Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

"129 900 forintba kerül, viszont ebbe az árba sikerült beleszorítani egy 256 GB-os SSD-t is."
Ha így emelkednek tovább az ssd árak akkor nem sokáig. :(( :(( :((

Wasabi...

(#2) darealkilla válasza Kronos3000 (#1) üzenetére


darealkilla
aktív tag

itt a sok TN paneles gép :C

én vagyok az ördög

(#3) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ha CPU alapján választok notit és tényleg nem a legjobbra hajtok miért látok 200K feletti végösszeget? Ezek az U szériás CPU-k virslik.

(#4) ovics


ovics
aktív tag

"...nem csoda, hogy mostanra a hatodik generáció lassan csökkenő ára már elérte a bőven kifutóban lévő elődöket"

azért vicces ezt úgy olvasni hogy alig vagyunk a nyitó ár alatt :D

(#5) ->Raizen<- válasza darealkilla (#2) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Jaja, manapság nagyon gáz hogy még jönnek ilyen kijelzővel szerelt gépek, holott már a legolcsóbb kínai szutyok telókba is ips panel van vagy az egyik változata. Még komolyabb y50-70-es lenovo notimba is tn panel volt, nem bírtam sokáig használni. Nem pont szemből nézve invertálódnak a színek.

(#6) #20655360 válasza ovics (#4) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ezeket a karácsonyi felárazásokat büntetni kéne.

(#7) pusszycat válasza ->Raizen<- (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vigasztaljon a tudat,h más egy vagyont fizet a felárért,h oldalról ne lehessen belesni miben munkálkodik. :P

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Valaki írt egy másik Topic-ban (sajna már nem tudom hol), hogy Dual Boot-os rendszert épített Emulátorokhoz. Ha esetleg benézne az illető ide és olvasná ezt, légyszi dobjon egy privátot!

Köszi! :)

(#9) ->Raizen<- válasza pusszycat (#7) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Jaaa, hát ha poreszről van szó a munkahelyen.... ;] :P

(#10) 8zabi


8zabi
őstag

komolyan 10/100-as LAN van ezekben a Dell csodákban 2016 végén? :O

remélem csak elírás

[ Szerkesztve ]

(#11) ovics válasza #20655360 (#6) üzenetére


ovics
aktív tag

nagyon remélem hogy csak arról van szó, mert már követem egy jó ideje az árakat, és folyamatosan megy fel az ár kb 1-2 hónapja. szóval a most kinézett gépem kb 20k-val drágább -.- köszi nem, inkább várok

(#12) pusszycat válasza 8zabi (#10) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

ac-s wifi, mi kell még? :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#13) #65675776 válasza pusszycat (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Minden körülmények között stabil és gyors hálózati kapcsolat. Ez még mindig csak kábellel oldható meg.

(#14) Luck Dragon

Hú de szépek ezek a Dell notik , A tudásuk számomra bővel elegendő lenne.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) dementor


dementor
senior tag

Remélem sokan vagyunk vele úgy, hogy a ThinkPad-ek mindig hasonlítanak egymásra de valahogy mégis mindegyik más. Engem már régen rabul ejtettek.
Minőségről az újak terén sokat nem tudok, de T420-ig hibátlan.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#16) szasza87 válasza Luck Dragon (#14) üzenetére


szasza87
tag

Épp most taperoltam meg az MM-ben, nekem is ez a következő kiszemeltem nagyon bejön! :)

(#17) jedis


jedis
senior tag

"hatodik generáció lassan csökkenő ára már elérte a bőven kifutóban lévő elődöket"

