Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Ennyi fantáziátlan készülék után nem is csoda. És szerintem a fémházas készülékek sem fognak érdemi változást hozni.

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#2) Wildpath


Wildpath
tag

Itt ugyanis remek árazással és jó felszereltséggel hódítanak az olyan helyi gyártók, mint a Xiaomi, a Meizu, a Coolpad, a Lenovo vagy a Huawei, és bizony nem ritkán a Samsungtól hódítanak el vásárlókat.

Csodálkoznak? szinte az összes samu overpriced ha nem mind.

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#3) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Mert ezek a kínai gyártók ugyanazt hozzák (sokszor még minőségibb anyagokkal, szebb dizájnnal vagy UI-jal), de fele áron. Csoda, hogy egyáltalán valaki vesz még ott Samut.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#4) kbyte1024


kbyte1024
addikt

nem meglepő,szerintem se fog a fémház világot váltani :N

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#5) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

"A CCID Consulting felmérései szerint a fenti változások olyan mértékűek, hogy a Samsung kínai piaci részesedése a 2014 januári 20 százalékról októberre 13,7 százalékra esett vissza, azaz a koreaiak elvesztették részesedésük egyharmadát. "
- mármint ez most a meglévő részesedés, vagy az aktuálisan eladott telefonok részesedése ?
mert a fogalmazás kicsit kétértelmű :U
de gondolom az utóbbi

(#6) pengwin válasza Wildpath (#2) üzenetére


pengwin
addikt

Majdnem mindegyik az, de azért néha akad egy-egy igazán jó ár-érték arányú készülékük.
Amivel nem is lenne akkora probléma, ha ezt a többlet pénzt nem mind a marketingre költenék, hanem mondjuk jobb szoftveres támogatásra, hogy azért a középkategória is kapjon frissítéseket. Példát kell venni ilyen téren a Motorolától.

(#5) Dr.Anonymus
Eladásokból való részesedés.

Mondjuk én megkérdőjelezném a forrás hitelességét, mert ezek a számok nagyon el van rugaszkodva a valóságtól:
"Some 356.2 million smartphones were sold in January, but the figure fell to 307 million in October, CCID Consulting data show. The sales of smartphones costing more than 4,000 yuan remained at around 2 million a month."

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#7) AS


AS
félisten

Ezen nincs mit csodálkozni , Samsung Lg Sony Kinában szép lassan eltűnik és maradnak a Kinai telok.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#8) vicze


vicze
félisten

Egyszerűen a belpiacos gyártókkal szemben versenyképtelenné váltak, a név már nem elég. Burálisan szegmentált azért a piac és hatalmas a verseny, ha 13%-kal még így is első.
Viszont azt továbbra se értem, hogy tud a Xiaomi 3-4. lenni világszinten, ha otthon Lenovo, Huawei és Coolpad is előtte van... Valami nem stimmel a számokkal.

(#9) maximilian4 válasza vicze (#8) üzenetére


maximilian4
addikt

Honnan veszed hogy otthon a lenovo, a huawei és a coolpad előtte van?

(#10) csongi

Szerintem meg simán csak azért viszi ki a gyárait kínából. mert nincs értelme oda termelni. Főleg ilyen konkurencia mellett. Nem hiszem, hogy drága lenne számára na munkaerő, főleg úgy hogy az európai gyárai (többek között Magyarországi is) termelnek, és nem hiszem hogy itt annyit fizetnek a dolgozóknak mint kínában.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#10) csongi


csongi
veterán

Nincs mit csodalkozni.
Egyszer mar bejelntette a samu, hogy egyes gyarait tovabb viszi kinabol, mert draga lett a munkaero :)
A youlong-nak es a tobbi kinai gyartonak nem draga?
Van egy kis keveredes a coolpad nem gyarto hanem eg, keszulek neve. Mint a Mi4 a xiomi tol.
A coolpad telefonokat a youlong ceg gyartja.

