tolmácsot szeretnék kérni.

(#22) hemaka válasza BerserkGuts (#17) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#23) aprokaroka87 válasza erer1000 (#15) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az a 32kbit/sec kb arra volt jó hogy semmire.
Sokszor az sem volt meg.

(#24) erer1000 válasza aprokaroka87 (#23) üzenetére


erer1000
őstag

Velem megesett hogy laptopra osztottam meg USB-n a GPRS-en át jött lassított netet mert MSN-en írnom kellett valakinek

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#25) arnyekxxx válasza kilua (#20) üzenetére


arnyekxxx
veterán

minden oldal jól működik még az -idióta- Disqust használók is

ezt hogy csinálod? Nekem a mini extreme beállítással kilövi a disqus-t

(#26) Tigerclaw válasza kilua (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lassan 2020. -ban ne kelljen már a GPRS, Edge korabeli trükkökel netezni. Ennyi erővel hozzák vissza a statikus weboldalakt, meg kapcsoljuk ki a képek letöltését, mert a magyar mobilszolgáltatók 20 évvel lemaradtak a jelentől.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) redgreg válasza Tigerclaw (#26) üzenetére


redgreg
tag

Mármint arról a jelenről, ahol Bécs v Berlin jelentős részein nem tudsz még telefonálni sem, nem hogy internetet használni, mert annyira nincs hálózat? Tetszik nem tetszik a minőségi szolgáltatásnak ára van, és ezt ki kell fizetni. Hogy drága 7000 Ft 5 Gb netért és gyak korlátlan telefonálásért? Igen az. De cserébe ezt használni is tudod. Tudom h itthon minden is rossz, de főleg az, hogy mindenki IS fillértbasz, és nem képes megtanulni, hogy a minőségnek ára van, legyen az munka vagy szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#28) Tigerclaw válasza redgreg (#27) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Épp te írod, hogy sok helyen még telefonálni sem lehet a fővárosban. Attól, hogy többet fizetsz érte, nem változik semmi. Ha előfizetsz egy havi 20 ezer Ft-os csomagra, hirtelen kinőnek a földből a hiányzó adótornyok, antennák? Máshol kevesebbért többet tudnak adni...még olyan országokban is, ahol az alkamazottaiknak 5-6x bért kell fizetniük. Ez a szokásos “aki nagyot markol, keveset fog” marketing felfogás. Legyen olyan drága a mobilnet, hogy minél kevesebben használják...mert az biztos több bevételt hoz...ja nem. Máshol azt akarják, hogy minél többen használják a hálózatot, ha már kifizették rá a koncessziós díjat és beruháztak rá milliárdokat. Az egész hozzáállás kérdése. Nálunk az ügyfél ellenség, akivel folyamatosan háborúzni kell, akit folyamatosan meg kell téveszteni, lehúzni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) Voloka válasza arnyekxxx (#11) üzenetére


Voloka
tag

Jó nagy ostobaságokatt írsz! Miért nem mindjárt patkányozod a magyarokat? Ez dívik most ( is!) felétek!
Felháborító ocsmányság, amit írsz!

(#30) redgreg válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


redgreg
tag

Nem egészen érted, hogy miről beszélek igaz? Előző munkahelyemen beutaztam a világot, és nem ez nem azt jelenti, hogy kétszer is voltam Ausztriában, hanem szó szerint kb minden kontinensét, és bár nagyon-nagyon sok dolog nem hiányzott itthonról, de az,hogy azon bosszankodom, ha Bivalybasznád alsón hármat is kell lépni, hogy 3 g legyen legalább igen. Mert pl ha elhagyod Róma túrista részét azért imádkozol, hogy térerő legyen, Berlinben sokszor a belvárosban is gondok voltak a térerővel stb. Ehhez képest itthon azon megy a sírás, h a vonaton a puszta közepén néha kilóméterekig csak edge van. Amit én látok, h nálunk drágán (persze ez relatív) van kevés, bezzeg Dániába (ahol a reptéren volt edge) kevésért van sok. Pedig a valóság az, hogy nyugaton olcsóbban van kevés, vagy ugyanennyiért kevés.

