Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Köszi a tesztet...

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük a tesztet! :C

"Szőrmentén megjegyeznénk, hogy az AMD-nél a váltás ellenére törekedtek a processzorhűtők kompatibilitásának megőrzésére, ami félig-meddig sikerült is. Az alaplapokra gyárilag felszerelt műanyag rögzítőkeretre felszerelhetőek az előző generációnál használt hűtők, ám ennek a műanyag rögzítőkeretnek az alaplapi rögzítési pontjai (a csavarlyukak távolsága) már eltérőek, így azok a hűtők, amelyeket közvetlenül az alaplapra kell felcsavarozni a műanyag keret nélkül, azok már nem használhatók."

Azt nem értem, hogy miért csak félig-meddig. Az Intel kb. a 775-ös foglalttól kezdve képes volt a rögzítési pontokat megőrizni, pedig hány foglalatváltáson is vagyunk túl? Nehogy már akkora dolog lett volna az AMD-nek a visszafelé menő kompatibilitást teljesen megoldani... :U

@Daywalker: Yepp, de pont ez az, hogy ez gyártói megoldás...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) Daywalker válasza Cifu (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Ahogy az ASUS meg is oldotta a tesztelt lapon, ugyebár...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem igazan latom, hogy az MSI lapert miert is adnam ki azt a bazi nagy felarat.Koszi a tesztet.

xuldar

[ Szerkesztve ]

(#5) xuldar válasza hemaka (#4) üzenetére


xuldar
őstag

Mert a fehér az új gamer :DDD

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Köszönjük a tesztet.Az Asus megint nagyon beletalált,de valóban a Giga szimpatikus az ára miatt.Az MSI meg érdekes dolog,mert az olcsóbb x370/B350-es lapjain azért a 2933mhz meg szokott lenni.

(#7) DaveJr válasza Cifu (#2) üzenetére


DaveJr
őstag

"Az Intel kb. a 775-ös foglalttól kezdve képes volt a rögzítési pontokat megőrizni, pedig hány foglalatváltáson is vagyunk túl?"

Kár hogy ez így nem teljesen igaz:
LGA775: 72mm
LGA115x: 75mm
LGA1136, LGA2011: 80mm

Az LGA115x változatlan egy ideje. AMD még így is régebb óta nem variált.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#8) SnoozyBird válasza xuldar (#5) üzenetére


SnoozyBird
csendes tag

Én azt hittem az RGB az új fehér...

"Brute force will prevail as brute force does tend to prevail when applied in appropriate quantities"

(#9) Yany


Yany
addikt

Jajj, de jó, már váram egy rendes tesztet, amiben a Gaming 5 is szerepel. Már olvasom is, köszi!

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#10) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

A fogyasztás tesztnél "DVXA" szerepel ez nem "DXVA" akarna lenni ?

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#11) Redneck


Redneck
veterán

Frankó teszt lett! :K

Pofás deszkák, de mik ezek az árak? Még jó hogy lehet kapni őket... :C

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#12) subaruwrc


subaruwrc
félisten

Giga lap elég jól teljesített :)

a sima 5 felett még ott a K5 és a legteteje a K7 egyébként.

nem tudom mikor készült a teszt de már mindegyik laphoz van jóval frissebb bios is,új agesa kóddal,meg olyannal amivel mondjuk a 3000-es ram tud is 3000-en járni :))
érdemes lett volna ezeket befrissíteni.

(#13) Tomcat


Tomcat
őstag

Ár-érték-szolgáltatás arányok alapján nálam most (is) a Gigabyte a befutó. Kérdés az hogy megéri-e a felárat a teszteltnél valamivel drágább Gigabyte 7-es lap.

Tomcat

(#14) Redneck


Redneck
veterán

"A jelenlegi csúcs Ryzen processzorra az EK vízhűtése került, hogy a tuningolásban rejlő lehetőséget is vizsgálni tudjuk, de a teszteket ezúttal nem tuningolt CPU-val és RAM-mal végeztük!"

