Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tal-garius


tal-garius
aktív tag

"Core széria is olyan bordát kapott, ami világít, ráadásul ötféle színnel (vörös, zöld, kék, narancs, fehér)" Egy memóriánál ez nagyon fontos tényező! :D Sebesség? Késleltetés? Ahh!! Nekem zöld kell!

(#2) pomorski


pomorski
őstag

Avexir ramokról még soha nem hallottam. Nem is tudtam, hogy létezik.

(#3) Lacok


Lacok
őstag

Kifejezetten tetszik a Philiphs két nagyobbik monitora és az árazása is teljesen rendben van.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#4) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Erre a hétre memóriaakciót hirdetett a PCX.hu webáruház, melynek keretében minden RAM modulra, "
Előtte megemelik annyival amennyivel "olcsóbb" lesz, vagy alapból drágábbak és ilyenkor kicsit lejjebb adnak?

" 2 x 8 GB-ért pedig majdnem 54 000 forintot kérnek."
Az rohadt drága, alig többért 2x16-os 3200-asat lehet venni, és még márkája is van. [link]

[ Szerkesztve ]

(#5) bigrock


bigrock
addikt

Acer notebookot majd akkor fogok újra venni, ha elfelejtik azt a hulladék touchpad-ot, amit mostanában szerepnek a laptopjaikba. Szerintem a piac legalja, legalábbis kezelhetőség szempontjából.

(#6) Zalanius


Zalanius
tag

Mit tudhatnak vajon azok az "A" betűs csodaramok, ami indokolja a helyenként másfél-kétszeres árat a Corsair / Crucial / Hyperx / Patriot / G-skill stb. felhozatalhoz képest...

--= Zalán =--

(#7) Dr. Akula válasza Zalanius (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sztem csak mertek nagyot álmodni a pcx-ben.

(#8) pomorski válasza Dr. Akula (#4) üzenetére


pomorski
őstag

Ó, hát ilyen apró nüanszok előfordulnak bármikor... Számomra legutóbb pont a PCX kapcsán volt egy érdekesség: az FSP 600W Hyper 600 tápegység olcsóbb volt az FSP 500W Hyper 500 tápegységnél. Eredetileg 500W-osat akartam venni tőlük, de vettem inkább az olcsóbbikat, ami 600W-os volt. Próbáltam kideríteni, hogy mi a különbség, de mindkét modellre ugyanannyi gari járt. (Ezen hsz írása közben ellenőriztem a PCX oldalán az árakat, mostmár a 600W-os a drágább...)

(#9) User64476


User64476
őstag

Ezen a héten nincs PCX akció???? Hát hová tart ez a világ?? :U

Szerk: téves, van, fellélegeztem.

[ Szerkesztve ]

(#10) gutriqper


gutriqper
tag

Szimpatikus a Philips BDM327QP, de nem találok róla teszteket. Van valakinek információja arról, hogy a valóságban mennyire jó monitor ez? Köszönöm a válaszokat előre is.

(#11) DjFlanker válasza gutriqper (#10) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Egem is ez érdekel, tft-ről váltanék és érdekelne hogy ez a panel van-e olyan jó mint egy ISP..

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#12) Scholes9 válasza DjFlanker (#11) üzenetére


Scholes9
nagyúr

IPS ;)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13) gutriqper válasza DjFlanker (#11) üzenetére


gutriqper
tag

3000:1 a kontrasztaránya. tényleg jónak tűnik. De egy tesztet sem látok róla sajnos.

(#14) Lacok válasza gutriqper (#10) üzenetére


Lacok
őstag

Itt egy teszt a BDM3270QP-ről

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#15) GreatL


GreatL
őstag

Monitort Freesync vagy G-sync nélkül nem vennék az biztos. Hétköznapi használatban is jobb a gyorsabb képfrissítés.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#16) johnywalker válasza pomorski (#2) üzenetére


johnywalker
őstag

"Avexir ramokról még soha nem hallottam" :DD
Nem mai gyártó, nem is a legolcsóbb.Inkább a régebbi, márkás, megbízható ramok között tartják őket számon, élettartam-garanciával!
Azért nem csak a Kingston, Kingmax, G.Skill (bár ezek sem rosszak) van a világon...
Szeretnék ilyeneket...!

[ Szerkesztve ]

(#17) Dr. Akula válasza GreatL (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

4K-ban se? Az ember örül ha a folyamatos kép megvan (minimum 30 fps), 144...