Kétmagos Pentium 30.000 ???????????????? :Y :Y :Y :C :C :C

Jöhetne máá a Zen, mert lassan a kék tábor csak procira fog keresni !!! :D

Lenne egy jó üzleti ajánlatom az Intelnek ! Dobjon a piacra megint egymagos Pentákat, hogy tényleg legyen nekik megfizethető árú procijuk, az alsó szegmensben is. Biztos lenne egy két hülye, aki meg is venné. :K :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#18) -Skylake- válasza Kolondrum (#3) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hogy mi ? Legalabb valami nagyon-nagyon halvany elkepzelesed azert van arrol, hogy mennyiert adja az intel az ULV procikaz, vagy egyaltalan semmi ? Egy i7-6500 ajanlott tray ara 393 dollar. Azaz egy 200K-s notebooknak alsohangon a FELE csak maga a cpu. Abba bele se menjunk, hogy nagyjabol 400 folott kezdodik a laptop mint kategoria, ami alatta van az leginkabb csak kompromisszum-hegy. Sose adnek laposert 350-400nal kevesebbet, meg a boven felmillas gepekkel is rengeteg a szopas, nemhogy 200kert... ha ennyi penzert i7 van benne, akkor szerintem az lesz a gep egyetlen emlitesre melto alkatresze.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#19) -Skylake- válasza ovics (#11) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az USDHUF chartot is kovetni kene es akkor rajonnel, hogy nem a karacsony meg nem a chemtrail all a hatterben.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#20) #20691712


#20691712
törölt tag

Erdekes, hogy par napja ugyan ezzel a vassal 39-ert volt az a masik media lejatszo.
Ez a konfig ugy latszik minden penzt meg er, legyen az 39, vagy 25. :C
Izgalmas lehet vele a 4k.
Gondolom mali 450 van melle "csomagolva".
Meg az androidot kezelni taviranyitoval (buntetes).

[ Szerkesztve ]

(#21) Kolondrum válasza -Skylake- (#18) üzenetére


Kolondrum
félisten

Elég szomorú, hogy ennyire drága és ennyire visszafogott kraffal rendelkezik. Visszafogott alatt értsetek amit akartok. Tudom a wattok a wattok mindnek felett.

(#22) ovics válasza -Skylake- (#19) üzenetére


ovics
aktív tag

tisztában vagyok ezzel is, de ha már így: van pár alkatrész amik a hírek szerint más miatt drágultak. de ugye követni kéne a híreket :D

(#23) Armahun


Armahun
addikt

1366 :C

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#24) Luck Dragon válasza szasza87 (#16) üzenetére

Érdemes más Dell notikat is megtekinteni:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25) pusszycat válasza Luck Dragon (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nahh lerendeltem a Dell notit 17.3 "-ba. Idővel tuszkolok bele egy SSD-t is természetesen. Kíváncsi vagyok mit gurít a Kaby Lake. Sajnálom h nincs díszvilágítás benne, de hát ez van. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#26) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Egy 15"-os Dell vagy Asus noti max 130K-ért IPS-el és i3 procival már várós lenne...

(#27) foodlf


foodlf
csendes tag

"Az olyan slágerek, mint a tuningos Core i5-6600K vagy i7-6700K mellett nagyon divatosak a nem húzható modellek is, hiszen egy négymagos Core i5-6402P vagy i5-6500, esetleg i7-6700 is bőven elég fürge a komolyabb számításigényű faladatokhoz, tuning nélkül"

A leírás azt sugallja, hogy csak a tuning potenciálban van különbség a i7-6700K és i7-6700 között. Nem!
És miért lenne a 0 "divatos", amikor a 0K 18%-al magasabb órajelen megy miközben csak 8%-al drágább.
gyk: ki az a hülye, aki 100 ezerért vesz processzort és a lassabbat választja?

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-6700K-vs-Intel-Core-i7-6700/3502vs3515
https://www.pcx.hu/intel-core-i7-6700k-bx80662i76700k-processzor-888034
https://www.pcx.hu/intel-core-i7-6700-bx80662i76700-processzor-616101

:C

[ Szerkesztve ]

(#28) Luck Dragon válasza pusszycat (#25) üzenetére

Tiszta szívből Gratulálok.
Mi a neve a Dell notinak?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) pusszycat válasza Luck Dragon (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Laptop Dell Inspiron 5767 Intel Core Kaby Lake i5-7200U 1TB 8GB AMD Radeon R7 M445 4GB Win10 FHD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#30) Luck Dragon válasza pusszycat (#29) üzenetére