(#31) MongolZ válasza arnyekxxx (#11) üzenetére


MongolZ
addikt

Igazad van, milyen gáz már, hogy egyes külföldre dezertáltak itt osztják az észt, hogy máshol mennyire más, és rámutatnak problémákra, lehetőségekre... fúj, még a végén a nép rájönne, hogy nem jólétben él.

(egyszerűen tökre nem értem, hogy a kritikát miért kell az ország elleni támadásként felfogni - de tudom, de most nem írom le, mert megsérteném az ország felét -, és miért nem lehet belőle tanulni és előre haladni)

(#10) hallador és (#12) hallador:
Nagyon sokmindenben egyetértünk. Röviden úgy foglalnám össze, hogy Magyarországon kialakult egy masszív jóléti hedonista réteg.

[ Szerkesztve ]

(#32) szabogabor10 válasza arnyekxxx (#11) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerencsére nem te döntöd el, ki és hova “okádhat”.
Érintett vagyok, de az ilyen vélemények csak még jobban eltávolítanak Magyarországtól.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#33) Apollyon válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


Apollyon
Korrektor

UK-ben még a vezetékes net sem annyira király mint itthon. Magyarországon nagyon olcsón lehet venni nagyon gyors netet. UK nagyobb városainak egyes részein meg lehet örülni, ha hozzájut az ember egy max. 30-50 megás kapcsolathoz.
A mobilnet itthon tényleg drága, de már azért jóval jobb a helyzet, mint 5 évvel ezelőtt volt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34) BerserkGuts válasza Franklin (#21) üzenetére


BerserkGuts
őstag

2000-es években volt ez hogy korlátozzák az adatforgalmat mi ez már.

Ezeken a kapzsi ....-on múlna akkor még mindig a betárcsázós net lenne a csóróknak 64kbit-el meg lenyúznák a bőrőtöket minden egyes bájtért pénz kérnének mert kiszámolják kitől mennyit lehet lehúzni mennyit bír fizetni.

[link]

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#35) kilua válasza arnyekxxx (#25) üzenetére


kilua
senior tag

*azon igen, azt írtam hogy automatikusra állítva alacsony képminőség mellett már nem, és úgy sem eszik sokat az opera mini.

#17: NANI?!

(#36) arnyekxxx válasza kilua (#35) üzenetére


arnyekxxx
veterán

meaklumpa, félreértettem, sorry

(#37) arnyekxxx válasza MongolZ (#31) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szvsz az a gáz, hogy van akinek ez tölti ki a munkásságát egy it/hardver/mobil fórumon. Miközben deklaráltan tiltva van a politizálás ugyanitt.

(#38) MongolZ válasza arnyekxxx (#37) üzenetére


MongolZ
addikt

Fogalmam sincs, hogy honnan veszed, hogy ez tölti ki a munkásságát, ez olyan ellenségkeresés-szerűség a részedről.
Elég elmosott a határ a bárminemű kritika és a politizálás között, mert ha akarnánk, mindenre ráhúzható lenne, hogy politizálás. Mert ugye mi az, hogy sz*r drága itthon a net, nem szereted a kormányt?

(#39) BerserkGuts válasza MongolZ (#38) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Jó feleannyit keresni és többet is dolgozni túlórázni mint külföldön és 3x több adót fizetni is :DD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#40) redgreg válasza MongolZ (#38) üzenetére


redgreg
tag

A tények totális figyelmen kívül hagyása.

(#41) MongolZ válasza BerserkGuts (#39) üzenetére


MongolZ
addikt

Na látod, ezért nem túlórázom. Igaz, ötödannyit viszek csak haza :D

(#42) Tigerclaw válasza redgreg (#30) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

7 éve Londonban használtam 10-15 fontos feltöltőkártyás mobiltarifát all-you-can-eat 3G mobilnettel, ami kvázi a korlátlan mobilnet. A két csomag között csak az volt a különbség, hogy a drágábbikhoz 600 perc beszégetés és 600 sms járt, az olcsóbbikhoz meg 300. A beszélgetés nem volt leosztva hogy csak hálózaton belül, mint ahogy nálunk szokás, hanem belföldi hívás és kész. A havi bruttó minimálbér 1000 font volt, szóval a minimálbér 1%-ból kijött. Akkor nálunk nem volt korlátlan net és a 3GB-s mobilnet csomag kb. a csúcsot képviselte.