(#18) headhunter válasza johnywalker (#16) üzenetére


headhunter
addikt

Ezek a PCX-s Avexir árak?!

Avexir 2x8GB DDR4 2666MHz (53.746 Ft)...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

G.Skill F4-3000C15Q-32GVRB RipjawsV (54.950Ft)...

G.Skill F4-3000C15Q-32GRBB Ripjaws4 (54,950Ft)...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19) Dr. Akula válasza headhunter (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez már a kedvezményes ár. :D

(#20) ViZion


ViZion
félisten

PC X Akció... mi így szeretünk! ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21) robogos10


robogos10
aktív tag

Még jó hogy kapni ennyiért ;]

(#22) Scholes9 válasza headhunter (#18) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Azért ez durva :Y :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23) Joci10 válasza Dr. Akula (#4) üzenetére


Joci10
őstag

Attól, hogy számodra mi márkás, és mi nem, attól még a világnak teljesen más a véleménye (és árazása). ;)
A PCX árairól pedig ha már hoztad a hardverker árait: azonos memóriát kell összehasonlítani, és kiderül, melyik az olcsóbb. Például (gyorsan kerestem olyant, ami mindkét cégnél van, vagyis nem hasonlítottam össze az összeset, csak az első olyant, ami mindkét cégnél van): Corsair Vengeance DDR3-1600 4GB-os modul - Hardverker: 6190Ft és 6190Ft (a két külön verzió), PCX: 5697Ft és 5761Ft...

(#24) pomorski válasza headhunter (#18) üzenetére


pomorski
őstag

Azt tippeltem, hogy az árképzés oka az élettartam gari. Az, csak nem úgy... Az Avexir-re 5 év a gari ennyiért, míg a G.Skill-re élettartam van.

(#25) tatala77 válasza headhunter (#18) üzenetére


tatala77
tag

2x megnéztem, de lehet, hogy tévedek: de a pcx ár 4*8GB-ra vonatkozik, még a rambazar 2*8 GB-ra, így ki is jön a kb. 2x-es ár :)

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#26) pomorski válasza tatala77 (#25) üzenetére


pomorski
őstag

Most hogy írtad megnéztem én is még1szer, de nem látom, hogy hogy vonatkozik 4 x 8GB-ra a PCX ára.

(#27) Zalanius válasza Joci10 (#23) üzenetére


Zalanius
tag

A "világi árazás" sokféle lehet, de a DDR4-es Avexirek felára azért mégis durva volt első látásra, és nemcsak a cikkben szereplő PC-X kínálatban, más hazai webshopnál is feltűnt. Persze, gondolhattam volna, hogy megint valami plecsnitől szálltak el, jelen esetben a ROG emlémát dollárban is kimutathatóan mérik: 2x8 DDR4-2666, illetve: egyéb felhozatal a gyártótól.

@Johnywalker
"nem mai gyártó" vs. "viszonylag fiatal márka" a cikk szerint, asszem meglátogatom a RAM topicot is, hátha ott egy középutas véleményt is sikerül találni.

[ Szerkesztve ]

--= Zalán =--

(#28) Dr. Akula válasza Joci10 (#23) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ráadásul G.skill ramot hoztam példának, ami az egyik legjobb (mint márka és mint sebesség + késleltetés). Ezek a pcx-es ramok örülhetnek hogy 1 mondatban szerepelnek egy G.skillel. :) Amúgy meg ilyen márkájú ramot nem nagyon árul senki, lehet nem véletlenül, mert senkinek nem jutna eszébe keresni.

Tök jó hogy kerestél mindkettőnél G.skillt, de abból indultunk ki hogy amit itt hirdettek beakciózva, az van túlárazva, és ahhoz viszonyítottunk egy hasonlót (illetve jobbat).

(#29) dementor


dementor
senior tag

Valóban szánalmasak a PCX akciók. :P

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#30) davidsone


davidsone
addikt

jóféle az a philips monitor

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#31) tatala77 válasza pomorski (#26) üzenetére


tatala77
tag

Ezt a linket hasonlítottam össze ezzel: link

Így az elsőben 27k volt 2*8 GB memória, a másikban meg 4*8 GB.

[ Szerkesztve ]

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#32) PrometheusX válasza Dr. Akula (#4) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Persze hogy rohadt drágák, elvégre is "Gamer", és "ROG Certified" memóriamodulok. Szerintem ezen a ponton főként a nevet és a titulust kell megfizetni.

