Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MrPetya19


MrPetya19
addikt

A legtöbb helyen a csúcs Nexus 7 120 ezer magyar valutába kerül.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#2) próbakocka


próbakocka
senior tag

Chromecast ára erősen fájdalmas, tekintettel arra, hogy amazonról 12-14k körüli áron volt megvehető, akkor is, amikor google készlethiány volt, most 8k ...
(ok, magyar gari, stb ... de akkor is a 2-3x szorzó indokolatlannak tűnik ...)

Ez akkor érne ennyit, ha nem kellene hozzá külön router, hanem WiDi-s lenne... azok a cuccok mennek ilyen áron mostanában.

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#3) djculture válasza próbakocka (#2) üzenetére


djculture
félisten

behozatal csomagolás ára,27% áfa meg a forgalmazó disztrib nagyker kisker haszna.. Ebböl lesz legtöbb cucc dupla áron van hogy tripla..

(#4) próbakocka válasza djculture (#3) üzenetére


próbakocka
senior tag

érdekes módon a már felfuttatott termékek esetében ez kb 40-70% szokott lenni az usa árhoz képest, nem +250% ...ezzel minden 3 készülékből 2 hibás lehet ami biztos nem igaz

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#5) rudi válasza próbakocka (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem ez egy olyan "próbaár", amit a más, hasonló képességgel bíró, itthon beszerezhető dolgokhoz szabtak, és meglátják eladható lesz-e (szerintem 10-20 tuti elmegy ezen az áron is mint a huzat). Ha nem, lecsapják és kész.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) Freiherr


Freiherr
őstag

Fel nem foghatom,hogy kik azok,akik képesek ennyit kiadni egy mezei 7"-es tablet-ért,akármilyen csúcsszuper :U ,ráadásul HDMI és micro SD bővítés lehetősége nélkül. :F

XXX

(#7) kleinguru válasza Freiherr (#6) üzenetére


kleinguru
addikt

És persze nem is fullHd a felbontása:W
Használtál már ilyet, esetleg láttál már... - nem valószínű, mert akkor nem írnál ilyeneket:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8) ivana


ivana
Ármester

Ez most valami vicc: G3220 3Ghz, G3430 3.3Ghz és ez a 300Mhz órajel különbség 7k-s árkülönbségben jelentkezik :F

(#9) Freiherr válasza kleinguru (#7) üzenetére


Freiherr
őstag

Akkor is írnék,mert ez irreális ár egy kiegészítő hardverért,ami számomra komoly fogyatékossággal bír.És nem a tabletek ellen beszélek,mert én is nyúzok egyet,nagyon jó dolog,csak nem veszem palira magam.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#10) rudi válasza Freiherr (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

A nagy kérdés inkább az, hogy a 3G/LTE modem és a +16 GB háttértár miért kerül 40 000 forintba. A mondandódhoz meg tedd hozzá a szerintem szót, mert van aki szerint az új Nexus 7 ára teljesen rendben van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Freiherr válasza rudi (#10) üzenetére


Freiherr
őstag

Nem teszem hozzá,mert ha leírok valamit,akkor az mindenki számára evidens,hogy az az én véleményem,és nem a szomszéd Mariska nénié.
De nem akarom szétoffolni a topikot,leírtam a véleményem és kész,nem kell egyetérteni vele. :R

[ Szerkesztve ]

XXX

(#12) Graphics


Graphics
Jómunkásember

"valamivel háromezer forint fölött kapható belső DVD-írók helyett" - a linken egy DVD olvasó szerepel :U

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) cheatergs válasza ivana (#8) üzenetére


cheatergs
senior tag

Az lemaradt a hírből, hogy a G3220 csak 1333-as DDR3-at támogat, míg a G3420/30 már az 1600-ost is. Más lapra tartozik, hogy mennyit profitál ebből egy konfig. Inkább a 3420 és 3430 közti árkülönbség irreleváns.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#14) Mackósajt


Mackósajt
senior tag

"A négyezres Core i3-ak húsz feldolgozóegységgel bíró grafikus magot kaptak, ami alkalmi játékhoz is elég erős,..."