Tényleg jó hogy ilyen baromi drága és hűdekomoly deszkákat teszteltek, csak a lényeg maradt ki. :) Szerintem sokakat érdekelt volna hogy tuningolva milyen teszteredményeket hoznak.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#15) awexco válasza Redneck (#14) üzenetére


awexco
őstag

+1 :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#16) Daywalker válasza subaruwrc (#12) üzenetére


Daywalker
addikt

Volt, bele is írtam, hogy teszt közben jöttek ki az újabbak. De mivel a mérések része már készen volt, így nem akartam újramérni... (bocsánat, akartam volna, csak idő nem volt).
A K5 pedig a sima 5 alatt van...árban is, tudásban is. :)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#17) subaruwrc válasza Redneck (#14) üzenetére


subaruwrc
félisten

ahhoz meg muszáj lett volna új agesa biosra frissíteni.
ram tuningban ég és föld.
giga g5 lap például az új biossal simán hajtja 3200-on a ramokat,korábbival meg se kép se hang.

(K7 lap nem biztos hogy megéri a felárat a gaming 5-höz képest,mindkettőt teszteltem már de a K7 még a legújabb biossal sem mondható ajánlhatónak,a gaming 5 jobban készen van az aktuális biossal és problémamentesebben fut.)

(#18) Daywalker válasza subaruwrc (#17) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem, nem muszáj. Az ASUS lapja a régi agesa kóddal is simán vitte a geil modulokat 3200-on, a corsairt 3000-en. Ahogy a Gaming 5 is vitte 3000-en a corsairt (a geil már nem volt akkor nálam). Egyedül az MSI-nél volt gond.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19) subaruwrc válasza Daywalker (#18) üzenetére


subaruwrc
félisten

Ja a k5-ben tévedtem valóban.
MSI hát igen,kár hogy pont az a legdrágább.nem tudom mire :))

(#20) Duddi válasza Cifu (#2) üzenetére


Duddi
aktív tag

Volt is belőle bajuk [link] mert az új Skylake procik vékonyabb horhózót kaptak és a régi "nagyobb" leszorító erővel bíró hűtők behajtogatták az alaplapba, így mind az alaplap és a proci is mehetett a kukába... Ez az LGA hátránya, az AMD által használt PGA megoldás ugyan nem fenyeget meghajlással de megeshet hogy amikor le akarod műteni a hűtőt az a paszta miatt úgy összegyógyul a procival hogy kihúzza azt a foglalatból ilyenkor megesett már hogy 1-2 láb beszakadt de legalább az alaplapot nem kell kidobni. Hogy miért tették arrébb a lukakat valakinek így tetszett.

(#21) Daywalker válasza Duddi (#20) üzenetére


Daywalker
addikt

Rendszeresen összegyógyult most is, vagy 10x szedtem le az EK hűtőt úgy, hogy jött vele a proci is. :(

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#22) Yany válasza subaruwrc (#12) üzenetére


Yany
addikt

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de a Gaming K5 lejjebb és nem feljebb van, mint a sima 5-ös. -- sry, látom Daywalker már pontosított.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#23) Zoz válasza DaveJr (#7) üzenetére


Zoz
őstag

Így van. Egyébként az Asrock gyártotta a 115x alaplapokat évekig úgy, hogy 775-ös hűtő is felmenjen rá. Gyanítom, hogy most majd az AM4-nél is megoldják, ahogy itt az Asus lapon láthatjuk.

(#24) subaruwrc válasza Duddi (#20) üzenetére


subaruwrc
félisten

érdemes megcsavarni a hűtőt és oldal irányba lebillenteni,akkor nem szedi ki a vákuum a procit.

(#25) Duddi válasza Daywalker (#21) üzenetére


Duddi
aktív tag

Én mikor le kell venni a hűtőt finoman meg szoktat tekergetni jobbra balra ez eddigi tapasztalatom alapján nem károsítja sem a procit sem az alaplapot és eddig minden esetben szépen elváltak egymástól nem volt kihúzásom még. *kopp kopp kopp*

(#24) subaruwrc Most olvastam pont úgy ahogy mondod! Amíg minden láb a tokban van addig bírja a tekerést.
Főként azért írtam bele mert ez egy PGA ra jellemző probléma amit felhasználónak kell észben tartani.