Nálunk mit kaptál vagy mit kapsz a minimálbér 1%-ért? (Ja és ott ezt egy nagyobb piaci versenyben egy kisebb szolgáltató adta)

Persze ott a minimálbérest nem hogy nem adóztatták meg, de még kaphattál szociális juttatásokat. Nálunk ez is teljesen máshogy van. Csak hozzáállás kérdése.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43) Tigerclaw válasza Apollyon (#33) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez nálunk is így van. Ahol nincs optika, vagy jobb koaxos hálózat, ott minden azon dől el, hogy milyen messze vagy a portodtól, a DSLAM-tól, MSAN-tól, illetve hogy mennyire toldozott, foldozott a hálózat, milyenek a keresztmetszetek. Legrosszabb helyzetben meg lehet hogy nincs is szabad vonal az utcádban és pont úgy várnak rá mint a 80-as években. Ott a 1 megás netnek is örülnek. Pl. A mi megyénkben csak egy kis településen volt 2 éve optika. Mára talán még pár kisebb falu és tanya is GPON- os lett. Hogy miért egy tanya? Ez a SZIP rendszer egyik anomáliája. Ilyen xDSL-es helyek a fővárosban is vannak.

Anno Londonban sok éve Leytonstone-ban egész jó net volt, talán 30Mbps-es, de ez ott is és itt is szerencse kérdese.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) azbest


azbest
félisten

Az, hogy máshol mennyibe kerül és mit tartalmaz, sokféle hatáson múlhat.

Nem mindegy, hogy milyen az ügyfelek hozzáállása, költési szándéka. Jó lenne látni, hogyan viszonyulnak az előfizetői csomagok ügyfélszámai egymáshoz.

Teszem azt, hogy ha minden norvég 6000 forint körül elkölt mobilra havonta, miközben nem akarja letölteni az egész internetet, csak mert az utolsó fillért is maximálisan el akarja fogyasztani, nehogy kárbavesszen.... akkor megérheti a telkónak ez az ár. Nameg lehet más, kapcsolódó szolgáltatásokra is költenek, amire nálunk nem szokás.

Ha nálunk az emberek 90%-a 1000 forintokat sem képes mobil forgalomra költeni, visszatérő téma, hogy arról érdeklődnek, hogy lehetne hetente eldobható sim cserével 100 forintot spórolni egy 1000 forintos szolgáltatáson, akkor itt hiba van mindenkinek mobilja, sokkal kisebb bevételet hoznak a szolgáltatóknak. Így persze a nagyobb csomagokon szedik be vastagon ezt.

A rengeteg mobilflotta is érdekes kérdés. Szerintem nálunk ez is történelmi hagyomány. A szocializmusból maradt gondolkodásmód miatt sikeres. Az ügyfeleknek arra van igényük, hogy pult alól kapjanak valamit. Hogy érezzék azt, hogy kijátszották a rendszert. Így tehát kiszolgálja a szolgáltató ezt az igényt: általában botrányosan rossz feltételekkel ad magán célú publikus csomagokat. Esetenként még a prepaidnél is rosszabb árakkal.

Úgy emlékszem, hogy nálunk az üzleti felhasználásra is olcsóbb a mobil, mint a magánhasználatra. Persze ez lehet a flottázással is összefügg. Máshol lehet üzleti felhasználoknál fog vastagabban a ceruza. Ahogy vezetékes szolgáltatásoknál nálunk is drágább általában az üzleti csomag.

Ezen kívül persze domborzati, népsűrűségi különbségek is okozhatnak technikai okokból eltéréseket. De még valamennyire a politika is - hiszen az állam az, aki végsősoron a frekvenciagazdálkodás és árak kapcsán megkerülhetetlen tényező.

Azért, ha valaki nagyon akar, akkor itthon is találhat vállalható adatcsomagokat. A már említett flottákon kívül a publikus csomagokban is van 100 giga körüli forgalom egészen vállalható 5-8 ezer közti áron. Persze a duál simes telefon előny, mivel így nem korlátoz a hangoshoz kérhető adatopciókra, hanem adatcsomagokat is lehet használni. A kisebb adat sem sokkal olcsóbb, szóval a 100 megás csomagok árai mindig arányaiban sokkal drágábbak lesznek, mint a nagyobb csomagoké.