[ Szerkesztve ]

(#11) Воланд válasza vicze (#8) üzenetére


Воланд
titán

tavaly augusztusban mas elemzoceg meg azt irta, hogy a xiaomi az elso, a masodik meg a samsung. szerintem kinaval kapcsolatban felesleges valos adatokat varni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) Воланд válasza maximilian4 (#9) üzenetére


Воланд
titán

a forraskent megjelolt cikkbol....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13) Воланд válasza csongi (#10) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14) maximilian4 válasza Воланд (#12) üzenetére


maximilian4
addikt

Azokat az adatokat nem véletlenül nem írták bele ebbe a cikkbe. Számomra biztos nem mérvadó, aki meg elhiszi az vessen magára.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#15) Воланд válasza maximilian4 (#14) üzenetére


Воланд
titán

aha, ok. :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16) balazs1022


balazs1022
őstag

Okés, hogy törnek fel a kínai gyártók. De nem a kifejezetten a kínai gyártók miatt veszteségesek. Egyszerűen sorozatban követik el a hibákat. Valamint, ami nekem a legfontosabb, hogy mindent korlátoznak szoftveresen. Az rendben van, hogy a leganalfabétább is tudja használni, de nem gondol azokra, akik "magukra szabnák" a telefonjaikat kül. beállításokkal.

Nem tudom megérteni miért kell minden csúcs készüléket Amoleddel kiadni. Jó lenne itt is választási lehetőség.
Az meg vicc h IP67-s telót ha lejtesz egyből leesik a hátlap. Mi van ha szakadó esőben ejted le?
Kamera totál le van pucolva. Semmi igazi állítási lehetőség nincs. (pedig az .apk fájl tartalmaz minden manuális beállításra vonatkozó cuccokat)
Ott a TouchWiz. Kitalálták és csak belebuktak, nem tudtak azóta egy kellemes rendszert csinálni.
A külseje meg csak imitálja az anyagokat. Már minden kínai elfelejtette ezt a fém imitálását.

Lényegében minden adott lenne már, sőt ha már 2 éve meglépte volna ezeket most nem tartana itt ahol tart.

PL:
Ott volt a Wave sorozat. FÉM
A PIXON12 , innov8 12mp KAMERA

A felhasználók kezébe kell adni az irányítás nem korlátozni és elvenni mindent.
Már nem arról szól a piac, hogy ki mit talál fel, hanem arról, hogy ki mit nyújt és mennyiért. És az a baj, h a samsung elvakulásig azokat fejleszti amit az emberek 99% nem is fog soha használni.

Arra kéne ráhajtani, h ami jelenleg benne van és adott is hozzá a technológia azokat 100%-ban kihasználni.

Amiket én fejlesztenék:
-Kijelző: Amoled ne égjen be. IPS nem invertálódjon. Kalibrálási lehetőség
-GorillaGlass ne törjön.
-Kamerában full kézi beállítás elérése az automata mellett.
-IP67 fejlesztése.
-Akksi fejlesztése. Én ügyködnék azon h nagyobb akksi beleférjen Ekkora tepsikben már bőven vaj hely.
-TW: Itt is elég sokat kéne. Alapból első telefon indításkor már kérdezhetni h TW legyen vagy más és h miket telepítsen.
-Anyag használat. Nem feltétlen fém. De ha műanyag akkor ne repedezzen..
-Vmi korszerűbb dizájner felvenni.

Ilyen kis apróságokkal talán újra a kezembe vennék egy samsungot.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#17) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Samsung esetén az árazás a legnagyobb probléma, mondom ezt úgy hogy én is samsung cuccait használom, igaz az árak miatt már más alternatívákat is számba veszek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18) csongi válasza Воланд (#13) üzenetére


csongi
veterán

(#19) vicze válasza csongi (#10) üzenetére


vicze
félisten

Nem mindegy milyen minőségben végzik a gyártást. A Samsung az alsó kategóriások gyártását rakta eddig is Kínába, nem a felsőket. Ahhoz, hogy árban a kínaiakkal tudjon versenyezni olcsóbban kell gyártson, ehhez pedig Kínán kívülre kell vinni, de nem messze a beszállítóktól, így India kiesik, de Vietnam ideális. A Kínaiak kisebb árréssel dolgoznak, sokkal kisebb a marketing és egyéb költségük, nincs akkora kutatás fejlesztés, ami Samsungnál hatalmas, így vagy veszteséggel adja az alsót, vagy keres olcsóbb lehetőséget.
Még próbálnak, az A kategóriával +értéket vinni bele, de nem tudom ez mennyire sikerül, kételkedek.

