Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Durva! Ide vele! :)

(#2) fanti


fanti
addikt

Hajrá Ryzen!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#3) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Teljesen mindegy, hogy milyen lesz.. A lényeg, hogy tényleg úgy tűnik, hogy fel ZENdül a piac... folyamatosan jönnek új processzorok, s ez valszeg az Intelt is hasonló lépésekre fogja sarkallni... szóval végre lett egy kis élet!
Emlékeztek az LGA775-ös platformra? hány fajta processzort is lehetett belerakni? 100-at biztosan...
Most meg nézzünk meg egy aktuális foglalatot...
Oké, valszeg az AMD mostani csúcsa is akkor egy másik foglalatot fog használni... De legalább akkor is FELÉLÉNKÜL A PIAC!

(#4) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Akkor AMD-éknél is megnézte mindenki az összes Rocky-t:)

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#5) Yany


Yany
addikt

"Lehet fanyalogni egyes eredmények miatt..." -- ez a bejelentkezés nagyon tetszett. A Ph!-n mindig is a közönségre is reagáló írások jöttek be a legjobban, nem a szimplán tükörfordított cikkek. :K Amúgy meg hajrá AMD, hajrá Ryzen! 1 év múlva nekem is upgrade, eddig a Ryzennek áll a zászló. Kíváncsi vagyok, hogy egy-egy mobilos build mennyit gyorsul majd Unity alatt. Az i5-ösömet kimaxolja mind a 4 szálon 4.3GHz-en, szóval akárhogyis lesz, tuti nyerek egy gyorsabb masinával.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#6) Tian66


Tian66
senior tag

De megnézném mit fut VRay render alatt egy ilyen!
Go Go AMD!

[ Szerkesztve ]

(#7) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nemcsak fogták az eddigi HEDT vonalat és levitték a sima DT-ra, de lehetséges hogy új HEDT piacot is csinálnak a régi helyére? Így elég röhej lesz az Intel mostani HEDT platformja, PR szinten ez nagyon jó lépés lenne, az ár mindegy, az AMD-nek ideje epenis-t növeszteni. :K

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) JanR


JanR
addikt

Jövőre esedékes, hogy asztali PC-t állítsak össze újra, addigra remélem lesz már szép kis háború az én örömömre :C

(#9) zzola válasza lezso6 (#7) üzenetére


zzola
félisten

Ezzel a specifikációval rendesen odacsapott a zintelnek, az egyszer biztos.... :)

(#10) Sotho válasza bacsis (#3) üzenetére


Sotho
őstag

Jó de az alaplapot ugyanúgy cserélgetni kellett mert az új cpuk nem voltak visszafele kompatibilisek a chipsetekkel pl P4-- c2d--c2d wolfdale. Bezzeg a DDR!! :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Lacok


Lacok
őstag

Nagyon agresszív árazás. :Y

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#12) kleinguru


kleinguru
addikt

ugyanakkor a HEDT piacon, ahol például a Broadwell-E is játszik, egyelőre nem rúg labdába

Azért a 6900K-val ~pariban. A 10 magos intelre nincs válasza az AMD-nek.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13) Fionn válasza Lacok (#11) üzenetére


Fionn
tag

Az és még így is nyereséges több mint biztos. Intel adó sokat nyom.

(#14) hokuszla válasza Lacok (#11) üzenetére


hokuszla
aktív tag

Hol lehet kapni?

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#15) Raymond válasza Yany (#5) üzenetére


Raymond
félisten

"Az i5-ösömet kimaxolja mind a 4 szálon 4.3GHz-en"

Ha ugyanarra gondolsz amire en (texturak ETC-re konvertalasa a PVRTexTool-al) akkor az sajnos barmit kimaxol es egy orokkelvalosagig tart minden. Az egyetlen megoldas hogy a textura minoseget atallitod "Best"-rol "Normal"-ra es teszt utan azt a parat ahol ugy gondolod jobb lenne "Best" visszallitod. Nem lesz beloluk sok.

