Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sinisi


Sinisi
senior tag

Köszönet az írásért! :-)

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

Aki most vesz vga-t akár a homlokára is írhatja, hogy hülye vagyok, üssetek. :DDD
Hacsak nem melóra kell, megéri várni inkább, mint feleslegesen szórni a pénzt.

(#3) kromatika


kromatika
veterán

GTX 1050 Ti :K

(#4) Sinisi válasza hemaka (#2) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hát, akkor várjunk még :-)

(#5) szami777 válasza kromatika (#3) üzenetére


szami777
addikt

Igen, alig kell ráfizetni az 560-ra, hogy meglegyen az 1050ti, jelenleg elég egyértelmű a piac, legalábbis választás szempontjából.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#6) Sir81 válasza szami777 (#5) üzenetére


Sir81
aktív tag

Lassan már piac sem lesz...

(#7) AxBattler válasza szami777 (#5) üzenetére


AxBattler
félisten

Igazából már rá sem kell fizetni, sőt.
Szvsz most a legjobb ár/érték arányú kártya a 2GB-os GTX 1050, 35k körül.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) szami777 válasza AxBattler (#7) üzenetére


szami777
addikt

Jaja, perpill egy MSI 1050 Gaming X-et használok (36k volt), tökéletesen elvagyok vele, nem volt jobb választás ennyiért.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#9) kolopele válasza hemaka (#2) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akinek most kell VGA (akár játékra is) és nem fogja földhöz vágni bármennyibe is kerül jelenleg annak egyáltalán nincs semmi írva a homlokára. Ez a "most nem szabad kártyát venni" nem vonatkozik mindenkire, akinek van rá az úgyis vesz, persze lehet várakozni évekig is.............A legnagyobb problémát inkább az jelenti hogy még a kiírt árakon sincs kártya, azaz hiába adna ki valaki akár 200 ezret is mondjuk egy új 1070 - ért nem fog kapni.

[ Szerkesztve ]

(#10) Sir81 válasza kolopele (#9) üzenetére


Sir81
aktív tag

Továbbra is fenntartom, hogy ez nem véletlen. A gyártók röhögnek a markukban, dől a pénz és így a maradék kártyát is ki lehet szórni pofátlanul drágán az újak érkezése előtt.

(#11) kolopele válasza Sir81 (#10) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért favoritom nekem is van :D
[link]
Amúgy meg az üzletekben estlegesen fennmaradt raktárkészletek árait nem a gyártók befolyásolják, nem hiszem hogy pl. az EVGA felhívja az egyik üzletet a telefonkönyvből hogy adjátok már többért ami még megmaradt. A hivatalos gyártók áraira azért kíváncsi lennék, ugye te már egy üzletből vásárolsz.

[ Szerkesztve ]

(#12) rollins válasza AxBattler (#7) üzenetére


rollins
őstag

majdnem visszamondtam a 2gb miatt, de TI-ért sokaltam a 16k felárat.
Ezek a vga-k olyan kicsik , hogy azt hinne az ember, hogy kettéfűrészelték őket :DDD

(#13) kolopele válasza rollins (#12) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem a méret a lényeg :D
Na meg itt van ez is, volt már nálam ilyen:
[link]
Egy pici kártyában nagy erő.

(#14) Sir81 válasza kolopele (#11) üzenetére


Sir81
aktív tag

Gyönyörű... Azért ez már tényleg gusztustalan.

(#15) szami777 válasza kolopele (#11) üzenetére


szami777
addikt

A besz. árra azért kíváncsi lennék...

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#16) pomorski


pomorski
őstag

Én a tesómnak a héten vettem egy 4GB-os 1050Ti-kártyát játékra. Teljesen oké a cucc.

(#17) Sir81 válasza kolopele (#13) üzenetére


Sir81
aktív tag

Ajánlom a figyelmedbe az ipon csürhe nyereményjátékát...

(#18) kromatika


kromatika
veterán

Master Box 5 ház tetszik.

