Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Strapáciusz


Strapáciusz
tag

A maximum 1080 fokban elfordítható kormánykerék....
Teljesen realisztikus

A lélektani hadviselés spécije

(#2) Noukoum válasza Strapáciusz (#1) üzenetére


Noukoum
veterán

:DDD

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3) Bozek


Bozek
nagyúr

Azért ez a kompromisszummentes Asus ZenBook Flip is megér egy misét. 315 ezerért DDR3-as memória és csak Intel UHD 620 egy kicsit szegényes. Oké, hogy "hajtogatható" és érintőkijelzős, de ez utóbbit éppen hogy játékoknál használná az ember. Gépelni azon kényelmetlen, hiszen a fél képernyőt kitakarja a billentyűzet. Ugyanebben a méretben – érintőkijelző nélkül – van jobb alternatíva is szerintem. Ott van 274 ezerért a Vivobook S13, amiben DDR4-es memória és 2 GB-os Nvidia GeForce MX150-es dedikált videokártya van.

Nekem ez utóbbi van, igaz, nem sokat játszok. De Android Studio-hoz még normálisan hordozható méretben ezt találtam a legjobbnak. A vékony kávák miatt egy 11,6"-os laptop helyén elfér.

[ Szerkesztve ]

(#4) Male


Male
nagyúr

"A nagyobb, 31,5 hüvelykes VA panellel szerelt változat, az S32R750 [...]. A 144 Hz-es képfrissítés itt is megvan,"
Biztos? Mert sem a linkelt oldalon, sem a gyári oldalon nem írják, hogy tudná... sima 60Hz van feltüntetve :F

(#5) Timer


Timer
veterán

A belépőszintet a szimulátorokhoz nem a Thrustmtaster TMX Pro jelenti? Ez sokkal gagyibbnak hat annál, árban pedig azt is ki lehet fogni 72-74 ezer forint környékén.

[ Szerkesztve ]

(#6) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Off de hátha valaki felvilágosít:

Az újabb, és főleg a legnagyobb kapacitású 8-10 TB-os lemezeknél, valóban héliummal van feltöltve a belseje? Valami ilyesmiről szóltak a hírek mikor bejelentették. Na és ehhez kapcsolódóan, mivel a hélium igen könnyű gáz, egy idő után nem távozik a belsőből, és ha igen vagy nem, akkor milyen ezeknek a lemezeknek az élettartama?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#7) Male válasza Snowy_owl (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Rajta van, amelyik héliumos. Az enyém pl olyan... nem távozik, le van zárva rendesen (lehet, hogy 20 év alatt igen, de az meg már nem számít), élettartamról nem tudok nyilatkozni, az enyém még csak egy éves, azóta szépen teszi a dolgát.

(#8) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az a 32:9-es monitor nagyon vonzó, csak nem ennyiért. De mintha nemrég pont itt lett volna belőle a hagyományosabb kijelzővel készült, olcsóbb változata. Jelenleg három tandem monitort használok, ami azért jóval olcsóbb megoldás. Ezeknél az extrém széles monitoroknál vajon milyen megoldás van arra, hogy rögzített helyekre ugorjanak be az ablakok, mintha külön 2-3-4 monitor lenne?

A HDD-knél vajon melyik most a legmegbízhatóbb megoldás háztáji NAS-ba?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9) PELLE válasza MaCS_70 (#8) üzenetére


PELLE
tag

Best hard drives 2019: the top HDD for desktops and laptops:
https://www.techradar.com/news/10-best-internal-desktop-and-laptop-hard-disk-drives-2016
Görgess le.
Best NAS hard drive: Seagate IronWolf NAS

(#10) MaCS_70 válasza PELLE (#9) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11) dagonya válasza PELLE (#9) üzenetére


dagonya
aktív tag

ironwolfot akkor javaslom ha már halláskárosodásod van, vagy azt szeretnél szerezni

(#12) pusszycat válasza Male (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azért ha vékonyodik a hangod indíts el egy check disk-et... 😎

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#13) MaCS_70 válasza dagonya (#11) üzenetére


MaCS_70
félisten

A hang nem jelent gondot (ahogy a sebesség sem fontos), mivel a NAS odalent dolgozik a pince hűvösében. Inkább a megbízhatóság számomra a kérdés.