Youlong-ot meg már átnevezték párszor, hogy linkelték. :)

(#20) Воланд válasza csongi (#18) üzenetére


Воланд
titán

hat igen. vicces egyebkent, mert a hongkongi tozsden a coolpad group van kint, a yulong nincs. es azon az oldalon amit te linkeltel az szerepel, hogy a yulong a coolpad group leanyvallalata.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21) Pearce válasza balazs1022 (#16) üzenetére


Pearce
aktív tag

"Okés, hogy törnek fel a kínai gyártók. De nem a kifejezetten a kínai gyártók miatt veszteségesek."

Egyetértek. Európában nincsenek is jelen /vagy csak minimális számban/ a kínai telefonok.
Az is elképzelhető, hogy azért nem fognak a mobilok, mert nem cserélgetni minden ember fél-1 éven belül őket, nem?
Mert végülis a Sonyhoz vagy a Htc-hez viszonyítva nincsenek lemaradva /max. minden gyártó más pluszt ad a telefonhoz: vízállóság, fém hátlap, stb/.
Meg a Samsungnak ott a Note széria is.

Vagy a témázhatóság hiánya meg a Knox a probléma?
Esetleg az ár? De viszont a konkurencia is hasonlóan áraz.
Vagy csak beállt a piac?

[ Szerkesztve ]

(#22) Izzé válasza Pearce (#21) üzenetére


Izzé
őstag

Szerintem is-is. A piac is kezd beállni és a knox is sokat nyom a latba, + ott vannak azok a felhasználók, akinek már volt droidos Samu és valamiért csalódott benne. Mondjuk a TW, vagy a frissítés hiánya miatt. Persze, hogy ezek más gyártó után néznek, aztán örömmel konstatálják, hogy igen van alternatíva és még olcsóbb is.

(#23) csongi válasza vicze (#19) üzenetére


csongi
veterán

"fejlesztés, ami Samsungnál hatalmas"
Bocs mit kutatnak a xart vagy a f@st? :D A samsung wawe után bepróbáltam egy duos telefont. 4* volt servicébe. És ott befejeztem a sau készülékeket. Egy TV-m van még tőlük, aztán csá :D
Elfogytak, kaptafa telefonok, túlárazottak, és túlhájpolt rendszerek. 3Éve jelezték, hogy ez nem jó irány. Azt hitték örökké tart? Az hogy drágább, mert van europai és hazai support rendben lenne, de nincs a support mögött annyi tartalom, mint amennyivel drágább a készülék. A garanciáztatásról ne is beszéljünk. Hazánkba egy szánalom.
Nem tudtam kihagyni, az alsó és középkategóriás készülékeit alázzák a kínai gyártók. És ugyan ott gyártatni az egyiknek megéri a másiknak nem?
Kisebb marketinggel gyalulják be a Samut.

(#24) bojan válasza maximilian4 (#9) üzenetére


bojan
tag

tényleg nem olyan olcsó már a kínai munkás. Jelenleg Shenzenben pl 1800 a minimál bér ami olyan 80-81 ezer forintnak felel meg. Ez az itthoni 100nál már alíg kevesebb. Mivel itthon sem adnak sokkal többet a minimálnál így gondolom ott sem, de mivel nincs TB meg nyugdíj így a kevesebb adó miatt én nem is vagyok benne már annyira biztos, hogy végül kevesebbet visznek haza. Szerintem még pár év és Kína elég nagy részén drágább lesz a munkaerő mint mondjuk Magyarországon.