(#19) lemusz


lemusz
addikt

(#20) kromatika


kromatika
veterán

Ideapad 100 15 mitől korrekt? HD kijelzővel. Tejfölös doboz házzal. Hullámzó billel.

(#21) Piftuka


Piftuka
veterán

"A jó hanghoz pedig jó mikrofon kell, például a Trust GTX 252 Emita. Ezt a PC-re USB-vel csatlakozó csodát kimondottan streamereknek és zenészeknek ajánlják, "

Hááát... nem akarom bántani a Trust termékeket, de ha professzionális stúdiómikrofon kerül szóba, nekem nem ez a cég jut elsőként eszembe. :N

Nem is értem, ki venne ilyet, amikor ~55.000-60.000 forintért egy RODE NT1a mikrofont vásárolhat, 10 év jótállással, ausztrál gyártással, és nem utolsó sorban világbajnok hangzással.

"Netes szövegelésre" pedig mindkettő felesleges; arra egy jóval olcsóbb mikrofon is megteszi.

"Aquila non captat muscas."

(#22) kromatika válasza Piftuka (#21) üzenetére


kromatika
veterán

+1.Trust nevetséges. Még hogy jó hang zenészeknek.

(#23) Sanchez638


Sanchez638
addikt

"További nagyon hasznos extrájuk, hogy mindenféle beállítás nélkül, automatikusan állítanak a fényerőn és a gammán, ha sötét jelenet kerül a monitorra, aminek köszönhetően nem tud majd meglepni minket az ellenfél egy sötét sarokban lapulva."

ööö?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#24) szami777 válasza lemusz (#19) üzenetére


szami777
addikt

Ezt mentettem, köszi. :DDD

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#25) #22145024 válasza Piftuka (#21) üzenetére


#22145024
törölt tag

Azt tudod estleg, hogy ebben a rode-ban milyen USB-s ADC van? Kompatibilis akár a win7-tel is?

(#26) fuvi válasza Piftuka (#21) üzenetére


fuvi
senior tag

vagy (trustnal) 10 dollarral dragabban Blue Yeti, amit a legtobb streamer hasznal

(#27) Piftuka válasza #22145024 (#25) üzenetére


Piftuka
veterán

Mivel a RODE NT1a professzionális célokra készült stúdió mikrofon, nem kapott direkt USB csatlakozót. Ez "csak" egy hagyományos stúdió mikrofon; abból viszont az egyik legjobb. :K

Egy prémium XLR kábellel csatlakozik a megfelelő audio interface-hez, illetve stúdió berendezéshez. Egy ilyen eszköz tehát szükséges a használatához.

Én egy "ROLAND UA-55 Quad Capture" audio interface-szel használom. A kettő együtt került 3 éve ~120.000 forintomba. Ha valaki komolyan foglalkozik a zenével, otthoni "hobbi" stúdiózással, akkor ár/érték arányban talán a legjobb szettet veheti így meg.

Ez meglehetősen professzionális otthoni felvételt tesz lehetővé énekre, vagy hangszerekkel is. Érdemes meghallgatni a neten található, a fenti mikrofonnal készített felvételeket! Mivel a mikrofonok közül a világon ennek van a legkisebb saját zaja, és meglehetősen univerzálisan használható az érzékenysége, dinamikatartománya folytán, az eredmény magáért beszél.

A szobád sarkában repkedő légy zümmögését is rögzíti... :P :)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#28) Piftuka


Piftuka
veterán

Én viszont hadd kérdezzem meg, hogy a fenti, videokártyákra vonatkozó beszélgetésetek miről is szól pontosan!?

Az elmúlt ~1 évben nem követtem a VGA piac híreit. Az utolsó információt még éppen itt a PH!-n kaptam, amikor a megfelelő topic-ban rákérdeztem, hogy manapság ~35.000-40.000 forintért lehet-e kapni egy normális, megbízható, jó sebességű, közép kategóriás videokártyát.
A válasz az volt, hogy "nem, egy ideje a megfizethető középkategória 'eltűnt' a kínálatból... 60.000-70.000 forintokért vannak olyan kaliberű kártyák a maguk kategóriájában, mint ~4-5-6 éve fele annyiért".

