Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D.Va


D.Va
senior tag

Nem tudom de valahogy az elmúlt pár évben nagyon kínai bazári kinézetűek lettek a logitech hangszórói... A z5500/2300 még mindig sokkal jobban néz ki szerintem, ráadásul az új modellek (z906/623) hangszórói 5 centivel kisebbek..., meg az egész mélyláda is... Megy a spórolás. ;] És akárki akármit mond a régebbi modellek jobbak is mélyben. Mielőtt beszól valaki, tapasztalat, van itthon z5500 és z2300 is. :K

[ Szerkesztve ]

(#2) MuldR


MuldR
tag

Komolyan 3 db bontott dobozos termék kikerül a PH címlapjára? Mondjuk ha mindegyik termékből lenne 100-100 db. Na de 3?

(#3) Geller72


Geller72
veterán

Ha valami, akkor a 2070 egy igazán túlárazott valami. :D. Többek közt. 200-ért mi? :DDD. Hát persze.

(#4) icp1970


icp1970
senior tag

ASUS X540LA noti hiába olcsó,szerintem ennyiért is felejtős. U-s procival csak I5-öt vennék(kivéve a (8.gent) és a HD kijelző is már elég elavult.

(#5) Noukoum


Noukoum
veterán

Ötödik generációs processzorral ellátott laptopot ajánlani 2018-ban :C :C :C

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#6) Dark Archon válasza Geller72 (#3) üzenetére


Dark Archon
addikt

Mit vártál, zsír új kártyák. Évek óta így alakul az éppen csúcs / csúcs közeli kártyák ára, de még mindig sokan vannak, akik úgy csodálkoznak erre, mintha most jöttek volna a 6:20-assal :W

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#7) zsolt501 válasza D.Va (#1) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem csak a kinézete, de a hangjuk is bazári lett.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8) MCGaiwer válasza zsolt501 (#7) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ez a z333 még mindig a fake tweeteres csoda? ;]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#9) jedis


jedis
senior tag

Agygörcsöt tudok kapni ezektől a durva "OC órajelektől" :W. 0,018%-os memó OC ! Az igen ! Értékcsökkent akciós 120GB-os SSD 12800-ért ? Hülyének is megéri, mikor ennél picit többért már 240-eset lehet kapni, ha még Satás is. F.sza. :C

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#10) koko52 válasza jedis (#9) üzenetére


koko52
veterán

Oc-t könnyebb eladni. Pistike nem nézi és nem is érti mennyi a különbség az a lényeg hogy OC!

A THX minősítés már évek óta semmit nem jelent, nekem már csak az jut eszembe róla mint az év autójáról, megvették hogy el lehessen adni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11) #16939776 válasza zsolt501 (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egy ismerősömnél találkoztam egy prémiumabb darabbal PC-s 2.1-ből. Szemre 50-80K között lehetett, viszonylag szerencsésen volt elhelyezve, beállítva. Első számot mint háttérzenét végighallgatva meglepően kiegyenlített és tiszta hangok jöttek ki belőle, már majdnem érdekes volt hallgatni.
A második-harmadik számnál már gyanús volt, hogy ugyan azok a bőgő és lábdob hangszínek és arányok szólalnak meg mint az elsőnél, pedig egy másik előadót hallgattunk egy másik évtizedből. :DDD

Sokat fejlődött a "technika", de a 2.1 fizikai problémáit nem tudta legyőzni a DSP sem, arra képes hogy eladja magát a terméket, de otthon gyorsan rá lehet unni arra a négy stabil hangra amit kiad a boom-box.

Én otthon inkább nem hallgatok zenét, mert a képi tartalomhoz illúziórombolónak érzem a hatást.
Ha nagyon muszáj, mert meg kell tanulni egy zenekar repertoárját, akkor akkus fejhallgató erősítő + K240m fejhallgatóval teszem.

[ Szerkesztve ]

(#12) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A power bankokról lenne egy épp ésszel fel nem fogható kérdésem. Szóval feltöltöm vele a telefont 100 % ahogy kell,majd a telefon merül mint a titanic. Ha meg töltővel töltöm fel, minden normális.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#13) HaJózsi válasza pusszycat (#12) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Pontosan, ez az! :D

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#14) Geller72 válasza Dark Archon (#6) üzenetére


Geller72
veterán

De azért mindig vannak elegen ahhoz, akikkel meg lehet etetni a technikai bullshitet. Ugye? :D. ;] :P

(#15) Gave válasza D.Va (#1) üzenetére


Gave
addikt

Én is sokat nézelődtem olcsóbb középkat 2.1 kategóriában de a kínálat elég szűkös vagy nagyon műjanyag hatásúak a termékek :K

(#16) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Inno Videokártyát akkor sem vennék , ha féláron adnák.

Nagyon sok probléma van velük , és az Inno cég garanciája , akár egy fél év utánjárásba is kerülhet.....

(#17) Timer válasza Gave (#15) üzenetére


Timer
veterán

Edifier M3250

Pont a Logitech Z333 ellenében választottam ezt, és nagyon nem bántam meg. Ha kellene még egy, tuti ezt venném.

