Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

25 K van a két AOC monitor ára között, Freesync vs G-sync. Akkor hol az emlegetett 200 dollár felár amit állítólag fizetniük kell a G-sync miatt?
Egyébként ennyiért elgondolkodtató ajánlat, főleg , hogy 30-165 hz.+WQHD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) Geller72 válasza b. (#1) üzenetére


Geller72
veterán

Úgy gondolom, hogy 20 ezer ft egy sima léghűtésért már az az összeg, ami irreális.

(#3) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az írásban szereplő első kettő monitor, már kezd egész barátságos paraméterekkel rendelkezni. Igaz, hogy nem "csak" AOC termékekről van szó, de ezért az árért már megérheti bármelyik, attól függően, ki melyik technológiát preferálja.

A nagyobbik meg hiába olcsóbb, ha jól olvastam az "csak" Full HD-s. Ez is ízlés kérdése, jómagam 27"-s kivitelben már nem választanám ezt a felbontást.

(#2) Geller_1972

Na de ez nem akármilyen hűtő! Ez RGB-s! :)

[ Szerkesztve ]

(#4) sb válasza antikomcsi (#3) üzenetére


sb
veterán

:F
TN panellel? Szerintem ez így annyira nem barátságos, de lehet, hogy félrenéztem valamit...

(#5) antikomcsi válasza sb (#4) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerinted nem.
Más szerint meg igen.

Szerintem meg ez a TN téma van túllihegve, amikor csak egy egyszerű játékos monitorról van szó.

De hát kinek a pap kinek a papné.

(#6) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

160 ezres gép és nincs benne ssd...
Ezen egy kicsit meglepődtem.
De alatta ott a 244 ezres, abban sincsen gyárilag.
Ez az ijesztő, nem aki Ilyesztőnek írja :D

(#7) tibaimp válasza Krugszvele (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így van, sajnos. Nem beszélve arról, hogy "csak" 8GB ram fért bele, ez is vicc.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) b. válasza sb (#4) üzenetére


b.
félisten

165 Hz-t G-sync monitort ennyiért WQHD ban nem igen láttam még nem TN panellel, meg úgy általában sem. Ez jó áron van a tudásához képest.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) apatyas válasza tibaimp (#7) üzenetére


apatyas
Korrektor

Sajnos. Közelíti a ram ára az összes többiét együtt.
Amúgy érdeklődnék, mire használnád 16-al, amire a 8 nem elég? Átlag, polcról levehető gépbe nem fognak annyit belerakni/annyival hirdetni, viszont ha kéred, minden bizonnyal belerakható.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#10) ovics válasza apatyas (#9) üzenetére


ovics
aktív tag

valóban nagyon sokba van a ram. nekem egy kategóriával jobb gép van itt ott és abba is csak 8 fért bele fél éve.
egyébként ha csak játszol is érezni a ram hiányát, én is most szerzek be +8at. melóról meg ne is beszéljünk.

(#11) chopin42 válasza Krugszvele (#6) üzenetére


chopin42
őstag

A nagyobb baj szerintem, hogy ryzen 1600 alá egy a320 alaplap kerül, ami igazi herélt antituning megoldás, ami ennél a procinál kb bűn. Másrészt tápról szó nincs, ami a szokásos noname gépgyilkos 5000 Ft/800w tápot jelenti. 244k-ból lehet kiegyensúlyozottabb, minőségi gépet építeni ssd-vel (pl kissebb proci, b350 lap, 128 ssd, 450-es minőségi táp).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#12) Alchemist válasza apatyas (#9) üzenetére


Alchemist
addikt

Virtualbox használathoz a 8 G RAM elég szűkös.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#13) pengwin válasza b. (#1) üzenetére


pengwin
addikt

ott van az, csak FreeSync-es monitorra is kifizeted a jó részét, hála az Nvidiának és a monitorgyártók opportunizmusának.
a különbség csak annyi, hogy G-Sync-es monitornál az NV-nek fizetsz, FreeSync-esnél meg a monitorgyártónak