Valaki egyszer elmagyarázhatná nekem miért gondolják azt, hogy alkalmi játékra gyengébb GPU is elég, mint rendszeres játékra. Közben több ideje van pihenni, és így nagyobb teljesítményt nyújt egy rövid ideig? :U

Semmi köze a játék gyakoriságának ahhoz, hogy mennyire erős GPU kell.

(#15) rudi válasza Graphics (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Afene, figyelmetlen voltam. Meg sem fordult a fejemben, hogy még létezik csak olvasó is! Javítottam a szöveget és árat íróra.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) westcoastog


westcoastog
veterán

Egy tesztet csinálhatnátok arról a scythe kamabay amp-ról, meg a hozzá való ko-kraft hangszórókról. :)

(#17) Graphics válasza rudi (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) djculture válasza ivana (#8) üzenetére


djculture
félisten

emlékezz a prescott celeronos időkre ott is ez volt 2400mhz-es celeron d320 volt 69 dollár a celeron d335 2800mhz 119dollár. Itthon ráadásul ez úgy valósult meg hogy az egyik 15000 pénz volt a másik 28ezer. Kijött az asus szorzó mókás lapja azt a nyavaja 400mhz-et bárki ráhuzhatta egyböl lement az ára. Most is ez van nem lehet tuningolni így pofátlan árazásokat alkalmaznak.

[ Szerkesztve ]

(#19) DopeBob


DopeBob
addikt

Azért egy i3-nál már ne tiltsanak le olyanokat, hogy Clear Video HD... vagy hívják akkor Celeronnak :O

MZ/X

(#20) djculture válasza DopeBob (#19) üzenetére


djculture
félisten

Hát ha az i7 a felsőkategória az i5 meg a középkategória felső szegmense akkor az i3-nak max a középkategória alsó fele marad, úgyhogy agyon van butítva. De legalább a ht megmaradt.

[ Szerkesztve ]

(#21) KFChicken válasza Freiherr (#6) üzenetére


KFChicken
tag

Igazából szó szerint HDMI valóban nincs benne, sőt még csak is a mostanában annyira elterjedt MHL csatlakozó is kimaradt belőle. Azonban van helyette slimport ami ugyanúgy alkalmas átalakítóval a tévére kiküldeni a képet. Persze ettől még a 120k az nem lesz kevesebb. De akkor már csak a micro sd hiányzik.

(#22) alevan


alevan
őstag

Megértem, hogy olcsó notebookot akart kihozni az Asus Kabinivel, de én még Intel Celeronnal is szégyelnék 4GB RAM alatt notebookot kihozni, nem hogy 2GB-al...

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#23) Ádyka


Ádyka
őstag

60 GB-os SSD-t 64-esnek mondanak. Nem mind1. Van mindkét féle. Gyártótól függ.
Meg minden ár magasabbnak tűnik a boltra klikkelve.... :F

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#24) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Látott már vki Iris 5000/5100-as Haswellt? Úgy látszik azt is csak akkor fogják piacra dobni amikor már senbkinek nem kell, mert itt az utód.

(#25) merkucyo válasza Mackósajt (#14) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Ezen jót nevettem :))

Gondolom a lényege az a dolognak , hogy aki csak alkalmanként játszik ergo alkalmi játékos , az nem feltétlen költ sokat GPU-ra és egy gyengébb is kielégíti az igényeit az igényeit ;)

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#26) hallador


hallador
addikt

Picit drágán kezfenek ezek a Haswell celeronok, Picit túl vannak árazva, vagy csak én érzem így? szvsz.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#27) villamos


villamos
őstag

Ez a Kingston SSD tetszetős, veszünk ilyet karira tesónak a netbookjába. Viszont a kérdés, hogy fizikai értelemben mit kapok a pénzemért? Egy darab zöld nyáklapot, rajta chipekkel, vagy ezt azért belerakják valami dobozkába, egy hdd -hez hasonlóan, bele tudom tenni egy 2,5 -ös hdd helyére?
Hülye kérdés, tudom, de élőben még nem láttam ilyen eszközt, termékfotók meg mindenhol ugyanazok, vagy nincs is...
Olvasom a termékek alatt a hozzászólásokat, és beépítő keret így, beépítő keret úgy stb. vagy ez csak asztali gépnél számít? :F