Hú ez nagyon szuper! :K Én még egy ideig hajtom a Lenovomat, és majd én is cserélem.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31) pusszycat válasza Luck Dragon (#30) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi,neked is valami hasonlót,tudom h Dell fan vagy. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) Luck Dragon válasza pusszycat (#31) üzenetére

Köszi, hát egyszer csak oda ér az idő. :DDD És pontosítva HP/DELL fan ;]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33) TOBYMACK válasza SunMount3r (#26) üzenetére


TOBYMACK
tag

Mi a gond az Acer-rel? :U

Piszkos krumpli, törött mogyoró, zsákodba nem való, Te áldott Télapó!

(#34) hallador válasza dementor (#15) üzenetére


hallador
addikt

Engem már régen rabul ejtettek. Minőségről az újak terén sokat nem tudok, de T420-ig hibátlan.

Ha az tettszett ne vegyél ThinkPad-et, mert sírni fogsz.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#35) dementor válasza hallador (#34) üzenetére


dementor
senior tag

Már őket is kinyírták? A consumer gépeivel többet találkozom azt nem kell bemutatni.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#36) hallador válasza dementor (#35) üzenetére


hallador
addikt

Hát ha a consumer gépeket ismered, akkor a ThinkPad nem sokkal jobb ma már. A billentyűzet elmegy a ház merevség nem sokkal jobb.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#37) dementor válasza hallador (#36) üzenetére


dementor
senior tag

Az a baj, hogy mára az összes gyártó feláldozza a masszív merev vázat a karcsúság érdekében. ThinkPad-ről viszont nem gondoltam volna.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#38) hallador válasza dementor (#37) üzenetére


hallador
addikt

A szomorú hogy a Dell, HP egy koszikla a TP-hez képest, pedig azok is adtak le robosztussagbol. A Lenovo az egyetlen aki "strapabíró" műanyaggal cserélte le a femvazat. Szóval fordítva a Lenovo aki valóban sokat gyengült a többiek meg azért tartják magukat. A Dell/HP hazmerevsege semmivel nem rosszabb a reginel, nem annyira robosztus. Az egy dolog. De Lenovo egyik sem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#39) dementor válasza hallador (#38) üzenetére


dementor
senior tag

Tehát akkor kijelenthető, hogy egy korszak lezárult. Nem is nagyon fogok én kapkodni aT410i lecserélésével.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#40) buherka válasza hallador (#36) üzenetére


buherka
addikt

ThinkPad nem sokkal jobb ma már

Mindenki rá van buzulva a régi TP gépekre, csak tudnám hogy miért.
Majd 5 év múlva is T420-ast nyúzzátok? :B

A régi TP gépeknek is megvoltak a gyermekbetegségei. Merevség? ez miben merül ki?
Palmrest repedés, recsegő elemek, rezonáló DVD író, himbilimbizős zsanérok...recsegő-rezonáló hangszórók stb.
Ezek mind jellemzőek voltak a régi gépekre.

Nekem van tapasztalatom, mert egészen T61-es (T500, T400, W510, W520...stb) szériától kezdve szinte az összes volt nálam használatba. A mostani gépeikkel sincs semmi baj.

Most W541-em van és ez legalább úgy van összerakva, hogy nem recseg ropog, normálisak az illesztések...
Billentyűzet meg sokkal jobb mint a régi gépeken, +végre van numerikus rész!
A ház merevséggel sincs semmi baj.

(#38) hallador...

A DELL-HP uyan úgy rak bőségesen műanyagot a gépeikbe...azért mert odarak eléd egy sálcsiszolt alu fedlapot, még nem kell beszarni tőlük. Volt DELL Precision M4700-as gépem egy évig...csak 3X jött a szerviz egy éven belül...végül is nem sok, Kontaktos USB, foltos "kurva jó minőségű" kijelző és csapágyas venti...egy év alatt. köszi. :B

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#41) hallador válasza dementor (#39) üzenetére


hallador
addikt

Ha hozzászoktál azokhoz a robosztus thinkpadekhez, meg főleg a billentyűzetéhez, akkor ne is, mert a maiak nem fognak tetszeni.

