Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hehe, emléxem, mikor még nem GB/ft-ban számoltuk a HDD-k értékét, hanem MB/ft-al, és az 1GB alatti HDD-k egységesen 1MB/10Ft árban voltak :))

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azok a külső wd hdd-k elég gagyinak tűnnek a wd ultra metal edition-hoz képest, nem valami bizalom gerjesztő... :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) SunMount3r válasza pusszycat (#2) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerintem nem gagyi, csak elbaltázott/felesleges formaterv. Az összes előző generációs MyPass Ultra rendben volt pedig kinézetre is. Én most akkor se vennék mást; mert a belsejük -állítólag- nem változott. Mert mi is jöhetne még szóba egyáltalán a WD mellett?!

(#4) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Most kell bevásárolni merevlemezt,mert a memória drágulás után lehet hogy újból sorra kerül.Ázsiában arrafelé melegszik a levegő...

Wasabi...

(#5) RozogA87


RozogA87
tag

Határozottan lelassult a HDD-k tárkapacitásának növekedése. Feszegetik a technológia (mágneses elvű adattárolás) határait?

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#6) jedis


jedis
senior tag

Az LG kijelző technológiába ( TV/monitor ) az elmúlt pár évben iszonyatosan nyomul, és bizony tarol is. OLED kijelzők túlnyomó részét ő gyártja, és a 21:9 -es képarányt is ő hozta be a monitoroknál. Nekem minitor ( 29UM65-P ), és TV ( 43UH661V ) is tőlük van. A monitor már majd két éves, a TV kb. 2 hetes :D.

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#7) blesius


blesius
csendes tag

Lehetne azt, hogy 300k-ért nem ajánlotok 1366×768-as felbontású kijelzővel laptopot? Nagyon gáznak érzem, hogy ennyiért nem fér bele egy rendes kijelző a gépbe... Köszi!

(#8) Samott válasza blesius (#7) üzenetére


Samott
addikt

+1 Nagyon egyetertek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Hatalmas PR húzás a Maxtor nevet előkaparni. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) osztraksajt válasza bacsis (#1) üzenetére


osztraksajt
őstag

Igen, mert még kölyök vagy. :DDD

Mi még a 90 perces magnókazettákat vettük C64-hez, Abból is a Polaroid meg a BASF volt a legjobb amit kapni lehetett itthon emberi árban mert nem nyúltak meg és a gyakran használt kazettákról is betöltöttek a turboloados játékok. :K Pl az alapkategóriás TDK már akkoriban is elég fos volt, kb mint a DVD lemezeknél pár éve.

De ismerek itt a fórumon olyat is aki még lyukszalaggal is dolgozott. :K

[ Szerkesztve ]

(#11) Komplikato válasza blesius (#7) üzenetére


Komplikato
veterán

Azért bizonyos képátló alatt nem sok értelme van, bizonyos teljesítmény alatt viszont hátránya igen. Nem véletlenül él ez a felbontás sok modellnél együtt az FHD verziókkal. Azaz ennyire nem egyszerű, hogy a nagyobb felbontás jobb.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#12) Acélfarkas válasza Komplikato (#11) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Azért nagyon gagyinak kell lenni 1 laptopnak hardverileg mostanában, hogy a full HD-t ne tudja meghajtani. És itt most nem a gamer gépekre gondolok. A 300k-s laptopba meg epic fail 1366x768-as kijelzőt beépíteni.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#13) AxBattler válasza jedis (#6) üzenetére


AxBattler
félisten

Bizony, elég széles a kínálatuk, csak kár hogy VA panellel nem dolgoznak. Nekem most egy 29UM68 szolgál, és meg vagyok vele elégedve, de a feketéje lehetne jobb, és a felhősödés is néha szembeötlik.

LG 34UM69G begyere, elég az a 75Hz (és ebben is van 2*7W speaker).

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#14) NomadND1 válasza AxBattler (#13) üzenetére


NomadND1
senior tag

Mindenki ezt mondja, aki még nem játszott 144Hz-en :DDD

(#15) AxBattler válasza NomadND1 (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, ma már én is elfogadom, hogy van különbség a 75Hz és a 144Hz között, de nekem nincs rá szükségem: egyrészt nem tolok kompetitív játékokat, másrészt az igényeimnek megfelelő 1080p/High beállításokkal csak egy elég combos gép tudná hozni a stabil 100/120/144Hz-et modern játékokban (a 144Hz-es monitorról nem beszélve) - a pénzemet jobb helyre is tudom tenni, nekem ez már nem éri meg, fix 60-75Hz-el bőven jól érzem magam.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#16) Hieronymus válasza Komplikato (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az X5 kategóriába eső Windowsos táblagépek javarészt FullHD felbontású kijelzőkkel kerültek forgalomba.
FullHD felbontásban szinte minden 4K-s videót döcögés nélkül jelenítenek meg.

Ezekhez képest valóságos erőművek, a csak HD felbontású kijelzővel szerelt mai notebookok. Nyilván a játékok esetében érdekesebb a felbontás, bár az esetben nem komoly pálya az IGP.

(#10) osztraksajt:
Te tudhatsz valamit. :K Gondolom neked még mond valamit a SIP, VESA (Local) bus, ST225 illetve MFM.
Talán még valaki emlékszik egy még régebbi bűvös jelsorozatra. SYS64738

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) QwErTy42


QwErTy42
addikt

A levonónak még mindig ultragáz a szervizháttere? Telemaxos torkos mint jó pár éven át vagy valami értékelhetőre váltottak?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#18) SzAndras00


SzAndras00
csendes tag

Sziasztok!
2560x1080 felbontásra, nem játékra milyen videókarit javasoltok?
Köszi!