Régen istenkirály volt a Seagate (8-12 évvel ezelőtt tucatjával vettem, a saját használatú 12 darab mindegyike a mai napig aktív használatban van, az egyiken elsőnek most jelent meg az első SMART-figyelmeztetés, 40000 üzemóra után), de az utóbbi évek statisztikái nem voltak éppen Seagate mellettiek). Viszont mostanában már nem vagyok annyira benne ebben az üzletágban, úgyhogy rászorulok minden tanácsra.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14) sb válasza MaCS_70 (#13) üzenetére


sb
veterán

Az régen volt. Nekem mind bedöglött - hamar - ami azóta volt. :D
Most talán már javítottak némileg rajtuk.

@dagonya:
Én épp most csodálkoztam rá, hogy az új 12-14TB-osok nagyon halkra sikerültek, még a régi, bevált 3-4-6TB Red-ekhez képest is, pedig azok eléggé a legjobbak között voltak.
Persze a kisebb, emberi léptékű modellek között vannak hangosabbak.

(#15) Dassler válasza Strapáciusz (#1) üzenetére


Dassler
őstag

valószínűleg arra gondoltak, hogy 3 teljes fordulat van a két szélső állás között.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#16) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Hát ezek a gtx 1650- ek nem lettek egy jó ár/értékű ketyerék. :U 45 ért talán jobban kéne. :DD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#17) Male válasza pusszycat (#12) üzenetére


Male
nagyúr

:DDD

(#18) Amazonas válasza MaCS_70 (#8) üzenetére


Amazonas
senior tag

"Ezeknél az extrém széles monitoroknál vajon milyen megoldás van arra, hogy rögzített helyekre ugorjanak be az ablakok, mintha külön 2-3-4 monitor lenne?"

Konkrétan Dell curved monitorokkal van tapasztalatom, melóhelyen. A Dell weboldaláról letölthető driver-t feltelepítve elég jól paraméterezhető a monitor, és a sok beállítás között többféle ablakelrendezés közül is választhatsz: single (ez nagyméretű Excel-táblákhoz nagyon fain), kétablakos, háromablakos, 2+1, 1+2, ezek mindegyike vízszintes- és függőleges felosztásban is, stb. (Van talán négyablakos is, de ebben nem vagyok biztos.)
Az ablakot a kívánt területre húzva sárgával jelöli, hogy hogyan helyezkedne el az ablak, majd ha megfelel, elengeded és be is ugrik a helyére méretre igazítva.

[ Szerkesztve ]

(#19) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Valahányszor élőben látok egy ilyen csíkmonitort mindig az az érzésem támad, hogy valaminek csak a felét kapom meg. Most éppen 440e-ért.

(#20) tibaimp válasza dagonya (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

8TB-os Ironwolf NAS-om van, és semmi hangja, szóval amit írsz az nem igaz!!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21) Hokunda


Hokunda
aktív tag

64 ezer hufert gtx1650? :O

A kozmondast kicsit modositani kell! A hulyeknek is megeri, hat meg nekem helyett csak a hulyeknek eri megre!

[ Szerkesztve ]

(#22) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

S32R750 60Hzes nem 144 :F

X.Y.

(#24) Gabor tm válasza Timer (#5) üzenetére


Gabor tm
tag

Az ugyanaz a kormány, csak XBOX-hoz, a T150 meg PS-hez.

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#25) dagonya válasza tibaimp (#20) üzenetére


dagonya
aktív tag

próbáld ki bekapcsolva is

[ Szerkesztve ]

(#26) flashpointer


flashpointer
őstag

Egy olyan WD red 2 TB-os cuccom ment tonkre 1 honappal gari utan...

(#27) Timer válasza Gabor tm (#24) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, ez új infó volt (nekem).

