Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cythyel


Cythyel
senior tag

Kár hogy az MSI-n nincs optikai hangkimenet, másként azonnali best-buy lenne számomra.

(#2) sb


sb
veterán

Az MSI-n lehet cpu szorzót állítani?

(#3) Sanya


Sanya
nagyúr

A teljes rendszer fogyasztásának mérésekor belevettétek a monitort is?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) atti_2010 válasza Sanya (#3) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Soha nem veszik bele a monitort.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#5) wetomi válasza Sanya (#3) üzenetére


wetomi
aktív tag

Csak a 30 collos monitor maximális fogyasztása 130 W, ez gyakorlatilag nulla fényerővel férne bele a ~30W-os mért fogyasztásba.

(#6) Oliverda válasza sb (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet, de a jelenlegi procikkal legfeljebb csak lefele.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) Mokó


Mokó
aktív tag

Jó lenne valami infót szedni az esetleges OC lehetőségekről,leheletnyi csak akad...Engem nagyon érdekel mit bír...

(#8) PuMbA válasza wetomi (#5) üzenetére


PuMbA
titán

"Csak a 30 collos monitor maximális fogyasztása 130 W"

:N A+ energiaosztályúaké biztos nem. 42 colos TV-k fogyasztanak 55W-ot magas fényerőn...22 colos Dell monitorom fogyaszt 13W-ot azon a fényerőn, ami elég nekem.

[ Szerkesztve ]

(#9) atti_2010 válasza wetomi (#5) üzenetére


atti_2010
nagyúr

130W :Y nekem a 26" TV fogyaszt max fényerőn 40W.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#10) wetomi válasza PuMbA (#8) üzenetére


wetomi
aktív tag

Samsung Syncmaster 305T Plus ezt írták tesztrendszerhez, ebből indulok ki.
Pontosítok, maximális teljesítményfelvétel. Pontos fogyasztást nem találtam a tesztben, most nem is fogom tovább keresni. Csak érzékeltetni akartam, hogy a ~30 W-ba nem fog beleférni még a 30 collos monitor is.

[ Szerkesztve ]

(#11) atti_2010 válasza wetomi (#10) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az egy régi és profi monitor ahol nem a fogyasztás az elsődleges hanem a színhűség és (S-)PVA paneles ami jóval többet fogyaszt, ettől még igazad van 30W semmilyen monitor nem férhet bele.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#12) 8th válasza Mokó (#7) üzenetére


8th
addikt

OC-val többet fogyaszt mint egy átlag asztali gép így annak nem sok értelmét látnám.

(#13) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem ehhez a platformhoz a legpuritánabb megoldás illik. Az felhasználók nagy többségének elég az APU adta grafikus teljesítmény, soha nem bővítik a gépet kártyákkal és jellemzően csak 1HDD-jük van és 1 ODD-jük. Gyakorlatilag nem lenne szükség egyetlen PCI slotra sem. Hasznos lenne, ha lennének eleve lapra forrasztott APU-k is a további költséghatékonyság miatt.

Apropó a Beema procik mikor kerülnek a boltokba?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) Mokó válasza 8th (#12) üzenetére


Mokó
aktív tag

Ezzel én teljesen tisztában is vagyok,de akkor is érdekel..Bacsis megrángatott már pár ilyen "alacsony fogyasztású" rendszert,ez se kerülheti el a végzetét ;]

(#15) Sanya


Sanya
nagyúr

Akkor a tesztkörnyezetnek miért része a monitor, de nem része a "teljes rendszer fogyasztása" című képek által bemutatott mérésnek? a teljes nem a teljes gépet jelenti ami a tesztkörnyezetben van?

vagy akkor teljes rendszer fogyasztása monitor nélkül?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16) atti_2010 válasza Sanya (#15) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Senki sem mér monitorral, a rendszer mindig magát a gépet jelenti, a monitorral túlságosan félrevezető volna és nem is lenne értelme, magát a tápot is érdemes lenne kivenni a tesztből de az túl bonyolult.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#17) wetomi válasza Sanya (#15) üzenetére


wetomi
aktív tag

A kérdésed ebből a szempontból jogos.