(#40) buherka

Mindenki rá van buzulva a régi TP gépekre, csak tudnám hogy miért.
Majd 5 év múlva is T420-ast nyúzzátok? :B

Ezt biztos nekem akartad írni? Vagy csak úgy írtál valamit...

A régi TP gépeknek is megvoltak a gyermekbetegségei. Merevség? ez miben merül ki?

Na ja a Lenovo korszakban igen, a régi ThinkPad nálam 2004 Decemberével befejeződött.

Palmrest repedés, recsegő elemek, rezonáló DVD író, himbilimbizős zsanérok. Te biztos láttál ThnokPad T osztályt? Az acél zsanér ritkán himbilimbizik.. ..recsegő-rezonáló hangszórók stb.
Ezek mind jellemzőek voltak a régi gépekre.

A többiben igazad van, de ezek már a Lenovo korszak termékei voltak...

Nekem van tapasztalatom, mert egészen T61-es (T500, T400, W510, W520...stb) szériától kezdve szinte az összes volt nálam használatba. A mostani gépeikkel sincs semmi baj.

Csak annyi, hogy műanyag kívül belül, ha neked ezzel semmi bajod nincs, akkor az nem baj, nálam probléma szokott lenni, ha a hátizsákban egy 500 000 Ft-os "üzleti" modell billentyűzete belevésődik a kijelzőbe, mert a ház merevsége olyan amilyen....

Most W541-em van és ez legalább úgy van összerakva, hogy nem recseg ropog, normálisak az illesztések...
Billentyűzet meg sokkal jobb mint a régi gépeken, +végre van numerikus rész!
A ház merevséggel sincs semmi baj.

Igen a Workstation kategória még még megmaradt, ha minőségről van szó, de minden másban nem.

(#38) hallador...

A DELL-HP uyan úgy rak bőségesen műanyagot a gépeikbe...azért mert odarak eléd egy sálcsiszolt alu fedlapot, még nem kell beszarni tőlük.

Nagyon érdekes, a felső kategóriában egyik sem alkalmaz ilyet, szóval nem tudom honnan vetted, de a Dell utoljára 2013-ban, a HP szintén akkor alkalmazott szálcsiszolt dolgokat... Azóta pedig igen komoly minőségű karcolásra érzéketlen fémre olvasztott műanyagot használnak...

Volt DELL Precision M4700-as gépem egy évig...csak 3X jött a szerviz egy éven belül...végül is nem sok, Kontaktos USB, foltos "kurva jó minőségű" kijelző és csapágyas venti...egy év alatt. köszi. :B

Ja ott legalább van rendes szerviz... Amúgy egy gépből ne induljunk ki OK, nekem is volt 14"-os Prescisionom, semmi bajon nem volt vele.Van egy Latitude E5440, semmi bajom vele, Most egy HP elitebook 820-at használok itthon, van a céges gépem egy Lenovo ThinkPad T440, ugye nem kell jellemeznem mekkora egy .... 1,5 év alatt szarrá kopott kívül belül, a háza nyiklik nyaklik, a billentyűzete semmivel sem jobb mint a HP billentyűzete. A HP váza kb 2* merevebb, mint a Lenovo... Na akkor mennyire frankó a lenovo nem? ja külön megkértek az IT üzemeltetők, hogy ne hordjuk hátizsákba, mert nem jár a gari, ha a billentyűzet nyoma a kijelzőben marad... A hp-t viszem mindenhova, ahova lehet... Köszi!!!

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#42) MikeMyers


MikeMyers
tag

Ugyanannyiért vettem a 6700K-t megjenéskor ip*nban, mint amennyibe most kerül.