(#33) Fedday


Fedday
csendes tag

Akciós ramok a PCX-nél, meg a szállítási költség pfff... Átnéztem az akciós ramokat és rendeltem az Emagról "ingyenes szállítással" . Nem is értem a PCX-et 1690ft meg 450ft utánvét kezelés...?!

(#34) Dr. Akula válasza PrometheusX (#32) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azt egyből gondoltuk, de eléggé sokalljuk a felárat. Pl. a G.skill is teszteli a ramjait mindenféle (nevesebb) gyártók deszkáival, sőt még .pdf is szokott lenni mivel megy garantáltan tesztelve, tehát végülis az is "certified", csak olcsóbban.

(#35) kpal


kpal
veterán

DDR3 meg veszek , DDR4 durva aron van azzal varok meg :Y monititrok szepek.

(#36) Mercel


Mercel
senior tag

Az Acer Magyarországon értékesített notebookjait még mindig a Csehországi Brno-ba viszik ki 3-5 hétre szervizelni? Még mindig kb. 40% a lerohadó gépek részaránya?
Még mindig újrahasznosított pet palackokra emlékeztető anyagból van a notebookjaik külső burkolata?

Ha háromból három nem akkor talán lehet tenni velük egy próbát.

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#37) Mercel


Mercel
senior tag

Azt meg valaki magyarázza már meg, hogy egy konzumer gép 2-5szörösébe kerülő üzleti kategóriás gépnél, hogy a fenébe gondolhatták komolyan a Lenovo X240 esetében, hogy egy azaz 1 RAM modul használható..

Nem is a maximum 16 giga max kapacitás a dühítő hanem a feldolgozási sebesség ilyen ostoba módon történő megvágása. Baromira érezhető, hogy egy modul van vagy kettő és párban dolgoznak.
Mondjuk ezt az új Fujitsu Lifebook sorozatnál is elkövették - már akkor is fogtam a fejem.

Ebben az árkategóriában már nem okés sem a hibás tervezés, sem a filléreskedés.

A Philips monitorok viszont ígéretesek.

Marcel

(#38) Dr. Akula válasza Mercel (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A másik modul fixen az alaplapra forrasztott.

"Mondjuk ezt az új Fujitsu Lifebook sorozatnál is elkövették"
Melyiknél? Itt van előttem egy eléggé új (Skylake) Fuji Life E736, 2 modulos.

(#39) hemaka


hemaka
nagyúr

Ebben most nem volt számomra semmi érdekes cucc. Pcx jó volt régebben, mostanában már máshonnan vásárolok.

(#40) hallador válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


hallador
addikt

Parancsolj és nem csak ez az egy, szó, hogy ismersz egy Fujitsu notebookot nem azt jelenti mindet láttad, még ha nehéz is egy picit megérteni....

Fujitsu LIFEBOOK U745 Ultrabook

(#4) Dr. Akula

Az rohadt drága, alig többért 2x16-os 3200-asat lehet venni, és még márkája is van.

Gondolom nem vetted a fáradtságot (na ne félj tudom hogy Magyarországon van a föld szívcsakrája, meg a többi baromság is), de azért hülyeségeket nem kellene beszélni. Maga a memória márka nagyon nem noname, csak te nem hallottál róla ami nem baj csak nem kellene előadni a "rohadtul" értek hozzá, közben meg mégsem....

Igaz 2006-ban alakult de az általd emlegetett

[link]

Saját online supporttal segítenek, ha baj lenne, és előre meg tudod kérdezni, ha gépet veszel, ameddig az általad emlegetett memória pdf-ekkel az a baj, hogy kijön egy memória letesztelik, azután kijön még 200 féle alaplap ami meg már nem kerül a pdf-be, meg fordítva is.

Az ár meg olyan dolog, hogy Magyarországon sok mindent lehet...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#41) hallador válasza hallador (#40) üzenetére


hallador
addikt

Lejárt a szerkesztési idő:

Online support:

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#42) Dr. Akula válasza hallador (#40) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ott van a leírásban hogy "4GB DDR3L alaplapon, 1 soDIMM slot, max. 8GB", vagyis 2 modul van, amit a Mercel által hiányolt 2 csatornás módban is lehet használni. Az hogy az egyik modul fixen forrasztott, a másikat meg te rakod a helyére, nem oszt, nem szoroz. Persze csak azonos méretű modulokkal megy dual channelben, ha a lapra 4 giga van forrasztva, akkor a slotba is annyi kell, de ez értelemszerű. Már akinek...

