Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Hálistennek. Tavaly jártam Dániában és Svédországban, túlzás nélkül MINDENHOL tudtam fizetni bankkártyával. Még az utcán álló street food trucknál is. Nálunk is javul a helyzet, de szükség van az ilyen ösztönző programokra. Na meg lassacskán azért szinte mindenkinek lesz bankkártyája.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

:C

(#3) daninet válasza Csapoati (#1) üzenetére


daninet
veterán

azon is lehetne javitani, hogy 1000ft alatti vasarlasnal ne zavarjon ki a boltbol az elado ha megvillantjuk a kartyat.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4) Syl


Syl
nagyúr

Talán nem a kártyaterminálok beszerzését kellene támogatni, hanem eltörölni a tranzakciós illetéke(ke)t.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) petipetya


petipetya
nagyúr

Helyes. Az elfogadó kultúrát is hozzá kéne igazítani a technikához - a pénztárosoknak egyáltalán nem szabadna a kártyához nyúlniuk, és a termináloknak is sokkal kintebb kellene lenniük.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6) ztoldy válasza daninet (#3) üzenetére


ztoldy
senior tag

Én 100Ft-ot is kártyával szoktam fizetni. Ilyet nem csinálhat(nának), hogy megtagadják a lehetőségét a kártyás fizetésnek.

@petipetya: kedvencem mikor nagy fémkerettel van beburkolva a PIN pad.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#7) joey04 válasza daninet (#3) üzenetére


joey04
titán

engem nem szoktak kizavarni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) daninet válasza joey04 (#7) üzenetére


daninet
veterán

nyilvan nem zavar ki de nem enged fizetni. ez foleg a kisboltokat erinti

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9) haxiboy válasza Csapoati (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Azért 1-1 nagyobb bevásárlóközpontban/plázában is vannak olyan boltok ahol nagy betűvel ki van írva hogy kártyával NEM lehet fizetni. Azt nem mondhatják hogy nincs nagy forgalmuk és azért nincs, inkább pénzt mosnak lusták.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#10) kymera válasza Syl (#4) üzenetére


kymera
senior tag

Big + 1 !

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#11) UnA válasza ztoldy (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

A pénztáros természetesen visszautasíthatja a kártyás fizetést, ha a boltban van egy meghatározott limit erre. És ez nem ördögtől való dolog, mert amíg a bank is pénzt számol fel a tranzakcióért, ez megérthető.

Sőt máshol Európában is vannak helyek, ahol 5-10 euró alatt készpénzt kérnek.

(#12) DjFlanker válasza daninet (#3) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Soha nem volt ilyen pedig 1400 lakosú faluban is használom

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#13) #72042496 válasza DjFlanker (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Itt Pesten pár sarokra van olyan bolt, ahol 1000 forint alatt nem engednek kártyával fizetni. Pár másik kisebb boltban is találkoztam ilyennel.

Ez érthető, de hogy szabályszerű-e, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#14) autox3c válasza Csapoati (#1) üzenetére


autox3c
tag

Sőt! Dániában belépőt is tudtam fizetni kártyával egy sima bulihelyen. Jó lenne ide eljutni mert még nagyon messze vagyunk. Aztán jöhetne az apple pay és android pay is...

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

(#15) ztoldy válasza autox3c (#14) üzenetére


ztoldy
senior tag

Telefonnal most is lehet fizetni, ha Gránit bankos vagy, de hamarosan több más bank is kijön a saját megoldásával. Kivéve persze IPhone-nal, mert ott korlátoz az Apple.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#16) joey04 válasza daninet (#8) üzenetére


joey04
titán

de. én konkrétan a 220 forintos újságot is kártyával fizettem előző héten.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) daninet válasza joey04 (#16) üzenetére


daninet
veterán

jo neked. ettol meg nagyon sok kereskedo nem engedi, mert a tranzakcios dij magas es nem keres semmit a termeken.
rengeteg helyen nem engednek kartyaval fizetni X osszeg alatt

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18) cog777 válasza petipetya (#5) üzenetére


cog777
senior tag

+1
Daniaban soha nem nezik meg a kartyad hogy ala van-e irva, te teszed be a terminalba a kartyat es fizetsz. En siman elfelejtettem alairni. Ugy sem fontos. Ezzel szemben M.o.-n a legelso boltban mar kiszurtak es mondtak h nem ervenyes. Vicces.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#19) Ringman válasza daninet (#17) üzenetére


Ringman
nagyúr

különösen jó ha ez a nincskisebb? kérdéssel párosul, mert van nálam paypassos kártya meg nagy címlet, de vásárolni meg nem tudok.

(#20) Csapoati válasza daninet (#8) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ilyet én még nem láttam, de le is ordítanám a fejét az eladónak, az biztos.

Amúgy a taxikban is kéne valamit kezdeni a terminálokkal, mert sokszor "nem mennek": ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#21) UnA válasza Csapoati (#20) üzenetére


UnA
Korrektor

Leordítani hülyeség lenne :N , mert ez sokszor nem ilyen egyértelmű, de ezt már leírtam egy kicsit korábban.

(#22) myckie2 válasza ztoldy (#6) üzenetére


myckie2
őstag

Én is. 30Ft-os zsömle és 60Ft-os ásványvíz kártyás vásárlásával se volt még problémám.

(#23) Csapoati válasza UnA (#21) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ha nincs kiírva a dolog és úgy nem engedik, akkor bizony felemelném a hangom.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#24) PistiSan


PistiSan
addikt

Van egy helyileg nagy forgalmú pizzéria, ahol egy pici hamburger is 600ft tól kezdődik(nem olcsó a hely ), ott ki van írva hogy 1000ft alatt nem fogadnak el kártyát.

(#25) Rage47


Rage47
veterán

Sosem találkoztam ilyen 1000Ft alatti limitációval.
Amúgy pl. No.-ban siralmas a bankkártyás helyzet hozzánk képest.

(#26) pusszycat válasza joey04 (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

ja mert te 100 kg, vagy és benga... :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#27) joey04 válasza pusszycat (#26) üzenetére


joey04
titán

hát nem vagyok éppen vékony, de 84 kilóval azért félelmetes sem. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Jó az irány, még több kártyás fizetési lehetőséget a népnek!
Ahol lehet, mindig kártyával fizetek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.