Szerk:
Most hogy felhoztad megint utannaneztem hosszabb ido utan hogy mozdult-e valamit a dolog ha mar lassan jon az 5.6-os es talan valami lesz: [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16) Zeratul válasza lezso6 (#7) üzenetére


Zeratul
addikt

Csak nehogy akkorát növesszen ami magával rántja :DDD

(#17) Fücsök007 válasza bacsis (#3) üzenetére


Fücsök007
őstag

De ez csak a késői északi híddal szerelt alaplapokra igaz, a korai lapokra már nem. Egyébként 2-3 generáció elég, ha mindegyik generációban van elég proci. :K

(#18) pro2099 válasza Fücsök007 (#17) üzenetére


pro2099
újonc

Hajrá AMD!Várjuk az újjat.

[ Szerkesztve ]

(#19) arn


arn
félisten

nem vagyok benne, hogy ez a nem monolitikus mag olyan jol fog skalazodni, ha sok adatot kell mozgatni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) lenox válasza lezso6 (#7) üzenetére


lenox
veterán

Fura ilyen hozzaszolasokat latni, mintha az az info hianyozna legtobbeknek, hogy az inteles HEDT lapokba bemennek a xeonok is. Mar egy eve van 16 magos xeon 2.6-os alap es 3.6-os boost orajellel, nem latom, hogy mitol lenne rohejes. Az ara persze 3k, szoval az intel szedi a penzt rendesen. Mondjuk a hasonlo 14 magos csak 2k. Sokkal olcsobb termekkel az amd nyilvan tud az inteltol valamennyi vasarlot csabitani, meg remelem ra tudja venni oket, hogy arat csokkentsenek, de mindenesetre az intel oldalan ez egy regen letezo dolog.

(#21) KisDre


KisDre
senior tag

Ezt most nem teljesen értem. Most létrehoznak egy új platformot? Eddig nem az volt hogy az 8/16-os Ryzen megy a HEDT ellen IS ? A felett meg már csak szerver? Most minek "Inteleskedni"? :F Vagy ekkora a rés a szerver és az asztali közt hogy mindenképpen kell a HEDT? Nem egyszerűbb hozni egy kisebb szerver procit mondjuk? Én azt hittem az lesz. 16/32-től 32/64-ig.

KisDre.artstation.com

(#22) arn válasza KisDre (#21) üzenetére


arn
félisten

nem tortent semmi, csak az amd jobb ar/ertek aranyu procikat tett le az asztalra - amugy nem gyorsabb, nincs tobb mag, etc. az intelen mulik, hogy a xeonos vonalrol hany magos procikat fognak lehozni, es hogy mennyiert adjak, es mit neveznek hedt platformnak. konnyen levandorolhat a nyolc mag a mainstream kategoriaba.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) Fecogame


Fecogame
veterán

Hajrá :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24) csatahajós válasza lenox (#20) üzenetére


csatahajós
senior tag

"Fura ilyen hozzaszolasokat latni, mintha az az info hianyozna legtobbeknek, hogy az inteles HEDT lapokba bemennek a xeonok is."

Elvileg valamenynire már ez sem igaz, az intel mostanában korlátozta a Xeonokat desktop chipsetekkel (bár ha jól rémlik egyelőre csak a v5-től).

Másfelől megválaszoltad a saját kérdésed, egyrészt 3k egy ilyen CPU (ami pont 3X-osa annak amit az AMD akar kérni), másérszt azért a Xeonok 3.6-on csak max 2 maggal mennek, az all core sebesség az jóval alacsonyabb.
Szerk.: tudtommal amúgy a 2689v4W a legizmosabb Xeon most abban a tekintetben, h 12 magos és mégis 3,1 Ghz a base clockja, úgyhogy kb ez az amit az Intel most izzadtságmentesen bele tudna ültetni a saját HEDT vonalába mint mondjuk i7-6990.

Ebben az a szám hogy 150W (egyes forráso kszerint akár 200W) is lehet a TDP, így esélyes, hogy a 16-ból akár 10-12 mag is járhat egyszerre bőven 3Ghz felett, még azt is meg merem kockáztatni, hogy 4.0Ghz közelében ha ez már tényleg egy új revision lesz.