[ Szerkesztve ]

(#26) Daywalker válasza Duddi (#25) üzenetére


Daywalker
addikt

Igen, de az EK esetében nem tudod a blokkot csavarni, mert a négy alaplapba rögzített csavar megvezeti. Lehet trükközni, de körülményes, és lehet újból felszerelni az egész tartót, ami az alaplap alján van.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27) Whysperer


Whysperer
addikt

Köszi a tesztet. Én jól látom ,hogy azt írja ,hogy a B350-es is jó overclock-ra?

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#28) Zotya84


Zotya84
őstag

A teszt meggyőzött, hogy jól választottam következő lapot magamnak, az itt szereplő Aorus mellett döntöttem, mert ugyan van olyan AsRock deszka, amit szívesebben választanék, de marha drága, meg ehhez Königék csinálnak CPU+MOSFET kombóblokkot a nem túl távoli jövőben.

Mellesleg az egyik legolcsóbb X370-es lap, amin van min. 8 SATA, meg egy rakás USB.

Már csak a minősége legyen olyan, mint a mostani, meg az azelőtti 990FX-790FX lapjaimé, és akkor tényleg jó választásnak bizonyul.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#29) #29810176 válasza Whysperer (#27) üzenetére


#29810176
törölt tag

Lehet benne, de nem biztos, hogy 3.8GHz felé fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#30) Redneck válasza #29810176 (#29) üzenetére


Redneck
veterán

Mert ezekben elmegy egészen 4,0Ghz-ig. :C Csak kétszer annyiba kerülnek.

Nem tudom ti milyen pasztákat használtok, és mit csináltok máshogy, de nekem még se Intel, se AMD CPU esetén nem volt gondom a hűtő laza leszedésével.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#31) Blasku válasza Daywalker (#26) üzenetére


Blasku
tag

Az nem segít, ha a proci meghajtása után (Prime95 pl.) kikapcsolod a gépet, és úgy átmelegedve próbálod leszedni róla a hűtőt?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=blasku

(#32) nincskanál válasza subaruwrc (#17) üzenetére


nincskanál
tag

Nekem Asus Prime x370 Pro-m van, ránézésre csak pár csatlakozóval kevesebb van rajta, mint a ROG lapon. Az uefi felajánlja, hogy 3200 MHz-en hajtsa a memóriát, a késleltetéseket is automatikusan beállítja,ahogy a leírásban szerepel, a feszültséget szintúgy, de ha hagyom ilyen beállításnál, akkor nem indul. Max. 2400 MHz, amivel hajlandó startolni, és ezzel megy is szépen. Kár, mert a memória GSkill TridentZ, 3200MHz-es, tehát az bírná. Próbáltam utánanézni, hátha valamit még be kell hozzá állítani, de semmi infót nem lelek. Minden tuningos leírás régi, 8-10 éves, már nem aktuális sajnos.

(#33) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Az MSI lap több tekintetben is borzalmas, egyrészt jó drága, másrészt nincs rajta külső órajelgenerátor, ami azt jelenti, hogy nem lehet rajta BCLK-t állítani. (ez főleg a RAM tuning miatt jó dolog és az MSI tudomásom szerint minden (!!) x370 lapjáról lespórolta)
Szóval kevesebbet kap az ember többért. :(((

(#34) Madárpók válasza nincskanál (#32) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Nézd meg, hogy van-e újabb uefi. Ha azzal sem megy akkor próbáld meg először ugyan olyan időzítésekkel, de alacsonyabb frekvencián beindítani, majd ha azzal megy, akkor emeld vissza a frekit és úgy próbáld. A modern UEFI-k sikeres indulás esetén elmentenek bizonyos hangolási paramétereket és a következő indításnál mindig onnan indulnak el a RAM init során, ezért néha sikeresebb a RAM tuning ha fokozatosan emeled.

