Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez a 30 millió valami varázsszám? Pár napja a Sony is valami 30 vagy 35 milliót prognosztizált (remélt).
SZVSZ inkább adjanak ki 1 jól sikerült tuti telefont megfelelő áron, mint hogy összedobjanak féltucat majdnem egyformát logikátlanul gyenge pontokkal. Az Apple az iPhone-al már régen megmutatta, hogy jó üzletpolitika ha minden készülékben a tökéletesre törekednek, ellenben a szokásos "hagyjunk benne valami hibát, gyenge pontot, legyen valami hiányzó feature, mert ha túl jó, akkor nem cserélik le az emberek, meg nem lesz hova fejleszteni" iránnyal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) domos


domos
senior tag

Lehet csak én vagyok így vele, de az Asus telóknak semmi egyéniségi nincs.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#3) petrson válasza domos (#2) üzenetére


petrson
senior tag

A Padfone-oknak szerintem (tablet nélkül is) van. Abból várnék egy új variánst már, egyébként maga a Zen UI nagyon jó, szinte HTC-hez lehet hasonlítani a felhasználói élményt.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#4) Dhampir


Dhampir
félisten

A lényeg, hogy hazánkba is jussanak el. :C

(#5) moleculez


moleculez
veterán

Összeadnam az összes gyártó hasonló szamadatait, kijönne világ lakossága 2,7-szer kb... 30 millio Asus... Az hiányzik még.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6) Tigerclaw válasza domos (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem az okostelefonok 95%-nak nincs semmi egyénisége, gyártótól függetlenül. Az Asusnál a Padfone koncepciója tetszett, de az árral kicsit elszálltak. Amúgy meg az OS miatt is olyan érzése van az embernek, hogy mindegyik telefon egyforma. Épp ideje lenne újra feltalálni a TELEFON-t, az eredeti funkcióját, a kommunikációt szem előtt tartva.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Sebestyen01


Sebestyen01
őstag

Kishazankba mikor jon ez a gyonyoruseg? Kell erzesem van a 4 gigas verzion irant!

(#8) tatararpad válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


tatararpad
őstag

Én mikor processzort vagy memóriát veszek ritkán keresem az egyediséget, inkább a megfelelő ár/érték mutatót. Persze nézzen ki valahogy egy telefon, de végső soron számomra az is csak egy hardver a rendszer alá. Arra meg különösen csúnyán szoktam nézni, mikor a gyártók belegányolnak a rendszerbe akár minimálisan is, viszont frissíteni meg hamar elfelejtik. Ezt csak azért írtam hogy le hogy lásd van másik véglet is.

(#9) Garada


Garada
őstag

Szerintem csodát ne várjanak a számokkal, ha csak nem mutatnak valami egyedit a piacon.

(#10) johnny500 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


johnny500
tag

De egyet érteke veled! Annyira bosszantó, hogy tisztelet a kivételnek, mindig hagynak valami hibát a telefonokban.

(#11) GSPLR válasza petrson (#3) üzenetére


GSPLR
senior tag

Max az álmaidban. Tudom mit beszélek, semmit nem érnek. Szubjektív és testközeli vélemény.

Huawei

(#12) petrson válasza GSPLR (#11) üzenetére


petrson
senior tag

Mármint a UI, vagy maga a készülék?

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#13) GSPLR válasza petrson (#12) üzenetére


GSPLR
senior tag

Az UI szerintem rendben van, nincs vele gondom, bár láttam és tapasztaltam már érdekes dolgokat SW frissítés közben. Magával a telefonnal sem lenne gond, ha normális .......... biztosítana a gyártó. :K E helyett szutyok javított fost küldenek a csehektől állandóan. És itt a mondandóm vége.

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#14) Fejvadi válasza domos (#2) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Szerintem sincs

(#15) #56474624 válasza domos (#2) üzenetére


#56474624
törölt tag

Okostelefonoknak általában nincs. Bár én nem az okostelefon jelleggel, inkább az érintőképernyővel hoznám összefüggésbe, igazából az szűkíti be a dizájnerek mozgásterét, nem sokat tudnak variálni rajta. Nyilván azért lehetne úgy csinálni is, mint például anno a Nokia 9210-nél, mert az az igazság, hogy én például nagyon utálok érintőképernyőn szöveget pötyögni, és ezzel tapasztalatom szerint nem vagyok egyedül.
DE így jóval olcsóbb, mintha 9210-szerűen csinálnák meg, pedig nem olyan rossz az, hogy az alapfunkciók kívül érhetőek el, ahol vannak normális billentyűk.

[ Szerkesztve ]

(#16) Halkow.


Halkow.
senior tag

Túl optimistán látja az asus a helyzetét, és nem ártana valami mást kigondolni ami a többinek nem jutott eszébe. Ez a hátlapi gomb páros is tréfás főleg úgy hogy felül van a power gomb :W

(#17) persil válasza tatararpad (#8) üzenetére


persil
nagyúr

Ez is egy teljesen érthető álláspont, de míg a proci/memória bent van a (vélhetően számodra esztétikus) gépházadban, addig a telót napi szinten előveszed/nézegeted. Szóval, csak egy hardver a rendszer alá, de szerintem mindenkinek meg van az a szint, amikor azt mondja, hogy na ez a készülék unalmas/ronda és tutira nem kéne.

Legfeljebb számodra esetleg alacsonyabban van ez a küszöb, mivel te inkább a funkcionalitását nézed a telónak.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#18) mike710 válasza johnny500 (#10) üzenetére


mike710
aktív tag

Ajánlom figyelmetekbe a nem rég megjelent cikket itt ma-n ami az iphone széria hibáira tér ki.

[ Szerkesztve ]

(#19) Quasi_modo válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Akkor csak csúcskategóriás mobilok léteznének.

valami

(#20) tatararpad válasza persil (#17) üzenetére


tatararpad
őstag

Nyilván én sem veszek ronda telefont mert ahogy mondod csak kézben hordom, de alapvetően Androidot vagy WP-t használok elsősorban egy telefonban, nem pedig ASUS-t, Samsungot, Nokiat, meg egyebet. A gyártóban inkább a megbízhatóságot keresem, legyen jól összerakva a telefon, jó szervizháttér, frissítések, ár, stb, nem pedig az említett egyediséget, mondjuk azt megmondom őszintén nem tudom mire értették pontosan. Szerintem attól hogy még alapvetően egy kaptafára épül mindegyik lehet márkát építeni, pl. üzleti laptop vonalon sem mindegy azért hogy Acer, Dell, vagy Lenovo, de még consumerben is be szokták őket rangsorolni a fogyasztók. De amúgy kb. az amit mondasz.

(#21) johnny500 válasza mike710 (#18) üzenetére


johnny500
tag

Nyilván ezeket a hibákat belehet tudni a tömeg gyártásnak. Mindegyik gyártónál előfordulnak ilyenek.
Én inkább arra gondoltam, hogy a legtöbb készüléknél kihagynak egy nagy ziccert a gyártók és ez olyan bosszantó (ez persze gondolom nem is véletlen). Ha jó a hardver meg a szoftver akkor tuti gyenge az akksi, de ha jó az akksi akkor gyenge a kamera stb. stb.

(#22) balgab84


balgab84
aktív tag

Inkább asus mint samu.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.