Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 64b0r


64b0r
aktív tag

Remek kis kártya! :C

Lehet, hogy ez már anakronisztikus kérdés, de arról lehet tudni valamit, hogy csinálnak-e belőle AGP-set? Mert öcsém gépébe el tudnék képzelni egy ilyet (abban csak AGP slot van, ugyhogy nem nagyon tudok mai játékokat - ha alacsony minőségben is - futtató VGA-t találni bele) :F

Mod:
Az áramigénye alapján még elképzelhetőnek is tartanám a dolgot, ha nem lenne olyan őskövület az AGP. :(

[ Szerkesztve ]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#2) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Hát... a 9500GT és ez legfeljebb árban azonos kategória...

Az érdekelt volna, hogyha a memória ennyire jól túlhajtható, akkor mennyit dob a teljesítményén a kártyának :K Mert végülis 50%-kal lehet - ha jól vettem ki - nagyobb sávszélességet elérni ezen a kártyán.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#3) PeppErKorN


PeppErKorN
tag

Nagyon zsúfolt lett ez a kategória, igen kicsik az árlépcsők. Azt mindenesetre kiválóan demonstrálja az ATI, hogy ebben a szegmensben is képes lenyomni a zöldeket.
Egyébként meg látványos, mit tesz a 25%-al nagyobb órajel és a GDDR3-as memória a 4670-ben a 4650 ellenében.

--K--N--R--

(#4) Male válasza 64b0r (#1) üzenetére


Male
nagyúr

3850 létezik AGP-sben... hogy mennyire kapható, azt mondjuk nem tudom.

(#5) ádyz


ádyz
addikt

Úgy látszik, meg van a következő vga-m. :)

Grat az Amd-Ati párosnak. :R

(#6) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Jó kis vga :K

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#7) Skizz


Skizz
addikt

Ismételten lenyomták a zöldeket. Nem rossz kártya, bár játékra inkább maradjunk a HD3850/3870-nél ilyen árkategóriában.

(#8) stevve


stevve
nagyúr

Nagyon jó cikk, végre van összehasonlítás a 3850-em és a kinézett 4670 között. :R

1-2 apró megjegyzés:
Az első oldalon az összefoglaló táblázat széle nem látszik és a 3850 UVD+-os, nem sima UVD-s

(#9) Zin


Zin
senior tag

100%-os terhelést milyen programmal tudok elérni?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#10) dragonfx


dragonfx
veterán

jó a teszt de nekem ebből nem az jön le hogy a 4650 különösne ajánlot hanem az hogy igen jobb mint a 9500GT de ami különösne ajánlot a grafikonok alapján ár/értékben még mindig a 9600GT.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11) mv


mv
aktív tag

Miért fogyaszt ilyen sokat a GSO?

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#12) lenox


lenox
veterán

Hogy lehet ezeket regebbi, pl. 8600 gt-hez hasonlitani?

(#13) marcias válasza Skizz (#7) üzenetére


marcias
őstag

Nekem vhogy a 4670 a leginkább szimpatikus ezek között. Vagy ha annál erősebb kéne, akkor 4830/50. Azért döbbenetes, hogy mennyire "legyengültek" a Geforce-ok. Az egész termékskálán még úgy ahogy a 9600GT az, amit ajánlani lehetne, de alulról szorongatja a 4670, középről a 3870, és felülről hamarosan a 4830. Sztem az nVidia már bánja, hogy a 9800GT-n nem eszközölt komolyabb fejlesztéseket...

Steam: marcias88

(#14) marcias válasza lenox (#12) üzenetére


marcias
őstag

Van egy korábbi teszt a 4670-essel, ott hasonlítják a 3650-hez. A 3650 pedig nagyjából a 2600XT-vel van egy szinten, az pedig a 8600GT-vel. Sztem a 4650 olyan 40-60%-kal lehet erősebb a 8600GT-nél. De csak tipp. A 4670 viszont sztem erősebb 2x.

Steam: marcias88

(#15) Ste


Ste
addikt

jó kis cikk és verdikt szokás szerint :R
ahogy már előttem mondták az első oldal táblázata kilóg, valamint az utolsó oldalon: "Most már csak egyetlen problémánk van: az AMD árleszorítósdi taktikája odáig fajult, hogy 20 000 forint" mondatban lehetne a 20000et számszerűen egy sorban hagyni?

(#16) troller válasza lenox (#12) üzenetére


troller
senior tag

A 9500 gt ugyanaz mint a 8600 gt csak átnevezve

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#17) Doom válasza 64b0r (#1) üzenetére


Doom
aktív tag

Bandit legutolsó listájában az apróhirdetések közt van/volt még AGP-s 3850.