Attól hogy 10 éve is noname volt egy gyártó, nem lesz ismertebb. Sőt, ha ennyi idő alatt nem sikerült egy sorba felküzdenie magát olyan márkák közé mint a Corsair, Kingston, annak oka van.

A sértett kisgyerek stílusodat meg jobb lenne ha már befejeznéd. Értem én hogy bánt hogy felsültél az "aláírt hardverrel" és hasonló baromságokkal, de már unalmas.

(#43) hallador válasza Dr. Akula (#42) üzenetére


hallador
addikt

Nem:

[link]

[link]

[link]

Tehát itt ott veri HyperX-et az szerinted noname? Ja igen a HyperX is noname ugye?

A sértett kisgyerek stílusodat meg jobb lenne ha már befejeznéd. Értem én hogy bánt hogy felsültél az "aláírt hardverrel" és hasonló baromságokkal, de már unalmas.

Te azzal sülsz fel minden topikban, hogy úgy írsz le dolgokat, lásd Fujitsu notebook stb, hogy halvány lila gőzöd nincs róla. Neked van egy ezzel azt hiszed mindent tudsz a márkáról.

Nézd Te egy troll vagy nem kérdés. Az nem baj, de ne itt gyakorolj.

Sok sikert. Részemről ezzel be is fejezem a beszélgetést veled, mert nincs értelme.

Szia...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#44) Dr. Akula válasza hallador (#43) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Te azzal sülsz fel minden topikban"
Én akarok hardvert aláírni driver helyett, nem te? Én nem vagyok képes egy egysszerű memóriaproblémát megoldani, nem te? Nekem okoz problémát egy 50 fős cégnél rendszergazdát keríteni, véletlenül se neked? Vedd már észre magad!

"hogy úgy írsz le dolgokat, lásd Fujitsu notebook stb, hogy halvány lila gőzöd nincs róla."
Arra gondolsz hogy belinkelsz egy olyan oldalt ami megcáfolja a saját állításodat, és akkor az szerinted az én hibám? LOL! :D

"Te egy troll vagy nem kérdés."
Magadról beszélsz, de utoljára. Figyelmeztettelek hogy fejezd be, ha nem megy magadtól, majd segítenek a moderátorok!

[ Szerkesztve ]

(#45) hallador válasza Dr. Akula (#44) üzenetére


hallador
addikt

de utoljára. Figyelmeztettelek

Jellemezted magad. Akkor rólad ennyit.

Még egyszer szia...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#46) Akula


Akula
őstag

Egy ilyen Zeppelint szívesen vennék...
...és kitenném a polcra! Már a vaskeresztes embléma is mindent visz! :R :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#47) hallador válasza Akula (#46) üzenetére


hallador
addikt

Igen nekem a régi SD ramok jutottak eszembe, régen voltak ilyen memória színek. Kicsit visszajönnek az emlékek.

(#36) Mercel

Ma azért az Acer már simán hozza akár az ASUS, de itt ott a Business vonal hozza HP/Dell/Lenovo/Fujitsu minőséget.

Acer TravelMate P6 - üzleti jellem

Az alsó kategóriás gépei úgy 2012 után már egészen jók. Ma már nem jellemző azért az Acernél a magától eltörő zsanér, meg az elválló kijelző és hasonlók. Sajnos ez rajtuk maradt, ha aló kategóriából kellene Asus és Acer között választani, akkor Acer.

A BRNO-i szerviz sajnos még megvan, de ma már inkább csak 1 . 1,5 hét a részidő. A 3 - 5 hetes garis javításokról szerencsére leszoktak, de azért lehetnek egyedi esetek.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#48) hallador válasza Mercel (#37) üzenetére


hallador
addikt

Sajnos a Lenovo nagyon megváltozott mostanság. Sok ilyesmit csinálnak. Sajnos ez nem válik a javukra. Pláne, ha hozzáértő veszi kezébe a specifikáció.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49) b. válasza Akula (#46) üzenetére


b.
félisten

Nekem még van, ha igényt tartasz rá :) Ugyan ez a szín, meg minden. DDR2

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#50) robogos10 válasza b. (#49) üzenetére


robogos10
aktív tag

szia pontosan milyen ramod is van? épp ddr2-t készülök venni :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.