No pain - no game

(#43) buherka válasza hallador (#41) üzenetére


buherka
addikt

Én már fél éve használom a W541-et... semmi kopás nincs rajta, pedig napi szinten hordom...igaz nem hátizsákban, hanem sima noti tatyóban.

Nekem a W520-nál és a T500-nál is benne volt a nyoma pöcökegérnek a kijelző közepében...ezt legalább orvosolták a későbbi verziókban, hogy kicsit besüllyesztették.
Én semmi nyomát nem látom a kijelzőn hogy a bill. bármi sérülést csinált volna...szóval ezt sem értem, hogy ezt honnét vetted. Lehet inkább egy normális noti-táskát/hátizsákot kéne venned.

Rendes szerviz?...hahh...köszi de nem. Kijöttek házhoz a DELL-nél ezt aláírom.

Már rég rossz, ha a szervizhez kell fordulni. :U

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#44) SunMount3r válasza TOBYMACK (#33) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ugyan az mint pl. a Packard Bell-el... :D :U

Ha notebook-ról van szó az utolsó név ami szóba jöhet az az Acer. De kb. bármiről is legyen szó. Ha a cikkben látom, hogy "már megint" Acer cuccokkal van telepakolva, görgetek meg lapozok is tovább... :N

Tudom, hogy itt szponzor, szóval még egy darabig biztos gyakran így lesz, de hát így jártam...

[ Szerkesztve ]

(#45) dementor válasza buherka (#40) üzenetére


dementor
senior tag

Nem vagyok elfogult a TP-kel kapcsolatban, csak amikor hozzám kerül egy példány akkor mindig a minőség jut eszembe róluk.
Miért is?
Például a kiváló hűtés, masszív billentyűzet, akku üzemidő, fedlap burkolat. Igaz a zsanér szinte minden esetben himbi-limbi ahogyan te is írtad, viszont így nincs túl feszítve ami töréshez vezethet mint pl Dell E6400/6500 széria.
Összefoglalva amíg megmarad a magnézium váz addig a minőség is. Lehet az Dell, HP vagy éppen Lenovo.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#46) hallador válasza buherka (#43) üzenetére


hallador
addikt

Kár hogy a t440 után nincs fém a Lenovokba. Amiket felsoroltal a múlt. Szép a múltban élni de nem hasznos. Ja az 520ban volt magnézium a 440 után műanyag.
Szóval akkor te nem láttál semmilyen felső kategóriás tp-t az 520 után ajánlom nézd meg...

Az W sorozat meg jó hogy jó annyi pénzért.

Dementor:
Pont ez az a Lenovo ban nincs már femmerevites. Vagy elenyeszo.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) buherka válasza hallador (#46) üzenetére


buherka
addikt

Látom Te nagyon bele vagy szerelmesedve ebbe a magnézium sztoriba...lassan azt kell hinnem, hogy valami színesfém kereskedő vagy. :D
De megsúgom, hogy némi továbbképzésre szorulsz... van T520 és T440 után is a hőn áhított színesfémedből a gépek belsejében. T460 Lenovo ThinkPad T460P’s bottom case, it is made of magnesium alloy. Thinkpad P50
W540
Az én W541-em belső kerete is alu-magnézium, mivel a bill. cserénél igencsak látható a alu ötvözet...kapirgálni nem fogom, hogy miből van, van némi rálátásom a dologra és meg tudom különböztetni a fémet a műanyagtól.

Én soha nem azért vettem a TP gépeket mert meg van benne alu-magnézium ötvözetű roll cage vagy ki hogy nevezi. A T500-am amit anno vettem, asszonykám használja és a mai napig semmi baja...egyedül a zsanért cseréltem pár éve, mert már csúnya nagy holtjátéka volt.

Egyszerűen ezekkel a gépekkel volt mindig a legkevesebb bajom.