(#28) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Ilyen Natec billt vettem a gyereknek jó csak baromi hangos sajna.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#29) Akula


Akula
őstag

Elgondolkodtam egy 4TB-os tányéron. Na nem megvenni, hanem rendelek majd a főnöktől.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#30) MaCS_70 válasza Amazonas (#18) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm! Pont erre a képernyőterület-particionálsra gondoltam.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31) nexplo


nexplo
őstag

A billentyű szuper én már majd fél éve használom.
+ örök életű kivitel
+ RGB csodaszép (kinek mi tetszik ugye)
+ a gombok robosztusak

- k*rva hangos (nem vicc brutális....)
- kihúzás után elfelejti néha a beállítást
- fél év alatt kétszer lefagyott már

Amúgy Best Buy darab mechanikus bill ennyiért nem kapható. A márkás darabok ilyen tudással 30K-ba kerülnek.

Az egér épp kezdett megtetszeni amikor megláttam a kijelzőt az oldalán majd az árát.... ennyiért már lehet cicoma nélküli jobb egeret is venni :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#32) nyunyu


nyunyu
félisten

Ez a billzet Outemu Brownnal vagy Reddel valamivel emészthetőbb lenne.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) tibaimp válasza dagonya (#25) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem értem, amit írsz! Már 1,5 éve használom, semmi hangja....de Te biztosan jobban tudod...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) dagonya válasza tibaimp (#33) üzenetére


dagonya
aktív tag

picit állítsd érzékenyebbre az iróniaszenzort mielőtt halálosan komolyan veszed amit írtam

másrészt viszont azt elhiszem hogy a te egyetlen eszközöd neked nem tűnik hangosnak, de közvetlen összehasonlításban eddig mindig, minden nas-ba szerelt ironwolf kiugróan hangosabb volt más (főleg wd red) nas drive-okkal összevetve. és nem csak szerintem, hanem az összes jelenlévő szerint is. én nem nézegettem soha decibel adatokat, de az ironwolfoknak van valami irritáló, békebeli 80gb-os maxtor traktort idéző hangja, amitől én falramászok akkor is, ha nem ordít.

(#35) Csapoati válasza Strapáciusz (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A te autódban mennyit fordul a kormány kopptól koppig? Én úgy tudom, hogy 2,5-3 fordulat az átlag, ami meg is felel 900-1080 foknak.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#36) Strapáciusz válasza Csapoati (#35) üzenetére


Strapáciusz
tag

Valóban, igazad van. (Elképzeltem Schumachert mint az egyszeri baktert, aki tekergeti a sorompót és nem tünt reálisnak, bár kormánymű és kormánymű között is van különbség)

A lélektani hadviselés spécije

(#37) Piftuka válasza Male (#7) üzenetére


Piftuka
veterán

"lehet, hogy 20 év alatt igen, de az meg már nem számít"

Hmmm... mivel sokan a merevlemezt tekintik az optikai meghajtó és az archiváló (várható 100+ év tartósság) DVD/BD technológiát kiváltó egyetlen megfelelő megoldásnak, nem is olyan biztos az!

"Aquila non captat muscas."

(#38) Csapoati válasza Strapáciusz (#36) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Persze, az F1-es autókban kb 270 fokot fordul összesen a kormány. De ezt driverből lehet állítani a PC-n szerencsére.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#39) #72042496 válasza dagonya (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez 6 teráig talán igaz, az ennél nagyobb WD Red-ekről viszont azt írták, hogy hangosabbak az IronWolfoknál. Utánanézve a már héliumos IronWolf Pro 10 TB látszott a leghalkabbnak a 6 TB fölötti kategóriában. (Nekem ebből lett kettő, és ha ez halk, akkor nem akarom tudni, milyen a hangos. De olyan helyen van a NAS, ahol nem zavar.)