A régen létező az meg relatív, v4-es Xeonok kb 1 éve vannak (amióta Broadwell-E), úgyhogy azért annyira nem nagyon régi. Előtte meg 18 mag volt eleve a maximum Xeonban is, 2,2 Ghz körül és 5-6k USD-ért.

[ Szerkesztve ]

(#25) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már az 1800x is szépen virít, hozza az i7 6900K szintjét. Ha tudnának menedzselni egy dupla hőtermelésű chipet, azaz 4+GHz-en kergetni a 16 magot, azzal már a 14+magos xeonokat ugrasztanák ki a bokorból.

#24: ha nagyon kell a teljesítmény, akkor a fogyasztás leszorítása mellett azon kell gondolkodniuk, hogy adja le a dupla hőmennyiséget a lapka. 200W-ig azért mennie kéne a dolognak, a 4.8GHz-en járatott 5960X-ek is "kicsit" többet esznek egy töklámpásnál.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) #06658560 válasza KisDre (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

A HEDT és a szerver felhasználás nagyon eltérő. Szerver esetén nagyon nagy kihasználás a lényeg, 24/7-ben, HEDT esetén viszont könnyen bele lehet szaladni tartósan kevés magot nagyon megpörgető helyzetekbe, így a kevés szálas magas órajeles teljesítményt is hozni kell.
Saját környezetemben ez úgy néz ki, hogy sok CAD és kevés, nem túl bonyolult FEA esetén WS platform nem túl sok maggal, rengeteg és komplex FEA (crash pl.) sokprocis szerver, amelyik szintén napokat képes számolni, a HEDT pedig a két helyzet között mozog. Esetleg a Pre és Postprocessinghez is jól jön a szerver szintű számítások mellé, de arra lehet elég a WS is.

(#27) Duck663 válasza KisDre (#21) üzenetére


Duck663
őstag

Semmi egyéb nem történt, csak az AMD átkategorizálta a processzorokat. Lényegében 4 mag lett a minimum, az Intel teljes 2 magos, alsóra csupaszított alsóházával szemben. Innen nézve kezd érdekessé válni a helyzet.

Minek "Inteleskedni" Ez most komoly? Nem lehet mindent ugyanabba a tokba tenni. Ezt sem értettem, hogy miért vannak/lesznek az APU-k és a Ryzen egy tokban, mondjuk így már érthetőbb.

Az érdekes majd az APU lesz, mert egy CCX-ben 4 mag van, jelen felépítéssel 8 mag túl nagy lenne. Nem tudom ez mennyire variálható, elhelyezhető-e bennük csak 3 mag, 3+3 felállással + iGPU, van egy olyan érzésem, hogy találkozni fogunk ezzel a felállással. Csak a memória a nagy kérdés, így is elég szűkös.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#28) t72killer válasza #06658560 (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan. A nyerő igazán az lenne, ha újra behoznák prosumer szintre a kétfoglalatos lapokat: egyik foglalatba mehet az 5GHz-en járó 4magos, másikba a 3GHz-en járó 32magos.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) csatahajós válasza t72killer (#28) üzenetére


csatahajós
senior tag

Ilyen mikor volt? Mármint hogy aszinkron CPU-k mentek egy dual socketes lapban?

(#30) t72killer válasza csatahajós (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A c612 nem tud ilyet? Amúgy egy konzumer procin belül is összevissza járnak a magok, amik nagyon ki vannak használva, azok maxon pörögnek, amik kevésbbé, azok pihengetnek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) KisDre válasza Duck663 (#27) üzenetére


KisDre
senior tag

A minek inteleskedni rész alatt azt értem, hogy üdvözölendő persze minden új processzor, de mikor az AMD végig a flexibility-vel marketingolt valamint amennyire tudom ennek jegyében is/gondolkodva készült a Ryzen, akkor minek kellene még egy foglalat? Nem egyszerűbb egy asztali és egy szerver/hedt platform?

