Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kmisi99


kmisi99
addikt

Ez kegyetlen jó! :C

(#2) csepelball


csepelball
tag

Ötletes megoldás! Tetszik!

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

egy fehéregyensúly-kalibráló sapkát, vagy lapot nem próbálsz meg vele?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) apatyas


apatyas
Korrektor

Ilyennel lehetne akkor épületet fotózni a mászkáló gyalogosok nélkül?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egyébként a bolti szűrőkkel mi volt a bajod?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

Ez nagyon tetszik. Ügyesen megoldottad! :D De milyen záridővel fotóztál? Mert így fényképeket nagyon sötét az üveg.

(#7) Mr.Csizmás válasza Pistiboy88 (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az ND szűrőnek ez a lényege, hogy nappalra is tudsz akár 4-5-10 másodperces záridővel fotózni, mert annyira kevés fényt ereszt át x idő alatt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) total90 válasza kmisi99 (#1) üzenetére


total90
veterán

Köszi :R

(#2) csepelball

Neked is köszi.

(#3) Mr.Csizmás

Folyamatban a téma :) Lesz egy 2 cikk is majd ehhez, ami direkt a fehéregyensúly mizériáról fog szólni, csak még próbálgatom a megoldásokat.

(#4) apatyas

Végül is, ha csak néhány ember megy el az épület előtt és pl. 120 másodperces a záridő, akkor lehet nem sok látszik majd belőle a képen.

(#5) Tigerclaw

Nem volt olyan erős, ami nekem kellett. Néztem az elvileg nagyon jó Cokin szűrőket, de az sem volt elég erős. Végül is, most már találtam... de meglátom mi tudok ebből kihozni. Ha teljesen rendbe tudom rakni a WB-t, akkor nem veszem meg a gyári szűrőt 100€ környékén...

(#6) Pistiboy88

A példa képen 180 másodperc volt, de egy kicsit sok volt... mondjuk rosszul számoltam ki, az volt a gond, de LR-ban vissza tudtam hozni a javát.

(#8) iphoneresell

Köszi ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10) Jeanne d'Arc

Hűha! 10 pont! :D

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#11) gegory


gegory
tag

Nem rossz ötlet de én lapszürő tartóba tettem volna be :D De az ötlet jó és ki is probálom holnap éjjel

[ Szerkesztve ]

Gegory

(#12) atok666 válasza Pistiboy88 (#6) üzenetére


atok666
őstag

Exif alapjan
Nikon D5000
18-55 mm f/3.5-5.6, Shot at 18 mm
Manual exposure, 224 sec, f/22, ISO 200

Atok

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szép munka :)
Én sörösdoboz levágott darabjába ragasztottam körbevágás után.
300Ft-ért levágta egy üveges...
Az eredmény itt van (az még kompakt géppel készült).

Különben DX-en vagy 1000Ft egy ND szűrő, ami valóban sokkal jobb minőséget ad, mert a hegesztőüveg elég sokat torzít a színeken (még ha raw konverterrel helyre is lehet rakni).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) total90 válasza Jeanne d'Arc (#10) üzenetére


total90
veterán

Köszi ;)

(#11) gegory
Olyanom nem volt... de miért éjjel akarod kipróbálni? Éjjel nem kell ilyen hosszú záridőhöz :U

(#13) hcl
Köszi, a Tiéd is!

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

mik voltak a titkos fehéregyensúly beállítási tanácsok?
Leírhatnád!

(#16) total90 válasza gekkoXT (#15) üzenetére


total90
veterán

Valójában, hogy melyik csúszkákat érdemes piszkálni a LR-ban, ilyen pl. a Treatment/Tin, Split Toning. Bár, végül is a cikk 2. felében épp ezek lesznek majd részletezve ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#17) hcl válasza gekkoXT (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyrészt annyi, hogy raw-ba lőni, és vagy előre belőtt WB preset, vagy AE lock, vagy akármi hasonló. Én úgy csináltam, hogy befókuszálva tettem fel a szűrőt, hogy a WB jó legyen. Ezután a RAW konverziónál tudod a zöld értékkkel belőni a fehéregyensúlyt :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) madgie válasza gegory (#11) üzenetére


madgie
titán

Lapszűrőbe nem jó, beszivárog a hosszú expozíciós idő alatt a fény. Egyébként egy olcsó Vari ND-vel érdemes próbálkozni, az nem csinál varázs-WB-t, meg a legtöbb esetben elég sötét lehet.

Bár, a zöldes WB és a lapszűrőn beszűrődő fény is érdekes tud lenni :D

Mr.Csizmás: ez az ND1000-nél is sötétebb általában. Nekem volt BW ND1000-em (67-es), elkótyavetyéltem 12k körül :(

[ Szerkesztve ]

(#19) bubi92


bubi92
őstag

mennyibe kerül egy ekkora heggesztő üveg?