Most pedig jól látom, arról van szó, hogy egyáltalán nincsenek? A cégek pedig nem gyártanak? Vagy mi is történt pontosan?

Valamelyikőtök röviden felvázolná a helyzetet, kérem?

"Aquila non captat muscas."

(#29) The Fallen


The Fallen
csendes tag

"Nagy öröm látni", hogy alapvetően kúsznak felfelé az adott kategóriák árai. Anno még a 9600xt-t vettem 40-50 ezer körül. A gyártó ára megegyezett a tavalyi rx480 gyártói árával, a mostani rx 580 pedig drágább, ami a hivatalos árak szerint olcsóbbnak kellene lennie és érdekes módon ez mostanában 80-100 ezer Ft. Tehát az akkori közép kategória ára felkúszott a felső közép kategória árára, a mostani belépő szint pedig feljött a középkategória árába. Ezt nem lehet csupán azzal magyarázni, hogy a pénznemek árfolyama annyira felkúszott, mert még úgy sem jön ki az az ár, mellette az áfával sem lehet, mert nem jön ki a mai ár. A másik, régen is voltak kiskereskedelmi hasznok az árban, még is olcsóbbak voltak. Most meg, hogy ha hiány van belőle, akkor meg a ma közép kategóriás kártyák (rx580, 1060, mert ezek messze vannak a felső kategóriától, abszolút közép kategória) akkor olyan magasságokba emelik az árait, ami anno eleve nem is létezett, ma meg már felső/csúcs kategóriás kártyák szintjére. Csak gratulálni tudok nekik, akkor inkább rohadjon rajtuk az összes a kereskedőkön. Egyszer lehetne végre összefogni az embereket, hogy nem, ilyen áron nem veszünk semmit és senki nem vásárol...

Én is gépvásárlás előtt állok, baszott drága a memória, mindemellett most meg nem csak hogy eltüntek a "középkategóriás" kártyák, ha netalán lehetne venni, akkor is csúcskategóriás árakon.., Remélem akkor a kisebb Vega kapható lesz az eredeti rx580 árán, mert így talán el is várható. Jelenleg csak várok, mert nem tudok számítógépet vásárolni, mert egy 60-70 ezer ft-os kártyáért nem adok ki 150-200 ezret... Ha így halad nem lesz csak belépő szint és felső kategória....

(#30) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Remélem legközelebb jön valami vas ajánló cikk azoknak is akik csak streamereket néznek.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#31) #22145024 válasza Piftuka (#27) üzenetére


#22145024
törölt tag

köszi! :)
Közben rájöttem, hogy a rode-nál az USB-s rész egy külön kütyü és úgy már 300 ojró felett van összességében. Nálam ez a 170€ a max, amit hajlandó vagyok áldozni egy mikiért, mivel csak prózára használnám, semmi zene, pláne ének. Az USB meg azért fontos, mert semmiképp nem szeretném egy zajos alaplapi akármin keresztül feltolni a PC-re a hangcsatornát.
Ha lenne vmi, ami akár egy PCM27/29 alapú USB-s AD-t tartalmazna, normálisan implementálva, szerintem elégedett lennék vele, de ebben nincs tapasztalatom...

(#32) Feketelaszlo válasza Piftuka (#28) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

~30.000 forinttól indult az új generációs belépőkategória, az ár/érték bajnok sweet spot pedig tényleg úgy 60-80 között volt. Viszont a cryptocurrency bányászatra alkalmas kártyák felvásárlása felhajtotta az árakat, AMD-ből konkrétan csak a legolcsóbb modellek vannak, a többinek az ára felment +50-100%-al vagy nem is lehet kapni, s az Nvidia oldalán is volt egy jó +20-40%-os drágulás az érintett modellek kapcsán.