APU-k esetében szerintem elég visszaemlékezni az AM3 és FM-ek történetére miközben a másik oldalon majdnem minden prociba került egy IGP így gyakorlatilag, picit vicces módon az Intel vitte az APU üzletet, még ha passzívan is.

(#26) Kopi31415 +többiek

Így értem valamelyest a HEDT-et, köszi. Bár furcsállom mert tuti lehetne rá valami technikai megoldás

KisDre.artstation.com

(#32) t72killer válasza KisDre (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

De, remélem max 2 foglalat lesz, egy mondjuk 8magig és egy afölött. Persze értem, 64-125magos, 6-8 memcsatornás szörnyeket nyilván nem lehet majd a mostani 1xxx lábú foglalatokkal rendesen lekezelni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) lenox válasza csatahajós (#24) üzenetére


lenox
veterán

Nem kerdeztem semmit. Az ar az egy uzleti dontes, ha akarjak adjak majd olcsobban. Nem talalok olyan procit, amit irtal, de nincs is jelentosege, a cikk 2.4-2.8-at talalgat amd alaporajelnek, szoval a 16 magos intel 2.6 alaporajele eleg jol illeszkedik. Szerinted intelek nem tudnak nagyobb tdp-nel tobb magot jaratni 3 GHz felett? Pontosan azt irtam, hogy egy eve, ertem, hogy probaltal mindenbe belekotni, csak semmibe sem sikerult.
Annyi a lenyeg, hogy eddig monopolhelyzetben volt az intel, meg is latszott az arakon, remelhetoleg ezutan nem lesz, es ez is meg fog latszani az arakon. De azt gondolni, hogy hu, most az amd virit 16 magos procit, az intel ilyet nem tud az tevedes.

(#34) #06658560 válasza KisDre (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Bár furcsállom mert tuti lehetne rá valami technikai megoldás"

Mármint mire?

"A minek inteleskedni rész alatt azt értem, hogy üdvözölendő persze minden új processzor, de mikor az AMD végig a flexibility-vel marketingolt valamint amennyire tudom ennek jegyében is/gondolkodva készült a Ryzen, akkor minek kellene még egy foglalat? Nem egyszerűbb egy asztali és egy szerver/hedt platform?"

Három eléggé elszeparált piacról beszélünk. Miért legyen kompromisszumos megoldás, mikor az architektúra flexibility megvan, s így lehet a piac igényeinek megfelelő foglalatot letenni az asztalra? Több csatornás memóriavezérlő, normálisan kivitelezett PCI-e sávok, nem mint az AM4-es lapok elbaxott megoldásai, stb. Egy HEDT rendszer overkill home desktopra, de kevés, nem célszerű szerverre. Pláne, hogy HEDT mehet önálló házba is mint WS, a szerverek pedig inkább rackbe. A komplett beépítési és üzemelési környezet is teljesen más így.

(#35) KisDre válasza #06658560 (#34) üzenetére


KisDre
senior tag

Azt nem vitatom hogy más alaplap és azon tekintve a kiépítést a HEDT és a szerver közt (picit univerzálisan fogalmaztam korábban), de processzort és foglalatot tekintve is indokolt a külön platform, tehát különböző foglalat?

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#36) #06658560 válasza KisDre (#35) üzenetére


#06658560
törölt tag

Persze. Porschéval is lehet szántani, de nem érdemes.

#37 Messor: Ennek semmi köze az otthoni piachoz.

[ Szerkesztve ]

(#37) Messor


Messor
kezdő

Sziasztok.

Öszintén nem vayok meglepődve a bejelentésen csak még azt nem tudom ki jár jól vele.
Személy szerint annyira nem értek mélyen a sw részekhez, hogy otthoni felhasználás esetén egyértelműen eltudjam dönteni mi jobb: egy 6-8 magos cpu ami fut 4-4,5 ghz-es, vagy pedig egy 16-20 magos ami viszont csak 2,5-3 ghzen megy. Érzésre az atlag user es jatek szempontbol en az első verzióra tippelnék, de persze egyből jöhetnek majd azok akik otthon komolyabban melóra használják a gépüket hogy nem úgy van az. Nem tudom, hogy a mai massziv programok ( cad,photshop, video editorok ,... ...) fel vannak e annyira készítve , hogy ennyi maggal elboldoguljanqk, vagy egy idő után ezek is sokkal többet profitálnak a jóval magasabb órajelből. A versenyt persze fokozni fogja a dolog, és csak remélem, hogy lassan jön vmi új modernebb chipset is, mert ami jelenleg van am4-hez az sztem elég karcsú. Jelenleg az alaplapok miatt én inkább vennék intelt, de persze ott is megvárnám a 2066-os platform kijövetelét.

