Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UnknownNoob


UnknownNoob
tag

Sok watt helyett jöhetnének az olcsó gold / platinás tápok is. Már egy high end pc sem használ 400 wattnál többet, nemhogy egy budget gémer / irodai gép.

(#2) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Mondom milyen olcsó kis Tenda router gigabites vezetékes oldallal...
Gyártó oldala: Interface1*10/100/100Mbps WAN port, 3* 10/100/100Mbps LAN ports. :DDD

(#3) Lacok


Lacok
őstag

Gondolkodóba ejtett ez az APC zavarszűrős elosztó mert az enyém 4 dugaljja már kevés.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#4) vlevi válasza UnknownNoob (#1) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akár modulárisban is, jóárasítva. A hangsúly a jóárasításon van, mert elvétve előfofordul 1-2 moduláris tápegység, de hát, az ára...
Mert, ahogy a 700W-ra csak kevés esetben van szükség, ugyanúgy, könnyen előfordulhat, hogy valakinek nincs szüksége 10db SATA kábelre, ha pedig Nvidia1050, vagy mégkisebb videókártyát (pl. integrált) használ, akkor PCI-E tápra sem.

(#5) Eleinor


Eleinor
csendes tag

Pontosan ilyen 700 W-os FSP tápom van. Baromi hangos, mintha nem szabályozná le magát rendesen. Több gépben is kipróbáltam, Windows 7 alatt. Van ötlet, miért lehet ez, vagy mi lehet a megoldás? A majd 10 éves Corsair VX-450-es ehhez képest nagyon halk. A specifikáció szerint az FSP-nek 19 dB körüli hang lenne a reális, de szó szerint zavaróan hangos.

(#6) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ilyen Approx Appsoul toronyhangfala van valakinek? Véleményekre kíváncsi lennék.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#7) DonaldJames


DonaldJames
tag

MSI GTX 1080Ti Gaming X 11GB kártya ez már brutál.

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#8) Scholes9 válasza UnknownNoob (#1) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Így van :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#9) koxx válasza UnknownNoob (#1) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy 1080Ti sli+ i9-7920X konfigot nem etetnél meg egy 400-as táppal.

(#10) QwErTy42 válasza koxx (#9) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ja... És a PH olvasók 90%-a használ ilyen éhes konfigot.
Beláthatnád/ baláthatnátok, hogy nem az ilyen elvetemült fosokat kellene ajánlani mindig, hanem mondjuk a sokat hiányolt minőségi 400-500 wattos megoldásokra is mutathatnátok pár alternatívát.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#11) koxx válasza QwErTy42 (#10) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én csak arra reagáltam amit írt, hogy szerinte a high end pc-nek is elég a 400W. Nyilván csak egy nagyon szűk réteg engedhet meg magának 800ezres konfigot.

(#13) Seirus válasza Eleinor (#5) üzenetére


Seirus
tag

"... de a 19 dB(A)-ben megadott maximális zajszint kifejezetten jónak mondható."

Nem tudom mi van emögött de az én tapasztalatom is az, hogy vagy nincsenek jól specifikálva ennek a lemérési követelményei, vagy pofátlanul hazudnak a gyártók. :W
Én anno mikor PC halkításba kezdtem és le akartam cserélni a régi Chieftec CTG-met, 3 márkás tápot vittem vissza (CoolerMaster, Corsair, nemtommivoltaharmadik) mert papíron halkabbak voltak, a valóságban meg hangosabbak.

Végül BeQuiet! -ből találtam olyat picit drágábban (15-16 helyett 19-ért) ami tényleg hihetően hozza a ráírt értékeket ("lábnál" lévő gépháznál gyakorlatilag hangtalan).

Szóval erről ennyit :( a papír sokat elbír...

"...megóvhatjuk az elektromos hálózati problémáktól a drága pénzen vásárolt PC-t."
Többek között nem ez lenne egy normális tápnak a feladata? :F

Telefonszám adatlapomon.

(#14) QwErTy42 válasza koxx (#11) üzenetére


QwErTy42
addikt

Jogos.
Viszont egy 800 ezres konfig alá nem egy ilyen béna tápot raknak, hanem mondjuk egy jóféle Seasonicot.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#15) darius válasza Hawk1979 (#2) üzenetére


darius
tag

Ez tényleg nem gigabites :N

(#16) Eleinor válasza Seirus (#13) üzenetére


Eleinor
csendes tag

Ahol láttam mások általi értékeléseket, ott azt írták, hogy halk. Gyanús, hogy az enyém hibás lehet, de nem tudok rájönni, hogy mi. Volt olyan eset, amikor egy alkalommal valóban nagyon halk volt, észrevehetően lassabb volt a ventilátor. Következő újraindításnál már szinte felszállt :)

Nem hinném, hogy szoftveres oldalon lenne valami baja, hiszen annak ehhez semmi köze. Mintha nem szabályozná magát rendesen.

(#17) paul072227 válasza UnknownNoob (#1) üzenetére


paul072227
csendes tag

Bizony, sok ember egy egyszerű irodai géphez is vásárolja bőszen a 450W-os tápot, holott 250W-os is bőven elég lenne...Brand gépeknél ez már több mint 10 éve megoldott...85%+, nem ritkán 90%-os tápok vannak...

Blacklist: Gambino11,olbeteam,suspect,djunited8,sztap, JegesEmber20, w1n1x, thx424, Revel, Unjarl, Maxus, bloodnar, Reibek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.