(#25) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Működik a piac és ezzel mi is jól járhatunk, mert az árak tovább eshetnek több szegmensben akár drasztikus mértékben is. A Samsung meg alkalmazkodik ehhez, ha nem akar úgy járni mint a Nokia...bár a két cég más okból veszt/vesztett piacot, de részben hasonló a megoldás. Kevesebb de jobb telefon/tablet, az árak igazítása a kínai konkurensekhez és érdemes lenne erőltetni az egyedi megoldásokat, mind a külső design-ban, mind a hardverben, mind a szoftverben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) Воланд válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


Воланд
titán

szerinted esszeru olyan konkurensekhez igazitani az arakat, akik alig koltenek k+f-re, supportra, marketingre, teljesen eltero az ertekesitesi strategiajuk, es nem tartanak fent globalis halozatot? a samsung, sony, akarmelyik, nem kinai gyarto keszulekei nem azert kerulnek annyiba, amennyibe, mert mocskoskapitalistak, hanem azert mert a keszulekek melle ott van meg egy csomo jarulekos koltseg, ami a kinai gyartok eseteben nincs jelen. amint a kinai cegek elkezdenek terjeszkedni nyugatabbra, rogton megjelenik egy par plusz kotlseg, ami a keszulekek aran is meg fog latszodni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) azopi74 válasza Wildpath (#2) üzenetére


azopi74
addikt

Akkor már miért nem írod az egész mondatot angolul ? :)

(#28) Graphics válasza vicze (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát még ott van India, Oroszország, és ott azért szép számok jönnek ám össze :)

Meg azért EU régióból is csurran-cseppen nekik, ámbár szerintem se akkora számok.

Lenovonak például az egyik legkomolyabb piaca Kínán kívül az orosz "barátaink" ahol is a legnagyobb közösség üzemel.

Valós adatokat nem hiszem ,hogy tudni fogunk, azt lehet mondani, hogy a Huawei - Lenovo - Xiaomi tanyázik a 3. hely környékén.

@csongi: Yulong az, a youlong az tükörfordításban Te hosszú :D elég érdekes

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) bagkri01 válasza balazs1022 (#16) üzenetére


bagkri01
őstag

Mindenben egyet értünk, de az ips és az invertálódás? Azt valahogy nem jól raktad össze. A sima tft invertálódik rendesen, de az ips- nek éppen az a lényege, hogy ne invertálódjon nagy mértékben.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#30) Воланд válasza Graphics (#28) üzenetére


Воланд
titán

"Hát még ott van India, Oroszország, és ott azért szép számok jönnek ám össze"

kinek? a xiaomi-nak? a ceg sajat bevallasa szerint ot honap alatt indiaban egy millio keszuleket ertekesitettek. 2014q2-ben meg 97%-a a telefonoknak kinaban kerult leszallitasra. ebbol aztan nem jonnek ossze a szep szamok kinan kivulrol. :N

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31) Graphics válasza bagkri01 (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha nem is invertálódik, de oldalra fordítva van aminek eléggé csökken a fényereje.

@woland_y2k: Rendben, akkor tévedtem :), emberi dolog. Valahol mégis eladnak ennyi készüléket. webshopon is elég sokat vásárolnak. Hogy ez mire elég, azt már nem fogom tudni megítélni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) vicze válasza csongi (#23) üzenetére


vicze
félisten

"Bocs mit kutatnak a xart vagy a f@st?"
Ha "ennyire" vagy tisztában tényekkel, akkor inkább hanyagoljuk a dolgot...

@woland_y2k: Ez is csalóka azért, mert mondjuk az igaz, hogy a belpiacon felvásárolt és külföldre értékesített telefonok is Kínán belülinek számolódnak. Tehát pl. az itthoni MM forgalmazott telefon az a Xiaomi statisztikáiban Kína, hisz ott értékesítették.

[ Szerkesztve ]

(#33) Воланд válasza Graphics (#31) üzenetére


Воланд
titán

igen, eladnak. kinaban. szvsz 2014-ben jo, ha 7-8 millio keszuleket ertekesitettek kinan kivul. es akkor meg lehet, hogy sokat irtam.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34) Воланд válasza vicze (#32) üzenetére


Воланд
titán

tudom, hogy csaloka, de ha a ceo azt irja, hogy az ot honap alatt indiaban eladtak egy millio keszuleket, akkor ketlem, hogy a tobbi orszagban ettol tobb kerult volna ertekesitesre idoaranyosan, plusz a felhasznaloi szamot figyelembe veve.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35) bagkri01 válasza Graphics (#31) üzenetére


bagkri01
őstag

Alapvető nem , ezen kiakadni, minden kijelzőnek csökken a fényereje oldalra fordítva, mivel a kis fotonok már nem a szemed felé haladnak, már bocsánat, de ha nincs kanyarlátásod, akkor ez minden kijelzőnél így van.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#36) Graphics válasza bagkri01 (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs, nem is azert irtam.