[ Szerkesztve ]

(#40) dagonya válasza #72042496 (#39) üzenetére


dagonya
aktív tag

a "nagy" wd red-ek valóban hangosabbak lettek, az álomszerűen halk 3TB-osok csendje már a múlté, ha nagyobb tárterület kell. de még így is ezerszer halkabb az ironwolfnál, igaz ebben a szegmensben már nem teljesen fair az összehasonlítás, mert a nagyobb seagate hdd-k 7200rpm-en pörögnek, a wd-k meg csak 5400-et. de az alacsonyabb (5900-es) fordulatú ironwolfok is azonnal hallhatóan hangosabbak és mondom, fogalmam sincs a decibelekről, de beüzemelsz egy nast wd red hdd-vel és el is felejted, ha meg ironwolf van benne, akkor folyamatosan meg a maxtor traktor odabent. lehet hogy nem hangosan, de idegesítően hallhatóan. azt az érvet is elfogadom, hogy le van tojva mert a nas a pincében kerreg, de ha lemegyek borért akkor is azonnal kiszúrom ha ironwolf karattyol odalent.

(#41) ASDGamer


ASDGamer
tag

A Rival 110-en nincsen szövet borítás a kábelen. :) Vagy az enyémről maradt el lehet. :DD

(#42) SidCorky válasza ASDGamer (#41) üzenetére


SidCorky
senior tag

Jogos, tényleg nincs. :R

A legcikibb az egészben, hogy én is ezt használom. :DDD

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#43) _ocsisajt válasza pusszycat (#12) üzenetére


_ocsisajt
őstag

:DDD :DDD :DDD

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#44) Male válasza Piftuka (#37) üzenetére


Male
nagyúr

20 év múlva már ilyen SATA csati sem lesz, csak pislogni lehet vele, mint most mondjuk egy MFM-mel... meg lassan a PATA vinyókkal (jó, ehhez még találni USB-s átalakítót).
...én is sok éve a lemezre írkálás helyett használom archiválásra is, de pár évente csere sokkal nagyobbra... úgyis ellenőrizni kell néha a backupokat, hogy rendben vannak-e, meg a helyfoglalás is csökken :)

(#45) Zolik


Zolik
senior tag

Örülök, hogy végre normális árkategóriákat lőttetek be az ajánlónál, bár látom a monitoroknál még mindig kapásból 100k Ft fölött indul a lépcső, nem beszélve a majd fél millás utolsó "ajánlásról". Kb olyan mintha az autó ajánlónál kapásból porschéval kezdenék majd ferrárival fejeznék be a listát, hogy most ezt érdemes venni..
--------

Nekem Seagate HDD-m van (mindig az volt) és szerencsére teljesen elégedett vagyok velük. Hallottam sajnos hogy az elmúlt években nem ment túl jól nekik, de bízom benne hogy az új termékvonal jobban sikerül.
Meg láttam hogy kidobták az első SSD-ket, arról is szívesen olvasnék teszteket.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#46) This_is_Ice válasza Strapáciusz (#1) üzenetére


This_is_Ice
tag

Világosíts fel.

Más: a TMX Pro nemhogy nem kelt minőségibb benyomást a T150-nél de konkrétan ugyanaz a kormány pepitában. 50k volt megjelenéskor, szóval 70-re nyugodtan lehetne hívni a rendőrséget, hogy kirabolnak fényes nappal. Gusztustalan.

(#47) sutyesz96


sutyesz96
őstag

SS Rival 110 egerem van 1,5 éve, és ugyanúgy 11.000-ért vásároltam akkor. Ebben mi annyira jó deal?

Mármint értem az ajánlást, tényleg baromi jó egér, de nem pont a kedvező árakról/akciókról kéne szólnia ezeknek a cikkeknek?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#49) Timer válasza This_is_Ice (#46) üzenetére


Timer
veterán

Valami történt a Thrustmaster Tmx árazásával az utóbbi hetekben. Januárban a Tmx Pro 72-74 körül ment, most inkább kilencven.

(#50) Mikki96


Mikki96
csendes tag

Juj, de gáz hűtőbordája van annak az Asus kártyának... mintha újrahasznosítottak volna egy egyventillátoros 650 hűtést, és rácsaptak két random ventillátort... :D

Don't be a fanboy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.