(#20) Mr.Csizmás válasza hcl (#13) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dx-en 25-27$ egy ND2-400 állítható szűrő, mindenki belátása szerint, hogy megér-e ennyit :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21) hcl válasza Mr.Csizmás (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ennyit simán. Én csak fixeket néztem, pár dolcsiért, pár darab elég.

@bubi92 : 300-600Ft körül... Nekem levágással együtt egy ezres volt a komplett ND-m.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) schawo


schawo
titán

Szép, szép :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23) total90 válasza madgie (#18) üzenetére


total90
veterán

Néztem én is ilyen lapszűrős dolgot, le kell fedni és akkor okés, de sokkal sérülékenyebb, nálam az volt inkább a gond.
Egyébként még egyszer köszi a segítséget :R

(#19) bubi92

1-2€-nyi forint, gondolom ott sem drágább.

(#20) Mr.Csizmás

Én is néztem, de nem mondtak jókat róla. 10-ből 9-ember (nem fogorvosok :DDD ) azt mondta, hogy 400-on csíkoz :U Neked milyen van pontosan? 1-2 próba képet tudnál mutatni?

(#22) schawo

Köszi :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24) madgie válasza total90 (#23) üzenetére


madgie
titán

Legsötétebb állásban csíkoz, olyan 5-6 FÉ-ig jól használható.

(#25) Mr.Csizmás válasza total90 (#23) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem nincs, csak kerestem :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26) madgie válasza Mr.Csizmás (#25) üzenetére


madgie
titán

Nekem van, de nem sokat használtam eddig.

(#27) hcl válasza madgie (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én sem. Inkább kíváncsiságból csimáltam magamnak, de a hegesztőüveges verzió macerás, és nincs is annyi hely a közelemben, ahol hasznát venném. Szökőkutakat meg csomószor megoldottam már úgy is, hogy amikor kicsit kevesebb fény van, lerekeszeltem a gépet, és máris bemosódott.

Mondjuk a kompaktom 15mp záridőt tudott, ami elég halovány ilyesmire, az 1100d-val még nem próbálta (még nem ért ide a szűrde :) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) gevike


gevike
csendes tag

Azt hittem ezek a szűrők leginkább éjszakai csillagfotózáshoz kellenek, hogy mondjuk több órán át se kapjon túl sok fényt az érzékelő. Persze ehhez kell egy olyan gép is, amin kiválaszthatsz ilyen záridőt. Na az nekem még nincs :).
A vízeséses képek szépek, bár kissé sötétek, lehet, hogy még hagytam volna neki több időt.
Valahol olvastam, hogy lehet harisnyát az objektív elé tenni és az is érdekes effektet eredményez, ha valakit érdekel, próbálja ki.

- Ti mind egyéniségek vagytok! - Én nem.

(#29) hcl válasza gevike (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A harisnya optikai rácsként viselkedik, erre jó egy selyemfüggöny is :)

A csillagfotózáshoz nem jó ötlet a bejutó fény mennyiségét csökkenteni, mert ugyan megnyúlik a záridő, de kevesebb csillagod is lesz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) Mr.Csizmás válasza gevike (#28) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csillagfotózáshoz a lehető legtöbb fény kell :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ezeket a különálló szűrőket nem lehet egymásra csavarozni? Vagy az már rontja a képet a sok üveg-levegő fénytörés miatt?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) hcl válasza Tigerclaw (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lehet egymásra szerintem, ezek csak sötétített üvegek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) vancsikarcsi


vancsikarcsi
csendes tag

Én egy hegesztőszemüvegbe való alapból kerek üveggel oldottam meg a hosszú záridős fotózást, egy esztergályos szakival csináltattam hozzá az objektív szűrőmenetére egy foglalatot, amibe beleragasztottam az üveget. Így kultúráltan néz ki, és könnyű használni is, bár a fehéregyensúly helyrehozásával még nem foglalkoztam, inkább fekete-fehérbe fotózok.

[link]

Az első kép 1/120-as záridővel készült ISO 100-on f11-es rekesszel, a második szűrős kép 1/2 sec-es záridővel.

Majd teszek fel képet magáról a foglalatról is.

[ Szerkesztve ]

(#34) Mr President


Mr President
senior tag

Tetszik. Ötletes dolog.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#35) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Sajnos a vari-ND-k is elviszik kicsit színeket, de persze RAW-ból egész jól ki lehet szűrni. Vari ND-t egyébként lehet csinálni két egymással szembefordított polárszűrőből, az is jól működik! A nagyon hosszú expó helyett én inkább több rövidebbet vennék, és kiátlagolnám az eredményül kapott képeket pl. Photoshoppal. Képileg ugyanazt adja, mint az egy hosszú expó, de nem kell hozzá olyan erős filter és a képzaj is jelentősen alacsonyabb lesz.