Amúgy egyre jobban tetszik ez a platform. Még elég is lenne. Hiába a bő 4 éves lap, amire még ma is lehetne építkezni, gyakorlatilag semmi extrát nem használok ki belőle.

[ Szerkesztve ]

(#18) gianni85


gianni85
veterán

Én megelégedtem a legolcsóbb MSI lappal. Ebayen összekukáztam még hozzá kb 1500 forintért egy mpcie N-es Wifi kártyát kábelekkel és antennákkal. Egész konfig egy pici Antec 110 házba került. Volt már sok mini PC-m (Celeron, Atom, Brazos), saját összeállítás, Brand gép, mint pl. Zotac Zbox, de eddig az AM1 rendszer a nyerő.

(#19) sb válasza Oliverda (#6) üzenetére


sb
veterán

Köszi.
Gondoltam, de hátha a következő körben felfelé is lesz némi tér... :)
Bár inkább nem is a szorzó, hanem a fesz állítás lenne jó, amivel lehetne játszani. Persze optimális esetben mindkettővel: órajel kicsit felfelé, fesz kicsit lefelé. :)

szerk: Ezt most találtam.
Fusiontweaker r50: adding functionality for Kabini family
Valaki kipróbálhatná! :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Sanya válasza atti_2010 (#16) üzenetére


Sanya
nagyúr

de akkor ez a tipikus esete a "leírom, de mégsem azt jelenti dolognak"?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21) hardline


hardline
senior tag

Kár, hogy kimaradt a tesztből az ASUS AM1I-A lap, mert szerintem az sem rosszabb, mint a többi.
Osztom Tigerclaw véleményét, hogy ezeket a gépeket nem fogja senki bővítőkártyákkal telepakolni, mert nincs rá szükség. Talán egy Wifi kártyát lehet bele tenni és annyi.

(#22) Oliverda válasza Sanya (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Legalább 10 éve így csináljuk.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) Sanya válasza Oliverda (#22) üzenetére


Sanya
nagyúr

ennyi idő után igazán kijavíthatnátok ezt a minimális stilisztikai hibát. :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#24) berVi válasza wetomi (#10) üzenetére


berVi
senior tag

Sot, a 600 wattos hangfalam fogyasztasa sem lesz benne, meg a 2 kilowattos klimae sem, ami a szobamat huti. Es? Mi koze a gep fogyasztasahoz? Semmi.

(#25) DaveJr válasza Sanya (#23) üzenetére


DaveJr
őstag

Ennyi idő után hozzászokhattál volna:D:P

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#30) wetomi válasza gianni85 (#18) üzenetére


wetomi
aktív tag

Az ősök ezeréves A64 3500+ és GA-MA69G-S2H alapú gépét kellene lecserélnem, az sem tud már többet.
Már ez az ASRock is majdnem több, mint amire kell. Brazosra nem mertem váltani, de az AM1 egészen rendben van. Az itteni hármas közül az MSI tetszik a legjobban.

(#32) PistiSan


PistiSan
addikt

ASRock AM1H-ITX
Nagyon szimpatikus a videó kimenetek miatt, tesztben nem a legjobb, de szerintem el hanyagolható a különbség.

(#33) MongolZ válasza PistiSan (#32) üzenetére


MongolZ
addikt

Lehet le van írva, hirtelen átolvasva nem találtam, de ne felejtsük el, hogy 19V-os tápellátás esetén a PCI-Express csati nem működik, illetve csak 2 SATA-t használó alkatrész látható el árammal a Power SATA-n keresztül. A hivatalos használati utasítás szerint legalábbis.

