Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

A VGA-k a bányában dolgoznak...
:D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) sir0cco válasza TigerCat (#1) üzenetére


sir0cco
tag

Ne is mondd szegények... :(

[ Szerkesztve ]

(#3) satz18


satz18
őstag

367k-ért laptopot ajánlani NV 1050-el? Azért ez durva. 1060-al is lehet ennyiért kapni dupla teljesítményért.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4) -Faceless- válasza satz18 (#3) üzenetére


-Faceless-
őstag

Papíron persze hogy lehet jobbat találni. Csak azok nem 23mm vastagok, nincsennek ilyen jól összerakva, és nincs bennük ilyen jó IPS kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#5) XuChi válasza satz18 (#3) üzenetére


XuChi
addikt

De a VGA-k a bányában dolgoznak, így a notebokk VGA árakat is emelni KELL, ezért ennyi ez a gép :)) :DD

(#6) Hg3X


Hg3X
tag

Néhány napja vettem meg a CM MasterKeys Pro M változatát UK kiosztással, Cherry MX Brown kapcsolókkal, és az eddigi benyomás az nagyszerű. Nagy előnye, hogy lehet hozzá kapni magyar billentyűket, és így úgymond magyarítható az egész (bár azt hozzá kell tenni, hogy ezek a billentyűk nem teljesen egyeznek meg szélességben az eredetiekkel, így aki nagyon akarja, az látni fogja, hogy melyik gyári, és melyik lett utólag felrakva).

Jeff who??

(#7) v.e.s.


v.e.s.
csendes tag

A be quiet táp az sima fix kábeles,a CM végződéses a fél moduláris.

(#8) TK36


TK36
aktív tag

"A sort egy manapság már alapnak számító 500 wattos teljesítmény leadására képes" - akkor az 500 W-os az alap táp manapság, nem a 400-450?

(#9) lemusz válasza TK36 (#8) üzenetére


lemusz
addikt

Pont hogy csökken mindennek a fogyasztása, 400W helyett is már 300-350-nek kéne lennie az "alapnak". Promó cikk, ne keress benne túl sok értelmet.

(#10) TTomax


TTomax
nagyúr

Az fsp tápra hogy sikerült 3év garanciát adni amikor a dobozára 5év van írva?

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#11) MeszesKPT válasza TTomax (#10) üzenetére


MeszesKPT
őstag

A kép biztos csak illusztráció. :)

(#12) Füleske válasza TTomax (#10) üzenetére


Füleske
addikt

A gyártó 5 évet ad. De nem az adott bolt.

(#13) TTomax válasza Füleske (#12) üzenetére


TTomax
nagyúr

Pontosan ezzel van a gondom,ez már kezd elterjedt szokássá válni.Ha a gyártó ennyit akkor a bolt is ezt írja ki,és nyugodtan visszaküldhetik ök is a terméket.Ne csak addig legyen jó a vásárló ameddig fizet.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14) Füleske válasza TTomax (#13) üzenetére


Füleske
addikt

Amíg lesz aki megveszi kevesebb garanciával , addig árulni is fogják. Onnan kell venni ahol megadják a gyári garanciát. Mert ahogy nézem van ilyen hely is.

(#15) Televan74 válasza TTomax (#13) üzenetére


Televan74
nagyúr

Magyarországon 1 év a kötelező,a többi már bónusz,ha vállalja hogy elintézi. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16) TTomax válasza Televan74 (#15) üzenetére


TTomax
nagyúr

Biztosan nem vásárolnék egyik ilyen shopból sem,ha nekem kell visszaküldenem egy év után akkor mit ér ez az egész garancia mert az egy év az rövid idő. Akkor nekem pont annyiba fog kerülni mintha külföldről rendelném,és akkor még lehet olcsóbban is megkapom,meg még lehet hamarabb is.Pont vganál láttam,hogy a 3éves gyári gariból csak egy évvel adta a shop,egy tápnál is 3év nem sok amikor már több gyártó is 10évvel adja.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem ezzel a ROG Strix laptoppal van teleplakátolva a metró 310k-ért? *

Mindig azon röhögök, hogy lehet i7-7700HQ+15.6 FHD mellé 1TB vinyót rakni SSD helyett.