Azt meg soha ne írd hogy "magnézium" mivel az puha fém...szarul nézne ki ha csak ez lenne a gépekben, az általad említett merevségtől igencsak elbúcsúzhatnál. Valamint tiszta fehér oxid réteg lenne a gép belülről. Inkább dúralumínium ami a gépek vázát alkotják, minimális magnézium ötvözettel.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#48) Geller72


Geller72
veterán

"A Core i3-7100U processzorral, 4 GB memóriával és 256 GB-os SSD-vel ellátott verzióért 169 990 forintot kérnek, és ugyanennyibe kerül a Core i5-7200U processzoros, 500 GB-os merevlemezes összeállítás. "

-Nem igazán igaz az állítás. :/.

(#49) TOBYMACK válasza SunMount3r (#44) üzenetére


TOBYMACK
tag

Írj konkrétumot, mert így nem értem. :)

Piszkos krumpli, törött mogyoró, zsákodba nem való, Te áldott Télapó!

(#50) hallador válasza buherka (#47) üzenetére


hallador
addikt

Látom Te nagyon bele vagy szerelmesedve ebbe a magnézium sztoriba...lassan azt kell hinnem, hogy valami színesfém kereskedő vagy. :D

Színesfém kereskedő max Te vagy, de ha már válaszolsz, akkor olvasd el, már amit írtam.

Na akkor vegyük sorra:

Pont ez az a Lenovo ban nincs már femmerevites. Vagy elenyeszo.

Tehát, pontosan erre gondoltam, amit írtál, de azért ha valóban láttál volna T osztály -P sorozatú Lenovo-t, akkor tudnád (amit írtál abból is látszik, hogy nem láttál belülről ilyet... ):

[link]

Akkor próbáld meg összehasonlítani a régi roll cage-el:

[link]

Érzel közötte különbséget?

Tehát az elenyésző áll? Igen áll, akkor most igaz vagy sem, igen igaz. Akkor most mibe is sikerült belekötni? De legalább igazad lett... :P

A W sorozat mint olyanra pedig mit is írtam? Ja igen ezt sem olvastad:

Az W sorozat meg jó hogy jó annyi pénzért.

Igen tudom, hogy full magnesium ötvözet... De mint megjegyeztem még jó, hogy ennyi pénzért Jó...

De megsúgom, hogy némi továbbképzésre szorulsz...

Akkor a fenti pontok kilőve.

Nem baj, ha nem érted mi a különbség a T460, T460s, T460P között, mert láthatóan kevered a fogalmakat, ebből a T460P tartalmaz egy lepkefingnyi Magnézium ötvözetet, az az a hőn áhított állításod nem áll, a T osztály egyetlen egy tagja tartalmaz fémet a többi nem.. De az sem annyira merev, mint a régi gépek.

Az én W541-em belső kerete is alu-magnézium, mivel a bill. cserénél igencsak látható a alu ötvözet...kapirgálni nem fogom, hogy miből van, van némi rálátásom a dologra és meg tudom különböztetni a fémet a műanyagtól.

És ki mondta, hogy a Workstation kategória nem magnesium-alu... ?

Egyszerűen ezekkel a gépekkel volt mindig a legkevesebb bajom.

Nekünk van egy pár ügyfelünk,,, Meg van ahol 60 000 PC is van, Meg 14 000, meg van ahol 600, nekünk nem a Lenovo-val a legkevesebb bajunk, pláne miután lejár a garancia...

Azt meg soha ne írd hogy "magnézium" mivel az puha fém...szarul nézne ki ha csak ez lenne a gépekben, az általad említett merevségtől igencsak elbúcsúzhatnál. Valamint tiszta fehér oxid réteg lenne a gép belülről. Inkább dúralumínium ami a gépek vázát alkotják, minimális magnézium ötvözettel.

Igazad is van, mert alu - magnesium ötvözet volt valamikor... Bár a mai gépek már nem feltétlenül tartalmaznak roll cage vázakat, nevezzük ezt trimetal-nak vagy bárminek, tehát amit írtál már nem él. A mai gépek szerintem mát nem tartalmaznak Magnesiumot.

van némi rálátásom a dologra és meg tudom különböztetni a fémet a műanyagtól.

Azért mielőtt ezt kijelented nézz utána.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.