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#28) ViZion válasza Mackósajt (#14) üzenetére


ViZion
félisten

Ez egy kategória, csak fura így fordításban. A Casual gamer-t jelenti (magyarul kazuár gémer ;] ), aki csak ilyen fészbúkos flash játékokat meg a passziánszt és pár egyszerű böngésző izét tol. Tehát nem telepíti a sok gigás játékokat, csak klikk-játék-böngésző bezár. :R

A cuccokban a CF olvasó volt érdekes, de már azt hittem a CF kihalt... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) pdev1811


pdev1811
tag

A PCX-et kerüljétek el jó messzire. Az áraik jók, de a szolgáltatás színvonala kritikán aluli. 2 hétbe telt mire teljesítették a több mint 250 ezres rendelésem és közben csak a ködösítés ment. Az értékelésemet (ami teljesen kultúráltan megfogalmazott) persze nem rakják ki a honlapjukra...

(#30) Graphics válasza pdev1811 (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, nekem semmi bajom velük, pl ha olyat rendelsz ami nincs raktáron akkor csodát vársz...de ugye nem az aláirásodban szereplö gép volt 250ezer....? :U

Én legalább 20x rendeltem tölük és minden megérkezett, ha nem volt készleten felhívtak, vagy írtam emailt és reakcio is volt.

@hallador: Celeron nem is jött...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) HZoli87 válasza pdev1811 (#29) üzenetére


HZoli87
veterán

Az igen, nem kapkodták el (jó munkához idő kell). Én a hét elején, kedden rendeltem egy komplett konfigurációt az iPonból, összeszereléssel és teszteléssel együtt, csütörtökön már nálam volt és használatba is vettem.

A cikkben említett i3-as CPU van benne (4130), külön VGA nincs (akinek nem játékra kell, bőven elegendő mindenre a HD4400), meg V300-as Kingston.

PCX-től is rendeltem már, nem volt még gondom velük.

[ Szerkesztve ]

(#32) djculture válasza pdev1811 (#29) üzenetére


djculture
félisten

Hát sajnos bármelyik webshop igy működik a mai forint árfolyam ingadozó világban egy se fog készletzet tartani értékesebb dolgokból...

[ Szerkesztve ]

(#33) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Amugy mielött vki megfogadná az ajánlást... iArena messzire kerülendő, pont az a táp ami képes bajt okozni, gyenge CWT belsö.

Corsair VS fél fokkal jobb...

Ekkora összegnél már inkább Chieftec CTG, megbizhato Sirtec belsövel /nem CTGPS!!!,az átverés megint.../

Brrr...

@villamos: Kingston SSD-kből a simák nem a legjobbak, akkor már + jelzésűt, vagy Sandisk SSD-t

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) flash-


flash-
veterán

Esetleg a cikkíró megjegyezhetné hogy a legjobb választás a G3220 processzor lehet ha nem szempont a játék,hiszen ebben a kategóriában ő rendelkezik a második legjobb ár/érték aránnyal(első szerintem még mindig a G2120).és új platform tehát jó befektetés is.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#35) Graphics válasza flash- (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

+1, ezzel határozottan egyet kell értenem. Szerintem én is váltok most

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) ViZion válasza flash- (#34) üzenetére


ViZion
félisten

Számítógép alkatrész és befektetés egy mondatban? brrrrrrr.... ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37) hallador válasza Graphics (#30) üzenetére


hallador
addikt

Jogos i3-omra értettem, csak elírtam, szóval nekem soknak tűnik ez a pénz az I3-ért, bár biztosan le fog menni az ára, de azért majdnem 40 000 Ft picit nekem drága lenne, majdnem i5 ár. Persze ez is relatív.