(#18) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Szép teszt. :)

Lassan kezd unalmassá válni, de az AMD-t ismét csak meg kell hogy dicsérjük.
NV dicsérete nem volt unalmas? :P

a HD 4650 és 4670 pedig maradjon meg a kisebb PC-k alapanyagául, ahol kevésbé fontos a játékok alatt nyújtott teljesítmény.
Azért elég sokan 1024x768 v. 1280x1024-be jatszanak, ahol jó teljesitmenyt nyujt főleg annyiért amennyi.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19) Skizz válasza marcias (#13) üzenetére


Skizz
addikt

Lehet, hogy bánja, de amíg a Vér család leszármazottai élnek, addig nvidia is lesz. :)

(#20) marcias válasza troller (#16) üzenetére


marcias
őstag

Hoppá, igen. Ahogy mondod. Kicsit túlkomplikáltam. :U Vmi hangyafütyinyivel erősebb a 9500GT, de sztem hibahatáron belül van a dolog...

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#21) Gyusz


Gyusz
őstag

Sejtettem, hogy a 9500GT-nek nincs sok esélye. Egész sok 9500GT-t látok különböző árlistákon, 4650-ből viszont még nincs olyan nagy választék.

(#22) 64b0r válasza Doom (#17) üzenetére


64b0r
aktív tag

Köcce! :R
Megyek is megnézni a bazárban. :)

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#23) M107


M107
addikt

Jó kis kártyák,de akinek van rá egy kicsit több kerete max 5000 ft olyan 27000 ft környékén kap nvidia 9600 gt
Jövő májusig vagy még tovább biztos hogy jól ellehet vele lenni

az enyémet idén juniúsban vettem 38 ezerét megérte Galaxy 9600 gt 256 bit 512 mb ram
ddr3 650/1800mhz

ddr2 kártyákat én már nem vennék se 128 bit-seket

de ezt mindenki maga döntse el

9600 gt-t a Gamestar csapata is melegen ajánlotta 9800 gt is jó csak hát megnővelt memórajelekkel ddr3 256 bit 625/2000mhz

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#24) Skizz válasza M107 (#23) üzenetére


Skizz
addikt

Far Cry 2 megjelenés előtt 9x00GT kártyákat ajánlani.. ejj ejj.. :D

(#25) ollie válasza 64b0r (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen proci van a gépben, mennyi memória, és jeleneleg milyen vga? A procitól is függ, hogy miylen vga-t érdemes beletolni, egy AGP-s deszkában jellemzően olyan procik szoktak lenni, melyekhez felesleges 7600GT/X1650-nél erősebb vga-t betolni.

Amúgy meg:

R.I.P. NVIDIA

***

(#26) lorcsi


lorcsi
veterán

a 4670 és a 4650 között árban 4-5 ezret láttam árlistákban és a tesztek alapján érdemesebb szerintem rászánni még azt kis pénzmagot, tartalmasabb kártya

(#27) HERR Z


HERR Z
veterán

ezt a kártyát msi házon belül teszi értelmetlenné a 256mb-os 3850 oc-jával 15k-ért
e mellett érne ez a 4650 kb 13k-t

(#28) Skizz válasza HERR Z (#27) üzenetére


Skizz
addikt

3850-nek kicsit több ideje volt az árzuhéra. Ez induló ár, lesz ez még kevesebb...

(#29) Tituszazeb válasza Skizz (#28) üzenetére


Tituszazeb
tag

Vagy több...a Ft további gyengülése miatt.

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#30) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Passzív 4670-esről hírt látott már valaki valahol?

(#31) radírfej


radírfej
senior tag

ez az egész nvidia vs ati küzdelem kezd olyanná válni, mintha én kiállnék "koko" kovács ellen, hiába vagyok harminc kilóval nehezebb, minden körülmények között bucira kikapok a technikásabb, néhol még erősebbtől is.

ár érték arányban az nvidia csak a 9600Gt-t tudja szerepeltetni, bár a 3870 gdr3-asai simán jobb vételek ott is...

ez már csak tényleg olyan szurka volt az AMD részéről, nesze, itt a 4650.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#32) twollah


twollah
nagyúr

Masnak is kilog az elso oldalon talalhato tablazat FF alatt?

[ Szerkesztve ]

(#33) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ez az, köszönjük szépen. :R

18K-ért vettem a sapphire 4670-em, és megérte, de nagyon. Minden játék fullon 1280x104-ben. 1680x1050-ben medium-ban lehet tolni. Call Of Juarez Dx10-ben hogy kikapott a 9600GT. Remélem a jövőben több ilyen jellegű (felépítésű) játék lesz. Mert akkor a 4670 életképes tud maradni.

Hajrá ATI HD4670!!!! :C :C :C :C :C

És akkor ott a tuning: Eddig szőrösfánk mellett 830/1160-ig mentem el. Ez kb 11%-os tuning. Jó lesz az, jó lesz az..... :C

[ Szerkesztve ]

(#34) whiz válasza radírfej (#31) üzenetére


whiz
aktív tag

"ár érték arányban az nvidia csak a 9600Gt-t tudja szerepeltetni, bár a 3870 gdr3-asai simán jobb vételek ott is..."