Csak van amelyik kevesbe hajlamas erre.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) xmaas


xmaas
őstag

Hat jonnek fel szepen a kinai gyartok jo arban meg minden csak azt se szabad elfelejteni hogy azert meg a Samsung 2 ev garit ad a keszulekeire a legtobb kinai gyarto meg 1 evet ad csak ami ugye nem mindegy , na meg legtobb MTK chipsettel van szerelve ami ugye fejlodik meg minden de azert meg nincs a Qualcomm szintjen ,
Annak mindig valami oka van hogy sokkal olcsobban adnak egy latszolag hasonlo tudasu keszuleket ok se a voroskeresztnek dolgoznak ingyen valahol meg kell sporolni azt a penzt hogy olcson tudjak tartani az arakat

(#38) Graphics válasza xmaas (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A kinai gyartok kozul rengetegen atalltak felig Qualcomm megoldasokra.

Lenovo, Xiaomi, Huawei, ZTE ism szóval már erős piaci nyomás kezd kialakulni arazas szintjen

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) csongi válasza vicze (#32) üzenetére


csongi
veterán

Es a kutatas fejlesztesnek mi köze az alsó és középkategorias készülékek vissza esesenek? Felemészti a kutatas költségeit a deficites telefonok eladasa? :)
Mas cegek is kutatnak fejlesztenek, majd szépen licencelik. Sokkal egyszerübb a dolog. Unalmas a külső és rosszul árazott termékek. Ennyi, nem kell ezt tul magyarazni, megnő valami majd össze esik. Ez igy müködött és még sokaig igy is lesz. Azért kutat fejleszt mert ebből van profit, deficites ágazatból nem lehet dotalni masik ágazatot.
A xar meg irónia volt, mert a szóban forgó készülékek édes keveset kamatoznak ebből.
Ez van, és lesz az a mobil ágazat hamarosan eladó sorba és, rendesen meg lesz nyírbalva. Lasd Nokia. Ericson, De a sony is dobja a mobil ágazatot. Kina karöltve az MTK val egy időre felzabalja a piacot, majd jön egy masik majd egy masik és igy tovabb.
Szóval szerintem, nem magyarazat az eladasok csökkenesére, és a rossz árakra, miközben nincs elég haszon rajta. Rossz az üzemeltetés. De böven van elég ágazat amit lehet nekik tovabb vinni.
Én nem fogok sirni mert nem látok annyi samsung telefont q piacon, de azért sirni fogok, ha az embereket az utcara teszik, mert az agazat kimerült számukra, és legegyszerűbb a lapátratenni, ahelyett hogy előre gondolkozva szinten tartani a részleget. Nah de mindegy.Peace.

(#40) Tigerclaw válasza Воланд (#26) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem arra gondoltam, hogy hasonló áron kellene adniuk a telefonjaikat, de valamennyire közelíteni kellene azokhoz. (persze nem az aliexpress-es, ebay-es árakra gondoltam, hanem arra amiben ugyanúgy benne van a hivatalos helyi support és garancia...ami szerintem hamarosan megjelenik itthon is a fekete-szürkeimport mellett)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41) vicze válasza csongi (#39) üzenetére