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#14) Bandit79


Bandit79
aktív tag

Érdekes, hogy az "erősebb" gépekbe már nem raknak be Amd vga-t. Van egy tippem, hogy félnek hogy leolvad az a táp meg az egész ház úgy cpu-val együtt.. :D

[ Szerkesztve ]

(#15) QwErTy42 válasza Bandit79 (#14) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ekkora butaságot leírni...
Megy ez csípőből is vagy nagyon megerőltetted magad? :W

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#16) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Csak szólok:
A PCX a Seagate 2 TB-s notebook vinyót most úgy árulja, hogy -21%: 23965 Ft. Ehhez képest ugyanezt én 24400-ért vettem másfél hónapja.
No comment!

(#17) tibaimp válasza apatyas (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Csak játszani. Ezeket is "gamer" gépekként hirdetik, ma pedig már alap lenne a 16GB!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) villamos válasza Bandit79 (#14) üzenetére


villamos
őstag

Hát ez most nem nyert hangszórót.
A helyes megoldás, a Radeonok horror árazása, az 560 utáni következő lépcsőfok 80-100 körül van, köszönhetően a drágalátos bányászoknak többek között. :U Így megfizethető, és a CPU -hoz jobban illő némileg erősebb alternatíva a Gforce lett...

#17: A memóriaárak is a csillagos égen vannak, a legolcsóbb páros is 50e körül van...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#19) tibaimp válasza villamos (#18) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van sajnos, nagyon jól tudom én is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) sb válasza antikomcsi (#5) üzenetére


sb
veterán

Értem miről beszéltek, más inerciarendszerből nézzük a meccset.

Ha a jelenlegi árakból indulunk ki nincs semmi gond vele. Ha onnan, hogy egy referencia 24", FHD, nem TN monitor 50k... innen k* soknak tűnik +0", némi plussz felbontás és akármelyiksync. Ezek egyike sem "nanotechnológia" és akkor finoman fogalmaztam...

TN vs nem TN: szimplán sokkal jobb a többi. De ha nem akkor se kerüljön lehetőleg hasonló árba.
Ez olyan mint a Ferrari vs Swift. A nagykörúton ugyanazt tudják kis túlzással...

(#21) b. válasza sb (#20) üzenetére


b.
félisten

Igen részben igazad van ,de jelenleg nincs nagyon gamer monitor a piacon ami képes a 165 Hz képfrissítésre nem TN panellel és megfelelő válaszidővel rendelkezik. Tehát a technológia azért lemaradásban van az igényekhez képest. Samunak van VA panellel,kisebb , max 144 Hz azt hiszem de ott meg ár kb ugyan ez és nincs G-sync támogatás. valamint csak FHD.
Tehát itt azért érdemes az összes tényezőt egybe kezelni, G-sync, 165 Hz, WQHD felbontás.
persze lehet , hogy tévedek, de most éppen rákerestem Iponnál erre a dologra, ott nem találtam.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Nekem is feltűnt, hogy csak 21e van a két monitor között. Akkor itt most nem csak az Nvidia akar nyerészkedni.

(#23) himpike válasza tibaimp (#17) üzenetére


himpike
aktív tag

Ugyan melyik játékhoz kell 16 giga? Egyikhez sem. Max megeszi és nem fut jobban semmivel, pl GTA5 vagy az ótvaros Batman:AK.. Jelenleg nincs szükség játékhoz 16 gigára.
Egyébként is miért éppen 16, miért nem 12?

(#24) reds.hu válasza Krugszvele (#6) üzenetére


reds.hu
csendes tag

Na meg csùcsgèpkènt van felfestve 8gb rammal ès 1060gtx-el...

A sikernek nincs titka. Ára van.

(#25) reds.hu válasza himpike (#23) üzenetére


reds.hu
csendes tag

12gb-t nem nagyon tudsz dual chanelre ràvenni, ami azèrt szàmìt ha nincs telepakolva a gèped modulokkal.
Nekem 16van mert 8 màr kevès volt helyenkènt.