(#33) Sir81 válasza The Fallen (#29) üzenetére


Sir81
aktív tag

A Vega fel lesz vásárolva a tetves bányászok által! A kereskedőnek mindegy ki veszi csak vegye. Leszarja nagy ívben hogy a földi halandó nem tud normális áron kártyát venni. Ennél már csak az a gusztustalanabb mikor egy oldal, konkrétan az IPON reklámozza is a bányászatot! A pénz beszél az erkölcs és tisztesség meg a béka segge alatt. Ez a szép új világ! Gondolj anno a merevlemezes mizériára, aztán a memóriák és most ez!

(#34) Scholes9 válasza szami777 (#5) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jah nemrég meg mindenki szidta, h milyen szar ár/érték aránya van. Na így változik a piac :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#35) ViZion válasza pomorski (#16) üzenetére


ViZion
félisten

Magam is eladtam a 480-am és lett 1050Ti, meglepően jó kari. Az új AMD szériáig biztosan elég lesz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36) Sir81 válasza ViZion (#35) üzenetére


Sir81
aktív tag

Nézd meg mi lett ar rx szériával. Felvásárolták a gerinctelen bányászok. Ez lesz az új szériával is.

(#37) kolopele válasza Sir81 (#33) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én sem tartom munkának ezt a bányászatot, de nem kell őket akkor sem tetvesnek nevezni, mindössze kihasználják a piac adta lehetőségeket. Felesleges folyton őket szidalmazni, vannak az aprón 1060 - ak és 1070 - ek is eladóak, pl. 1070 140 - ért is kifogható alig használtan, ami nem annyira sok érte, újonnan is 160-170 volt a bányászat előtt.

(#38) The Fallen válasza Sir81 (#33) üzenetére


The Fallen
csendes tag

Épp úgy voltam vele, hogy had álljon be az ár a vganak is és a prociknak is április vége, május eleje környékén és majd szeptemberben megveszem. Hát a nagy faszt veszem, mert nincs mit megvenni, vagy ha van, akkor baszott drága. Megszoptam szó szerint, úgy néz ki. Most megtanultam, hogy 1 másfél hónap után ahogy kezd kicsit olcsóbb lenni a ternék, rá kell csapni, mert később vagy nem lesz, vagy nagyon drágán. Talán egy házat tudok venni és a többit akkor, amikor kapható minden komponense a számítógépnek :D

Egy kérdés. Hogy lehet itthon gyártói garanciát érvényesíteni? Gondolok arra, hogy üzletek sok esetben nem adnak 5 évnél több garanciát, amikor a gyártó, például a Seasonic 10-12 év garanciát ad a tápjukra.

(#39) kolopele válasza Sir81 (#36) üzenetére


kolopele
nagyúr

Vagy itt van ez ha már az 1070 árát sokallod, ezért az 1060 - ért ez sem rossz ár, újonnan is kb. ennyi volt:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#40) Sir81 válasza kolopele (#37) üzenetére


Sir81
aktív tag

Lehet mint bányászok rájöttek hogy közeleg a vég? :D

(#41) kolopele válasza Sir81 (#40) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem hiszem, csak lehet vannak olyanok akiknek kisebb kártya is elég ezért most eladják. Akik 170 körül teszik most fel azokban biztos lehetsz hogy minimum 1080 - at akarnak.

(#42) Sir81 válasza kolopele (#41) üzenetére


Sir81
aktív tag

Az általad llinkelt kártya 100e volt "csak".

(#43) kolopele válasza Sir81 (#42) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor nem is adja sokkal többért, most ez piaci ár alatt van.

(#44) Piftuka válasza #22145024 (#31) üzenetére


Piftuka
veterán

"Közben rájöttem, hogy a rode-nál az USB-s rész egy külön kütyü és úgy már 300 ojró felett van összességében. Nálam ez a 170€ a max, amit hajlandó vagyok áldozni egy mikiért, mivel csak prózára használnám, semmi zene, pláne ének. "

A RODE-nak is van USB-s megoldása RODE NT-USB néven. ;)

Lehet, hogy szimplán "szövegelni" nem feltétlenül szükséges, ám abban is csúcsminőséget képvisel, és később, ha mégis kell, zenei célokra is használható. (És a 10 év jótállás, azért nem semmi még ebben a kategóriában sem!)