*: nem, az GL553VE, de a specifikációja nagyjából ugyanez, csak nem adnak mellé ablaxot.
10-zel 345k.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18) Televan74 válasza TTomax (#16) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az én tápomra 12hó + 48hó van vállalva(EVGA GS). De a következőt lehet hogy magától az EVGA -tól rendelem(G3,G+ esetleg P -s) 10év garanciával.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19) janeszgol válasza Televan74 (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Én úgy tudom annyi gari jár ár, amennyit a gyártó vállal. Ha a gyártó 5 évet ír, akkor 5 év gari van rá.

satz18, így első nézésre nem tűnik nagyon drágának ez a noti. Ha asztaliból rakod össze is 200+ ezer forintból jössz ki (monitor, egér, bill stb is számít).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) satz18 válasza janeszgol (#19) üzenetére


satz18
őstag

Irreleváns hogy mennyibe kerül asztaliba. Amúgy a bánya miatt több egyébként is de tök mindegy. Én erről beszéltem:

Asus gl502VM

Asus
GL502VS

Szóval az zavar, hogy a PH 367k ért ajánlgat 640 Cuda magos lapost, amikor 1280-al kapsz 360kért, és 420k ért 2048-al.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#21) janeszgol válasza satz18 (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

No igaz, az első linked jobb választásnak tűnik a cikkben lévőnél. Viszont ha jól látom, már csak az emagnál kapható. Szóval aki megveszi a cikkben lévőt az MM-ben pl, nem hiszem hogy nagyon rosszul járna, bár lehetnek még jobb vételek nála.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) TIT


TIT
veterán

Van már 12-ért is kingston ssd.

(#23) aelod


aelod
veterán

Ezek a világítós billentyűzetek borzalmasak. Házakba is mindenféle színnel kell világítson minden lassan...

A mini pc nem lenne rossz de miért ilyen drága? Az a proci nem egy erőgép. Laikus vagyok mondjuk ilyen téren. Én szeretnék valami hasonlót összedobni magamnak.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24) RECSKA válasza aelod (#23) üzenetére


RECSKA
veterán

Szerintem meg tok jo. Ha neked nem tetszik, nem veszed, ennyi :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#25) RozogA87


RozogA87
tag

Lehet hogy csak Photoshop de azok a Cooler Master házak jól néznek ki.

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#26) Chaser válasza -Faceless- (#4) üzenetére


Chaser
titán

inspiron 7577 azért nem rossz, 360-ért van 4 magos i5+gtx 1060-asuk 250-es ssd-vel
ips, backlit bill, 3 év alapgar - bővíthető 5-re, akár helyszínire -
hagyjuk már a hülyeséget, h ennyiért ssd nélküli, 1050-es gépet vegyen valaki:) hajára kenheti az i7 + 4ht-ját

___
az fsp 500-as tápja ami akcióóós, iponon 700ft-tal olcsóbb akció nélkül

leginkább ezek az ajánlók arról szólnak épp ki fizet

TTomax
azért 3 év gar mert akciós ((( :

satz18
asus gl kerülendő, de a fentebbi inspiron teljesen vállalható

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) Dvix válasza TigerCat (#1) üzenetére


Dvix
senior tag

Ahahahha! Ez nagyon jó! "A VGA-k a bányában dolgoznak :) :D

(#28) macilaci78 válasza satz18 (#20) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy adott termék legolcsóbb beszerzési forrását nem feltétlenül éri meg hirdetni. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29) Piftuka válasza Televan74 (#15) üzenetére


Piftuka
veterán

"Magyarországon 1 év a kötelező, a többi már bónusz,ha vállalja hogy elintézi."

Ne tessék dezinformálni, mert még valaki elhiszi a téves információt, amit ilyen magabiztossággal közölsz! Az pedig nagyon rossz.

A 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet
az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról
még hatályos.

Az 1. bekezdés 4. pontja alapján minden hazai forgalmazó köteles a gyártói jótállást továbbadni a fogyasztó felé.

Ezzel a hozzászólással maximálisan egyetértek.

Éppen az FSP-nek van egy korrekt hazai importőre, a Juventus Team. Ők a '90-es évek óta jelen vannak a hazai piacon, és ha valaki biztosra szeretne menni, akkor megkérdezi őket, hogy melyik hivatalos forgalmazó partnerüknél kapható FSP tápegység, és onnan vásárolja meg.