A sikernek nincs titka. Ára van.

(#26) tibaimp válasza himpike (#23) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem pl. a quad channel miatt. De nem az 4-5 éves gameket sorold már! Nagyon sok mai gamenél már recommended kategória.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) Amazonas válasza Alchemist (#12) üzenetére


Amazonas
senior tag

Nem nagyon hiszem, hogy aki előre összeépített konfekciógépet vesz saját használatra, az egyáltalán tudná, hogy mi az a Virtualbox...

[ Szerkesztve ]

(#28) TOBYMACK válasza sajti_pajti (#16) üzenetére


TOBYMACK
tag

Azzal nagyon jól jártál.

Piszkos krumpli, törött mogyoró, zsákodba nem való, Te áldott Télapó!

(#29) misx válasza reds.hu (#25) üzenetére


misx
senior tag

De a DC csak akkor van, ha 2x4 van benne (lehetőleg gyári kit). Mert ha eleve 8 GB-os modult raknak bele, akkor nyugodtan mehet mellé egy 4 GB-os (főleg ha csak 2 slotos az alaplap), mert így a DC eleve szóba sem jöhet, viszont több memóriád lesz, és az sokat számít.

[ Szerkesztve ]

(#30) antikomcsi válasza himpike (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Elég sok mai játékhoz kevés már a 8 Giga rendszer memória.
Jelenleg neked nincs szükséged rá. Másnak meg van.
Miért 16 és nem 12? Elég nehéz a 12 Gigát kihozni 2 vagy 4 modulból, míg a 16 adott.

(#29) misx

Ezeket miből gondolod?

Ha két különböző csatornára teszed a modulokat, akkor az dual lesz. Lehet az egyik 4 gigás, a másik 8 csak ez éppen az említett nem szerencsés elosztás.

[ Szerkesztve ]

(#31) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Létezik dual channel nem egyforma méretű modulok esetén is, asszimmetrikus dc néven kell guglizni. Az intelb915-ös lapka tudta ezt 2003-ban. Egyébként sem tesz hozzá sokat a dc a játékokhoz.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#32) reds.hu válasza misx (#29) üzenetére


reds.hu
csendes tag

Igen ez igaz.

A sikernek nincs titka. Ára van.

(#33) himpike


himpike
aktív tag

PC-rev-RM, köszönöm, megkíméltél a válaszadástól. A kollégáknak eddig nem sok konkrét játékot sikerült megnevezni, valamint igazolniuk sem hogy 8 giga rammal kevesebb lenne az fps mint 16 gigával...
Kicsit az okoseszközös szavazást juttatta eszembe ez is.

[ Szerkesztve ]

(#34) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

a duál memória az akkora parasztvakítás mint a bináris opciók :)

(#35) Chp válasza Krugszvele (#34) üzenetére


Chp
őstag

Neked se volt még APU-val szerelt konfigod.

(#36) mg1992mg válasza himpike (#33) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Jóistengyerele...
Itt nagyon nem arról van szó, hogy mennyire nem okoz fps növekedést az, hogy 16 GB RAM van a gépbe, hanem 8.
Arról van szó, hogy igenis a mai játékok nagy része, főleg ha ultrán, neadjisten 2k vagy afelett játszol, ki fog vágni, hogy bocs de elfogyott a RAM-od, neadjisten még körbe is röhög.

(#37) pengwin válasza himpike (#33) üzenetére


pengwin
addikt

Cities:Skylines
Planetary Annihilation
Tudom nem igazán mainstream AAA játékok, de ezekhez nekem kell 10+GB RAM.

Emellett azért nem valószínű, hogy a gémer ifj. Vér István éppen csak 1 játékot fog futtatni... meg lesz mellette nyitva böngésző 15-20 tabbal, teamspeak vagy valami más csevegőkliens, torrent megy a háttérben, meg lehet közben valami stream is zabálja a memóriát. Szóval én azt mondanám, hogy átlagjátékosnak jól jön ma már a 16GB RAM, mert eléggé tudatlanul használja a PC-jét.
Azt már csak mellékesen említem meg, hogy ha nem játszani akarok, akkor jó a 16GB RAM: fejlesztőkörnyezet (vagy bármilyen MS Office-nál komolyabb munkaszoftver) simán ki tud futni 8GB-ból.