Szerintem a jelenlegi helyzetben ez egyszerűen nem igaz. A 9600GT ugyanúgy nagyon megéri az árát, mint a 3870. A jövőt meg majd meglátjuk ;]

A teszthez: Az érdekelne engem - még mindig - hogy hogyan jött ki CoJ alatt 9600GT-vel 1024-ben az a nyomorult átlag 29 fps. Nekem 1280-ban még a minimum is több az otthoni gépemen (konfig adatlapomon)...

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#35) Male válasza twollah (#32) üzenetére


Male
nagyúr

#8 és #15 ;)

mv: Mert azon G92 van... rohadt sok tranzisztorral és 65nm-es technológiával.

Amúgy fura, hogy enynire olcsó a 4650, mert a chip mérete alapján jóval drágább lehet gyártani, mint a G96-ot. (Inkább az 55nm-es 9600GT-vel lehet egy szinten a költség.)

(#36) Bj Brooklyn válasza mv (#11) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Az első oldalon megtalálod, ahol az összehasonlító táblázat van. A GSO nagyon "kiherélt" G92-re épül, amire a 8800GS/GT/GTS és a 9800GT/GTX/GX2.

Most látom, hogy Male kolega megelőzött :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#37) Solten


Solten
addikt

Kiváncsi lettem volna hogy a DDR3 4650 mit tud, de egész jó :)

Saor Alba

(#38) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Eszméletlen, hogy mennyiből össze lehet rakni egy 720P-s házimozit és hozzá a 4670 egyszerűen BEST EVER! :Y

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#39) Skizz válasza whiz (#34) üzenetére


Skizz
addikt

Egy ilyen shader-gyengeségben szenvedő, semmire sem jó kártyát nehéz ajánlani, ennyi alsó-középkategóriás kártya mellett, amik rendre olcsóbbak és némelyik erősebb is.

(#40) kételkedem


kételkedem
addikt

A 9600GT még mindig tartja magát, de tényleg látványosan nyomul az ATI. Jó lenne, ha az Nvidia is összekalapálna valami ütős kártyát ebben a kategóriában.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#41) mv válasza Male (#35) üzenetére


mv
aktív tag

Male, Bj Brooklyn: így már érthető, köszönöm.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#42) P00By válasza mv (#41) üzenetére


P00By
nagyúr

Köszi a tesztet, az mad/ati nagyon belehúzott, ami csak jót tesz a piacnak(vásárlói szempontból) :)

MOD: Nem válaszként ment... :B

[ Szerkesztve ]

(#43) Puma K


Puma K
veterán

Szerintem HD 4670 éri meg a legjobban az összes VGA közül, mert annak nem kell tápcsati, hogy kapja a szuflát továbbá hosszabb távon jobban megéri mint a 9600GT/GSO. És még a százalékos táblázatban is a 2. helyen végez. Tehát egyértelmű szerintem. :P

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#44) Elmör


Elmör
senior tag

Meglepően jól mennek ezek a kis karik! :R :C
Ha ebben a kategóriában nézegetnék akkor lehet inkább 4670-et vagy 9600GT-t vennék. A 9600GSO-t minek adták ki, azt nem értem. Nincs helye se itt, se ott. :(

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#45) Chaser válasza dragonfx (#10) üzenetére


Chaser
titán

HTPC-be drága, játékhoz kevés, különösen ajánlott a 4670 lett volna 2-3 hete, mikor még 18k-ért lehetett kapni..ez max ajánlott..sztem:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) tzsolesz válasza Elmör (#44) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

szvsz, ami megy 9600GT-én, az megy 4670-en is. Ha nem kapcsolsz fps mérőt, akkor meg majdnem hogy mindegy a játékok 98%-ában.....

18K-ért jó VGA-t vettem, úgy gondolom. Ráadásul DirectX10.1, és még modernebb is, kevesebbet is fogyaszt. Akkor itt végül is mit jelent 10-15% erőviszony. Aki nem tuningol VGA-t, és 9600Gt-je van, sok játékban hozom a szintjét tuninggal a 4670-el. :D

Egyébként ami még jó kari mostanság, az a 3870 gddr4-es verziója. :R

Ja, a másik, ugye mindenki szem előtt tartja azt is a teszt 8.9 driver-el készült. Köztudott, hogy a 8.10-es driver a 4670-nél minimum 10%-os teljesítménynövekedést hozott a crysis-nél, és a grid-nél is, meg kitudja melyik játékoknál még....... :U

[ Szerkesztve ]

(#47) Raymond válasza tzsolesz (#46) üzenetére


Raymond
félisten

"...ugye mindenki szem előtt tartja azt is a teszt 8.9 driver-el készült..."

Jeez, not this shit again...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Egészen jól sikerült ez a középkategória! :R

...

(#49) glutamin válasza dragonfx (#10) üzenetére


glutamin
őstag

9600GT árban ott van a 3870-es, ami a mostani meghajtókkal már gyorsabb nála (vagy nem lassabb).

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#50) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Már csak azt nem értem, a 9500 GT-nél miért lett kiemelve a táblázatokban, hogy DDR2-es, elvégre a tesztelt 4650-es is az...

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.