[ Szerkesztve ]

(#18) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Wombath: RTX 20xx tesztek mikorra várhatóak?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) Szasza8000


Szasza8000
csendes tag

2014-ben a Z313-as hangfalat 8721 Ft-ért vettem PCX-nél és már akkor sem lehetett új szériának nevezni, 3-4 éves lehetett. Tudom infláció, USD/Ft stb, de vagy kijöhetne új verzió belőle vagy az ára mehetne lejjebb. (Hivatalos oldalon 15999 Ft.)
Különben jó hangszóró, nem bántam meg, hogy megvettem.
De azért lehetne mit javítani rajta, pl. hogy a hangerőszabályzó vezetékei ne legyenek összeforrasztva a mélynyomóval.

(#20) Dr. Akula válasza jedis (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Hülyének is megéri, mikor ennél picit többért már 240-eset lehet kapni, ha még Satás is"

Sőt ennyiért HDD-ből mégnagyobbat lehet kapni...

(#21) XZoli válasza Noukoum (#5) üzenetére


XZoli
aktív tag

el kell adni ezt is :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#22) Dr. Akula válasza tibaimp (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Amíg nem javítják ki a bedöglési hibát, addig teljesen felesleges, szal van még rá idő bőven.

(#23) Noukoum válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez most rossz példa volt. Ssd és hdd között ég és föld a különbség míg ssd és ssd között jó ha észreveszed a különbséget a gyakorlatban.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) Noukoum válasza XZoli (#21) üzenetére


Noukoum
veterán

Csak tudnám mit keres ez itt egy tech fórumon. Még a teszkóban megértem, de itt.. :W

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#25) b. válasza Geller72 (#3) üzenetére


b.
félisten

az 1080 újan 180 K ez 1080 + 10 % kb teljesítményben és árban is. persze nem előrelépés, de ha újan vennék kártyát inkább ezt venném .
Egyébkét Az Asus mókuskerekes másik boltban 179 K.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) Noukoum válasza b. (#25) üzenetére


Noukoum
veterán

Tehát lecserélheted a kártyádat egy picit erősebbre egy picit drágábban. Mindezt 2 év elteltével. Szuper.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#27) nyunyu válasza icp1970 (#4) üzenetére


nyunyu
félisten

ASUS X540LA noti hiába olcsó,szerintem ennyiért is felejtős.

Még csak nem is olcsó 140k-ért.

Húgom X555UQ valamit vett 2 éve karácsonyra 170k-ért, abba i5-6200, Gef940MX, 8GB RAM, ingyen táska is belefért.
Mondjuk a tapipadja, meg a kijelzője annak is használhatatlan hulladék.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) b. válasza Noukoum (#26) üzenetére


b.
félisten

mért kellene egy 1080 kártyá lecserélni? gondolod mindenkinek 1080 van a gépében? Aki most szeretne erre a teljesítmény szintre lépni mondjuk egy 3-5 éves kártyáról, vagy mostani de kisebb pl 1050 ről, arról beszélek.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29) tibaimp válasza Dr. Akula (#22) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez OK, csak korábban, mondhatni a pH volt az első, vagy legalábbis az elsők között volt a tesztekkel, most meg....sajnos. :(((

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) Noukoum válasza b. (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

Akkor is gáznak tartom hogy két év alatt semmivel nem kapunk többet. Ami tény az tény.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#31) pohár válasza Geller72 (#3) üzenetére


pohár
félisten

Alzánál sokkal olcsóbb, de ahogy látom, elfogytak, jön újabb szállítmány :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#32) b. válasza Noukoum (#30) üzenetére


b.
félisten

hát GTX 960 ról van mire váltanod :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

100Mbit :DDD

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#34) Noukoum válasza b. (#32) üzenetére


Noukoum
veterán

Van mire csak értelme nincs (legalábbis nekem):) De azt nem nézem jó szemmel hogy milyen drágák lettek ezek a kártyák, fejlődés meg semmi. 2060 ára mennyi lesz 150e? És a 2050? 80e? Vagy mi. :W

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#35) b. válasza Noukoum (#34) üzenetére


b.
félisten

AZ RTX szériában egyetlen egy kártya van ami teljesítményben eddig nem volt elérhető, a 2080TI, a többit aki akarta már 3 év alatt a magáévá tehette.Annyit azért hogy ezek baromi nagy és összetett GPU-k talán az eddigi legdrágábban gyártott kártyák gamer célra, hisz nem is volt rá alkalmas gyártósor igazán, 14 nm-n.( Voltáé de hát ott a kártya ára bőven visszahozta a költségeket) Persze van rajt sár NV nek, nem vitatom.
2060 nem lesz RTX, valószínűleg nem lesz ilyen drága és összetett.. Már 2070 se rendelkezik rosszabb ár/ teljesítmény mutatóval mint pascal,( persze ha a nevet nem nézzük, hisz ott xx80 kártyát kaptál ) reméljük ahogy megyünk lefele úgy fog javulni a helyzet, de azt az áttörést nem hozza, mint pascal. talán majd a refresh verzió, ami kisebb csíkszélen készül, addig ez meg úri huncutság lesz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36) Gladiator124 válasza MuldR (#2) üzenetére


Gladiator124
csendes tag

De miért is lettek kibontva?