(#34) vinibali


vinibali
őstag

köszi a tesztet!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#35) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi a tesztet! A microATX lapon a két SATA csati szánalmas.
Legjobb szerintem az olcsóbbik Asrock deszka, az AM1B-ITX. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36) wetomi válasza MongolZ (#33) üzenetére


wetomi
aktív tag

USB esetén mi a helyzet?

(#37) MongolZ válasza wetomi (#36) üzenetére


MongolZ
addikt

Ha jól emlékszem, a kézikönyv nem ír korlátozásról, de jó kérdés.

(#38) djculture


djculture
félisten

Nekem ez van 8 ezer se volt+ a sempron 3850 4 magos amit szintén 7500-ért vettem : [link]

Bőven elég ez is mert nem egy izomgépek ezek az apu-k

[ Szerkesztve ]

(#39) moli.hu válasza MongolZ (#33) üzenetére


moli.hu
őstag

ezt a forrast be tudod linkelni? ebben az utasitasban nincs ilyen.

(#40) djculture válasza wetomi (#30) üzenetére


djculture
félisten

ASRock AM1B-M is elég ilyen célra ha elég két sata és az még 8 ezer sincs. Én is egy régi netezős gépet váltottam le vele ég és föld:)

[ Szerkesztve ]

(#41) leviske válasza Sanya (#23) üzenetére


leviske
veterán

Te ha hűtőt veszel, akkor kíváncsi vagy arra, hogy mennyit fogyaszt a vele együtt kiállított mikróval és szagelszívóval együtt?

(#42) MongolZ válasza moli.hu (#39) üzenetére


MongolZ
addikt

Dehogyis nem, 2. oldal:

"Due to the power limitation and PCIe bandwidth (x4), the VGA card is not supported."

Külföldi fórum szerint rendes táppal mennek a VGA-k, egyébként letiltanak.

Ha a SATA-ra vagy kíváncsi, akkor az utasítás csak 2-ig részletezi, hogy hány W-os adapter kell. Szintén külföldi fórumon rákérdeztek a supportnál, hogy hány SATA-s eszközt támogat a lap, az volt a válasz, hogy 1-et mindenképpen, 2 határeset (ami nekem furcsa, hiszen 2 eszközt tápláló kábelt adnak eredetileg)

[ Szerkesztve ]

(#43) bazsi83vp válasza MongolZ (#42) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Sztem azt általánosságban érti, mert ugye csak annyi ér van bekötve ami, talán 25 wattot tud átadni a szokásos 75 helyett.. legalábbis azt nem látom kikötésnek hogy a *-al jelzett rész csak a külső tápra vonatkozik.

(#44) vinibali válasza AxBattler (#35) üzenetére


vinibali
őstag

mindenkinek más az igénye, szerintem a platform eleget teljesít az árához mérten.
nekem évek óta nincs fixen odd kötve a gépre, csak egy ssd van rajta és havonta egyszer bedugom a hdd-t és másolok rá.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#45) #68237056


#68237056
törölt tag

Lassan annyi foglalat lesz, mint égen a csillag.... Értem én, hogy szükséges, de ha összeszámoljuk már most kb 50-féle foglalatról beszélünk...

[ Szerkesztve ]

(#46) djculture válasza #68237056 (#45) üzenetére


djculture
félisten

intel még azért mindig vezet..:)

(#47) oraihunter válasza wetomi (#10) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Mondjuk, ez igaz!

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#48) AxBattler válasza vinibali (#44) üzenetére


AxBattler
félisten

Értem, de azért 1*ODD + 2*HDD nem kéne, hogy olyan nagy extra legyen, szerintem ez egy teljesen átlagos felállás.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49) ALBY


ALBY
senior tag

Külső táp jó buli lenne, dehát akkor miről megy a ODD meg a többi wincsi...

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#50) djculture válasza ALBY (#49) üzenetére


djculture
félisten

Alaplapon van sata táp csati

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.