(#36) total90 válasza Oldmobil (#35) üzenetére


total90
veterán

Szerinte 200-250 másodpercnél még nem észrevehető a zaj... a PS-os dolog meg játszhat, de most ezzel játszadozok :)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#37) hcl válasza Oldmobil (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, ez jó ötlet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) Tigerclaw válasza Oldmobil (#35) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, de ha nem az az ND filter alkalmazásának célja, hogy eltűntesd a temporális elemeket a képről, hanem más, azt már nem tudod megoldani ilyen módon. Példa

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) Oldmobil válasza Tigerclaw (#38) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Mire gondolsz?

(#40) Tigerclaw válasza Oldmobil (#39) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Arra amit linkeltem. A mozgó elemek kvázi lágy szellemképként beleégnek a hosszú expozíció alatt a képbe, míg a fix elemek élesek maradnak. Ezt nem lehet kiváltani több normál expóval és utómunkával. Szóval nem lehet kiváltani az ND filtert minden esetben ilyen trükkökkel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41) Oldmobil válasza Tigerclaw (#40) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Dehogynem. 10 db 10 másodperces expozíció alatt ugyanaz történik, mint 1 db 100 másodperces alatt. Ha a 10 db képet ezután egy megfelelő programban kiátlagolod, azokon az állandó részek ugyanott maradnak a változó részek pedig összemosódnak. Itt van pl. egy cikk erről.

(#42) Tigerclaw válasza Oldmobil (#41) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, de fényes nappal mondjuk egy vízesésnél, vagy folyónál nem tudsz 10 másodperces, se 1 másodperces expót csinálni mert beég minden. Többszáz normál expót meg nem érdemes dslr-el ellőni, majd utómunkában megalkotni. A fotók egy része a csak a pillanatról szól, más fotók meg az időről. Jó mulatság játszani a fénnyel és az idővel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43) Oldmobil válasza Tigerclaw (#42) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Igen, ND szűrő nélkül valóban nem lehet nappal hosszúkat exponálni, csak mondjuk így elég egy közepes ND, ami mellett még lehet fókuszálni, és sokkal rugalmasabban használható! Ha meg átcsúszunk a többperces expozíciók tartományába, ott már a zaj szempontjából nagyon nem lesz mindegy, hogy egy hosszút vagy több rövidebbet exponálsz. A filmmel persze nem volt ilyen sok gond!

(#44) hcl válasza Oldmobil (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Manuális fókusz a szűrő felrakása előtt :) Mondjuk fénymérés és WB akkor is problémás, az igaz.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) madgie válasza hcl (#44) üzenetére


madgie
titán

Vagy olcsó Vari-ND ugye. És akkor adott a kényelem, a lehetséges rövidebb ,de sok expó lehetősége (zaj szempontjából valóban nem mindegy, a tízperces tengerparti képeimet a Canon sem szerette anno) és a hegesztőpajzs minőségét talán a a Vari-ND is hozza.

(#46) hcl válasza madgie (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na hát azét tuti + nincs a raw konvertálásnál a szívás a zöld csatornával.
Valószínű én is beruházok egyre, $30 annyira nem sok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) Oldmobil válasza hcl (#46) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

A hegesztőpajzsnál viszont megvan az élvezet, hogy magad alkottad :-)

(#48) hcl válasza Oldmobil (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez igaz :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) iphoneresell


iphoneresell
csendes tag

Halálosan jóvagy! :D

(#50) Cancer


Cancer
senior tag

Hatalmas ötletet adtál az "adapterrel" kapcsolatban. Gyorsan le is "gyártottam" a sajátomat és ki is próbáltam! Parádés...ha olyan gépnél leszek, linkelek képeket! :R

Jah, nálam a fehéregyensúly egy klickelés volt a raw miatt. (s hogy a képen volt fehér felület) Bár utána úgyis eltoligálom a színeket. :DD

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#51) Cancer válasza Cancer (#50) üzenetére


Cancer
senior tag

Az eredmény:

Még több...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#52) kriszand123


kriszand123
csendes tag

hali.kezdö vagyok, ha ilyen házi szűrővel lövök egy képet, mit állítsak át hogy ne legyen zöld az egész kép?

(#53) total90 válasza kriszand123 (#52) üzenetére


total90
veterán

Lett írva a hsz-ek között ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#54) Cancer


Cancer
senior tag

...(már írtam)... :D

[ Szerkesztve ]

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.