Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TomiLi


TomiLi
addikt

Szerencsére a lefogatóját is módosították...

Bogyóka

(#2) Fecogame


Fecogame
veterán

50EUR-ért jó ajánlatnak tűnik :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

Ezzel a ritkás bordázattal azoknak tudnak kedvezni akik kicsi-közepes hőtermelésű CPU-t 500-800-as fordulat mellett szeretnének kordában tartani. 190W-os TDP-vel szerintem nem érdemes összeengedni ezzel a kialakítással, és a max.1100-at forgó ventilátorral.

[ Szerkesztve ]

(#4) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Igen komoly karcsúsításon esett át, de pont ezért a 190W nekem is véleményesnek tűnik. A több hőcső nem hiszem, hogy képes ezt a változást kompenzálni.

(#5) Aprósólyom válasza #16939776 (#3) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Leírása szerint a Shadow Wings 2 PWM-nek egy high-speed változata van rá felszerelve: 1600RPM a max.

Jevons paradox

(#6) #16939776 válasza Aprósólyom (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

És tényleg. külön nem találtam meg a "Shadow Wings 2 120mm PWM high-speed" nevű ventilátort, csak a hűtővel együtt szerepel?

(#7) T J


T J
tag

Kevesebb anyag, több marketing.

(#8) fanti válasza T J (#7) üzenetére


fanti
addikt

jól összefoglaltad!

mitől is jobb ez mint ez?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#9) stewe2 válasza fanti (#8) üzenetére


stewe2
aktív tag

Pl. szebb, szerintem. Amúgysem szeretem a kétventis megoldásokat, nagyon érzékenyek a fordulatszám különbségre. A design jól megkülönböztethető más hűtőktől (a részletekre gondolok, nem az alapkoncepcióra), tehát egyedi. Prémium anyaghasználat, kiváló kidolgozás (bár ezek renderelt képek, nem fotók, de vannak be quiet! termékeim). Biztos vagyok benne, hogy hozza amit ígér.
Volt GELID hűtőm, az sem rossz, de én kifizetem a különbözetet simán. :)
TomiLi:
Az a csavarhúzó meg haggyámá, egyszerűen KELL!!! :D

[ Szerkesztve ]

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#10) Aprósólyom válasza fanti (#8) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Teszt van róla? Én nem találok.

(#6) Duracellm... Lehet nem akarnak konkurenciát csinálni a Silent Wing 3-nak? Vagy annyira új, hogy még nincsen listázva? Nem tudom. De többször is feltüntetik, a high-speed-t/1600rpm-t, gondolom nem tévedés.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#11) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Nem tudom, hogy azért karcsúsították így le, hogy olcsóbb legyen gyártani vagy mert mindenkit zavart a súlya.

(#12) fanti válasza Aprósólyom (#10) üzenetére


fanti
addikt

teszt

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#13) fanti válasza stewe2 (#9) üzenetére


fanti
addikt

"Pl. szebb, szerintem."
Na ez egy nyomós szakmai érv...köszi!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#14) T J válasza fanti (#13) üzenetére


T J
tag

Mondjuk el tudom képzelni, hogy sikerült úgy csökkenteniük az anyagot, h a teljesítmény ne csökkenjen (lényegesen). De egy összehasonlító teszt tudná csak megmutatni.
Attól függ, hol voltak a gyenge pontok. Pl a lamellák számának csökkentésével nőtt az egy lamellára jutó hőátadó felület a lamella és hőcső között, viszont nem nőtt az összes lamellára vetítve. Csökkent a lamellák légellenállása, ami javítja az áramlást. A hőcsövek variálásával több felé szórták szét a csövek hőleadó felületét, ami viszont a darabszám növelése ellenére 6%-al kisebb lett.

Én ezek alapján nem tudnám megjósolni az eredményt, de lehet a tdp-növekedésre olyan magyarázat is, hogy az előd teljesítménye nagyobb volt a megadottnál, a mostanié meg épp képes rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Aprósólyom válasza fanti (#13) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A mai világban, már lassan több a TG mint a teli oldallapos PC ház és ritka az az eset mikor pusztán specifikációk alapján vásárolunk.

Köszi a linket. Ígéretesnek tűnik, bár eléggé foghíjas ez a "teszt". (pl. Hiányolom a populáris és/vagy ismert erős hűtéseket és a zajmérést. Minden esetre elmondható, hogy a grafikonok alapján erős ár/hűtési potenciál arányában.)

(#11) kisvakond111 A korábbi változaton ránézésből, túl sűrű a bordázat. Ami még elmegy alacsony RPM-nél, de ha fel kell tekerni a ventit? Idle-ben meg majdnem mindegy, hogy 35 vagy 40 fok.... terhelés alatt legyen potenciál. Az előd verzióhoz képest csökkent kb. 1dB-lel a max hangnyomás max rpm-nél. Ami betudható az eggyel magasabb kategóriás ventinek és a ritkább bordázatnak, miközben nőtt a max. hűtési potenciál (Legalább is specifikáció szerint.) Lehet, az 5x6mm hőcső használata is jobb a 4x8mm hőcsőhöz képest?

Jevons paradox

(#16) stewe2 válasza fanti (#13) üzenetére


stewe2
aktív tag

A szakmai érvek a következő 4 mondatban vannak :U .

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.