vicze
félisten

Ha jó profithányaddal tudják értékesíteni az alsó kategóriát és az olcsó készülékeket drágán, akkor több pénz marad kutatás fejlesztésre, ebben mi nem világos? Ha csökken a profit kisebb %-ot tudnak visszaforgatni, és 2014-ben már csökkent is. Csak hogy ki is áll világszinten a második helyen... Emellett a szektorban kb. mindenki eltörpül.
"Ez van, és lesz az a mobil ágazat hamarosan eladó sorba és, rendesen meg lesz nyírbalva"
:)) Erről beszélek, fogalmad nincs miről beszél, a Blikkes címeken kívül kb. az orrodig se látsz, komolyan fel se tűnik, hogy nem veszteséget, hanem sok-sok milliárd nyereséget termelnek? Komolyan, mint amikor a HTC-nél a csődöt károgta/károgja mindenki, mikor szó sincs róla. Nevetséges. Samsungnak a mobil a húzó ágazata, messze a legnyereségesebb az összes közül.
Kína saját magát kannibalizálja folyamatosan, senki se tud nagy extra profitot termelni, valós fejlesztésekre pénzt fektetni, csupán a vegetálás felé haladnak az olcsósításssal. A valós profitot a beszállító ipar teszi zsebre Tajvanon, Japánban, Koreában... Az extra profitot pedig még mindig a két nagy viszi el a fenébe az egész iparból, és kettejük közül csak az egyik fejleszt, a másik meg csücsül a milliárdokon mint Dagobert bácsi, meg ufókat építget.

Xiaomi nagyon szép sikertörténetnek van beállítva, csak éppen mivel privát kézben van, fogalmunk sincs, hogy valójában mi a helyzet pl. hogy mekkora a hitelállománya. Elég sűrűn olvasgatom hogy ennyi és ennyi milliárdot vett fel hitelnek és ennyit milliárdot adtak a befektetők, csak úgy hogy nem látszik a profit oldal, egy gigantikus lufinak néz ki számomra. 0 valós likviditással, mivel ha valós profitot termelne, nem a befektetők és hitelezők pénzéből élnének.

Na de mindegy.

(#42) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Azért ez is játszik a dologban. [link]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43) rootkiller


rootkiller
őstag

Kezdenek rájönni hogy nem annyira jó a Samsung mint amennyi az árcédulára van írva.

Artengo TR 990 Pro

(#44) csongi válasza vicze (#41) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem is itt kell befejezni. Nagyjabol a személyeskedest is.

(#45) balazs1022 válasza bagkri01 (#29) üzenetére


balazs1022
őstag

Hát azért IPS IPS között is vannak különbségek. Az h mennyire tud világos lenni (napfényben) és nit-re megy le a feketéje. És azért IPS-nél is előfordul h oldalról már nem olyan színeket ad vissza.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#46) Graphics válasza zsolt501 (#42) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ebben van valami :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) vicze válasza Graphics (#46) üzenetére


vicze
félisten

Hát azért mikor, 50millia iPhone elkel 1 negyedév alatt akkor lehet, hogy mégiscsak lehet motiválni az embereket a régi jó leváltására. :)
A piac még mindig növekszik pár évig, nyilván az ütem lassult, de még van ott már üres hely pár 100millió készüléknek. Amúgy az értékesített darabszám továbbra is nő.

[ Szerkesztve ]

(#48) Mr.Silkó válasza vicze (#41) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

+1 Respect!

[ Szerkesztve ]

(#49) #16820480 válasza vicze (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az a világ szinten 3-4. hely az negyedéves eladás alapján volt kikiáltva, tehát adott 3 hónap alatt ők adták el a harmadik legtöbb telefont. De ettől még a piaci részesedés nem fog egyik pillanatról másikra megugrani, ahhoz sok ilyen nagyedév kell.

woland_y2k: Mondjuk hasonlítsd akkro a Samut a Huaweihez, ők elég sokat foglalkoznak a k&f részével is az iparnak, saját SoC, meg ilyenek. Oké, nem olyan behemót cég (egyelőre), mint a Samsung, meg kicsit más irányból jöttek, de hasonló irányba tart a Hw is.

(#50) hagymas7up válasza vicze (#41) üzenetére


hagymas7up
tag

Ebben Én is egyetértek a kollegával, hogy lesz még a Samsung mobilága eladó. Pont azon az úton haladnak, ami vesztük felé vezet.
Nem kell messzire menni példájért. Nokia.
Valjuk be, egy pár éve, mondjuk 2007ben valaki azt mondja nekünk, hogy a Nokia befejezi a mobilipart akkor valószínűleg muszáj kabátban vitettük volna el, hiszen a piac vezető gyártója VOLT.

[ Szerkesztve ]

Eladó Siemens S3-at, S10 Active-ot, illetve Alcatel OT Com-ot keresek. Ha tud valaki PÜ. Thx

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.