Ebben egyébként a jogszabályi változás, hogy nem lehet 2 éves hűségért több kedvezményt adni, ez fordítva sült el ügyfél szempontból. Így emelkedett az ár. Két éve nem csak ingyen asztali mobilrouter, de olcsóbb havidíj is járt érte.

[ Szerkesztve ]

(#45) ttt


ttt
senior tag

Nálunk még beszedik az extraprofitot az adatforgalmon, ennyi.

De a Telekom főnök elhúzása, az épületek eladásai, az osztalék ki nem fizetése arra enged következtetni, hogy a T elhúzni készül az országból, legalább is a lakossági felhasználásból. Újabb feltételezés, hogy egyre kevésbé éri meg a telefon üzletág, az adatforgalomért meg egyre kevesebbet lehet majd elkérni itt is, tehát ott is csökkenő lesz a bevétel. Szóval nem lepődnék meg, ha 3-5 éven belül elcuccolnak és lesz majd egy "Nemzeti Telefon- és Internet Szolgáltató" -nk :B

[ Szerkesztve ]

(#46) kali válasza ttt (#45) üzenetére


kali
legenda

Van még azért haszon az adatforgalmon és a telefonáláson, továbbá a kapcsolódó szolgáltatásokon.
Az új székház, az 5G fejlesztések...stb. viszont másra engednek következtetni, mint amit írtál.
Lehet, hogy simán csak teljesen külön fog válni az üzleti és a lakossági szegmens, az üzletire hajt egy bizonyos személy, illetve annak cége - de még a nagy hátszél mellett is kérdéses a dolog -, viszont a lakossági nem kell neki, a Telekom meg biztos nem szeretné, ha az eddig a nevén lévő ingatlanok...stb. kérdéses módon kerülnének más kezekbe, a pénzzel meg más a helyzet.
Utóbbiak szintén csak feltételezések persze, bármi megtörténhet, de annak nem sok esélyét látom a történések alapján, hogy a Telekom bármilyen szinten kivonuljon akár 3 - 5 év múlva is.

[ Szerkesztve ]

(#47) ttt válasza kali (#46) üzenetére


ttt
senior tag

Az új székház nem az övék, bérlik. És igen én is arra gondolok, hogy csak valamelyik szegmensből vonul ki, de én pont a lakossági szolgáltatásra gondolok. Az infrastruktúrájuk - már mint az eszközi - mondhatni tökéletes, azon továbbra is kiszolgálni, kezelni az üzleti ügyfeleket szinte biztosan nyereséges. Ez persze könnyen megcsillan bizonyos hollók szemében, viszont az önfényezést is szeretik. Szerettek volna ezek a hollók már régóta mobilszolgáltatást indítani, egy bizonyos cég vett is frekvenciát, de eddig nem sikerült elindítani szolgáltatást. Illetve van talán valami üzleti adatszolgáltatás rajta speckó és ezzel igen drága eszközökkel - de ez nem 100%.
A kábel TV-s üzletágat én sem hiszem, hogy hagynák vagy eladnák. Tehát a kivonulás max., csak részleges lesz, lehet. De azok a mozzanatok amik szépen jönnek elő tipikusan egy nagyobb lépésre utalnak. Maj meglátjuk mi is lesz :K

(#48) -=RelakS=- válasza Baltazár123 (#2) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem ha megnéznéd, hogy mekkora volt egy weboldal a betárcsázós internet idejében, és mekkora ma, kiderülne, hogy ma sokkalta több adatot kell ugyanahhoz letölteni (sallangok, design), és gondolom timeoutra fut.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#49) kali válasza ttt (#47) üzenetére


kali
legenda

15 évre írtak alá a székházra tavaly, az nem mostanság jár le.

azbest: A lényegi momentumok jelentős részét leírtad, csak sokan nem tudják/akarják ezeket elfogadni.

(#50) ttt válasza kali (#49) üzenetére


ttt
senior tag

Igen, de olyan feltételekkel, hogy bármikor bővítheti vagy visszaadhatja kedvező feltételekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.