(#38) arn válasza t72killer (#25) üzenetére


arn
félisten

azert nem mindenutt hozza... gyk ha ugyanannyiba kerulne a ket platform, nem hinnem, hogy sokan az amdt valasztanak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) t72killer válasza Messor (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

8mag 4GHz-hez képest a 16mag 3GHz nem lesz előrelépés, ennél a nagyon jól párhuzamosított progik is ritkán teljesítenek jobban (tökéletes párhuzamosítás esetén ugyebár: 8m/4GHz=16m/2GHz). Profitálni akkor lehet, ha a magas frekiből keveset adunk fel, vagy sokkal jobban megszaporítjuk a magok számát, azaz 32magot hajtunk 3GHz-en.

#38: ahol a sok szál fontos, ott hozza. 2-4 szálat kihasználó játékoknál persze semmi értelme, ahogy az intel HEDT-nek sem.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) arn válasza t72killer (#39) üzenetére


arn
félisten

jah meg ittott megzuhan ketharmadara, igazabol lenyegtelen miert, de nem hozza ugyanazt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) KisDre válasza #06658560 (#36) üzenetére


KisDre
senior tag

A Porsche vs traktor inkább tűnik a desktop vs server analógiának. A hedt eddigiek alapján valahol félúton a terepjáró.

De lévén hogy a többlet tudás (pl quad memory channel) meg lenne a server socketnél is, nem értem mi haszna lehet egy újabb socketnek ha az alaplapok önmagukban eltudják választani a server és a hedt piacot.
De mindegy is, gondolom fölösen értetlenkedem.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#42) #06658560 válasza KisDre (#41) üzenetére


#06658560
törölt tag

Már leírtam pedig korábban, nem hiszem, hogy ilyen bonyolultan fogalmaztam, hogy ne lehessen megérteni. Nem csak az alaplapokon, hanem a CPU-kkal szemben támasztott elvárások is mások.
És nem, a Porsche-Traktor az a HEDT-szerver vonalon is analóg.

(#43) t72killer válasza arn (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyira nem lényegtelen, mert ha valami bagatel bug miatt "zuhan be", akkor simán lehet a következő szoftver-verzió már hozza az elvártat.

Amúgy aki munkaállomást vesz, már általában van elképzelése milyen szoftvereket akar használni, így elég az adott környezetre megnézni a teszteket - és ha a feleannyiba fájó 1800x brillírozik, akkor bizony értelmes ember azt veszi. (VGA-knál szintén: nem érdekel, ha a "másik tábor" karija 99 játékban, amiket NEM játszok egyáltalán jobb - ha abban az egyben, amit állandóan tolok az én modellem a nyerő).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Az AMD-nek a realitások talaján kell maradnia.
És az árazást figyelembe véve ott is fog.

A Zen architektúra mellett:
AM4 tokozás - 2 csatornás memória vezérlő - 95 W TDP - 2 CCX - APU 1 CCX-szel, HBM2 ? - 1 utas alaplapokhoz.
Új jövevény - 4 csatornás memória vezérlő - 150(!) W TDP - 4 CCX - APU 1-1,5-2(?) CCX-szel + HBM2! - 1 utas alaplapokhoz. Ez lenne a Zeppelin?????!!!
Szerver megoldások - 8 csatornás memória vezérlő - 180 W TDP - 8 CCX - APU ? - 2 utas alaplapokhoz.

Ez tényleg jól lefedné a termékpalettát, mindenki tudna igényei és pénztárcája szerint válogatni.