Bocs.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#38) Simon02 válasza villamos (#27) üzenetére


Simon02
tag

Az SSD-k többsége 2.5 notivinyó méretű, külsőre meg se tudnád különböztetni egy HDD-től (belsőre annál inkább, így nem árt utánaolvasni, akár itt a ph-n). De léteznek még mSATA-s változatok, ezek gyakorlatilag tényleg egy nyák rajta a chipekkel, mem-el, ez néhány desktop gépbe rakható bele, de vannak olyan laptopok is szép számmal, ahol van ilyen csatlakozó. Még viszonylag elterjedt a pci-exp 1x< slopba illeszkedő bővítőkártyás megoldások, de ezek általában nem olcsó darabok (de sebességben is többet tudnak). Ezeken kívül is van még sok variáns pl 3.5, ide-s (az minek is..) változat, de ezek már ritkaságok.
Az én netbokomba is ssd-t vettem a meghibásodott hdd helyett, sokat gyorsult, de az atom proci ugyanaz maradt, így csodákat nem szabad várni. Minden program betöltése sokkal gyorsabb, nincs hangja, nyugodt szívvel mozgathatod működés közben, kevesebbet fogyaszt, ezek már komoly előnyök egy netbook esetében is!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#39) Mici80


Mici80
tag

Egy-két hónaposan használtan sokkal olcsóbban meg lehet bármit venni ami a cikkben szerepel. :U

---

(#40) Enxtheone


Enxtheone
tag

És egy ilyen celeron meg pentium mennyire jó?
Úgy értem viszi majd 3-4 év múlva a 4k 3d sok sok bites muvikat is?

(#41) flash- válasza ViZion (#36) üzenetére


flash-
veterán

"befektetés"
itt arra gondoltam hogy mivel újabb platform ezért valószinű tovább korszerű marad,tovább lesz hozzá elérhető cpu,stb...

ilyen szempontból gondoltam a befektetésre.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#42) Graphics válasza Enxtheone (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha olyan TV-d lesz úgyse ilyen procit veszel... szerintem. XD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) Mackósajt válasza ViZion (#28) üzenetére


Mackósajt
senior tag

+ Merkucyo

Szerintem nem rossz a fordítás, az alkalmi játékos meglehetősen jó megfelelője a casual gamer-nek. És azzal is tisztában vagyok, hogy gyakran használják a kifejezést úgy, hogy feltételezik, hogy aki viszonylag ritkán játszik, az kisebb gépigényű játékokkal játszik. Lehet, hogy egyfajta statisztikai értelemben ez igaz is, de logikailag nem igaz.
És a statisztika is sokszor abból jöhet, hogy az alkalmi játékos sajnálja a pénzt a drága hardverre, de ez nem jelenti azt, hogy gyengébb kielégíti az igényeit, csak köt egy ilyen-olyan kompromisszumot. De ebben nem különbözik egy szegényebb hardcore gamertől.

Nem mintha ez (az alkalmi játékos kisebb gépigényének feltételezése) Rudi találmánya lenne, több-kevésbé egy konvenció ellen ágálok, ennyi erővel az időjárás ellen is lehetne. :B

(#44) djculture válasza flash- (#41) üzenetére


djculture
félisten

persze 2 év múlva már ez a foglalat sehol se lesz. Intel a termékeit is 2 évig támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#45) z0d1AK válasza kleinguru (#7) üzenetére


z0d1AK
veterán

De, FullHD (16:10-es, 1920×1200), és van HDMI is. A microUSB SlimPort kompatibilis, tehát adapter segítségével ráköthető HDMI-s megjelenítőre.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#46) _Atesz


_Atesz
addikt

Na, végre egy jó pc összeállítási koncepció a netes kategóriában. Egyetértek, a G1610 kiváló netezésre, de megpörget egy közepes kártyát is, tehát játékra is jó bizonyos fokig.

(#47) jeri válasza Enxtheone (#40) üzenetére


jeri
tag

Nem viszik,támogatás max még 1,5évig, és a mostani videokarid sem valószínű hogy támogatni fogja az xdimenziot.

(#48) ivana válasza ViZion (#36) üzenetére


ivana
Ármester

Ha munkára kell a gép akkor simán :)

(#49) ViZion válasza ivana (#48) üzenetére


ViZion
félisten

i3 volt a téma... elég perverz dolog lehet azon dolgozni... i5 inkább.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Az agyam ledobja a láncot, hogy a 35$-os Chromecastot 109$-ért árulja itthon a Speedshop...ráadásul a market alkalmazást még blokkolja is a Google, úgyhogy tabletről csak akkor lehet konfigolni, ha előtte az ember lebányássza valahonnan a netről az .APK-t és feltelepíti...tiszta gáz.

What else?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.