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! ;)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#30) Televan74 válasza Piftuka (#29) üzenetére


Televan74
nagyúr

És akkor mi van a 12+48 hónappal.Azt hogy kell értelmezni?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Nekem bejön a MasterBox Lite 5 RGB Window ház persze ha befér az ATX-es alaplapom. :C

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#32) Neo1 válasza Piftuka (#29) üzenetére


Neo1
csendes tag

Igen az a nagy probléma, hogy egyesek a kormányrendelet ilyetén félreértelmezését terjesztik.
A 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról leírja egyértelműen:
"2. § (1)2 A jótállás időtartama egy év. E határidő elmulasztása jogvesztéssel jár"

A félremagyarázott passzus pedig aszerint dől meg, hogy egyes disztribútorok a külföldi jogszabályoknak
megfelelően 1,2,3 év vagy akár élettartam garanciával IMPORTÁLNAK termékeket.
Tehát ha a pl CHS a hazai árérzékeny piacra tud olcsón behozni 1év garanciás KINGSTON SSD-t,
és arra van kereslet, akkor az adott webshop is 1 év garanciát köteles csak vállalni.
Hiába a gyártói garancia 3 év. Ne felejtsük el hogy a kormányrendelet csak hazánkra érvényes!

(#33) CSB29 válasza nyunyu (#17) üzenetére


CSB29
aktív tag

De pont ezen goldkodtam, hogy a metroban olcsóbban adják :)

(#34) bijesz válasza Piftuka (#29) üzenetére


bijesz
aktív tag

Az 1. bekezdés 4. pontja alapján minden hazai forgalmazó köteles a gyártói jótállást továbbadni a fogyasztó felé.

Nem ezt írja a rendelet. Ne dezinformálj másokat amiért nem tudod értelmezni.

(#35) Piftuka válasza bijesz (#34) üzenetére


Piftuka
veterán

Már megbocsáss, de teljesen jól értelmezem!

Érdekes téma, mindig előjön a fogyasztóvédelmi fórumokon; anno az Iparkamara által szervezett megbeszéléseken is többször felmerült.

Teljesen nyilvánvaló, hogy azok a forgalmazók, amelyek nem a hivatalos importőrtől vásárolják, hanem azt megkerülve, egyéb forrásból, esetleg személyesen, külföldről, azért nem adják a gyártói jótállást tovább, mert azt gondolják, nem is kell.

Csakhogy attól függetlenül, hogy a beszerzés forrása közvetlen, és az EU, vagy éppen egy harmadik ország, a forgalomba hozatal Magyarországon történik. Ezért nem mentesülnek a fent idézett jogszabály hatálya alól.

A fogyasztói szerződés a forgalmazó és a fogyasztó között köttetik, és amennyiben a fogyasztó tudja bizonyítani, hogy a gyártói jótállás több, mint amit a forgalmazó az ő számára biztosítani kíván, akkor hivatkozhat a jogsértésre.
(Ezeknél a termékeknél pedig igen könnyen igazolható, illetve bizonyítható a gyártói jótállás mértéke.)

A vonatkozó vitás kérdésben pedig a forgalmazó van vesztes helyzetben. Legjobb tudomásom szerint volt is erre vonatkozó Békéltető Testületi döntés. (Kár, hogy Magyarországon nincsen precedens jog!)

Senkit nem kényszerítenek arra, hogy vállalkozzon, sem arra, hogy a hivatalos importőrt kihagyva, "kerülőutakon" szerezze be az általa forgalmazott termékeket.

A hatályos magyar jogszabályoknak ilyen esetben is meg kell felelniük.

"Aquila non captat muscas."

(#36) Mark023


Mark023
tag

Nem tudom de ilyen Táp áron én inkább egy Seasonic S12II GB-ét vennék. Vagy még talán beleférhet a büdzsébe a Corsair TX550M. A Masterlite-ról egyáltalán nincs jó tapasztalatom sajnos.

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#37) Chaser válasza Piftuka (#35) üzenetére


Chaser
titán

ezt én is így tudom
a vevő a kereskedővel van szerződésben, semmi köze a nagykerhez, disztribútorhoz, és jogszabályban az van, h a kereskedő köteles a gyártói gar idejét továbbítani vevőnek, a nagyker/disztribútor nem gyártó
- én annak idején meccseltem is egy boltos csajjal, gb lapra 1 évet akartak adni, megadta a 3-at -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.