(#35) Duddi válasza Zotya84 (#28) üzenetére


Duddi
aktív tag

Néhány éve (Egy DFI Lanparty am3 alaplap óta ha még emlékszik rá valaki :) ) már Gigabyte alaplapjaim vannak és most is szemeztem az Arous-sal sok különböző véleményt lehet olvasni róla de a gaming5 és k5 tetszik. Neked mi a véleményed a tiedről?

(#36) .mf


.mf
veterán

Ezeken az árakon pislogtam egy sort. Persze értem én, hogy más fícsör-szint és árkategória (én mindig az alsó-középkategória jobban sikerült darabjai közül válogattam), és azt is, hogy már rég vettem lapot (i5-750-hez P55-ös Biostar lap, CFX + SLI, kategóriájához képest korrekt fesszab amivel még mindig tartja +45% oc-t - mindezt 16 vagy 18k-ért vettem újan '10 vagy '11 telén), és azóta infláció, USD-HUF árfolyam, kutyafüle. Na de kis híján 100k csak egy lapért (ami ráadásul még problémásabb is, mint a harmadával olcsóbb vetélytársak)? :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) subaruwrc válasza Madárpók (#33) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát akkor meg főleg nem értem miért kerül ennyivel többe.

megjegyzem a K7 lapon lehet ref clockot állítani de az F5 biossal még elég kevés tuningpotenciál volt benne és 5 memória kitből csak 2-vel volt hajlandó 2666 felett futni,107 refclk felett pedig random fagyott..

(#38) Pug


Pug
veterán

Akkor felületes informáltságom végett kérdem (nem vagyok benne biztos), de perpill eme ASUS deszka az egyetlen, aminek régi a furattávolsága? :F

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#39) nincskanál válasza Madárpók (#34) üzenetére


nincskanál
tag

Köszönöm a tippet! Kipróbálom, amint pici időm lesz rá játszani vele. :)

(#40) NomadND1 válasza nincskanál (#32) üzenetére


NomadND1
senior tag

És ha nem hagyod, akkor manuálisan be tudod állítani 3200-ra?

(#41) Feketelaszlo válasza .mf (#36) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Csak nem arra akarsz célozni, hogy esetleg kartelleznének az alaplapgyártók? :P

(#42) Rocco27


Rocco27
csendes tag

Én egy GA-AX370-Gaming-K7-es alaplapot néztem ki magamnak. A barátom pedig már meg is vette, mivel az előző gépe haldoklott. Nagyon elégedett az új rendszerével!

Kiváltképpen örülök, hogy a Gigabyte alaplapoknál rendszeresek az USB-DAC portok. A külső DAC meghálálja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#43) Zotya84 válasza Duddi (#35) üzenetére


Zotya84
őstag

Nekem egyelőre ez még csak a terv, hogy mire fogom cserélni, sajnos még nincs meg a rá szánt pénzegység, van annak most jobb helye is. De mire megveszem, addigra kiforrja magát.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#44) Duree


Duree
veterán

Nekem az MSI van egy 1700X karöltve Mushkin ramokkal és tökéletesen müködik.

duree54

(#45) subaruwrc válasza Duree (#44) üzenetére


subaruwrc
félisten

milyen órajelen a ram ?

(#46) b.


b.
félisten

Giga lap szerintem a legjobb választás ezek közül, persze az én igényeimhez. Dupla Ethernet miatt többek között, de az ára is barátibb.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47) Sanchez638 válasza Cifu (#2) üzenetére


Sanchez638
addikt

754-939-am* Ezeknek a csavarlikak máshol vannak.. Csak a keret távja ugyan az kb.

Intel-nél meg inkább az Asrcok és az Msi csinált az új 115x lapokra 775 likakat. Ahogy én észre vettem.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#48) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Jó drágák.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#49) villamos


villamos
őstag

Vajon ki a fene képes kiadni majd' 100 ruppót egy nyavalyás alaplapért? :F
Az meg hogy mégis mi értelme tesztelgetni őket, az más kérdés...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#50) Whysperer


Whysperer
addikt

"Gigabyte márkanevet is teljesen mellőzi ezen termékeinél " Azért a pci-e felett ott van az. 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.