A másik hasonló megoldás az Audio-Technika AT2020USB+ mikrofon. Jól ismerem, a zenésztársamnak ilyen volt, és jó pár énekfelvételt készítettünk vele. Meggyőző volt a végeredmény.

Ha nem akarsz ennyit költeni, akkor az M-Audio megoldása praktikus lehet; komplett stúdiószoftvert kapsz a mikforonjukhoz.

Ha még kevesebbet szeretnél költeni, akkor pedig az AUNA kínálatából érdemes választani. Meglepően jó mikforonokat készítenek ebben a ~20.000-25.000 forintos árkategóriában. Jobbakat, mint a Behringer.

Pusztán "szövegelni", jó minőségben elegendő egy ilyen is.

A cikkre reflektálva még... a TRUST GXT 252 Emita a gyári koffer, és a felszereltség miatt nem is annyira rossz vétel ~40.000 forintért... abban az esetben, ha egy korrekt, legalább AUNA kategóriájú mikforonról van szó.

"Aquila non captat muscas."

(#45) Piftuka válasza Feketelaszlo (#32) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ!

Utána kellett olvasnom, hogy mi az a "cryptocurrency bányászat".. Hát elképesztő! Amikor ilyeneket hallok, mindig eszembe jut, hogy "veszett a világ".

Szóval ha jól értem, a megfizethető, jó minőségű, közép kategóriás videokártyákat mind felvásárolták (mennyire örülhetnek ennek a gyártók!) azok, akik ezzel foglalkoznak?

No sebaj... a Radeon 5770-esem még bőven elegendő azokhoz a játékokhoz, amelyeket időnként futtatok. :) Fejleszteni ráérek még később is. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#46) #22145024 válasza Piftuka (#44) üzenetére


#22145024
törölt tag

Köszönöm az ajánlót!
Az M-Audio tűnik a befutónak. Tényleg csak egy anyaghoz kellene, meg utána egy párhoz. Mind hangalámondás, ahol a képi világ viszi a hátán a dolgot.
Megkockáztatom, hogy az auna belül pontosan ugyanez, csak talán az M-Audio jobban össze van rakva (?)
Ezzel biztosan nem lövök mellé. Ha meg később kell vmi komolyabb, mint a 16b/48kHz, akkor végiggondolom a rode-ot egy decens USB-s előfokkal. :)

(#47) Vigilante válasza Sir81 (#36) üzenetére


Vigilante
őstag

Szép öcsém! Azért mert valakik meglátták a lehetőséget a bányászatban, és vásárolnak VGA-kat, amit nem tud követni az NVIDIA és az AMD gyártósora, azért miért gerinctelenek!? :DDD Tudod ők sem lopták azokat a VGA-kat a gépükbe. ;) Komolyan mondom, ezt a titpik dögöljön meg a szomszéd tehene mentalitás, nagy óvodás tempó. :P

Üdv, egy bányász. :R

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#48) #16939776 válasza Piftuka (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az egy átfestett LD system 1013/4Cusb: adnak hozzá popfiltert(szintén LD), kis talpas állványt, dobozt.

Szerintem nem rossz, annak a fényében, hogy nem kell hozzá fantom tápot szolgáltató, xlr bemenetű hangkártya. Persze a rode 48V-ról, studio hangkártyáról, szólhat utolérhetetlenül szenzációsan.

Javítottam Akg, neumann stúdió mikrofonokat, azok másképpen vannak belül megcsinálva mint a rode ;]

[ Szerkesztve ]

(#49) #16939776 válasza #16939776 (#48) üzenetére


#16939776
törölt tag

(#50) #20691712


#20691712
törölt tag

En kb 3 hete vettem rx460-at 33xxx-ert.
Amugy a nitro engine nem szereti.
A max rendszeresen csinal egy uj szelekcioig edge kocot vele. :C
GCN mi bazmeg...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.