Minimális célunk a maximum....

(#37) Raysen623 válasza D.Va (#1) üzenetére


Raysen623
addikt

Nekem is egy Z623-asom van, de azon van optikai bemenet is és nagyon jól szól. Ezen az újon már nincs...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#38) Aprósólyom válasza MCGaiwer (#8) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én MM-ben hallgattam hónapokkal ezelőtt. A tesztelhető 2.1-esek között a legjobb volt számomra, kategóriájában a kamu magas ellenére.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#39) Fecy válasza Aprósólyom (#38) üzenetére


Fecy
tag

Én is hallgattam az MM-ban azt a típust de végül ezt [link] választottam (úgy hogy csak youtobe-on keresztül hallottam a hangját :) ) és nem bántam meg. Ég és föld a kettő közt a különbség igaz valamennyivel drágább is. Még ezzel szemezgettem :) [link]

(#40) joey04


joey04
titán

Ennél is jobb azonban, hogy egyszerre lehet tölteni ezt az akkumulátort, és rajta keresztül például a notebookot – bár ez triviálisnak tűnik, sok powerbank mégsem képes erre.

Ez valóban nem egy rossz dolog! :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) FoLey-v válasza D.Va (#1) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nekem ez is megteszi szépen kiszolgál a Sony STR-GX315+Sony SS-H2500. Ezek bírják a strapát és szerencsére nem adtam el,már csak távirányítót kéne beszereznem. :))

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#42) Titmouse09 válasza --HARDCORE-- (#33) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Nem olvastad? Ha gyorsabb netet akarsz van benne N-es wifi. :N
4 éve talán reális lett volna az ára. Bár majdnem 5 éve hogy ilyesmi áron 4 magos (gbit lanos :D ) gépet vettem.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#43) --HARDCORE-- válasza Titmouse09 (#42) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

De,de. :) Sőt, szerencsére nem kötelező laptopot venni sem. :R :DD Ha rajtam múlna 1dbot nem adnának el ebből. Ha meg megveszi valaki, hát gratulálok neki! :DDD Mi lesz a következő? Karácsonyra jönnek majd a "b" only wifis, 10Mbit/s-es floppys notik? Alig vááárom!

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#44) pmartin96 válasza icp1970 (#4) üzenetére


pmartin96
csendes tag

137 nem is olyan vészes de ennyiért inkább vmi 3-4 éves Thinkpad v probook,,,,,,,,,
Több memóriával....

"640 kilobájt minden felhasználónak elég kell hogy legyen"

(#45) Piftuka válasza Gave (#15) üzenetére


Piftuka
veterán

Vegyél használtan egy Cambridge Soundworks DTT2500, vagy DTT3500 szettet! :K

És akkor egy minőségi, kompakt Dolby Digital házimozid van a számítógépedhez... ~5.000-10.000 forintért. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#46) Piftuka válasza b. (#32) üzenetére


Piftuka
veterán

Akkor a Sapphire Radeon HD5770-nel mit szóljak én? :)

"Aquila non captat muscas."

(#47) Piftuka válasza MuldR (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

Figyelemfelkeltőnek jó. Én például megtudtam, hogy van ilyen szekció az Oáziscomputer honlapján. :)

A kérdés az, hogy ezek használt termékek (akár csak pár óráig-napig; de webáruházi vásárlástól elállásból származnak), vagy tényleg "csak" bontott a dobozuk? :F

Nem mindegy... azért is fontos a kérdés, mert egyes termékeknél az "új, bontott" jelzők szerepelnek a termék neve mellett, míg más termékeknél csak az, hogy "bontott"...

"Aquila non captat muscas."

(#48) traz75


traz75
tag

"igyekszik kedvezményes áron adni.... Közülük a legolcsóbb 194 100 forintba kerül."

Belerokkanás azért talán nem lesz a nagy igyekezetbe. :D

Szart nem veszek, nem adok el. :) ui : minőségi trágya eladó :D

(#49) #38075904


#38075904
törölt tag

Kommenteket nem olvastam, ha már volt sorry.
A 333 as szett "jól" szól, de a kis dobozban a magasok csak díszek.(látom a 337 nél rájöttek h ez ... tré)

A 313 nak van magasa, mármint a hangzásra gondolok. A 323 as sokkal tompább, szinte semmi magasa nincs, csak rá kell nézni a szatellitek hangszóróira, viszont a 313 nál kicsivel hangosabb.
A 333 as az ilyen full játéktermi" hangzást hoz.
(az hogy valami jól" :D szól, mindig az árához képest értem)

[ Szerkesztve ]

(#50) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Kicsit régi cuccok vannak ebben az ajánlásban.
'
Valami jó CD írót tud ajánlani valaki ha lehet RW :D

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.