Üdv, pengwin

(#38) antikomcsi válasza Krugszvele (#34) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha egy diszkrét vga nélküli gépben, a játékok alatti majdnem dupla FPS érték parasztvakításnak számít, akkor valóban.

(#37) pengwin

Nem kellenek olyan különösen misztikus szoftverek sem. Elég ha valaki házilag barkácsol egy pár lapos weboldalt Muse CC-t használva és szeretne egy képet beleszerkeszteni közben PS-el.
8 Gigával már írja is ki, hogy elfogyott a memória. Többször előfordult nálam is. Ilyenkor menteni az aktuális készültséget, bezárni a programot, megnyitni a másikat. Majd ha kész a kép menteni, bezárni, újra nyitni a web szerkesztőt, még így is nagyobb macera, mint bővíteni a ramot.

[ Szerkesztve ]

(#39) sb válasza b. (#21) üzenetére


sb
veterán

Értem és látom. Épp az a gond, hogy "nincs", ill. "ez van és ennyibe kerül". Ehhez képest jók sajnos csak a mai ajánlatok, lokálisan.

De minden más esetben már rég nem itt kéne tartunk. Nyilván 120Hz az nem 144 és nem 165, de talán egy 120 vs 165 se vágná földhöz a gémerek 90%-át (átlagjózsiknak meg a 200%-át. :) ) És mondjuk valós 120Hz panelekkel lassan 10 éve gyártanak TV-ket 40"+ -ban emberi áron. Értsd: 100-200k és jóval nagyobb méret.
Panel: régi vesszőparipa de tablet IPS FHD-val 5Ft-ért jön kínából évek óta, De egy FHD+ sem aranyáron van. Tehát a paneltípus és a felbontás sem lehetne technológiai és árbeli akadály. Egészen más téma, de lásd még a nongamer HD notikijelzők tömkelegét...

Csak valahogy az egész termelést nem sikerül az igényekhez igazítani.
8-10"-ra van jó panel meg FHD+ olcsón. TV-ben van 120Hz, csak 60Hz-nél többet tudó bemenetet felejtettek el mellé rakni az utóbbi 10 évben. Monitoron meg van bemenet, de nincs felbontás és frissítés csak aranyáron.
Ez biztosan véletlen.
És nem vagyok összeesküvő, ez sima piaci folyamat sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#40) b. válasza sb (#39) üzenetére


b.
félisten

Részben egyetértek.Nem olcsók, az tény, de még ritkaságnak minősülnek és ezért drágák. Olyan panel ami nem TN és 144 Hz ráadásul WQHD és ez mellet G-sync támogatású nem sok van jelenleg még.Iponon konkrétan 3 darab, tehát ritkaságról beszélünk és ezért ennek ára van.
A cikkben szereplő versenyző az első fecske, ami a társaihoz képest már megfizethetőbb kategóriában indul, ami egy jó folyamat kezdete, még ha TN panel az ára a dolognak, akkor is.
Az LCD TV-k azért jóval pixelnagysággal dolgoznak, a nagy inputaggról ne is beszéljünk, igazából elmaradottabbak megjelenítés terén, mint egy monitor.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) apatyas válasza antikomcsi (#38) üzenetére


apatyas
Korrektor

Csak érdeklődésképpen, ezt az esetet nem hidalja át a lapozófájl? Megveszekedett programok lehetnek, ha ekkora a memóriaigényük :(

Off offja: Minap raktam össze egy gépet win10 SSD-vel. Hát azt kell mondjam, nem érzem rajta a gyorsaságot, bekajálta a win úgy gondolom. A fejlesztőket vissza kéne rakni hdd-s 2GB ramos gépekhez, hogy azon is fussanak a dolgok értékelhetően.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.