Viszont a pletyka több kérdést vet fel, mint ami választ ad!
Szerencsére nem kell sokat várni azokra...

[ Szerkesztve ]

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#45) csatahajós válasza t72killer (#30) üzenetére


csatahajós
senior tag

Tudomásom szerint nem tud. Max. ES verzió megy nem ES verzióval ugyanabból, de még arra is kényes a cucc, hogy miylen sorrendben vannak benne a RAM-ok ha nem minden slot van populálva.

(#46) csatahajós válasza lenox (#33) üzenetére


csatahajós
senior tag

Szerintem kicsit elbeszélünk egymás mellett, de semmi gond. nem belekötésnek szántam, sajnálom ha annak vetted.

A CPU nevét fejből írtam, E5 2687v4 lesz a korrekt név.

HEDT platformról volt szó, nem pedig szerverről és nem ártól függetlenül. Az Intel idáig nem adott ki desktop 16 magos CPU-t ez tény. Azt hogy ezt (amit írtál eredeti hsz-ben) némi mókolással, jó sok pénzért meg lehetett csinálni eddig is azt nem vitatja senki (jó magam is egy ilyen gépen ülök), de hivatalosan akkor sem támogattak Xeon-os órajel emelést, legalábbis nem ilyen mértékűt.
A nagy szám pont az, hogy hivatalosan támogatott platformban, desktop vonalra is lehozza ezt (4.0ghzre húzható 16 magos CPU) most az AMD, a korábbiakhoz képest lényegesen olcsóbban (persze átlag mércével még mindig csillagászati összegekért).Szerintem ez örvendetes.

Nem kételkedtem abban, h az Intel képes ellenfelet állítani ennek, és valószínűleg fog is az LGA2066-os platformmal, ettől függetlenül ha az AMD nem hozza most a Ryzent és főleg ezt a 16 magos csodát akkor az Intel még évekig nyomatta volna a sima desktopon a 4 magot HEDTben meg a max 10-12 magot; pont ezen problémáztam már 1 éve is, h elég szemetek h Xeonban tudják hozni, HEDT-ben pedig nem am agasabb magszámot.

Amúgy ahogy Fiery is írta nem lepődnék meg én sem, ha az Intel erre válaszul csinálna egy UHEDT platformot is, a saját LGA 3xxxx új nagy szerver socketjükre alapozva....

(#47) arn válasza t72killer (#43) üzenetére


arn
félisten

erdekes ez a hozzaallas, hogy vhol mennyire szamit, hogy gyorsabb vhol meg nagyvonaluan tekintsunk el tole, hogy lassabb. amugy kerdes, hogy lesz e ra normalis visszamenoleges optimalizacio - max figyelembe veszik az ujabb programoknal, de negy modulnal mar lehet tobb helyen visszanyal a fagyi a ccx kozotti kommunikacio miatt.

a monolitikus ryzennel valo tesztek majd valaszt adnak tobb mindenre.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) lezso6 válasza lenox (#20) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát de pont ezaz. Hiába megy bele a Xeon, ha az Intel az i7-6950X-et nyomja.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#49) Cathulhu válasza arn (#19) üzenetére


Cathulhu
addikt

Pont, hogy jobban fog skálázódni, nem lesz sokkal nagyobb bünti 16-32-64 magnál, mint most a 8nál. A nem monolitikus mag árát már 4 mag fölött megfizeted (mégpedig, hogy néha muszáj a fabrichoz nyúlni, nem elég a local cachehez). Pont a monolitikus magok skálázódnak rosszul

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#50) t72killer válasza arn (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"erdekes ez a hozzaallas, hogy vhol mennyire szamit, hogy gyorsabb vhol meg nagyvonaluan tekintsunk el tole, hogy lassabb."

Ok, adott a feladat, amire gépet akarsz venni - konkrétan videózol és kéne egy erőgép az anyag feldolgozására. Most akkor buliból inkább kifizetsz 2x annyit, mert azon a gépen jobban fut 3 olyan progi, amit soha az életben fel nem fogsz rakni?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.