(#19) dagonya válasza SzAndras00 (#18) üzenetére


dagonya
aktív tag

AMD-t

(#20) dagonya válasza SzAndras00 (#18) üzenetére


dagonya
aktív tag

NVIDIA-t

(#21) SzAndras00 válasza dagonya (#19) üzenetére


SzAndras00
csendes tag

Mondjuk erre nem is gondoltam :)
Meg a másikra sem...
Szóval a kérdésem az, hogy ha a webshopokban nem szerepel a videókártya leírásában az, hogy mekkora felbontást tudnak, akkor Ti mit ajánlatok nekem.

(#22) Komplikato válasza SzAndras00 (#21) üzenetére


Komplikato
veterán

Ha nem játékra, akkor melyik nem tudja a 4K-t is akár?
Nem írtad mire lesz, de elég sok minden van ami nem játék, de kihasználja a GPU számítási kapacitását, főleg grafikai és videó programok. Szerintem azt írd le mire lesz és mennyit szánsz rá.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#23) SzAndras00 válasza Komplikato (#22) üzenetére


SzAndras00
csendes tag

Szia!
Alapvetően egy tervezőprogram, Office, néha PS. Az összeget nem tudom belőni, de kb 30 e környékén örülnék, ha meglenne.
A tervezőprogram nagyon kicsi erőforrásigényű.

(#24) Alchemist válasza osztraksajt (#10) üzenetére


Alchemist
addikt

Lyukkártya és évekig 8" floppy... otthon pedig kazik, majd Speccy floppy a ZX Spectrum-hoz.
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#25) b. válasza SzAndras00 (#23) üzenetére


b.
félisten

EZ nem a topik. A fórum, itt[link] tudnak és fognak is neked segíteni ebben a rovatban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) jedis válasza SzAndras00 (#23) üzenetére


jedis
senior tag

AND RX460/560
NVidia GTX1030/1050

Mondjuk az 1050-es NV inkább már a 40-hez van közelebb, mint a 30-hoz, de annyival erősebb is . :K

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#27) SzAndras00 válasza jedis (#26) üzenetére


SzAndras00
csendes tag

Köszi!

(#28) SzAndras00 válasza b. (#25) üzenetére


SzAndras00
csendes tag

Köszi, megnézem!

(#29) BiP válasza Komplikato (#11) üzenetére


BiP
nagyúr

14"-on is kevés, de ezeken a 15,6-osokon nagy pixelháború lehet.
Meg különben is minek oda az APU+GPU páros, ha nem bírna komolyabb felbontást meghajtani? (Ha nrm is fullhd, de egy 1600x900 egy elvárható minimum)

(#30) osztraksajt válasza Alchemist (#24) üzenetére


osztraksajt
őstag

Abból kimaradtam, a gépteremben láttam hogy a 8"-os floppikat használják, de oda még nem volt bejárásom. Sharp PC1500-on kezdtem még nagyapám mellett a debreceni Mezőgépnél (illetve nem dolgoztam mert még diák voltam), diktafonra mentettünk. Később még a leveleki vízműnél találkoztam videoton orsós szalagrögzítőkkel, akkorák voltak mint egy mozifilm tekercs, de akkor már nagyon elavult volt és pont cserélték, de még láttam működés közben.

(#31) b. válasza osztraksajt (#30) üzenetére


b.
félisten

nekem volt szerencsém" jobbnál jobb" khmm olasz slágereket hallgatni rajt nagynéném révén, majd megörököltem készüléket és azóta nálam pihen . gyári papír doboza is meg van a hasznbálatival és mellé téve 6 szalag slágerekkel :DDD
Fiam bevitte iskolába tavaly technika órára, ( 7. osztály) hát volt elképedés,főleg mikor megszólalt és hangot adott ki az általam ráfűzött hangszalagból.. El se hitték :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#32) Nyugis


Nyugis
senior tag

üdv!
jó volt olvasni, hogy jelenleg milyen ujdonsáégok kaphatóak, és mennyiért.
a véleményem az, hogy Mo-n semmilyen müszaki cikket nem szabad venni. kicsit odébb kell menni és még utazással együtt IS olcsobban jön ki!
tessék utána olvasni utána számolni.

(#33) Lacok


Lacok
őstag

Ha VA panellel szerelt lenne az LG 34UC99-W gondolkodás nélkül beruháznék egyre.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#34) hemaka


hemaka
nagyúr

Lehet jó árban van a seagate, de gépbe nem merném tenni. Az előítélet már csak ilyen. :D

(#35) davidsone


davidsone
addikt

masszívak ezek a hdd árak

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#36) finest


finest
őstag

A Devastator 3-nak milyen billentyűzet kiosztása van? A felfelé kiszélesedő enteres, vagy az alul szélesebb?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#37) outdoor


outdoor
aktív tag

A csuklótámasz visszafelé hajtja a csuklót...

A proper digital assistant could be my best friend

(#38) SkodaDuda


SkodaDuda
tag

" Thrust GTX 322 Carus"
Gondolom ez a Trust GXT322 akart lenni. :)

(#40) TeeBee73 válasza jedis (#6) üzenetére


TeeBee73
addikt

+1

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.